Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 8:32:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

zajímaly by mě triky, jak nejlépe uchránit byt od chlupů. Je mi jasné, že chlupy budou pořád, ale pokud máte nějaký fígl, jak tento neblahý efekt minimalizovat, prosím podělte se. Např. při praní prádla, při sušení, ložní prádlo, záclony, kytky... prostě všechno máme oblepeno vrstvou chlupů. Dokonce i turbokartáč u vysavače je zasekán chlupy, takže se netočí.. Kočeny samozřejmě vyčesávám, ale znáte to...Mám na to rezignovat, nebo má někdo šikovný nápad?

Moc děkuju.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 8:53:44
Odpovědět s citátem

Nevím jaké kočky doma máte. Já mám Britku, takže mnohem méně chlupů než třeba z Perských koček. Co napíšu asi žádný super fígl nebude. Češu ji tak za dva až tři dny a každý druhý den luxuju. Je to sice do zblbnutí, ale chlupy doma nemáme. Pokud se přilepí na nějaké oblečení vezmu vlhký kartáček a chlupy kartáčkem odstraním. To je ale pěkná makačka. Takže se snažím, aby na oblečení nemohla ležet. Vše uklízím. Přeji hodně trpělivosti v boji s chlupy. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 9:01:07
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Nevím jaké kočky doma máte. Já mám Britku, takže mnohem méně chlupů než třeba z Perských koček. Co napíšu asi žádný super fígl nebude. Češu ji tak za dva až tři dny a každý druhý den luxuju. Je to sice do zblbnutí, ale chlupy doma nemáme. Pokud se přilepí na nějaké oblečení vezmu vlhký kartáček a chlupy kartáčkem odstraním. To je ale pěkná makačka. Takže se snažím, aby na oblečení nemohla ležet. Vše uklízím. Přeji hodně trpělivosti v boji s chlupy. Kačka


Díky za odpověď. Máme 2 mainky, česu je každý den "trošku" a jednou týdně pořádně. Určitě je problém hodně v typu jejich srsti, mají ji jemnou a dlouhou. Kartáček na chlupy mám, ale skoro nefunguje, protože chlupy se "vznáší" bytem a jsou prostě všude. Já už jsem rezignovala, ale manžel se ráno probudí doslova "oblepený" a pak celkem zuří. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 9:12:06
Odpovědět s citátem

Tak na odstranění chlupů například ze sedačky či z odpočívadla je naprosto ideální klasická úklidová gumová rukavice mírně navhlčená, chlupy se na ní nachytají a zcuckovatí.
Na odstraňování z oblečení se osvědčil snad jen klasický lepivý váleček (mají v DM, IKEA, JYSK, ...) a když mám den, objedu tím válečkem, co se dá.
Na chlupy, které poletují vzduchem, obzvlášť viditelné na sluníčku, vezmu postřikovač, aby si sedly, pročistí se pak krapet vzduch a zároveň i zvlhčí.
Do pračky se mi osvědčilo, obzvlášť u černého oblečení, dávat klasickou houbu na mytí. Do těch pórů se chlupy docela zachytají, ne všechny, ale část jo.

Jinak nic není 100%, bohužel. A musím přiznat, že co jsme kočky přestali pravidelně vyčesávat, přijde mi, že míň pouští chlupy.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 11:32:55
Odpovědět s citátem

My mame doma kocoura s delsima chlupama,navic jsou dost jemne,takze problem taky porad resim. Dobra vec je kartac na chlupy,ktery je dobre sebere ze vsech textilii a nejlip prave ty jemne:

http://shop.kynolog.cz/kartac-na-odev-odstranuje-chlupy-trixie-p-6856.html

Jinak nam ted vet doporucil na linani olej Dermanorm a musim rict,ze
docela pozoruju ubytek chlupu,ktery mi zustanou na ruce,kdyz Twixe pohladim.Tak mozna to taky ma neco do sebe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 10:05:56
Odpovědět s citátem

Jinak nam ted vet doporucil na linani olej Dermanorm a musim rict,ze
docela pozoruju ubytek chlupu,ktery mi zustanou na ruce,kdyz Twixe pohladim.Tak mozna to taky ma neco do sebe.[/quote]

A ten olej se používá jak? a kde se dá sehnat?
Manžel taky kvůli chlupům zuří a přijde mně , že čím dál víc je na ty chlupy alergickej- jako vzteklej, tak bych s tím taky ráda něco aspoň trošku provedla. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 14:35:59
Odpovědět s citátem

janča napsal:

A ten olej se používá jak? a kde se dá sehnat?J.


http://www.nakupzdomu.cz/dermanorm-olej-p-2590.html
tohle je ono, maji ho urcite vsude v chovat. potrebach nebo u veta, dava se to do jidla nebo samotny, je to specialni lahvicka s odmerkou na 5 ml - u kocek se dava 1/2 - tudiz 2,5ml - to je na baleni napsane. Ale mel by se podavat dlouhodobeji pro trvaly efekt. