Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pomoooc! mravenčí apokalypsa!

Fórum: Tipy a triky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Pomoooc! mravenčí apokalypsa!
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2007 15:54:39
Odpovědět s citátem

Prosím: zničehonic se u nás vyrojili mravenci... Behem dvou dnů nastala neuvěřitelná invaze, jsou úplně všude, všude, všude. Jsem z vesnice a jen tak něčeho se neleknu, ale tohle jsem v životě neviděla - na záclonách, v posteli, všude na kytkách, v lednici, lezou z počítače, po umyvadle... Hrůza Shocked Protože máme doma kočičku, tuším, že nemůžu použít žádnou chemii. Co poradíte - kromě toho že chodím už tři hodiny po bytě s vysavačem, všechy kytky jsem osprchovala a pořád se to tu jen černá... Crying or Very sad Tak mě napadá, že se odpovědi ani nedožiju, třeba mě dřív ohlodaji na kost Smile .. píšu tento dotaz s vysavačem v ručce... S.O.S.... děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Pomoooc! mravenčí apokalypsa!
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2007 16:04:40
Odpovědět s citátem

chatul napsal:
Prosím: zničehonic se u nás vyrojili mravenci... Behem dvou dnů nastala neuvěřitelná invaze, jsou úplně všude, všude, všude. Jsem z vesnice a jen tak něčeho se neleknu, ale tohle jsem v životě neviděla - na záclonách, v posteli, všude na kytkách, v lednici, lezou z počítače, po umyvadle... Hrůza Shocked Protože máme doma kočičku, tuším, že nemůžu použít žádnou chemii. Co poradíte - kromě toho že chodím už tři hodiny po bytě s vysavačem, všechy kytky jsem osprchovala a pořád se to tu jen černá... Crying or Very sad Tak mě napadá, že se odpovědi ani nedožiju, třeba mě dřív ohlodaji na kost Smile .. píšu tento dotaz s vysavačem v ručce... S.O.S.... děkuji


Radím kočku někam zavřít nebo na jeden den nastěhovat k sousedům. Dům pořádně vystříkat Biolitem a pak pořádně vyvětrat a vytřít. Jiná rada není...pokud je nechcete chytat někam do misky s cukrem apod.
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomoooc! mravenčí apokalypsa!
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2007 16:16:40
Odpovědět s citátem

Jestli to jsou klasický černí mravenci, nikoliv faraoni, tak se na ně dají použít takové domečky, které se dají schovat hluboko pod ledničku, za sporák, za skříň, na místa, kam kočka jen tak nevleze. (dole na stránce www.hiteko.cz/main/produkty/uzitecni_pomocnici/uzitecni_pomocnici_main.htm , www.pemi.cz/katalog.asp?page=5&SubKatID=hm )
Nicméně jinak zavřete kočku na chvíli do vedlejší místnosti, vystříkejte, vyvětrejte, vytřete, a obstříkejte místa, kudy do bytu lezou - okenní parapety, celkově prostor kolem oken ... oni chcípají docela brzy.
A ačkoliv taky nepovažuju přípravky proti hmyzu za obzvlášť bezpečné, tak účinné složky na hubení hmyzu jsou naprosto odlišné od složek, které by měly uškodit kočkám.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Re: Pomoooc! mravenčí apokalypsa!
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2007 16:26:36
Odpovědět s citátem

Díky za tipy... hned vyrážím nakupovat. Je to neuvěřitelný, nikdy tu nebyli, předevčírem jsem jednoho (prvního zřejmě) potkala v obýváku a ještě jsem se s manželem hádala, že ho chtěl zašlápnout... Aspoň jsem zjistila, kde se pořád berou - úplně prozaicky lezou z venku - a to jsme ve čtvrtém patře! a kolik jich je... No zkusím nějaký přípravek nasypat na parapet a zlikvidovat ty zbylé uvnitř. Fakt jak z hororu, ale už vidím světlo na konci Smile Díky za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Pomoooc! mravenčí apokalypsa!
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2007 17:07:30
Odpovědět s citátem

chatul napsal:
Díky za tipy... hned vyrážím nakupovat. Je to neuvěřitelný, nikdy tu nebyli, předevčírem jsem jednoho (prvního zřejmě) potkala v obýváku a ještě jsem se s manželem hádala, že ho chtěl zašlápnout... Aspoň jsem zjistila, kde se pořád berou - úplně prozaicky lezou z venku - a to jsme ve čtvrtém patře! a kolik jich je... No zkusím nějaký přípravek nasypat na parapet a zlikvidovat ty zbylé uvnitř. Fakt jak z hororu, ale už vidím světlo na konci Smile Díky za odpovědi.


Já mám doma Biolit proti lezoucímu hmyzu Smile stačí ho nastříkat a nechat a hmyz se zabije sám, když přes něj přeleze. Úspěšně jsem s ním vyhubila invazi rybenek. pokud vám lezou přes okno, tak postříkejte vnitřní i venkovní parapety a škvíry na okně a mělo by to stačit Embarassed
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana k



Založen: 14.08.2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Bustehrad

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2007 12:12:23
Odpovědět s citátem

na mravence je taky dobry stary znamy petrolej, nalit na mista, pres ktera lezou, nesnasi jeho smrad.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2007 13:20:10
Odpovědět s citátem

Jana k napsal:
na mravence je taky dobry stary znamy petrolej, nalit na mista, pres ktera lezou, nesnasi jeho smrad.


Děkuji za radu, ale petroleje bych se bála, protože na parapet, přes který lezou dovnitř, praží celý den slunce. Ale dostala jsem radu, ať na parapet nasypu kypřící prášek do pečiva - ještě včera jsem to vyzkoušela, nasypala jsem jich raději hned několik - a funguje to!!! Zvenku už nelezou, takže už jen ničíme to vojsko, co nalezlo dovnitř. Zřejmě jen ten prášek nějak zmate, takže lezou jinam (k sousedům? Twisted Evil ) Takže doporučuju... Pro kočičku je to asi nezávadné. Moc děkuju...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2007 18:09:31
Odpovědět s citátem

Tak něco podobného se mi stalo cca před měsícem v bytě v paneláku. Do té doby jednou za čas mazlíci našli někde mravence a ten den jsem si sedla v obýváku na sedačku a za chvíli jsem zjistila, že sedím pomalu v mraveništi Confused Myslela jsem, že mě trefí šlak Shocked Tak jsem vyhnala čičiny, vzala sprej a všechno vystříkala. A vzala jsem to zevnitř i zvenčí, rámy, prahy atd. Nechala jsem to zaschnout, a pak jsem kočiny normálně vpustila. A od té doby se mravenci neobjevili, ale byl to hnus Evil or Very Mad
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (61x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top