Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Výběr organizace, založení chov. stanice

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Výběr organizace, založení chov. stanice
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2009 22:35:29
Odpovědět s citátem

Rozhodli jsme se založit si chovatelskou stanici. Ovšem než vše vyřídím, chtěla bych se zeptat na pár věcí, které bohužel nemohu nikde nalézt. Jako provní jsem řešila, do jaké organizace se přihlásit. Určitě dávám přednost Fife, nevím proč, ale je to pro mě taková jistota. Také jsem kontaktovala některé chovatelé kocourků a s nikým jsme již dokonce předběžně domluvení. A v tom je ten problém. Nevím totiž, zda bude v budoucnu problém nakrýt kočičku z Fife, kocourkem z non-fife napřklad z Boec.
Další dotaz je ohledně toho, zda jde již po založení chovatelské stanice organizaci změnit, pokud bych nebyla spokojená. Vím, že jako první potřebuji právě potvrzení od organizace, abych mohla chovat. stanici založit, tak nevím, jestli by pak v budoucnu byl nějaký problém, změnit třeba místo Fife nějakou non-fife. Moc děkuji za jakoukoliv odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Výběr organizace, založení chov. stanice
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2009 14:04:23
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Rozhodli jsme se založit si chovatelskou stanici. Ovšem než vše vyřídím, chtěla bych se zeptat na pár věcí, které bohužel nemohu nikde nalézt. Jako provní jsem řešila, do jaké organizace se přihlásit. Určitě dávám přednost Fife, nevím proč, ale je to pro mě taková jistota. Také jsem kontaktovala některé chovatelé kocourků a s nikým jsme již dokonce předběžně domluvení. A v tom je ten problém. Nevím totiž, zda bude v budoucnu problém nakrýt kočičku z Fife, kocourkem z non-fife napřklad z Boec.
Další dotaz je ohledně toho, zda jde již po založení chovatelské stanice organizaci změnit, pokud bych nebyla spokojená. Vím, že jako první potřebuji právě potvrzení od organizace, abych mohla chovat. stanici založit, tak nevím, jestli by pak v budoucnu byl nějaký problém, změnit třeba místo Fife nějakou non-fife. Moc děkuji za jakoukoliv odpověď.


dobrý den,
jako úplně první krok by jste si měla najít klub do kterého vstoupíte. Tím se stanete členem svazu chovatelů a založíte si následně chovatelskou stanici.
Podívejte se na http://www.schk.cz/schk/sdruzeni.htm
tam najdete všechny potřebné informace týkající se vaší otázky.
nejlépe je vstupovat do sdružení poblíže vašeho bydliště, ale není to povinností.
Najdou se tam i lidé se kterými můžete být v kontaktu a kteří vám rádi poradí se vším, co se týká chovu.
Já jsem v organizaci 4/17 a pro počtení Vám zasílám i odkaz na tuto základní organizaci. - http://www.schk.cz/

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Výběr organizace, založení chov. stanice
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2009 19:28:27
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
turrik napsal:
Rozhodli jsme se založit si chovatelskou stanici. Ovšem než vše vyřídím, chtěla bych se zeptat na pár věcí, které bohužel nemohu nikde nalézt. Jako provní jsem řešila, do jaké organizace se přihlásit. Určitě dávám přednost Fife, nevím proč, ale je to pro mě taková jistota. Také jsem kontaktovala některé chovatelé kocourků a s nikým jsme již dokonce předběžně domluvení. A v tom je ten problém. Nevím totiž, zda bude v budoucnu problém nakrýt kočičku z Fife, kocourkem z non-fife napřklad z Boec.
Další dotaz je ohledně toho, zda jde již po založení chovatelské stanice organizaci změnit, pokud bych nebyla spokojená. Vím, že jako první potřebuji právě potvrzení od organizace, abych mohla chovat. stanici založit, tak nevím, jestli by pak v budoucnu byl nějaký problém, změnit třeba místo Fife nějakou non-fife. Moc děkuji za jakoukoliv odpověď.


dobrý den,
jako úplně první krok by jste si měla najít klub do kterého vstoupíte. Tím se stanete členem svazu chovatelů a založíte si následně chovatelskou stanici.
Podívejte se na http://www.schk.cz/schk/sdruzeni.htm
tam najdete všechny potřebné informace týkající se vaší otázky.
nejlépe je vstupovat do sdružení poblíže vašeho bydliště, ale není to povinností.
Najdou se tam i lidé se kterými můžete být v kontaktu a kteří vám rádi poradí se vším, co se týká chovu.
Já jsem v organizaci 4/17 a pro počtení Vám zasílám i odkaz na tuto základní organizaci. - http://www.schk.cz/

