Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dotaz


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jaana20



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 17

Předmět: Dotaz
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2012 18:00:37
Odpovědět s citátem

Prosím o radu naše 8 měsíční zlatíčko nás začalo posledních 14 dní zlobit a nevíme jak na něj začal nám občas čůrat kam nemá Crying or Very sad např. našel matraci komlet jí pročůral dnes pro změnu na gauč jindy šel do koše s prádlem záchudek má čistý podestýlku jsme nezměnili má stále stejnou hrozím se že najdu další místečka kam chodí Crying or Very sad jsem už neštastná nechci ho trestat pokaždé mu v tom vymáchám čumák ale nic si z toho nedělá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jaana20



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2012 18:45:21
Odpovědět s citátem

podle mě se vyčůrá komplet péči má pořád stejnou, je pravda že jak byli veliké mrazy tak převážně byl zalezlý ve svém domečku a dost spal to nás také zarazilo bydlíme ve starším baráku tak je tu chladněji cca 23 až 26 stupnu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2012 19:47:48
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
podle mě se vyčůrá komplet péči má pořád stejnou, je pravda že jak byli veliké mrazy tak převážně byl zalezlý ve svém domečku a dost spal to nás také zarazilo bydlíme ve starším baráku tak je tu chladněji cca 23 až 26 stupnu


dobrý večer,

vzdycky když se s kočenkou děje něco špatně a kočka neví jak to dát najevo, začne obvykle tímto způsobem na sebe upozorňovat. Ať už se jedná o zánět zubů, dásní, močových cest, nebo jiné trápení. Vezměte kocourka k veterináři. Kupte Feliway, Zcela určitě si dejte teploměr na zem. Možná budete překvapená, tam asi 23 st. nebude. A docela určitě mu přestaňte máčet čumáček ve chcankách. Akorát to zhoršíte. To není malé štěně. Je to kočka.
Nikdy Vám to nezapomene.


přeji pokud možno pevnější nervy
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2012 20:05:18
Odpovědět s citátem

for jaana20

Tedy buď se s čurajícími kocourky roztrhl pytel, nebo jsem vám odpovídal na mých stránkách, každopádně radím to co Hanka Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jaana20



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2012 20:22:10
Odpovědět s citátem

děkuji za radu na pondělí jsme objednaní k vet. tak uvidíme co se z toho vyklube. Jinak Feliway už máme objednáný už jen čekáme až dorazí a co se týká teploty vážně je 23 stupnů i na zemi máme podlahové vytápění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2012 20:39:17
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
děkuji za radu na pondělí jsme objednaní k vet. tak uvidíme co se z toho vyklube. Jinak Feliway už máme objednáný už jen čekáme až dorazí a co se týká teploty vážně je 23 stupnů i na zemi máme podlahové vytápění


to je dobře, u nás na zemi je ráno 17 Smile ale oni sphynxíci nejsou blbí. Všede jsou zalezlí v dekách, nebo chrní na schodech v obýváku. Tam je teplíčko

HB Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jaana20



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2012 21:43:51
Odpovědět s citátem

to je pravda pokaždé když ho hledáme tak je zavrtanej u holky v postýlce tam spinká nejraději začátky byli krušné neustále jsem ho hledala kde je zavrtanej a postele vždy vyhrají Laughing ,tak uvidíme jak dopadnem v pondělí na vet, tipujem to na zoubky stále čekáme až mu začnou vypadávat a zatím nic
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2012 23:55:03
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
to je pravda pokaždé když ho hledáme tak je zavrtanej u holky v postýlce tam spinká nejraději začátky byli krušné neustále jsem ho hledala kde je zavrtanej a postele vždy vyhrají Laughing ,tak uvidíme jak dopadnem v pondělí na vet, tipujem to na zoubky stále čekáme až mu začnou vypadávat a zatím nic


Věřte že zuby v 8 měsících už má dávno vyměněné Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jaana20



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2012 21:38:35
Odpovědět s citátem

zuby vážne ještě má první na konci ledna jsem byla na vet. a ten nám tvrdil že mu začnou každým dnem padat a zatím nic má stálé ostré jehličky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2012 22:30:33
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
zuby vážne ještě má první na konci ledna jsem byla na vet. a ten nám tvrdil že mu začnou každým dnem padat a zatím nic má stálé ostré jehličky


dobrý večer,

koťata normálně vyvíjející se, přezubují okolo 4 - 5 měsíce věku. Jste si jista věkem který jste uvedla ?

Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 0:05:51
Odpovědět s citátem

Tak z toho jsem vedle jak ta jedle Mad - devítiměsíční puberťák že by nebyl přezubený? Nevěřím! Pokud ano, tak by někdo bylo něco hodně špatně, ale spíš se špatně koukl vet a vy také. Jak psala Hanka, koťata začínají přezubovat kolem toho 4.-5. měsíce, v 9ti už jsou to skoro dospěláci-venkovní kočka v tomto věku už má leckdy koťata a kocour je plodí.

A to čůrání-na prvním místě bych vyloučila zdravotní problém-může mít zánět močáku, šutříky, proto začal čůrat kde nemá.

Vyloučí-li se tento problém, tak ho už musíte dát vykastrovat. Přesně tohle mi dělal Adam-cca v 9ti měsících začal nejřív močit na všechny věci naší feny, pelech, hračky, misky, prostě ji postupně z kuchyně zcela vystěhoval, protože na ty její věci pouštěl obsah celého močáku. Jeho značkování prostě probíhalo takto-očůráváním. Já to vyřešila kastrací. A byl pokoj. Dodnes ale někdy čůrá na místa, kde z toho nejsem nadšená, ale říkám si, že by mohlo být hůř-chodí třeba čůrat do umyvadla.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 6:43:24
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
souhlasím se vším, co bylo výše napsáno. V tomto věku musí mít dávno přezubeno. Někdy si toho prostě ani nevšimnete a i druhé zuby jsou ze začátku takové pichlavé, než se trošku obrousí. A sphynxí kocour v 9 měsících opravdu dospívá. Vylučte raději ten zdravotní problém a pokud bude vše v pořádku, tak s největší pravděpodobností jde o začátky značkování. Nevšimla jste si, jestli ta moč je o něco víc cítit?
Držíme palce, aby bylo zdravotně vše v pořádku a aby se to očůrávání po kastraci změnilo.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 7:16:24
Odpovědět s citátem

jaana20 napsal:
zuby vážne ještě má první na konci ledna jsem byla na vet. a ten nám tvrdil že mu začnou každým dnem padat a zatím nic má stálé ostré jehličky


dobré ráno,
můžu se zeptat proč jste byli s vaším zlatíčkem na konci ledna t.j. před cca 3 týdny u veterináře?

díky
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jaana20



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 18:29:05
Odpovědět s citátem

Předmět:
Přitlapkováno: 20.02.2012 19:27
Tak návšteva u vet je přesunuta na zítřek pán přivezl psíka sražen autem takže vet šel ihned operovat. Jinak asi vážně dospěl nebot dnes mě při příchodu z práce čekalo zděšení schozené kytky z oken všude roztahané věci a počůraný gauč ale teda extra zapáchjící takže bych tipla že si i značkoval , asi má vliv že bydlím v rod. baráku a venku je spoustu toulavých koček které se promenádují po zahradě takže náš drahoušek se stále sleduje. Asi nás kastrace nemine jen ještě najít špičkového veterináře na kastrace
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jaana20



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 20:35:58
Odpovědět s citátem

děkuji za odpověd pokusíme se zjistit co se dá moudřejší budem zítra až po návštěvě vet. také se mi do kastrace moc nechce
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 21:09:14
Odpovědět s citátem

[quote="Tea Racer" Mnohdy dokonce chovatelé zakotvuji do smlouvy že se zvire po dosazení urciteho veku musi kastrovat. Což je dost nefér a sobecké. ( chovatelé se tím brání aby se náááhodou nepremnozila jejich rasa a neklesla cena ) to se stavá nejen u nás, ale i jinde.[/quote]¨

Nechci uhýbat od tématu, ale vážně myslíte, že je to jen,aby se nepřemnožovalo??? Já když vidím jak se kříží sphynxové, pokoutně bez rozmyslu a kdekdo s kdekým, pak jsou chlupatí a nemocní (HCM) a "kazí" se jim dobrý genový základ. A nakonec se prodávají na stránkách "bazoš" a "sleva" a podobné za pár tisíc. Ne každý křížení rozumí. A ne každý je kandidát na předání genové informace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 21:51:37
Odpovědět s citátem

Teda Tea Racer, mě zase jednou picne!

