Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

plíseň u sphynxe

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Je možné vyléčit plíseň jen koloidním stříbrem a Ecosinem?
možné, ne jisté
0%
 0%  [ 0 ]
ne
0%
 0%  [ 0 ]
ano, jde to i bez chemie
0%
 0%  [ 0 ]
ne, vždy používat jako podpůrnou léčbu
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 0

Autor Zpráva
Andy_Caesar



Založen: 25.11.2012
Příspěvky: 4

Předmět: plíseň u sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2012 1:48:42
Odpovědět s citátem

Zdravím Vás,

díky MoonCat blogu, který jsem si pročítala, jsem dostala podezření na plíseň u našeho nového kocourka Caesárka. Jsou mu 4 měsíce, u nás doma je měsíc a v posledním týdnu se mu začaly vytvářet tmavé flíčky a mapy na bříšku a v záhybech u předních pacek. Po konzultaci s chovatelkou jsem tedy vyrazila k zvěrolékařce, přesvědčená, že o plíseň půjde, neboť můj manžel na jistý druh plísně trpí a neustále se mu vrací. Teď bohužel nevím přesný název, ale má jít o druh nepřenosný dotykem, což potvrzuje naše dlouhodobé soužití - já nikdy problém neměla.

Moc mne mrzí, že jsem to podcenila a to nebezpečí mne dopředu nenapadlo, ale zvěrolékařka diagnózu potvrdila. Odebírání vzorku bylo problematické - nejde o žádné strupy ani šupiny a tak setřít něco z jeho kůže byl docela problém. Vzorek byl minimální, takže ho vzala jen pod mikroskop, kterým plíseň potvrdila. Pro rekultivaci bylo prý málo vzorku, takže ani druh plísně nevím.

Dostali jsme šampon - Medivet a zítra si máme přijít pro pastu, kterou objednali (bohužel název mi nebyl sdělen). Teď už tady třetí hodinu pročítám různé příspěvky u Vás i na jiných blozích a děsím se, co nás všechny čeká. Čeká mě asi generální úklid na několik měsíců Smile

Z různých příspěvků a rad jsem si nalezla koloidní stříbro, chytrou houbu Ecosin - tyhle přírodnější báze jsou mi sympatické, ale taky vakcínu Biofel, Biocan M a ještě další léky, ke kterým bych radši slyšela ještě nějaké názory.

Kromě toho poženu manžela po doktorech, aby se toho zbavil také, aby se to doma dokola nepřenášelo. Mám ještě léčit i sebe, kdy nemám příznaky?

Čtu si, jak se někteří zoufale snaží z domácnosti dostat všechny spóry plísně a bojím se. Naštěstí se za měsíc stěhujeme, což znamená že se generální úklid dá velmi dobře udělat na obou místech tak, abychom nikde neškodili Smile

Kromě praní na 90 stupňů (jak to mám dělat s nebavlněnými materiály?) můžete doporučit i třeba čistící přípravky nebo postupy? Vypadá to, že zde je důslednost opravdu důležitá, tak budu ráda za každou radu!

Díky moc za rady!

[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy_Caesar



Založen: 25.11.2012
Příspěvky: 4

Předmět: plíseň u sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2012 2:00:05
Odpovědět s citátem

Znáte někdo osobně Intrafugol? Byl mi doporučen.

Jinde jsem si zas přečetla:

Pokud vím, u nás na veterině doporučují doma použít nějakou svíci (sirnou, jako na desinfekci sklepů?). Doma pozavírat okna, zapálit svíci a tuším na dva dny zmizet? Kamarádka takhle desinfikovala dům, když plíseň donesla kočka.

Máte s tím nějakou zkušenost?

Díky za cokoliv Andrea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2012 20:20:43
Odpovědět s citátem

Jestli máte účet na Facebooku, požádejte o účast ve skupině Czech phynx club-je tam paní, která bojovala (vítězně) s plísní u kocourka také-už jsem ji požádala, jestli vám na ni můžu dát kontakt. Věřím, že odpoví kladně, pak vám to pošlu jako SZ.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top