Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Odčervení-neodrčervení


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2009 15:40:42
Odpovědět s citátem

Myslím, že už toho tady o odčervení-neodčervení je napsáno hodně.My jsme dřív používali Drontal pro kočky,ale mám v úmyslu vyzkoušet ten Profender, když jej tady doporučujete.Jinak si přečtěte tento článek - je to seriózni web: http://magazin.ceskenoviny.cz/zdravi/zpravy/zabranit-parazitum-u-zvirete-je-nemozne-pomuze-jen-prevence/358521 Akorát vsichni,kteri byvaji na foru, patri mezi ty zadpovedne majitele, takze precist by si je meli spis jini...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 10:35:35
Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěla bych se zeptat na škrkavky. Předminulou noc Bertík vyzvracel trochu natráveného žrádla - dělá to tak jednou za dva až tři měsíce, když se přežere, takže jsem to uklidila, nic v tom nebylo. Ale dnes v noci vyzvracel dvě obří kupy - natrávenou myš a natrávené granule. A pak asi půl metru vedle asi škrkavku, nebo nevím, co to bylo. Dlouhé asi 20 cm, válcovité, první polovina silnější a taková narůžovělá, druhá užší a v ní jakoby kuličky. Nehýbalo se to. Bylo to na koberci, takže jsem to uklidila, místo vydrhla horkou vodou se saponátem. Jaká opatření ještě provést, abychom se nenakazili my? Trochu z toho mám strach, spí s námi v posteli, může v podstatě všude. Ale na záchod si chodí venku, doma do kočkolitu jen v případě nouze a to už nebyl několik týdnů. Jak velké je riziko, že bychom škrkavku chytli od něj?
Taky jsem našla, že škrkavka kočičí měří asi 6 cm, tohle mělo kolem 20. Nebo by to mohlo být něco jiného? Tasemnice nemyslím, nebylo to článkované. Taky mě to překvapilo, má 4 kg a pravidelně odčervujeme každé 3 měsíce jednou tabletou Drontalu. Dávám ji přesně na datum, takže jsem měla odčervovat zítra, tak dostal tabletu už dnes. Měla bych provést v dohledné době radši další odčervení? A případně jakým přípravkem?
Děkuji moc za rady, jsem z toho dost špatná.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 11:15:59
Odpovědět s citátem

Dobrý den Vy píšete že s vámi spí a to chodí ven a chytá myši tak to bych se bála jinejch nemocí , kocoura bych nechala vet. odčervy a píchají také injekci na odčervení škrkavky na člověka nejdou to mi žekla dětská lékařka ale chytnout se dá od kočky dost nemocí chlamidie plísně toxoplazmoza a td.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 11:39:51
Odpovědět s citátem

Kocour chodí ven a chytá myši a sem tam, když zapomeneme zavřít dveře, tak s námi spí. Je ve veterinární péči, pravidelné kontroly, očkování apod. Jen mě zarazilo, že když pravidelně odčervuji, tak že měl škrkavku. Jinak jsme byli před třemi týdny na očkování a preventivní prohlídce a kocour je naprosto zdravý, až na tu škrkavku. A odčerven byl hned dnes ráno Drontalem, který mám od veterináře. Ale zítra mu asi budu volat, jak postupovat dál.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 11:45:52
Odpovědět s citátem

Jinak k dalším chorobám. Myslím si, že riziko nákazou je minimální, člověk by pak pomalu nemohl chodit ani ven, přijít do styku s jakýmkoliv zvířetem, zeminou apod.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 12:04:36
Odpovědět s citátem

já bych řekla že riziko tu já jsm nato dost opatrná koupila jsem kotě i s chlamkama a chytli jsme to , mevím co je natom pravdy ale tabletky se mají střídat prý mužou stratit učinek a pokud škrkavky má tak se odčervuje dvakrát asi by vet. měl nechat udělat rozbor ze stolice co je to za parazita kord když občas chytí myš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: odčervování
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 13:08:30
Odpovědět s citátem

Je hezké,že odčervujete pravidelně,já nevím,jak je to s odčervovacími tabletami u koček,ale u psů vím,že se odčervení prováděné Drontalem po deseti dnech opakuje.Odčervovadla se mají měnit,protože červi se jim přizpůsobí a odčervení je neučinné.Tady velmi dobře vše popsané,co se týče odčervování a také jaké odčervovadlo na co použít.Tak si to přečtěte a vyzkoušejte co se vám bude hodit.Všechny druhy odčervovadel se dají koupit u veta.

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=1005


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 13:36:36
Odpovědět s citátem

Celkem zajímavý článek ohledně zoonóz, onemocnění přenosné mezi zvířaty a lidmi je zde:
http://midvet.sweb.cz/pages/texty.htm
Je tam toho vypsáno hodně, na druhou stranu, jak praví výzkum - víc bakterií má člověk na své počítačové klávesnici než na své toaletě Very Happy
Ale asi bych doporučovala používat nějaké desinfekční ubrousky (na tlapky, srst) pro případ, že má courací období z venku do postele, to jen pro jistotu Smile

Jak píše Běta, odčervovací přípravky je třeba střídat. Domluvte s vetem další postup a změnu preparátu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 13:51:52
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za reakce. Zítra zavolám vetovi a domluvím se s ním na dalším postupu. Je pravda, že jsem nevěděla o tom, že se odčervovadla mají střídat, dnes jsem hned odčervila opět Drontalem, když jsem ho měla doma. Myslela jsem, že když ho pravidelně odčervuji každé tři měsíce, že to tak stačí. Jsem zase o něco chytřejší Smile. Přemýšlím nad tím spot-onem Profender, ale uvidím, co poradí doktor.
Nechci nic podceňovat, proto také má kocour pravidelnou péči apod., ale taky nechci kocoura držet v naprosto sterilním prostředí, když je od narození zvyklý na určitou volnost Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2011 18:20:48
Odpovědět s citátem

Poslední zprávy - podle veterináře šlo o tasemnici. A ve středu mi pro Bertíka dal Profender s tím, ať ho hned aplikuji. Bertík je jinak v pohodě, tak snad dobré. Zároveň mě vet ujistil, že nemusíme mít strach, že bychom něco chytli.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top