Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosba o pomoc - kotě 5 týdnů

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: Prosba o pomoc - kotě 5 týdnů
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 10:11:03
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem,

moc bych chtěla poprosit o radu zkušenější chovatele. Tentokrát jsme měli velký vrh koťátek - 6 a všechno v pohodě. ALE - všech 5 koťat už týden baští namočené granulky kotěcí paštikou, kapsičkou, krupicovou kaši s tatra mlékem apod., jen jedno kotě nechce zaboha nic jiného než mléko od mámy.

Kotě je v pořádku, přibírá na váze, ale samozřejmě mnohem méně, než ostatní koťata. Ostatní koťata přibírají okolo 20g denně, někdy i více, jen toto jedno cca 10g denně a někdy ani to ne. Zkoušela jsem mu dávat vše možné, v rámci jeho věku, ale tak maximálně trochu olízne kaši, a jinak nechce nic. Já ho teda moc nenutím, protože kotě vypadá nabaštěně, je živé, vše ok, ale dělá mi to starosti, zatím jsem se s tím nesetkala, vždycky baštili všichni ok. Bojím se, abych něco nepropásla, protože porodní váhu měl skvělou a než začali baštit ostatní, byly váhy vyrovnané, ale nyní na ně ztrácí cca 40g.

Nesetkal se s tím někdo z Vás? Nebo případně co mohu vyzkoušet. V úterý jim bude 6 týdnů.

Moc děkuju za rady nebo pomoc.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Prosba o pomoc - kotě 5 týdnů
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 14:29:53
Odpovědět s citátem

Taky se mi občas stává, že některé kotě, které bylo "pažravé" dokud je máma kojila, bylo veliké a jiné menší a jakmile jsem začala dokrmovat, tak se váhy úplně pomíchaly a změnily. Než kaši zkuste syrové hovězí masíčko (samozřejmě min. 48 hod. přemražené) - to u našich zabere vždycky - pokud s masem začínám, napřed jim ho naškrábu jako tatarák nebo jemně namelu, baští pak jako bezední. Koťata dělím na "mlíčňáky", "masáky" a "granuláky", mám roční kočinu, která by granuli nepozřela. Tomu koťátku, co chce teď jen mlíčko, můžete pak zkusit po trošičkách přidávat granulky do syrového masíka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: Díky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 14:35:59
Odpovědět s citátem

Díky moc. Já se s tím zatím nesetkala, takže mě zarazilo, že ostatní se cpou jak bezední a tenhle nechce:-).

Kamarádka chovatelka už mi to s hovězím také říkala, hned zítra ho koupím a zkusím to, ale bála jsem se, aby hovězí pro ně bylo dobře stravitelné, přeci jen 5 týdnů není moc věk Laughing .

Jedná se o plemeno Sphynx, ti jsou trošku citlivější na stravu, takže musím opatrně, od narození krmím výhradně Royalem - Baby Cat a má to perfektní výsledky, toho masa se trochu bojím, i když vím, že musí být samozřejmě přemražené.

Ještě jednou díky, napíšu, jak to dopadlo, jestli malý začal baštit.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Díky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 15:20:53
Odpovědět s citátem

Tak držím pěsti, ať to masíko pomůže, sphynxíky nechovám, já mám briťáky a ti se už v 5 týdnech můžou po mase umlátit, to se z talířku jen zapráší. Přikrmovat začínám už ve čtvrtém týdnu a za týden na to zvykám na syrové masíko a to mám vždy prokousané prsty. Mimísci se projeví jako pravé šelmy Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 15:36:26
Odpovědět s citátem

To já taky začala tak ve 4tém týdnu, bylo to akorát, teď už baští i suché granulky. Tak uvidíme, jak to s tím jedním dopadne. Moc díky za radu a ozvu se po víkendu.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 15:45:02
Odpovědět s citátem

Toho masa se nebojte, měli jsme také kdysi problém s naší sphynxí holčičkou. Nechtěla nic! Jediné co zabralo, bylo právě přemražené hovězí maso. Pak jsme se báli, že už nebude chtít nic jiného jak jí chutnalo:-) postupně jsme v malém množství přidávali do masa i granulky... Trochu trpělivosti a věřte, že se podaří ji/ho pěkně rozbaštit.
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 16:22:54
Odpovědět s citátem

Díky Tome,
já nevěděla, zda to mám napsat přímo ke Sphynx, když se vlastně tak jako tak jedná o kotě:-).

