Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)

Fórum: Rady

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 9:54:56
Odpovědět s citátem

Máte někdo kočičku či kocourka s rodokmenem vystaveným touto organizací?

Slyšela jsem, že sphynxové co mají rodokmen vystavený touto organizací, nebo jsou u ní vedeni vůbec, tak by neměli být tak drazí.

Proč to? Je tato organizace nějak méněcenná?

Budu mít kocourka vedeného u této organizace, tak bych se chtěla ujistit, že je důvěryhodná a že bude vše v pořádku.

S cenou kocourka jsem víceméně spokojená.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Re: Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 9:58:21
Odpovědět s citátem

Bari111 napsal:
Máte někdo kočičku či kocourka s rodokmenem vystaveným touto organizací?

Slyšela jsem, že sphynxové co mají rodokmen vystavený touto organizací, nebo jsou u ní vedeni vůbec, tak by neměli být tak drazí.

Proč to? Je tato organizace nějak méněcenná?

Budu mít kocourka vedeného u této organizace, tak bych se chtěla ujistit, že je důvěryhodná a že bude vše v pořádku.

S cenou kocourka jsem víceméně spokojená.


Dobrý den nemáte kocourka od paní Slivkové ?
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: Re: Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 10:15:00
Odpovědět s citátem

Je to paní Vlaďka (příjmení nevím) je z Brna z Komárova. Znáte se?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MadlaD



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Vysočina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 10:29:54
Odpovědět s citátem

Ahoj,já mám kočičku,která má vystavený pouze rodokmen od téhle organizace BOEC,e.V.,Sadová 738,542 33 Rtyně v Pod.,ale myslín si,že záleží na chovateli od kterého se kotě kupuje.
nebo si to myslí špatně?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 10:34:47
Odpovědět s citátem

MadlaD napsal:
Ahoj,já mám kočičku,která má vystavený pouze rodokmen od téhle organizace BOEC,e.V.,Sadová 738,542 33 Rtyně v Pod.,ale myslín si,že záleží na chovateli od kterého se kotě kupuje.
nebo si to myslí špatně?


jasně to uřčitě. Já jenm že jsem slyšela, že by měly být nižší ceny, když je veden u této organizace, tak mě zajímalo proč.

Pokud je ale vše s touto organizací v pořádku, tak jsem ráda a není nutné to nějak řešit.

jen jsem se chtěla ujistit, nic víc Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Re: Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 10:44:15
Odpovědět s citátem

Bari111 napsal:
Je to paní Vlaďka (příjmení nevím) je z Brna z Komárova. Znáte se?


Ne neznáme, ale nevím co to je za věc, že u nějaké organizace jsou levnější,sphynxové jsou drahé kočky a měly by mít stálou cenu a ne podle organizace mate ji s PP nebo bez ? Já nechci prudit ale chovatele kteří si cpou sphyxe na inzerát viz bazoš atd.. nejsou solidní a skoro vždycky jsou s těma kočkama problémy. Jestli chcete kontaktujte mě na muj mail. Jestli chcete tak vám par věcí napíšu. Hlavně to neberte špatně.
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: Re: Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 10:56:58
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
Bari111 napsal:
Je to paní Vlaďka (příjmení nevím) je z Brna z Komárova. Znáte se?


Ne neznáme, ale nevím co to je za věc, že u nějaké organizace jsou levnější,sphynxové jsou drahé kočky a měly by mít stálou cenu a ne podle organizace mate ji s PP nebo bez ? Já nechci prudit ale chovatele kteří si cpou sphyxe na inzerát viz bazoš atd.. nejsou solidní a skoro vždycky jsou s těma kočkama problémy. Jestli chcete kontaktujte mě na muj mail. Jestli chcete tak vám par věcí napíšu. Hlavně to neberte špatně.


Paní má všechny kočky s PP a podle mailů je velice milá, zodpovídá mi všechny otázky. Kočičky má v čistotě a v pořádku. V pátek tam jedu na návštěvu.

Jen jsem chtěla vyřešit to, že mi známá řekla, že by měli být kočky u této organizace levnější, to mě zarazilo, tak jsem chtěla vědět proč....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Re: Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 11:11:07
Odpovědět s citátem

Paní má všechny kočky s PP a podle mailů je velice milá, zodpovídá mi všechny otázky. Kočičky má v čistotě a v pořádku. V pátek tam jedu na návštěvu.

Jen jsem chtěla vyřešit to, že mi známá řekla, že by měli být kočky u této organizace levnější, to mě zarazilo, tak jsem chtěla vědět proč....[/quote]

A kde jste našla inzerát ? No mě to taky zarazilo že jsou levnější to je divné ještě jedna otázečka Ptala jste se na testy HCM a znáte jména rodiču jestli mají PP musí mít přízviska u jmen. Děkuji
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: Re: Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 11:21:33
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
Paní má všechny kočky s PP a podle mailů je velice milá, zodpovídá mi všechny otázky. Kočičky má v čistotě a v pořádku. V pátek tam jedu na návštěvu.

Jen jsem chtěla vyřešit to, že mi známá řekla, že by měli být kočky u této organizace levnější, to mě zarazilo, tak jsem chtěla vědět proč....


A kde jste našla inzerát ? No mě to taky zarazilo že jsou levnější to je divné ještě jedna otázečka Ptala jste se na testy HCM a znáte jména rodiču jestli mají PP musí mít přízviska u jmen. Děkuji[/quote]

Chci ho jako mazlíčka, ne jako chovného kocoura a to by měla být cena o něco levnější co vím. Chovné kočky a kocouři se pohybují kolem 30.000,- co vím.

na HCM a další choroby jsem se ptala a paní odepsala:

Ne všechny naše kočky jsou testované,ještě se nám,ale nestal ani jeden případ... pro případ výskytu dáváme do smlouvy absolutní garanci(genetickych vad)na vrácení peněz,nebo náhradu koťátka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 11:29:33
Odpovědět s citátem

K otázce: Slyšela jsem, že sphynxové co mají rodokmen vystavený touto organizací, nebo jsou u ní vedeni vůbec, tak by neměli být tak drazí.

Spíše bych řekl, že někteří chovatelé kteří sphynxe prodávají a jsou pod touto organizací neprodávají sphynxe tak draho a se samotnou organizací to nemá nic společného.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 11:40:28
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
K otázce: Slyšela jsem, že sphynxové co mají rodokmen vystavený touto organizací, nebo jsou u ní vedeni vůbec, tak by neměli být tak drazí.

Spíše bych řekl, že někteří chovatelé kteří sphynxe prodávají a jsou pod touto organizací neprodávají sphynxe tak draho a se samotnou organizací to nemá nic společného.

-------------------------------------------------------------------

jasně, prostě je to volba chovatele, za kolik prodá kotě.

byl to zřejmě jen kec, chtěla jsem si to osvětlit. Všude čtu FiFe a tato organizace mi byla neznámá... jsem začátečník, tak jsem se chtěla jen zeptat. Wink

cena kocourka není nijak závratně malá to určitě ne, jen nestojí 30.000,- ale 19.000,- Což myslím, že jako cena mazlíka a ne chovného kocoura, je v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 11:50:19
Odpovědět s citátem

Bari111 napsal:
fofo177 napsal:
K otázce: Slyšela jsem, že sphynxové co mají rodokmen vystavený touto organizací, nebo jsou u ní vedeni vůbec, tak by neměli být tak drazí.

Spíše bych řekl, že někteří chovatelé kteří sphynxe prodávají a jsou pod touto organizací neprodávají sphynxe tak draho a se samotnou organizací to nemá nic společného.

-------------------------------------------------------------------

jasně, prostě je to volba chovatele, za kolik prodá kotě.

byl to zřejmě jen kec, chtěla jsem si to osvětlit. Všude čtu FiFe a tato organizace mi byla neznámá... jsem začátečník, tak jsem se chtěla jen zeptat. Wink

cena kocourka není nijak závratně malá to určitě ne, jen nestojí 30.000,- ale 19.000,- Což myslím, že jako cena mazlíka a ne chovného kocoura, je v pořádku.


Ještě doplněk cena chovných koček se pohybuje tak kolem 50000 až 100000 Kč ne 30 to je i normální cena mazlíka. A ještě jak ta paní muže vědět, že nemá v linii HCM, to je hezké říci, že stím není problém a ještě hezčí ta garance to je jasné ale když umře člen rodiny, tak si taky nekoupíte nového. Má ta paní chovnou stanici?
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 12:13:51
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
Bari111 napsal:
fofo177 napsal:
K otázce: Slyšela jsem, že sphynxové co mají rodokmen vystavený touto organizací, nebo jsou u ní vedeni vůbec, tak by neměli být tak drazí.