Tak ono zakotvovat do smlouvy povinnost kastrace je nefér!

A to je fér, že koupíte zvíře za poloviční nebo třetinovou cenu s tím, že z něj bude mazlíček, a pak si najednou chcete udělat radost a práskáte nepovolená koťata? To je fér, že takto můžete zničit dlouhodobou práci chovatele, který má nějaký cíl v chovu a za tím cílem jdouce tomu věnuje nemalé prostředky? To je fér, že se pak nabízejí jako na běžícím pásu koťata bez PP po rodičích s PP za směšné ceny, bez jakékoliv garance čehokoliv? Že se pak tito "chovatelé" zbavují koťat sotva dvouměsíčních, jen aby je stála co nejméně peněz? Že jsou bez očkování, veterinární péče? Krmené mizernou stravou, nesocializované?
Že pak nešťastní majitelé těchto "laciných" koťat následně chodí brečet na různá fóra a hledají rady, co s nemocí, nebo bojácností, nebo agresivitou, nebo poruchami chování, které se u toho jejich tak skvěle koupeného zvířátka začaly projevovat? To je pak vůči těmto lidem fér?:::
A je to fér vůči těm zvířatům?

Šlak by mě trefil, když slyším takovéto kecy o kastraci jako poslední možnosti a o těch vydřiduších chovatelích, co vám za třetinu ceny, kterou jste dal za kotě bez chovného oprávnění nedovolí, abyste si prásknul koťátka-to jsou parchanti, co?

Takový chovatel za chovný pár leckdy zaplatí mnoho desítek tisíc-20-50000 je běžná cena kotěte určeného do chovu, protože tam by měla jít pouze špičková zvířata, a za to holt se platí. Pokud chová kočky, které jsou zatížené genetickými nemocemi-u sphynxů je to třeba HCM-musí svá chovná zvířata testovat, to stojí spoustu peněz a času. Řada chovatelů testuje svá chovná zvířata na kde co, každý je krmí těmi nejkvalitnějšími krmivy, spotřebuje metráky drahého steliva, dá ročně tisíce za tu nejlepší vakcínu a odčervovadla, za pochoutky pro své miláčky, za chovatelské vybavení. A myslíte si, že výstavy nutné k uchovnění jsou zadarmo? Benzín nebo nafta jsou taky zadarmo, ubytování v hotelu nic nestojí, že jo? Jídlo na 2 dny ... To tisíce teprve lítají! Pak chovatel zaplatí za rodokmeny, roční příspěvek svojí organizaci, pod kterou chová, něco správci webu, který řada chovatelů má.

Já například když prodám kotě na mazlíka za 10000,--, tak mi z té částky zůstane s bídou 2-3000. Za rodokmeny, očkování, odčervení a veterináře-když jde vše dobře a nejsou žádné problémy-dám cca 1800 Kč/1 kotě. Stelivo a kvalitní jídlo pro koťata a jejich matku (+ pro matku ve 2 měsících březosti ) stojí za 4 měsíce, co koťata držím doma, také pěkných pár tisíc. Kupuju jim různé hračky, potravinové doplnky, kde co. Nijak na nich nešetřím. Koťata přiznávám jako příjem, takže zaplatím zdravotní, sociální pojištění a odvedu daň-co mi zůstane? A to jsem si nepočítala ty stovky hodin času, která já svým koťatům od narození věnuji. Takže moje měsíční koťata už vyhledávají lidskou společnost, běží naproti ruce, vrní, když člověka vidí, ničeho se nebojí. Ten čas je zadarmo? Podle vás asi ano, a vlastně ano, protože kdybych si měla ten čas počítat byť jen jako plat prodavačky v supermarketu, tak bych musela kotě prodávat za takovou cenu, že ho nikdo nekoupí.

Mám doma 5 kocourů-kastrátů, a nestabilní hlupáček není ani jeden z nich. Jsou to osobnosti každým coulem, každý je naprosto svůj a jiný. Dokonce můj peterbald je kastrát potentní, takže kryje i jako vykastrovaný, pouze neplodí. A vykastrovat jsem ho dala proto, že se u něj projevila těžká sluneční alergie, takže jako zodpovědný chovatel jsem ho v chovu nechat nemohla. Přitom je typově překrásný a kdybych takového chtěla koupit do chovu, dám za něj 20-30000 Kč. To jsme zmetci, my chovatelé, co?

