Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

protivná kočka+2měsíční kourek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: protivná kočka+2měsíční kourek
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2007 22:17:21
Odpovědět s citátem

Opět se na vás obracím s prosbou o radu. Včerra jsme si přivezli kocourka, není mu o moc víc než 2 měsíce, je to drobeček, ale velká osobnost. Je skvělej, nebrečí, pořád se mazlí, chodí za mnou na zavolání, krásně si hraje, chodí na písek. Ještě se ale nevykal a má docela velký a tvrdý bříško. To se snad brzo spraví.
Můj problém je opět naše "milá" Jasněnka. Čekala jsem, že ji po tom, co jsme ji při mrouskání na 2 dny opustili a přivezli si domů nového mazlíčka, nebude zrovna v sedmym nebi, ale netušila jsem, že bud mít strach nechat ty dva blízko sebe.
Kočka sičí, vrčí, včera se mi málem zakousla do ruky, naštěstí se netrefila. Kotě obcházela, syčela a tvářila se hrůzostrašně.
Byli jsme milí až na půdu, aby se necejtila zanedbaná, ale nechtěla se na nás ani podívat. Fakt je, že za tu chvíli už dostala pár pohlavků za škrábance, každopádně je silně uražená a frustrovaná, den proležela v rohu skříně, jen občas se vyšla podívat, co se děje. Jakmile jsem se na ni podívala, byla pryč. Už začíná alespoň chvilinku vrnět a nechá se pohladit, nemá smysl se jí vtírat.

Jak dlouho to může trvat? Je pravděpodobný, že by kocourkovi vážně ublížila? Jak kočičky nějak přirozeně sblížit. Byli od sebe nejblíž asi metr a střídavě na sebe syčeli a vrčeli.

Číča je bohužel velice klidná povaha, ale klid i vyžaduje. Má ráda mě, ostatní jsou tak nějak navíc, dítě je problémovej jedinec, kterej se nesmí přiblížit moc blízko. Když zrovna nemá náladu, je lepší obejít ji po špičkách obloukem. A taky se před naším odjezdem mrouskala-může to hrát roli v přijetí cizího kotěte?

Díky za všechny odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: protivná kočka+2měsíční kourek
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2007 4:19:56
Odpovědět s citátem

Tato situace už se tu probírala mnohokrát, zrovna včera jsem o tom psala v tématu "Opět kocour č.II". Vy jste ten první případ - vůbec jste nepředpokládali že nějaké problémy budou dokonce jste čekali že vaše kočka bude příchodem koťátka nadšená. Tak to ale nebývá. Syčení a vrčení je naprosto normální rekce kočky na příchod vetřelce do jejího teritoria. Tak jak to popisujete vypadá situace velice nadějně a během několika dní se všechno uklidní. Důležité je abyste do jejich seznamování pokud možno zasahovali co nejméně a abyste původní kočičce dávali přednost při krmení i mazlení aby pochopila že příchodem koťátka neztrácí vaší přízeň a své výsady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: Re: protivná kočka+2měsíční kourek
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2007 9:55:27
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Tato situace už se tu probírala mnohokrát, zrovna včera jsem o tom psala v tématu "Opět kocour č.II". Vy jste ten první případ - vůbec jste nepředpokládali že nějaké problémy budou dokonce jste čekali že vaše kočka bude příchodem koťátka nadšená. Tak to ale nebývá. Syčení a vrčení je naprosto normální rekce kočky na příchod vetřelce do jejího teritoria. Tak jak to popisujete vypadá situace velice nadějně a během několika dní se všechno uklidní. Důležité je abyste do jejich seznamování pokud možno zasahovali co nejméně a abyste původní kočičce dávali přednost při krmení i mazlení aby pochopila že příchodem koťátka neztrácí vaší přízeň a své výsady.

Dobrý den,
nečekali jsme nadšení, ale taky jsem nečekala, že se o kotě budeme muset bát. Bojím se, aby prskání a syčení nepřerostlo v nějakou šarvátku. Fakt ale je, že nejhorší byl první večer, od té doby je všechno lepší, i když o nějakém sblížení nebo alepsoň přiblížení nemůže být řeč.
Vím, že sbližování koček je vždycky problém, ale ta naše číča je opravdu někdy velice mrzutá a náladová, cizí kočku viděla párkrát v životě, celkově je spíš bázlivá a bývala dost agresivní, proto mám kotě obavy. Teď už je situace lepší-nemám dojem, že se na něj ve chvilce nepozornosti vrhne a zakousne ho. Nevím, do jaké míry se mám mezi ně vměšovat, abych je tím naopak proti sobě spíš nepoštvávala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: protivná kočka+2měsíční kourek
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2007 9:59:33
Odpovědět s citátem

Nevměšovat! Toho se držte!
Dokud neteče krev a nedojde k nějakému opravdovému zranění (např. škrábnutí do oka), nemá cenu se do toho motat, čím víc se člověk motá, tím víc je na nervy.
Kočky si to vyříkají samy, nesledujte je a nechte je žít, ta mrzutější si zřídí pořádek sama a kotě pochopí, kam až může zajít.
Kočky jsou rozumné a nepůjdou do otevřeného boje, raději si každá někam zaleze a najde svůj klid.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 1:00:23
Odpovědět s citátem

Hlasím, že máme 3. společný den za sebou bez jediného šrámu, předchvíli proběhlo první očichnutí (se zaprskáním). Kočinda už se s námi mazlí, prozatím víceméně ignoruje hlavní místnost, ve které sídlí kotě, chodí se ale potají dívat, co nvý přírůstek dělá Smile
KOtě si oblíbila naše stařešina (14letá tibeťská španělka)a zřejmě by se mimina ráda ujala, kotě si ale radši drží odstup Laughing je to prcek do dlaně, ale najednou se promění v šelmu, div z něj nejde strach
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 20:48:07
Odpovědět s citátem

Jasněnka napsal:
Hlasím, že máme 3. společný den za sebou bez jediného šrámu, předchvíli proběhlo první očichnutí (se zaprskáním). Kočinda už se s námi mazlí, prozatím víceméně ignoruje hlavní místnost, ve které sídlí kotě, chodí se ale potají dívat, co nvý přírůstek dělá Smile
KOtě si oblíbila naše stařešina (14letá tibeťská španělka)a zřejmě by se mimina ráda ujala, kotě si ale radši drží odstup Laughing je to prcek do dlaně, ale najednou se promění v šelmu, div z něj nejde strach


Naší Ádi trvalo týden, než byla ochotná Bertíka trochu akceptovat, a to 1.čtyři dny byly opravdu kritické,ale vše se urovnalo, a už vegetují slušně vedle sebe, dokonce ho i očichává a honí se. Very Happy Janča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top