Spíše bych řekl, že někteří chovatelé kteří sphynxe prodávají a jsou pod touto organizací neprodávají sphynxe tak draho a se samotnou organizací to nemá nic společného.

-------------------------------------------------------------------

jasně, prostě je to volba chovatele, za kolik prodá kotě.

byl to zřejmě jen kec, chtěla jsem si to osvětlit. Všude čtu FiFe a tato organizace mi byla neznámá... jsem začátečník, tak jsem se chtěla jen zeptat. Wink

cena kocourka není nijak závratně malá to určitě ne, jen nestojí 30.000,- ale 19.000,- Což myslím, že jako cena mazlíka a ne chovného kocoura, je v pořádku.


Ještě doplněk cena chovných koček se pohybuje tak kolem 50000 až 100000 Kč ne 30 to je i normální cena mazlíka. A ještě jak ta paní muže vědět, že nemá v linii HCM, to je hezké říci, že stím není problém a ještě hezčí ta garance to je jasné ale když umře člen rodiny, tak si taky nekoupíte nového. Má ta paní chovnou stanici?



Tak já nevím teda,... Jestli má chovnou stanici. Ptala jsem se jí na webovky, ale ty zatím nemá. Uvidím v pátek, jak to bude vypadat na té návštěvě.

A tolik peněz za chovnou kočku, to jsem ještě u nás neviděla. max cena, co jsem viděla, byla 40.000 a to jen jednou, jinak kolem těch 30.000,-
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 12:56:36
Odpovědět s citátem

O této organizaci jsem slyšela, ale žeby koťata vedená pod ní byla lacinější, tak o tom teda nic nevím, to je prostě blbost. Cenu koťat určuje výhradně chovatel, nikoliv organizace, pod kterou je chovatel vedený a která vystavuje PP koťat. Důležité je, že koťata s PP vystaveným touto organizací jsou uznávaná, že PP mají.

Cena 19000 za kocoura s PP na mazlíka je přiměřená-ceny se liší i u koťat s PP, na mazla s PP jsou cca 17-25000, co jsem si zjišťovala já-kočičky bývají dražší - do 30000. Cena koťat do chovu je podstatně vyšší-jak už tady bylo řečeno-může být i 100000.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 12:59:04
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
O této organizaci jsem slyšela, ale žeby koťata vedená pod ní byla lacinější, tak o tom teda nic nevím, to je prostě blbost. Cenu koťat určuje výhradně chovatel, nikoliv organizace, pod kterou je chovatel vedený a která vystavuje PP koťat. Důležité je, že koťata s PP vystaveným touto organizací jsou uznávaná, že PP mají.


Děkuji, konečně mám úplně jasno, toto jsem potřebovala slyšet Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 13:46:14
Odpovědět s citátem

Pokud je ve smlouvě absolutní genetická garance, tak bych to viděl jako vcelku pozitivní věc. Je sice pravda, že když mi umře člen rodiny, těžko si koupím nového, ovšem chovatele, který by mi dal záruku, že mé kotě HCM neonemocní, toho já neznám a pochybuji že někdo jiný ano. Je ovšem pravdou, že pokud pochází kočičák z testovaných linií, toto riziko může být a zcela jistě i je menší.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 13:50:46
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Pokud je ve smlouvě absolutní genetická garance, tak bych to viděl jako vcelku pozitivní věc. Je sice pravda, že když mi umře člen rodiny, těžko si koupím nového, ovšem chovatele, který by mi dal záruku, že mé kotě HCM neonemocní, toho já neznám a pochybuji že někdo jiný ano. Je ovšem pravdou, že pokud pochází kočičák z testovaných linií, toto riziko může být a zcela jistě i je menší.


Doufám, že budu mít štěstí a bude vše v pořádku.

Všem moc děkuji za rady a vysvětlení Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 15:40:57
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni, jen pro zajímavost:
Informace o organizaci Bohemians Edelkatze naleznete zde: http://edelkatzen.ic.cz/.