A že si nepřejeme, aby nám naši práci někdo kazil a nenecháme toho chudáčka kocourka si skočit a kočičku mít ta roztomilá koťátka! Ne, nedovolím! JÁ si vyberu, komu prodám kotě do chovu a nechám si ho zaplatit, pokud takové budu mít. Protože kotě vhodné do chovu také nemusí být v každém vrhu. Měla jsem vrh, kde nebylo vhodné do chovu ani jedno kotě. A to prostě nedovolím, aby si někdo udělal radost a prznil moji dlouholetou práci. Pak se nabízejí na Bazoši zcela chlupatí sphynxové, kříženci kdečeho s kdečím, britky, které jako britky ani nevypadají a často umírají na HCM a podobná zvěrstva. To je podle vás v pořádku?

Pro jaana20-kocoura dejte vykastrovat, jestli ho nemáte do chovu. Čím dřív, tím lépe.

To budete co dva roky dávat 3000 za čip? To je fakt rada nad zlato. Kocour vám doma chčije, protože vidí a hlavně cítí za oknem kočky a chce je nakrývat, to je na 99%, to jedno % nechávám jako možný zdravotní problém. Ten se samozřejmě vyloučit musí, ale pokud bude vyloučený, s kastrací prostě neotálejte. Anebo se domluvte někde v nábytku, že si co měsíc budete k nim chodit kupovat nový gauč, matrace, koberce (budou vás tam mít hodně rádi a třeba dostanete jako stálý zákazník slevu)....nebo si kupte třeba od Zeptera vodní vysavač s parním čističem v jednom za 69000,-- - ten by MOŽNÁ úklid po kocouřím chcaní zvládnul. Jinak vám garantuju, že se z toho zblázníte.

Dělejte ale, jak myslíte. Ohledně kastrace vám vždy "nejlépe" poradí chlap Rolling Eyes - berou to, jako kdyby někdo chtěl kastrovat je.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 21:59:43
Odpovědět s citátem

Fuj, to jsem se zase jednou rozčílila Twisted Evil !
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 22:40:26
Odpovědět s citátem

No dlouho jsem nečetl takovou hloupost že snad nekastrovat je dobré pro kocouří zdraví.

Pokud pominu že budete mít doma vše označkované a očurané, tak vřískající kocour, který nežere a jen bloumá či řádí po bytě by měl asi jiný názor. Možná mu to bude tak svědčit, že vám bude za chvíli chodit po bytě jen kostřička se sphynxí kůží...

Ale vážně, pokud nemá PP (nevím, zase tak jsem to tu nestudoval), neplánujete jej do chovu, nechte vyšetřit moč a objednejte jej na kastraci. Jiná možnost prostě není.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 22:47:32
Odpovědět s citátem

Tea Racer napsal:
Kastrace je nezvratná. Budete mit doma nestabilního hlupacka...


A na takovou hovadinu jste přišel kde????


Ach jo, když už někdo radí, kdyby tomu aspoň rozuměl...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: jen chtít pochopit,že
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 23:34:57
Odpovědět s citátem

Děkuji za urážky. Ale videl jsem mnoho kocicek a kocourku pred a po. Takže zkušenost....[/quote]




Nikdo nikoho neuráží!

Přečtěte si laskavě ještě jednou a pečlivě co napsala Taťiana, je to dost srozumitelné, čtěte i víckrát...když budete chtít pochopíte...!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2012 23:56:55
Odpovědět s citátem

Víte, co se říká? Že potrefená husa se vždy ozve!

Já nikoho urážet nemínila, jen z mé letité zkušenostï vím, že chlapi jsou vesměs proti kastracím, jako kdyby se to týkalo jich. Proto ten sexismus.

A nezlobte se, přirovnávat zvířata k věcem-no-nakonec zákon dosud na ně takto pohlíží také-se všemi důsledky, které to má.

A ovlivňování značkování jinými způsoby? To vykládejte chovateli! Sem s tím, máte-li recept! Vyzkoušela jsem FŠECKO!!!! Nefunguje NIC! Jen a jen kastrace! Bachovky, Feliway, modlitby....Nic nezabralo, jen kastrace. Když kocour chčije, protože chce umísťnit na patřičné místo své geny a člověk mu to neumožní, tak co s tím? Už pár let kočky mám i chovám, a toto tajemství jsem zatím neobjevila.

