Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Meningitis/tumor CNS/polyneuropatie


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sluníčko



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 7

Předmět: Meningitis/tumor CNS/polyneuropatie
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2007 21:13:02
Odpovědět s citátem

Abych to přiblížila- před týdnem jsme museli nechat odejít naši čistokrevnou kočičku,vet nám řekl,že má lézi na mozku,ale tuhle diagnózu jsme se dozvěděli až dnes ze zprávy.kterou nám poslal.Nevíme co je to zač a chtěli bychom vědět- 1)Může to být dědičné? 2)Může to být přenositelné? Máme totiž doma ještě 4měsíčního kocourka.A velký strach i o něj....
_________________
Meggie a Amorek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 5:31:59
Odpovědět s citátem

Já bych řekla že jde o otázky které byste měla pokládat veterináři nebo několika veterinářům. Mě se zdá že jde o tři různé nemoci, takže asi ani veterinář přesně neví o co šlo. Byla provedena pitva? Pokud šlo o rakovinu tak ta není přenosná ani dědičná, ale u těch dalších diagnóz si tak jistá nejsem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Meningitis/tumor CNS/polyneuropatie
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 8:11:25
Odpovědět s citátem

Sluníčko napsal:
Abych to přiblížila- před týdnem jsme museli nechat odejít naši čistokrevnou kočičku,vet nám řekl,že má lézi na mozku,ale tuhle diagnózu jsme se dozvěděli až dnes ze zprávy.kterou nám poslal.Nevíme co je to zač a chtěli bychom vědět- 1)Může to být dědičné? 2)Může to být přenositelné? Máme totiž doma ještě 4měsíčního kocourka.A velký strach i o něj....


Léze na mozku je velmi obecný pojem,který nic neříká o charakteru onemocnění, jeho původu či přenositelnosti. Je to ,jako když řeknete:
"měl něco s nohou". Opravdu je potřeba mít dg přesnou a pak se dá říct, jestli je "přenositelná". Přinejmenším zvedněte telefon a žádejte veta o vysvětlení zprávy. Jinak je mně líto, že jste o kočičku přišli, kocourek vámjistě pomůže aspoň trochu tu bolest překonat. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sluníčko



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 13:35:19
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Já bych řekla že jde o otázky které byste měla pokládat veterináři nebo několika veterinářům. Mě se zdá že jde o tři různé nemoci, takže asi ani veterinář přesně neví o co šlo. Byla provedena pitva? Pokud šlo o rakovinu tak ta není přenosná ani dědičná, ale u těch dalších diagnóz si tak jistá nejsem.

Díky za zprávu,dnes jsem se ptala MVDr.,a ta mi řekla,že to začalo tím zánětem v mozku-ten poškodil centrální nervový systém(tumor CNS)-a z toho to šlo už do celého těla(polyneuropatie).Takhle jsem to pochopila.Pitvu jsme nedělali,nechtěla jsem ji dát do kafilerky,to radši budu zjišťovat takhle a nebudu mít jistotu. Prý to přenosné není,ale je dost možné,že je to dědičné.A teď vyvstává další otázka-pokud to neměla dědičné,kde se to v ní vzalo?
_________________
Meggie a Amorek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sluníčko



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Meningitis/tumor CNS/polyneuropatie
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 13:41:58
Odpovědět s citátem

I Vám děkuji,v tom papíru jsou i výsledky z vyšetření krve a RTG,ale to už je na obyč.člověka asi příliš.. Rolling Eyes Zkusím to ještě probrat s vet a dámvědět co jsem zjistila,třeba to přinese nějaké informace i dalším lidem,přestože to nikomu nepřeji... A kocourek je skvělej,sice ji pořád hledá,ale nese to statečně a pořád se tulí nebo si hraje.
_________________
Meggie a Amorek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 19:40:50
Odpovědět s citátem

Sluníčko napsal:
Alena V. napsal:
Já bych řekla že jde o otázky které byste měla pokládat veterináři nebo několika veterinářům. Mě se zdá že jde o tři různé nemoci, takže asi ani veterinář přesně neví o co šlo. Byla provedena pitva? Pokud šlo o rakovinu tak ta není přenosná ani dědičná, ale u těch dalších diagnóz si tak jistá nejsem.

Díky za zprávu,dnes jsem se ptala MVDr.,a ta mi řekla,že to začalo tím zánětem v mozku-ten poškodil centrální nervový systém(tumor CNS)-a z toho to šlo už do celého těla(polyneuropatie).Takhle jsem to pochopila.Pitvu jsme nedělali,nechtěla jsem ji dát do kafilerky,to radši budu zjišťovat takhle a nebudu mít jistotu. Prý to přenosné není,ale je dost možné,že je to dědičné.A teď vyvstává další otázka-pokud to neměla dědičné,kde se to v ní vzalo?