Já jsem se nikdy nesetkala vůbec s tím, že by nějaké kotě nechtělo baštit nebo i kočka, kocour a že jsme jich doma měli/máme:-) a to kolikrát byly případy i nalezenci, z útulku, všechno jsem rozbaštila. Tohle je pro mě za těch 6 let poprvé, ale je mu 5 týdnů, zatím od mámy pije v pohodě a mamina má mléka dost, to hlídám vždy, takže je to ok, ale začala jsem se trochu přeci jen obávat...sourozenci jsou napřed, haha.

Na to hovězí jsem fakt zvědavá. Syrové maso jede normálně našim všem kočkám, ale koťatům jsem jej dávala vždy až později.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 16:35:36
Odpovědět s citátem

Já bych se toho masa taky nebála-jen musí být z důvěryhodného zdroje a holt přemražené. Já ho začala dávat koťatům asi v 5 týdnu-škrabala jsem ho nožem jako tatarák, a mohly se užrat. Pozor přitom na prsty Wink ! Moje jedno kotisko bylo menší a míň žravější, tak tu jsem dokrmovla-fedrovala jsem jí to do tlaminy-později pochopila, že je jiný pohyb jazyka když saje mléko a jiný když jí pevnou stravu-takže jsem jí maso cpala do papule, až ho spolkla. Později pochopila, jak na to a teď baští jako vzteklá. Pořád je sice trošku lehčí než bráchové, ale už ne o moc. Nebojte, to bude dobrý.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 16:49:38
Odpovědět s citátem

Kotě sphynx je taky přece sphynx Very Happy Pak písněte jak to dopadlo:-)
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Masicko
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 17:15:58
Odpovědět s citátem

Zdravim!

Jup, jup, taky bych dala na to masicko. Tim nic nezkazite. Urcite to zkuste. Drzim palce! Smile
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 17:20:01
Odpovědět s citátem

On je právě jediný, který od narození nechtěl ani dokrmovat. 6 koťat bylo fakt dost, takže jsem mamině pomáhala občas s krmením těch největších, aby malí měli dost, ale vesměs všichni z dudlíku chtěli, jen tenhle už odmalička ani dudlík, to byl schopnej mi ho hodit na zem, obrazně řečeno, jen prostě máma:-). To bude mamánek, asi Laughing .

On vypadá perfektně, z toho strach nemám, jen prostě nechápu, čím to může být, asi mu to nevoní, uvidíme, co maso, jsem zvědavá. Já přemražuju každé maso, které koupím, i pro nás, lidi. V tomhle jsem opatrná. Jen bohužel doma hovězí nemívám, musím zítra koupit, přemrazit a pak uvidíme. Třeba se i do té doby otrká a už začne sám.

Určitě napíšu, jak to dopadlo. Moc všem díky, už jsem klidnější.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 18:32:53
Odpovědět s citátem

neviem,ako je to u nahatých mačiatok,ale nahaté šteniatka sú naopak oveľa šikovnejšie ako "normálne" osrstené.oveľa rýchlejšie sú samostatné a ako 3týždňové už jedia,chodia-hrajú sa. myslím že u sphynxov sa netreba tiež báť,že by boli háklivejšie.predpokladám,že naopak Smile a už sa to stalo aj mne.mačiatko nechcelo tuhú stravu a nedalo sa presvedčiť ničím.len som sledovala,či je v poriadku a po čase "naskočilo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: Jak to vypadá :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2009 11:17:12
Odpovědět s citátem

Přeji hezkou neděli všem,

tak si představte, že manžel v pátek večer povídá (ví, že miluju ryby a že vždy nějaké to file v mrazáku mám), co zkusit file? Tak jsem si říkala, no rybou nic nezkazím:-).