A já znám jednoho jediného kocoura, kterému kastrace způsobila lobotomii mozku-jinak všichni zůstali osobnostmi a kastrace se na nich nijak nepodepsala, vyjma toho. že přestali ochcávat nebo přestali být agresívní, případně oboje-jako u mého Klaudýska. A ten tedy v žádném případě není mozkově kastrací postižen, jen přestal mít za lovnou zvěř určenou k zabití našeho sphynxe a přestal chcát po 20 cm-takže už nemusí nosit kalhotky s vložkou. To bylo pro něj fakt super! Teď je mu rozhodně líp. Lumpárničky ho nepřešly, pořád vymýšlí ty svoje blbinky, pro které ho mám tak ráda, pořád je to OSOBNOST, jen se ho nikdo nemusí bát, prptpže jeho agrese zmizela s kulkama, a já po něm nemusím 20x denně uklízet jeho značky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 6:48:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ach jo zase jeden ublíženej chlap. Tatiano souhlasím se vším, co jste z pohledu chovatelky napsala, i to "sexistické", že někteří chlapi těžce nesou kastraci, jako by se to týkalo jich samotných.
Já osobně si myslím, že jsme kočičákům tu jejich přirozenost sebrali tím, že je chováme v bytě a proto je pro ně kastrace úlevou, protože doma nemůžou dělat to, co by dělali venku. Zase má pobyt doma jíné výhody. Je to prostě pohodlnější, ale ve většině případů, i delší život.
Myslím, že už mám za těch několik let chovu koček taky nějaké zkušenosti s kastracemi a nevím ani o jednom kocourovi, kterému by se přitížilo po kastraci.
Takže určitě se kastrace kocourka nebojte, uvidíte, že bude všechno pak v klidu a pohodě.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 10:25:45
Odpovědět s citátem

[quote=
Ano, není to fér dávat do sml. podmínku kastrace. Je to doslova podvod. To je jako koupit si auto a prodejce Vám dá do sml, podobnou nesmyslnou podminku jako že ho nesmite prodat, nebo predelat nebo tam dá podminku rovnou sešrotovat Wink
Nenapsal jsem že to je JEN kvuli tomu aby se to nepremnozovalo Wink Pokud si koupim kocourka nebo kočičku, mnohdy ani človek netusi co bude zítra, natoz aby mel povinnost ho mrzačit. Jestli ho chce na chov, proč ne?
mnohdy ani neví, jestli třeba nepřikoupí protejšek a nebude chtít rodinku. Navíc je to vše otázka peněz, což je logické a chovatelům to neberu. Ale vy zase neberte zvířátkům jejich prirozenost.[/quote]

Když si koupím auto, tak mám za jedny peníze prostě jednu věc. Když ho budu chtít prodat, nikdy na něm nevydělám. Ten příměr byl hodně pitomý.

Když si nějaký chytrolín koupí za pár tisíc kočku(nebo psa) absolutně nevhodnou do chovu a udělá si radost koťátkama, sprzní mnohaletou práci chovatele, kterému jde o zdraví a typ zvířete. Ale to lidem jako vy je zřejmě zcela zbytečné vysvětlovat-máte přece tu svoji věc, za kterou jste zaplatil a s tou věcí si můžete dělat co chcete. Nechat ji množit, ať je pro to vhodná nebo není-jak to jako laik chcete posoudit, proč zrovna to vaše zvíře chovatel do chovu nepustil? Jo a pak také dost podstatný rozdíl-koupí auta o peníze pouze přijdete, kdežto koupí věci živé je můžete dostat zpátky, že? Koupíte lacino, rozmnožíte, včas koťata prodáte a penízky jsou zpátky doma, a možná i něco navrch.

Ach jo, dokud tady nebude zákon jako v Polsku, že se NESMÍ prodávat zvířata bez PP coby určité plemeno, tudíž jsou to vždy "jen" mindy ze dvorka (jen jsem dala do úvozovek, protože proti mindám nic nemám, sama mám doma dva nádherné exempláře "obyčejných" kocourů), do té doby takovým jako vy pšenka pokvete. A mám obavu, že to bude v našich podmínkách hodně dlouho Evil or Very Mad .......