S poznámkou Oldy ve věci HCM naprosto souhlasím, všichni veterináři mě upozorňovali, že i když mám (tedy Cháron má) nyní testy na HCM negativní, že je třeba je pravidelně opakovat, jelikož se jedná o srdeční nemoc, která se vyvíjí. Tzn. v lednu může být Váš kocour v pořádku a za půl roku může být všechno jinak. Čímž samozřejmě neznehodnocuji vyjádření CHS o negativitě na HCM, ale je to trochu složitější... Ve starších tématech je téma HCM u sphynxů, kde Karolína Leitnerová tuto nemoc podrobně a velmi odborně popisuje, doporučuji na 100% shlédnout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 15:45:48
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Ahoj všichni, jen pro zajímavost:
Informace o organizaci Bohemians Edelkatze naleznete zde: http://edelkatzen.ic.cz/.

S poznámkou Oldy ve věci HCM naprosto souhlasím, všichni veterináři mě upozorňovali, že i když mám (tedy Cháron má) nyní testy na HCM negativní, že je třeba je pravidelně opakovat, jelikož se jedná o srdeční nemoc, která se vyvíjí. Tzn. v lednu může být Váš kocour v pořádku a za půl roku může být všechno jinak. Čímž samozřejmě neznehodnocuji vyjádření CHS o negativitě na HCM, ale je to trochu složitější... Ve starších tématech je téma HCM u sphynxů, kde Karolína Leitnerová tuto nemoc podrobně a velmi odborně popisuje, doporučuji na 100% shlédnout.


Já už o tom četla na jejich stránkách tyrell, děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: FIFE versus Edelkatze
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2008 18:04:52
Odpovědět s citátem

Mohl by mi někdo poradit nebo sdělit názor na tyto dvě organizace. Byla mi totiž doporučena organizace Edelkatze, že prý Fife je zažitá ještě díky komunismu atd... Chci jen vědět, jaký mají zkušení chovatelé názor, doufám, že objektivní názor...
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2008 18:26:05
Odpovědět s citátem

Tome, ono to asi bude fuk a možná bude mít každý jiný názor podle toho, čeho je členem, ale trocha historie:

v roce 1949 založena organizace United Nations Organization of the Cat Fancy která byla v roce 1981 zaregistrována v Ženevě pod názvem Federation Internationale Feline (FIFe) a sdružuje organizace celého světa, stanovy se opírají o švýcarskou legislativu. No a tady můžeš kouknout na chovatelský řád FIFe http://www.schk.cz/schk/FIFe_rad_chov.htm

Nehledal bych v tom vědu, jeden může mít s určitou organizací zkušenost dobrou, druhej špatnou..., no ale snad nám v tom zkušení chovatelé udělají jasno Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Majk.a..



Založen: 25.05.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 20:42:48
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chci se zeptat jakto že na stránkách ministerstva vnitra jsem zjistila, že Bohemians Edelkatze zanikla...
Posílám odkaz: http://aplikace.mvcr.cz/rady/sdruzeni/sdruz009.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 22:15:35
Odpovědět s citátem

Oni jsou - nevím proč - registrovaní pod názvem Sdružení chovatelů ušlechtilých koček v Čechách BOHEMIAN ELDEKATZE, vznik: 20.07.2000, adresa: Rtyně v Podkrkonoší, Sadová 738
viz.: http://aplikace.mvcr.cz/rady/sdruzeni/sdruz090.html

http://edelkatzen.ic.cz/historie.htm - tady píšou, že sdružení bylo založeno r. 1993, ale Sdružení chovatelů ušlechtilých koček v Čechách BOHEMIAN ELDEKATZE vzniklo v r. 2000.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majk.a..



Založen: 25.05.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 7:29:15
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Oni jsou - nevím proč - registrovaní pod názvem Sdružení chovatelů ušlechtilých koček v Čechách BOHEMIAN ELDEKATZE, vznik: 20.07.2000, adresa: Rtyně v Podkrkonoší, Sadová 738
viz.: http://aplikace.mvcr.cz/rady/sdruzeni/sdruz090.html

http://edelkatzen.ic.cz/historie.htm - tady píšou, že sdružení bylo založeno r. 1993, ale Sdružení chovatelů ušlechtilých koček v Čechách BOHEMIAN ELDEKATZE vzniklo v r. 2000.