No a světe div se, opravdu začal jíst, včera překrásný první bobík do WC a přírůstek na váze 23g za 24 hodin! Neuvěřitelné.

Bohužel je opravdu jen na to file, dělala jsem v sobotu kapra, ani ťuk a to co mají ostatní - Baby Cat s kapsičkou, také nechce, čuchne a odejde a paničko, dej file. Ale hlavně že baští, to je důležité. Fakt jsem se bála.

Hovězí se mrazí, tak uvidíme, zda po něm půjde Very Happy a nebo bude jen rybičkovo-mamánkovej kočičák Laughing .

Moc díky všem za rady! Zase se ozvu, jak to dopadlo s hovězím.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Jak to vypadá :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2009 13:20:19
Odpovědět s citátem

Ahoj Andrejko!

To jsou dobre zpravy! Super! Jen tak dal! Drzim pesti!

Ja jsem si vubec nevsimla toho podpisu. Az ted jsem si vsimla, ze jsi to ty!

Maly Sfinxie se ma taky dobre! Zadny prujem, vse v poradku. Purinu Cat Chow sensitive uz jsem objednala, tak az skoncime s dietou, tak zkusim Purinu.

Mej se krasne!
Marketa
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2009 17:36:38
Odpovědět s citátem

Je pravda, že když jsme poprvé dali filé - pangase, tak jedna z našich princezen při jídle na sebe nechtěla ani nechat šáhnout - vrčela a hltala:-))) Byla hrozně vtipná:-) Teď už je to pro ní jen taková běžná věc...
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2009 18:16:51
Odpovědět s citátem

Pokud koťátku chutná rybí filé tak mu do něj příště zkuste přidat i dva tři kousky masa a pokud mu to bude chutnat můžete postupně přidávat víc a víc, popř. můžete zkusit přihodit i pár granulek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 12:53:11
Odpovědět s citátem

Tome, to mi dělali koťata včera na vařené kuřecí maso, i já dostala přes ruku tlapkou, když jsem jim to na talířku rovnala Laughing . Prý jim na to nemám šahat, je to jejich. To bylo dobré.

To s těmi granulkami jsem zkusila, ani ťuk. Já se začínám obávat, že to bude srdíčko nebo něco špatně. Po jídle jim hodně tluče všem, ale v rámci normálu, u něj se mi zdá, že víc než ostatním a teď po krmení se mi zase zdálo, že to nejí, protože to neudýchává, nebo jak bych to napsala. Pokud je něco u něj špatně, tak to by mohl být důvod, proč tomu jídlu tolik nedá, fakt jí málo. Sice jí, ale oproti ostatním stále žádná sláva:-(. Hovězí ho nenadchlo vůbec.

Porodní váhu měl dobrou, na to že bylo 6 koťat, tak se o sebe postaral vždy sám a cecík si vybojoval také sám. Vesměs s ním začal být problém až při přechodu na tuhou stravu. Tak já už fakt nevím, vypadá dobře, bříško má plné, ale spíš mlíka od mámy než jídla.

Co myslíte vy?
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 19:02:18
Odpovědět s citátem

Zdá sa vám unavené,spavé,malátne?nevládze sa hrať s ostatnými?skôr sa unaví? kardiaci obvykle namajú výdrž, ale nič nepokazíte,ked ho vet popočúva
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 20:43:16
Odpovědět s citátem

Já ho teď pečlivě sleduji cca 2 dny, a opravdu se mi zdá méně hravé, než ostatní koťata, hodně pospává, ale na druhou stranu, s ostatními si také hraje. Malátné se mi nezdá, opožděnější se mi zdá určitě.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 20:46:52
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
a co Vám na malého řekl vet?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 20:52:16
Odpovědět s citátem

U veta jsem s malým ještě nebyla, má 6 týdnů - necelých. Myslíte, že je to nutné? Přeci jen jsou Sphynx v takto malém věku náchylné na změny teplot a nerada bych něco pokazila, vedro rozhodně není, na veterinu to nemáme blízko, očkování plánuji jako obvykle v 8mi týdnech a to mi sem vet jezdí.