Lidé jako vy mě utvrzují v rozhodnutí, že koťata určená na mazlíka budu prodávat už vykastrovaná a nebudu riskovat, že nějaký chytrák nedodrží smlouvu, protože je to pro něj cár papíru a on má svá práva na svou věc.
Takže vám vlastně děkuji, protože jsem pořád váhala s tímto rozhodnutím. Teď už neváhám, je to jediná možná obrana v tomto "právním státě", jak donutit příštího mazlitele, aby mazlitelem byl a zůstal a aby ho nic nepokoušelo zkusit si prásknout koťátka. Na mém zvířeti bez mého souhlasu tedy rozhodně NE.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 11:54:31
Odpovědět s citátem

Táňo, so se týká smluv a kastrací, to by bylo na samostatné téma. Osobně nevidím problém v těch "chytrácích" ale v tom, že lidé zde nejsou zvyklí se brát za svá práva a dodržení smlouvy si vynutit. Každý jen pláče nad tím, jací jsou u nás množitelé a jak se smlouvy nedodržují a přitom v drtivé většině si za to mohou chovatelé sami. Problémem množení není nedodržování smluv, vždyť v drtivé většině ti na které se nadává, vesele bouchají koťata s PP. Část svých koček, které jsem koupil, tak na ně také nemám ŽÁDNÉ omezení, pokud bych se rozhodl "množit", mohl bych mít kočky ať již s papíry, nebo bez nich a neporušil bych NIC. Myslím¨si že nepotřebujeme ani zákony jako v Polsku či kdekoliv, stačí nám ty co máme, stačí je dodržovat a v opačném případě si dodržení vynutit. Ale to jsem odbočil a vím že spousta chovatelů se mnou nebude souhlasit..., ale když čtu po diskuzních fórech ty nářky chovatelů - "znalců práva", jak nic nejde, čerti mě berou.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 12:28:12
Odpovědět s citátem

Tea racer
Prosím buďte tak hodný a poraďte mi, když to dle vašeho příspěvku víte a máte jistě i vlastní zkušenost, jak zabránit kocourům ve značkování, čůrání po kuchyňské lince, do prádla, na sedačku, na stůl, na zeď kdy omítka je už rozežraná a další a další místa, bez toho abych je musela vykastrovat. Budu vám velice vděčná, a pokud vaše rady zaberou, s radostí je finančně ohodnotím. Bohužel feliway, feromonový obojek, bachovky, nezabírají. Suprelorin jeden čip účinkuje tak 3/4 roku.
Opravdu nechápu kdo nechá takto kocoura řádit, pokud ho nemá koupeného k chovu. Kastrovaných kocourů už jsem několik měla, rozhodně nikdo nebyl žádný trouba, nepletete si to trochu s kočkou co je v depresi, nemá žádného zvířecího kamaráda, celý den je jen sama doma a leží na gauči, život už ji nebaví. Moji kastráti se tak rozhodně nechovají, jsou to stále dobře naladěné kočky, dělají lumpárny a jsou stále dobře naladění, protože je nijak netrápí neukojené touhy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
damayaty



Založen: 21.02.2012
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 12:52:12
Odpovědět s citátem

