Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dotaz na porodní / poporodní pelíšky

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Dotaz na porodní / poporodní pelíšky
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2010 17:18:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
máme doma dva menší pelíšky, ale protože mají přibýt koťátka, tak chci koupit vetší.
Chci se tedy zeptat, co se Vám osvědčilo, ráda bych předešla tomu, aby kočka netahala koťata po byte.
Dále bych se chtěla zeptat, zdali máte někdo zkušenost s boudou, zdali je vršek nějak snímatelný.
A ještě poslední dotaz, jaká přibližná velikost pelíšku v cm by mela stačit pro plemeno ragdoll.
Děkuji předem za odpovědi

Ukázky pelíšků naleznete zde:
http://nelare.sweb.cz//pelechy.jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2010 17:51:23
Odpovědět s citátem

Já nevím, ale na porodnici a poporodní pelíšek pro koťata nejsou tyto molitanové pelíšky moc praktické. Při porodu i brzy po něm se snadno ušpiní (kočka se čistí a koťata dělají loužičky) a musí se často prát a než se vypere a usuší chvíli trvá. A jakmile koťata povyrostou tak pelíšek začne cestovat po pokoji. Mnohem praktičtější je třeba větší papírová krabice vystaná nějakou starší dekou na kterou dám třeba ručník nebo starší prostěradlo, které mohu během porodu podle potřeby vyměnit a po porodu měnit i prát každý den. Já jsem měla spoustu let jako porodnici papírovou krabici. Teprve nedávno jsem objevila a koupila cestovní boudu pro psa (http://www.psisvet.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=MCB), která mi připadá pro tento účel ideální. Otevírá se na kratší i delší straně. Velikost M mi připadá tak akorát pro porod a pobyt matky s koťaty v prvních týdnech
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2010 22:44:43
Odpovědět s citátem

Poprvé jsem měla také velkou a vysokou papírovou krabici, která se osvědčila docela dobře jako porodnice-vystlala jsem ji dekou, na tu přišly dětské neprosákavé podložky, které jsem měnila podle potřeby.

Teď jsem si pořídila velkou klec: http://www.hafani.cz/latkova-skladaci-prepravka-3-velikosti/cz/d-91109/, do které jsem dala molitanové iglů-ale já ho mám otevírací - všude po stranách jsou zipy - tam se mi kočka sama nastěhovala velmi ochotně - přepravka je velikosti XL, takže se tam v pohodě vejde i malý záchůdek a pár hraček a misky s krmením, já do ní můžu shora. Kočka mohla kdykoliv ven, a kotisko jakmile mu slouží nohy je schopné z ní vylézt také. Ale až když je to pro ně bezpečné.

No a když je po všem, lze klec složit (ale u nás je rozložená pořád, kočky ji milují).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2010 23:13:53
Odpovědět s citátem

Eewee, oba "stany", jak uvádí AlenaV i Tatiana, jsou opravdu nejvhodnější. Koťata jsou tam chráněna před průvanem, v prvních dnech se dají spustit i roletky, aby jim tam netáhlo, dají se dobře čistit - já ho používám už druhý rok s maximální spokojeností. Mám větší (pro britku) - kolem 90 cm, to proto, že kdyby mi kočka hodlala stěhovat koťata, můžu jí tam v prvních dnech, než se uklidní, pohodlně dát i záchůdek a misky s jídlem a zavřít. Taky jim tam ze začátku dávám klasický molitanový pelech, samozřejmě s inkontinenční plenou, aby měla koťata jen malý prostor pro lození. I když už pak lozí a začínají si hrát, prostor jim bohatě postačuje, než je vypustím do ohrádky - stejně pak zalízají do stanu spát. Takže tahle investice se mi určitě vyplatila - měla jsem předtím na míru dělanou dřevěnou porodnici, jenže kam pak s ní?? Tohle složím, uložím - a je vystaráno.
Pokud byste ale nechtěla investovat, pak je nejlepší krabice třeba od PC, do které vyříznete vchod, ale tak, aby byla koťata v prvních alespoň 14 dnech krytá, nemají vyvinutou termoregulaci a není dobré je vystavit chladu či průvanu. Naše holky jsou tak spokojené, koťata jsou v teple a ony se tam nemusí pořád s nimi "pařit", ale klidně leží na gauči nebo před porodnicí a jdou za nimi v momentě, kdy písknou - samozřejmě prvních pár dní tam s nimi leží trvale.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2010 17:28:31
Odpovědět s citátem

Ještě malé doporučení-na Aukru se tyhle skládací klece při troše štěstí nechají koupit hodně lacino-nové. Já za ni dala na výstavě 1500 Kč (a chyběla v ní teplá podložka, což jsem netušila, že má být součástí), a na Aukru mi ještě větší (přes 1 m) vydražil manžel za cca 700 Kč-a byla tam i ta teplá podložka. Takže zkuste Aukro.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top