Pokud si ale myslíte, že návštěva veta je nutná, tak ho tam vezmu. Nebo si myslíte, že je lepší počkat a zjistit, zda nezačne baštit sám? On jí, ale málo. To je kámen úrazu.

Já určitě nechci do takto malého kotěte cpát žádné léky, nejsem toho zastáncem, pokud je něco špatně, příroda si poradí sama, spíš nechápu, jak je to možné, když do přechodu na tuhou stravu byl ok jako ostatní sourozenci. Při prvním vrhu jsem se setkala s tím, že pokud kotě nebylo ok, zemřelo cca do 7 dnů.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 21:07:27
Odpovědět s citátem

Tak teď konečně zbaštil pár prvních granulí a dneska přírůstek na váze 22g, no tak doufám, že už to bude ok. Ale trápí mě, čím to mohlo být. Asi si všechno okolo zvířat beru moc k srdci a jen trucoval?

Teď to jen nezakřiknout, aby to dál bylo ok. Teď večer si hrál jak nikdy.

Nevíte někdo, čím to mohlo být? Setkal se s tím někdo z Vás?
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 21:07:29
Odpovědět s citátem

Já bych vyšetření doporučila. Vzpomněla jsem si že už jsem jednou o podobném problému slyšela. Nešlo o problém se srdcem, ale o vrozenou poruchu trávícího ústrojí. Kotě mělo zúžený jícen takže dokud mu stačila tekutá potrava bylo v pohodě, ale tohou stravu nezvládalo a chřadlo až uhynulo. Samozřejmě u vašeho kotěte se nemusí jednat o tento problém, ale asi je dobré o tom vědět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 21:09:37
Odpovědět s citátem

Kotě se zúženým jícnem jedlo jen trochu nebo nejedlo vůbec? Je fakt, že pokud by to trvalo ještě další 2 dny, k vetovi bych jela s pet lahvemi s teplou vodou, samotné mě to ubralo pár měsíců života, jak jsem se nervovala, ale to asi chovatelé znají.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2009 13:32:59
Odpovědět s citátem

už som o tom počula aj ja,môže byť aj hernia/výduť na pažeráku a šteniatko/mačiatko prijíma len tekutú potravu.ak sa vám nepozdáva ani teraz,ked začalo papať radšej ho dajte vyšetriť. a možno sa naštartovalo a teraz všetko dobehne Wink držím palce
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2009 16:21:27
Odpovědět s citátem

Nevím sice, jak přesně se pozná zúžený jícen, ale spíše se zkuste domluvit, zda by Vás vet napřed nenavštívil u Vás doma, ať kotě nestresujete přesuny. Vet by mohl rozpoznat, kdy je kotě "jen" trochu opožděnější než ostatní sourozenci a kdy je nemocné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2009 15:58:07
Odpovědět s citátem

Zdravím,
tak vet u kocourka nic nenašel. Prý je ještě teda malinký, takže musíme měsíc počkat, pak udělat znova sono a RTG. Tak uvidíme. Nyní jen čekat.

Kocourek byl u veta super, nebál se, miláček všech, Sphynx je prostě kouzelný.

Prý je jen trochu menší, ale nevypadá vůbec špatně, napapaný vypadal ok, srdíčko taky ok, tak prostě uvidíme.

Všem ještě jednou dík!
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2009 21:47:50
Odpovědět s citátem

No tak to je skvělá a hlavně uklidňující zpráva.

Držíme prckovi pěsti, určitě bude v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2009 13:06:48
Odpovědět s citátem

Ahoj Andy, omlouvám se za pozdní reakci... Víš myslím, že dokud přibírá tak je vše ok... Holt je to teď prcek, ale nedávno sem se bavil se známou, která mi vyprávěla jak z nejmenšího kotěte ( při porodu cca 60 g) vyrostla nádherná obrovská kočka:-))) Dokud přibírá aspoň něco a neztrácí tak buď klidná... Ještě musím říci, že nám koťata super přibírala po kočičím mléku od gimpetu, je nasládlé voňavé...Myslím, že sou dva druhy... My používáme ten ve skle.
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)
8
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top