Paní Tatiana naprosto perfektně a srozumitelně vysvětlila celou problematiku ohledně kastrací. Táňo, díky, je úlevné číst rozumné a odůvodněné argumenty, pak jsou to totiž opravdu argumenty, které lze brát vážně.
To však nelze říci o reakci odpůrce. Argumentace zde chybí, či je nepodložená. Uvádí, že je nejjednodušší a proti přírodě kocoura kastrovat:-) Ano, samozřejmě, ovšem pouze pokud se jedná o kvalitní chov a chovatele, který "ví, co bude zítra", jinak je totiž nesmyslné si chovná zvířata vůbec pořizovat, všichni víme, jak posléze končí. Chybí mi vysvětlení, jak jinak kocourovi zamezit v přirozeném samčím chování. Dospívající kocour je vždy snadno identifikovatelný - zpěv, hubnutí, pronásledování vhodného či náhradního objektu, značkování. Pokud nedostane možnost krýt, projevy nemizí, naopak se prohlubují. Jak chce tedy tento pán tomu všemu předejít? Chce, aby se kocour choval přirozeně, aby nebyl "mrzačen"- a tedy logicky trpěl absencí pohlavního života. Možná tomu svému řekne "prostě nešukej a basta", na ostatní to však bohužel neplatí:-), samčí pud je u kočkovitých šelem velmi silný, proto kocouří rivalita a nesnášenlivost. Sama mám zkušenost se třemi dospělými nekastrovanými samci, vím přesně o čem mluvím. Mrzačení? Směšné! ČIP? Zbytečné - aplikovali jsme ho před kastrací silně značkujícímu a kočky kryjícímu psíkovi - našemu mazlíčkovi na základě doporučení veterináře. Nepomohl, byly to vyhozené peníze, následná kastrace však ano, neznačkuje již vůbec, a to od prvních dní po kastraci, po kočkách přestal rajtovat také:-).
Jak tedy zařídím, aby kocour nepociťoval touhu po opačném pohlaví? Myslíte, že rozvášněného samce zastaví bylina, či jiná kravina? Very Happy Opravdu nezastaví. Nechce-li člověk solidně chovat, nechce-li žít s hubeným, zpívajícím a flustrovaným kocourem, a nechce-li čichat kocouří mámení - nechť kastruje, uleví tak jemu i sobě.
A co jsem vůbec nepochopila, je pánovo tvrzení, že kastrace je NEZVRATNÁ /nelze předejít něčemu, co ještě nenastalo, ale nutně nastane/- tímto s námi přece plně souhlasí, proč tedy píše opak? Divné:-) Ale možná, že myslel NEVRATNÁ /nelze vrátit něco, co již bylo vykonáno/, to by pak ty rozumné názory:D seděly:-)))))))))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 15:36:30
Odpovědět s citátem

Já souhlasím se vším co zde padlo. Pochopitelně kromě blábolů Tea Racer.

A po tom všem by měl jen zajímalo, zda by si Tea Racer pořídil silně ochlupeného Sphynxe s HCM chorobou (což by se pochopitelně projevilo až by ho dlouhodobá zbytečná léčba různých příznaků a účty za tisíce dohnaly na testy) bez PP???? Nejlépe říjícího (řvoucího, kostnatého a chčijícího) kocoura.

Vlastně ani přechytřelý pan Tea odpovídat nemusí Laughing Laughing Laughing Laughing zřejmě by si takového sphynxe koupil. Proč ne??? Za pár korun. Cena odpovídající kvalitě... ostatně, když si člověk kupuje ojetinu auta, taky nečeká, že bude stát 200tis. Nemám pravdu?? A co by asi tak dělal??? Aha, odnaučil by ho ječet a kálet, učinil z něj kouzelného , osvaleného a psdychicky vyrovnaného andílka...možná i ty chlupy by mu opadaly, ne??? Škoda jen, že by nakonec umřel na HCM.

A omlouvám se April za práci s přesunováním do správného vlákna Embarassed Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 20:50:59
Odpovědět s citátem

for Tea Racer

S těmi jinými metodami si myslím že to není tak jednoduché. Např. já jsem Charlieho nechal být, kastrovat jsem nemusel, jenže pak začal hubnout, chodit po bytě, toužil po kočkách. Dostal antikoncepční čip, ale jak přestal působit, bylo to nanovo. Pak již chodila po bytě sphynxí kůže s nožičkami, takže byste radil co?

Narča dostala z častého a časného mrouskání zánět dělohy, marně jsem se snažil měsíc léčit, radil byste v tomto případě co?

Četl jsem hodně studií jak o kastraci obecně, tak o vlivu časné kastrace, mnohem dříve než v jednom roku. Vědecky nebyl negativní vliv kastrace, ani té v ranném věku, prokázán. Mé kastrované kočky až na to že neřvou a nehubnou se chovají stejně. Jaký je tedy ten hrozný vliv? Nechci se hádat, ale názor musí být něčím podložený, takže v čem je ta špatnost kastrace oproti výhodám? Samozřejmě se bavíme o kočkách doma na gauči, ne v přírodě, tam je to něco jiného.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2012 20:59:32
Odpovědět s citátem

Já mám doma 5 kastrátů a 4 chovné kočky. Značkováním jsem si prošla a u kocourů (chovných) procházím neustále, takže jsem vyzkoušela všechna možná řešení-bachovky, Feliway, oblékání kocoura do gatí s vložkou, čip. Takže já doopravdy vím, o čem je řeč a také vím, že všechno bylo neúčinné-vyjma čipu, ale ten dostal chovný kocour, který měl mít chovnou pauzu. Vše ostatní se ukázalo jako naprosto neúčinné. Pomohla až kastrace.
Tož tak.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top