Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Plíseň a průjem

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mig26



Založen: 13.08.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Plíseň a průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 13:24:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den.Prosím o radu.
Mám doma 2 malé kocourky (domácí 4 měsíce a sibiřský 3 měsíce). Už 2 měsíce je léčím na plíseň.Zatím bohužel neuspěšně.Ale trápí mě,že kocourek domácí má už delší dobu průjem a jednou za dva dny mi udělá tuto potřebu na koberec.
Krmím ho jen granulemi a kapsička Whiskas.Žádné mléko,jen voda.Nikde ani nenechávám volně ležet naše jídlo.Taky se mi zdá,že má sice dlouhé nohy,dlouhé tělo i ocas,ale jinak je dost vychrtlý i když žere vcelku hodně.Druhý kocourek až na plíseň bezproblémů.
Můžete mi prosím poradit co dělat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 13:30:09
Odpovědět s citátem

Jakými granulemi krmíte? Kapsičky Whiskas nejsou pro kotě zrovna nejvýživnější strava. Pročtěte si témata ke granulím a vyzkoušejte některé ze superprémiových krmiv, určené speciálně pro koťata - obsahují spoustu živin, která Vaše koťátka potřebují. Nevhodná strava může mít i vliv na kůži!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mig26



Založen: 13.08.2007
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 13:34:02
Odpovědět s citátem

Myslela jsem,že pokud krmív Whiskasem nebo Kitekatem pro kaťata,že jim dávám to nejlepší Sad Toho suchého krmení moc nesní.Mají radši právě tyhle kapsičky nebo konzervy.Vše jim dávám pouze pro juniory.
Děkuji moc.Zkusím tedy jiné granule.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plíseň a průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 13:34:27
Odpovědět s citátem

mig26 napsal:
Dobrý den.Prosím o radu.
Mám doma 2 malé kocourky (domácí 4 měsíce a sibiřský 3 měsíce). Už 2 měsíce je léčím na plíseň.Zatím bohužel neuspěšně.Ale trápí mě,že kocourek domácí má už delší dobu průjem a jednou za dva dny mi udělá tuto potřebu na koberec.
Krmím ho jen granulemi a kapsička Whiskas.Žádné mléko,jen voda.Nikde ani nenechávám volně ležet naše jídlo.Taky se mi zdá,že má sice dlouhé nohy,dlouhé tělo i ocas,ale jinak je dost vychrtlý i když žere vcelku hodně.Druhý kocourek až na plíseň bezproblémů.
Můžete mi prosím poradit co dělat?

Rozhodně doporučuji změnu krmení, Whiskas není právě ideální a u některých koček může způsobovat průjmy. Kvalitnější granule jsou sice dražší, ale mají vyšší obsah masa a méně balastních látek, takže denní krmná dávka je o dost menší dávky a kočky mají méně zatížené trávení, takže v celkovém součtu nakonec možná ušetříte. Také bych se zeptala veterináře jestli nemůže mít průjem souvislost s léčbou na plíseň, i když je druhý kocourek v pohodě reakce na léky může být u každého jiná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mig26



Založen: 13.08.2007
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 14:11:54
Odpovědět s citátem

Můžete mi prosím ještě poradit nějaké superprémiové granule pro koťata? Je jich spousty,ale vše pro dospělé kočky. 4měsíční kocourek by to možná jedl,ale 3měsíční sibiráček nechce jíst ani granulky pro juniory a jiné taky ne,protože jsou na něj asi velké.
Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: granule junior
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 14:47:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
co se značek týče, tak následující prémiová a superprémiové řady mají i granule pro koťata: Acana, Nutram, Trainer, Iams, Eucanuba, Hill's, Royal Canin, Biomill, Purina Proplan, Putina One. Asi budou i další, ale tyto mám vyzkoušené, nebo jsem je alespoň zahlédla v nabídce obchodů, kde nakupuji.
Royal Cannin dělá i minigranulky pro úplně nejmenší koťata, pokud by byl u toho vašeho nejedlíka granulí problém ve velikosti granulek.
Vyložené juniorské/kitten konzervy/kapsičky/vaničky dělá Animonda, Finnern/Miamor, Hill's, Iams, Miglior Gatto, First Class, Purina Proplan. Pokud jim dáte občas ale nějakou lepší konzervu od výrobců, kteří koťátkovské konzervy nenabízí (např. Gimpet, ShinyCat, Bozita, Schmusy, Felix), prdelky jim to taky neprovrtá a bude to pro ně lepší než Whiskas junior.
Místo konzerv můžete také dávat syrové/vařené maso, pokud ho tedy vaši kočičáci uznají za schopné pozření.
Je ten hubený kocourek odčervený?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mig26



Založen: 13.08.2007
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 6:07:43
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď Very Happy Něco z toho určitě papkat budou. Odčervený je a dokonce oba dostali injekci proti parazitům, protože měli ušní svrab.Nevím proč je tak hubený.Je vitální a vypadá to,že mu ani nic nechybí.Jen vypadá legračně, protože tělo,nohy i ocásek má abnormálně dlouhý. Takový žížalák.Navíc je to taky abnormální mazel.Nejde bez něj udělat krok a ráno ve tři mě vzbudí vrnění a mokrej studenej čumám v obličeji Smile 2 měsíce jsem se už pořádně nevyspala,ale zase to jeho mazlení....přece ho nikam nebudu zavírat. Třeba ho to s věkem přejde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 6:28:09
Odpovědět s citátem

Mazlení ho nepřejde, alespoň co můžu já říct o vlastní zkušenosti s kočičákem .. jen občas nám udělí milost a nechá nás dospat Smile

Průjem a plíseň, věčný boj mi připadá ... léčili jsme jí cca 3 měsíce, vč. toho průjmu.

Tady je docela obsáhlé téma, doporučuju pročíst, je tam opravdu hodně různorodých informací ...
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1355

Jinak nám se na plíseň osvědčily sirné koupele (Solfatan) a na průjem - kvalitní granule a především neexperimentovat se stravou - my tehdy krmili granulemi IAMS - kotěcí a jehněčí (o těch jsem četla, že "staví") a jako konzervičky jsme podávali Animonda Carny a nedostávali nic jiného bokem, aby si zažívání zvyklo a nemuselo neustále trávit něco nového.

Držím palce!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
4
Kočka na Titaniku (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (19x)
6
Koťata bez PP po rodičích s PP (17x)
7
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
8
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (16x)
9
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top