Tak jakto že mam v rodokmenu ktery byl vystaven 20.5.2008 napsano Bohemians Edelkatze ?
Vim že staci jedno pismeno a je to jina firma..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 8:04:43
Odpovědět s citátem

Hm, tak to Vám můžu doporučit jen zaslat na organizaci písemnou žádost o písemné vysvětlení, proč to takto je. Upřímně řečeno, sami by měli mít na stránkách základní údaje o občanském sdružení.

Nebo se pak obrátit na Ministerstvo vnitra ČR, které občanská sdružení registruje a eviduje veškeré listiny. Tento postup je ale náročný, musíte na MVČR osobně, úvést pádný důvod PROČ chcete do listin (stanovy, zápisy jednání,...) nahlédnout, předložíte občanský průkaz... a hlavně se na MVČR musíte předem domluvit, ať Vám listiny nachystají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majk.a..



Založen: 25.05.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 8:28:12
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Hm, tak to Vám můžu doporučit jen zaslat na organizaci písemnou žádost o písemné vysvětlení, proč to takto je. Upřímně řečeno, sami by měli mít na stránkách základní údaje o občanském sdružení.
Nebo se pak obrátit na Ministerstvo vnitra ČR


Moc děkuji za radu Smile
Ale neni to muj jediny problem, par lidi uz mi reko ze ten kocour by nemel myt papiry protože má špatné znaky : dlouhé zakroucene fousky a oboci a na zadech a ocase centimetr dlouhe bílé chlupy...podsadku. A take jeho rodice maji stejneho otce, i veterinarka rekla ze by to tak byt nemelo. Nevím jak to řešit, za kym zajit aby mi oficialne rekl jak to s mým kocourkem vypadá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 10:03:41
Odpovědět s citátem

for majk.a..

Nevím jestli si to nemyslím blbě, ale nejsou "papíry" pouze průkaz původu, který nemá nic společného s tím, jestli kočka je či není chovná, tedy pouze rodokmen? Ten snad může mít i kočka která nesplňuje určité podmínky toho jak má přesně vypadat.
Jinak by přece nemohli mít "papíry" ty kočky, které nějakou tu vadu mají, ale u nichž je právě v těch papírech poznámka "není vhodný do chovu".
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Majk.a..



Založen: 25.05.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 10:22:25
Odpovědět s citátem

Jo a s tim Bohemian a Bohemians ... to meli na ministerstvu jen preklep a už by to melo byt opravene.

Naposledy upravil Majk.a.. dne 8. 9. 2008 11:26:51, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 11:26:14
Odpovědět s citátem

Majk.a.. napsal:
fofo177 napsal:
for majk.a..

Nevím jestli si to nemyslím blbě, ale nejsou "papíry" pouze průkaz původu, který nemá nic společného s tím, jestli kočka je či není chovná, tedy pouze rodokmen? Ten snad může mít i kočka která nesplňuje určité podmínky toho jak má přesně vypadat.
Jinak by přece nemohli mít "papíry" ty kočky, které nějakou tu vadu mají, ale u nichž je právě v těch papírech poznámka "není vhodný do chovu".


Mě byl prodán s tím že je do chovu.
Takže se muze stat žze by mi tam treba na nejake vystave napsali ze neni vhodny do chovu?


Tak to mám obavy, že stát by se mohlo-pokud nesplňuje standard, uchovněný být nemusí.

Olda má pravdu, PP ještě neznamená, že kočka je chovná, chovnost teprve získává za splnění určitých podmínek, které stanovuje organizace, u které je chovatel registrovaný. Znamená jen a pouze, že kotě má rodiče, kteří PP měli taky a byli uchovnění. Vyčte z toho, jaké mělo kotě předky, jaké měli případně ocenění na výstavách-ale tohle nezaručuje automaticky, že kotě s PP chovné bude taky po dosažení dospělého věku.

Pokud chovatel ví, že kotě má exteriérové vady, které jsou mimo standard, v žádném případě by neměl prodávat toto kotě coby "do chovu" ale jen na mazlíka za sníženou cenu. Cana koťat "na chov" bývá někdy i podstatně vyšší než cena koťat "na mazla".
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2008 10:43:31
Odpovědět s citátem

citace:
http://edelkatzen.ic.cz/


jenom chci podotknout, ze tam maji trojskeho kone, takze POZOR Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (68x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top