Hanka Blažková


zapomněla jsem na to na co se hlavně ptáte. Není problém, když jste ve FIFe krýt non FIFe kocourem a nebo přejít do jiné organizace jako je Boec, nebo TICA, nebo CFA.
Chovatelská stanice je vaše vlastnictví a nemůžete ji ani někomu darovat. Může být pouze jako dědictví.
To je snad úplná odpověď.
Přeji hezký večer
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Výběr organizace, založení chov. stanice
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2009 15:25:38
Odpovědět s citátem

Já bych to jen maličko upřesnila, pokud vstoupíte do FIFe - tedy zde v ČR do některé ZO ČSCH specializované na chov koček (jejich seznam najdete na www.schk.cz/schk ) a založíte si chovatelskou stanici, můžete krýt non-FIFe kocourem, pokud tento splňuje podmínky pro přiznání chovnosti platné v ČSCH (tzn uchovnění na výstavě po 10. měsíci věku, čip). Pokud kocour podmínky nesplňuje, musí Vám krytí schválit hlavní poradce chovu pro danou kategorii. Pokud si založíte chovatelskou stanici ve FIFe, můžete pod jejím jménem odchovávat koťata, dokud jste členem FIFe (ČSCH). Pokud z jakéhokoliv důvodu přestoupíte do non-FIFe organizace, musíte si založit CHS novou, pod tou organizací, kde jste členem. Samozřejmě pokud chcete přestoupit do jiné organizace v rámci ČSCH, to můžete kolikrát chcete (kolikrát Vás kde přijmou) a CHS zůstává stále v platnosti.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 20:26:14
Odpovědět s citátem

Mohla bych se ještě zeptat, zda když se převádí chovná stanice z nonfife do fife organizace, mění se i název chovatelské stanice, nebo ten zůstává?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 21:40:24
Odpovědět s citátem

FIFe má jiný,svůj registr jmen CHS,takže pokud by Vaše jméno CHS,které jste měla v non-FIFe bylo nějakým FIFákem zabrané,pak byste musela zřejmě název stanice změnit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 21:54:34
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Mohla bych se ještě zeptat, zda když se převádí chovná stanice z nonfife do fife organizace, mění se i název chovatelské stanice, nebo ten zůstává?


Moc děkuji. spíš mi šlo o to, abych nemusela vyloženě mít úplně jiný název. Tak pak budu muset doufat, aby to zabrané nebylo Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 11:41:27
Odpovědět s citátem

turrik napsal:

Moc děkuji. spíš mi šlo o to, abych nemusela vyloženě mít úplně jiný název. Tak pak budu muset doufat, aby to zabrané nebylo Very Happy


Na této webové adrese si můžete již nyní ověřit, zda je jméno vaší stanici registrované i ve FIFe: http://www.fifeweb.org/wp/catnames/cattery.asp
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 11:48:58
Odpovědět s citátem

No to je naprosto dokonalý, moc, moc děkuju, alespoň nebudu ztrácet možnost s jménem, které již existuje. Jen se bojím, že si zaregistruji chovatelskou stanici u BOEC a když budu chtít přestoupit k fife, tak mi řeknou, že musim změnit název, i když by ten název byl volný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 14:49:35
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
No to je naprosto dokonalý, moc, moc děkuju, alespoň nebudu ztrácet možnost s jménem, které již existuje. Jen se bojím, že si zaregistruji chovatelskou stanici u BOEC a když budu chtít přestoupit k fife, tak mi řeknou, že musim změnit název, i když by ten název byl volný.

Turriku, pokud bude název ve FIFe volný, klidně Vám ho přidělí, ale na žádosti musíte uvést tuším 6 názvů a oni Vám jeden vyberou - je tedy dobré při zakládání CHS a volbě jména postupovat tak, abyste pak mohla volit co nejpodobnější. Já jsem věděla, že chci na památku svého kocoura mít v názvu Calimero, takže jsem volila různé varianty, ve kterých Calimero vždy bylo. Samozřejmě hrozí totéž, i když byste přestupovala z FIFe pod BOEC, ale pravděpodobnost je tam menší, protože nezávislé kluby mají pouze své registry, zatímco FIFe mezinárodní a hodně naplněný. Např. v Německu je hodně klubů nezávislých a tam se stává, že Vám prostě jen nechtějí uznat původní název a musíte ho i při přestupu z nonFIFe do nonFIFe změnit. Nad tím se určitě zamyslete, poněvadž každý slušný chovatel si časem vybuduje "jméno", které je samozřejmě na název CHS silně vázáno, pokud pak změníte jméno, je to skoro jako byste začínala znovu. Hodně zdaru a šťastnou ruku při výběru!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top