Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Třas


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Beat



Založen: 19.05.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Prostějov - Olomouc

Předmět: Třas
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2007 13:35:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
prosím o radu. Dnes jsem si všimla, že kocourek se třese. Když ho vezmu do náruče a chovám ho, tak začne příst, ale zároveň se začne třást jako by měl zimnici, když jsem ho pustila, tak si lehl vedle mě a viděla jsem, jak mu škube sval na noze a třese se, když jsem na něho za chvilku položila ruku, tak už to nedělalo. Jinak se zdá být v pořádku, je hravý, jí, všechno vypadá dobře. Co mi dělá starosti, že si toho včera všimla i mamka, že když spal a pohladila ho, tak cítila, jak se celý třese, ale na normální živé sny to nevypadalo, to mu cukají capky a hlava, ale tohle vypadalo jinak. Nevíte čím to může být? Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2007 21:50:45
Odpovědět s citátem

Ahoj Beat,
určitě se tady najde někdo oprávněný Ti odpovědět,ale zatím nikdo nic...
Tak tě chci jen uklidnit,že náš miláček to dělá taky!Jednou se třásl přesně,jako když má člověk zimnici...Někde jsem četla,že se jedná o takový kočičí REM...Pravda,ty ho vzbudíš a on to ve vteřině dělá zase,ale právě v tom článku se i zminovali o tom,že kočka je schopna usnout během několika vteřin!!!!Možná bych mu pro jistotu změřila teplotu,ale myslím si ,že jde pravděpodobně o takové ty kočičí tiky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Beat



Založen: 19.05.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Prostějov - Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2007 22:16:34
Odpovědět s citátem

Chodím se sem dívat celý den a nic, tak jsem ráda, že aspoň první vlaštovka Smile Snad ano, jinak totiž vypadá spokojeně. Není to pořád, spíš mě zarazilo, že jsem si toho dřív nevšimla (a že jsem se ho napozorovala, když spinkal Laughing )
Já nemám s kočkami zkušenosti, tak bych jenom nerada něco zanedbala.
Děkuji moc za odpověď. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Třas
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2007 6:27:01
Odpovědět s citátem

Není kocourek po očkování? Chce to víc informací. Kolik je kocourkovi, zda měl někdy nějaké zdravotní problémy, např. úraz.
Pokud je ten třas bez příčiny a je častější a navíc tak zřetelný i při klidovém stavu a pokud i nadále trvá, zvážila bych návštěvu u veta.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beat



Založen: 19.05.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Prostějov - Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2007 10:48:49
Odpovědět s citátem

Teď v květnu mu byl rok, úraz neměl, ale před měsícem dostal nějakou virózu, dostával antibiotika v injekcích, včera to bylo dobré, ani dnes jsem si nečeho nevšimla, tak snad to bude v pořádku, kdyby se to zase opakovalo častěji, tak s ním asi raději zajedu, a i kdyby se to neopakovalo, tak se stavím v ordinaci, až teď budu mít cestu, poptám se a uvidím.
Díky za odpověď Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Illy



Založen: 23.05.2007
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2007 20:23:56
Odpovědět s citátem

Nevím, nejsem odborník, jen jsem kdysi slyšela od známé, že na jejím kocourkovi se třásly chloupky a měl to z nedostatku taurinu, což je nějaká látka, která je běžným obsahem granulí, v některých ve větší nebo menší míře.
třeba to ale není tím. Zkuste koupit vitamíny s taurinem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tilak



Založen: 03.07.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Re: Třas
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 14:52:03
Odpovědět s citátem

Beat napsal:
Dobrý den,
prosím o radu. Dnes jsem si všimla, že kocourek se třese. Když ho vezmu do náruče a chovám ho, tak začne příst, ale zároveň se začne třást jako by měl zimnici, když jsem ho pustila, tak si lehl vedle mě a viděla jsem, jak mu škube sval na noze a třese se, když jsem na něho za chvilku položila ruku, tak už to nedělalo. Jinak se zdá být v pořádku, je hravý, jí, všechno vypadá dobře. Co mi dělá starosti, že si toho včera všimla i mamka, že když spal a pohladila ho, tak cítila, jak se celý třese, ale na normální živé sny to nevypadalo, to mu cukají capky a hlava, ale tohle vypadalo jinak. Nevíte čím to může být? Sad


Jeeee...konecne jsem objevila nekoho se stejnym problemem- uz jsem psala i do skupiny zdravotnich problemu,ale zatim nic Smile
Moje Tilak to dela taky,ale nevim jestli to souvisi v tou REM fazi spanku-ze by kocky opravdu tak rychle usinaly??? prijde ke me ...placne sebou ja ji hladim a ona vrni ma zavreni oci a trese se....jenom obcas a jen slabounce
(ale neni to urcite od vrneni:-) )
Uz jsi prisla no to ,cim to muze byt? byla jsi s kocourkem u veta????
Diky moc za odpoved Smile
Jaky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2007 12:20:11
Odpovědět s citátem

Ahoj,

jak už jsem zde zmiňovala,náš kocourek je taky pěkně natřesenej Very Happy

Doteď nejeví žádné nemoci,tudíž sem si 100% jistá,že se jedná o takové ty klasické kočičí tiky Shocked

Usnout je schopen během vteřiny nebo to provází i polospánek-každopádně i přes škubající se tělíčko,se tváří nadmíru spokojeně Laughing

A to se doteď občas leknu-dokáže to sním pěkně trhat!!!Člověk by se bál až EPI záchvatu,ale poměrně snadno probuditelný a vždy se na mě poměrně dost vyčítavě dívá,co že ho budím Smile

Pa Sil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tilak



Založen: 03.07.2007
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 13:00:24
Odpovědět s citátem

Tilak se taky tváří spokojeně a pěkně si vrní a když se začnu strachovat proč se tak klepe a osahávat,abych zjistila jak je to silný, a mluvit na ní...tak otevre ty svoje modrý očka a kouká na mě jak na cvoka Smile
tak je top asi v pořádku Smile
kočkám zdar Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 13:16:38
Odpovědět s citátem

tilak napsal:
Tilak se taky tváří spokojeně a pěkně si vrní a když se začnu strachovat proč se tak klepe a osahávat,abych zjistila jak je to silný, a mluvit na ní...tak otevre ty svoje modrý očka a kouká na mě jak na cvoka Smile
tak je top asi v pořádku Smile
kočkám zdar Smile


Čau Jaky (a ostatní Smile ).
Jelikož jsem epileptik, napadla mně první samozřejmě epi. Nemusí se jen omdlívat, některé druhy se projevují jen třesem či jen čuměním do blba. A hlavně ve spaní. Ale stejně tak je možné, že to jsou tiky spací, tolik koček snad epi nemá?! Ale když by to byly nějaké delší škuby, ne třeba jen trhnutí nohou ve snu, asi bych šla k vetovi, ale k nějakému, co už má s epi u koček zkušenost, jenom si nedokážu představit, jak to bude odhalovat, zvlášť, když kočka rovnou neomdlívá, jestli taky dělají kočkám EEG? A ve spánku? To by určitě vyžadovalo nechat tam kočku na pozorování a to by pak bylo určitě drahé....Ale když jsou hned po probuzení úplně normální, tak to asi nic není, po epi záchvatu (klasika omdlení, třas nevím) je člověk, a určitě i zvířátko, neboť fyziologicky to bude stejné, unavený, zmatený, ospalý...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (23x)
4
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
5
Kočka na Titaniku (21x)
6
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (20x)
7
Creepy kočky: Co vlastně chceš?! (19x)
8
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)
9
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top