Stále se zde míchají pojmy, které jsou naprosto odlišné a to zánět a tumor, dále polyneuropatie. Zánět je zánět,ve smyslu bakteriální nebo virové infekce.Tumor je nádor,většinou ze zánětu nevzniká a polyneuropatie mně přijde spíš jako degenerativní ,popř. vrozené onemocnění(může být i autoimunitní).Nejsem vet, ale lékař pro lidi, jestli chcete,napište mně na meil , co je přesně ve zprávě a zkusím zjistit víc,Adresu vám pošlu do soukromé zprávy. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Esme



Založen: 07.10.2007
Příspěvky: 24

Předmět: tumor
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2007 12:46:59
Odpovědět s citátem

Jen malé vysvětlení k předcozím pojmům: v původní terminologii je tumor ohraničené zduření. Spojení slov zánětlivý tumor je v lidské medicíně běžné/ např beďar je typický zánětlivý tumur/. Dále můžeme mít nádárový tumor a to buď benigní nebo maligní, Bohužel v lidské medicíně se často používá pojem tumor místo drastického slova rakovina. Ale tumor není automaticky rakovina.¨
Meningitis je zánět mozkých blan. zánět mozku je encefalitis.
Polyneuropatie - poškození periferních nervů ať toxicého původu / u lidí alkohol, kouření ,cukrovka/ nebo zánětlivého původu.

Esme + Ťapka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: tumor
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2007 13:41:37
Odpovědět s citátem

Esme napsal:
Jen malé vysvětlení k předcozím pojmům: v původní terminologii je tumor ohraničené zduření. Spojení slov zánětlivý tumor je v lidské medicíně běžné/ např beďar je typický zánětlivý tumur/. Dále můžeme mít nádárový tumor a to buď benigní nebo maligní, Bohužel v lidské medicíně se často používá pojem tumor místo drastického slova rakovina. Ale tumor není automaticky rakovina.¨
Meningitis je zánět mozkých blan. zánět mozku je encefalitis.
Polyneuropatie - poškození periferních nervů ať toxicého původu / u lidí alkohol, kouření ,cukrovka/ nebo zánětlivého původu.

Esme + Ťapka


pokud se jedná o zánětlivé zduření, tak se spíš v medicíne označuje jako absces nebo pseudotumor,ale myslím, že už zacházíme do komplikovaného, v tuto chvíli zbytečného a nic neřešícího názvosloví. Nevím, proč bohužel, jako pacient bych asi raději slyšela, že mám tumor než rakovinu. A pro mě a mé kolegy je opravdu tumor spíš nádor než zánětlivé zduření, ale o tom asi nemá význam tady polemizovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
myš



Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 7

Předmět: meningitis
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2007 19:14:40
Odpovědět s citátem

Já navíu na ten pojem léze mozku. Zadávala jsem dotaz ohledně mrtvice - to tedy byla jedna z možností, tkeré vetka uvedla, ale - soused měl mrtvici, měl pak nefunkční nohu, tahal ji za sebou - ale pořád. Myšák přejde třeba půl pokoje docela dobře a pak mu povolí packy a upadne - je fakt, že na pravé straně má packy natažené rovně - a přední má navíc vytočenou - asi jako jezevčík. Kdyby to byla mrtvice, nohy by ho asi neunesly vůbec. Jinak se mi zdá, že na ty packy je citlivý - že ho zmáčknutí bolí.
Papá s chutí, pije, čůrá. mazlí se a přede. Nesetkali jste se s tím někdy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sluníčko



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 7

Předmět: Re: meningitis
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 20:12:26
Odpovědět s citátem

myš napsal:
Já navíu na ten pojem léze mozku. Zadávala jsem dotaz ohledně mrtvice - to tedy byla jedna z možností, tkeré vetka uvedla, ale - soused měl mrtvici, měl pak nefunkční nohu, tahal ji za sebou - ale pořád. Myšák přejde třeba půl pokoje docela dobře a pak mu povolí packy a upadne - je fakt, že na pravé straně má packy natažené rovně - a přední má navíc vytočenou - asi jako jezevčík. Kdyby to byla mrtvice, nohy by ho asi neunesly vůbec. Jinak se mi zdá, že na ty packy je citlivý - že ho zmáčknutí bolí.
Papá s chutí, pije, čůrá. mazlí se a přede. Nesetkali jste se s tím někdy?

Tak takové příznaky Meggienka neměla,zdála se zdravá a najednou ráno napadala na pravou zadní-jakoby kulhala.A když jsem přišla večer,tak mě ani nepřivítala ze sedačky,pak šla do kuchyně a kulhala už na obě nohy a v pol cesty spadla,zazmatkovala jsem a zvedla ji do rukou a ona se,chudinka,počůrala.Tak jsme jeli hned na pohotovost a tam jí píchli steroidy,které ji zvetily a doma se najedla a napila.A to už bylo naposled,co jedla sama.Od druhého dne už se na nohy nezvedla...
_________________
Meggie a Amorek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top