Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

druhý pokus o nového kočičáka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
monreve



Založen: 04.02.2008
Příspěvky: 2

Předmět: druhý pokus o nového kočičáka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2008 12:50:07
Odpovědět s citátem

Ahoj, vím, že na téma dvou a více kočičáků už se toho tu napsalo hodně, ale stejně to zkusím Wink Mám ročního kocouřka a protože je mu doma samotnému smutno, když jsem v práci, chci mu pořídit kamaráda. Nevím, jestli kočičku nebo kocouřka,ale hlavně se bojím, jak to snese. Před pár měsíci jsem dostala darem koťátko, ale bohužel bylo moc malinké, vzali ho od mámy moc brzy (byla to toulavá kočička). Nicméně jsem ho vzala domů, ale bylo to špatné, můj zlatík zalezl za postel a odmítl vylézt, jíst, čůrat.... prostě všechno. To nové koťátko pořád plakalo, tak jsem ho nakonec vrátila k mamce kočce. Ale teď mám strach, jak dopadne další pokus o pořízení kočičího kamaráda. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Poraďte , prosím! Děkuju a hezký den všem.
Ivča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: druhý pokus o nového kočičáka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2008 12:56:18
Odpovědět s citátem

Ono opravdu toho bylo psáno už hodně, viz třeba titulní strana dole - zrovna tohle téma - každá tlapička vede do jiného vlákna. Chce to si to opravdu pročíst, protože nevím, kolik nového se k tomu dá napsat Smile
Zkuste si to každopádně projít. Protože jak to "naříkání", tak zalézání za postel je zprvu u nových koťátek běžné, navíc pokud bylo vzaté hodně brzy, musí mu člověk o to víc času věnovat.

Jinak má rada by byla - vzít si kotě (je úplně jedno, jestli kočku nebo kocoura) nejlépe ve věku od 10ti týdnů a nevybírat zbrkle ale s rozmyslem; zda v útulku, od známých, či von kočku, to už je dle libosti.

Není se čeho bát, a kdo se bojí, nesmí do lesa Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
cream



Založen: 09.02.2008
Příspěvky: 1

Předmět: Re: druhý pokus o nového kočičáka
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2008 17:54:47
Odpovědět s citátem

Milá monreve,
máme perského kocoura Pettyho, který bude mít v červenci 12 let. Loni v říjnu jsme mu donesli kamarádku Nicki, zhruba čtyřměsíčního nalezenečka. První dny byly hodně těžké. Petty byl zvyklý vést jedenáct let poklidný život samotáře a najednou do jeho teritoria vstoupilo malé, zvědavé a velmi hravé kotě. Petty na ni reagoval syčením a kňučením, vyluzoval zvuky, které jsem u něj nikdy neslyšela. Trvalo mu zhruba tři týdny, než si na Nicki zvykl natolik, že kolem něj mohla projít, aniž by na ni zasyčel. Nicki si z jeho projevů nic nedělala, spíš já jsem byla ve stresu, jestli se někdy vůbec zžijou, protože mi bylo jasné, že čím starší kočka/kocour, tím těžší adaptace na nového kamaráda. Další pokrok byl, když začali jíst vedle sebe. Pak si začali hrát, honili se po bytě. No a po dvou měsících jsem je našla, jak spolu leží na jednom křesle a Nicki Pettymu olizuje kožich. Vypadá to, jakoby Petty s příchodem Nicki omládl. Díky pohybu, který do jeho života Nicki přinesla, mi připadá jeho tělo pevnější, navíc po několika měsíčním tréningu, kdy se snaží před Nicki při hrách schovat, vyskočí i na místa, na která před rokem fyzicky neměl. Myslím, že je jim spolu dobře. Když chtějí být spolu, jsou, když ne, leží každý na jiném místě. Nikdy mě nenapadlo, že budu mít dvě kočky. Teď už bych neměnila.
Jednoroční kocourek si podle mě zvykne mnohem rychleji než ten náš v "důchodovém" věku Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
renata72



Založen: 25.02.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Bohumín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2008 19:58:14
Odpovědět s citátem

Takhle to u nás vypadalo ze začátku http://www.youtube.com/watch?v=586601zEc5I a po 10-ti dnech už to bylo v pohodě. A dneska http://www.youtube.com/watch?v=MRmwBzVaL-A Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top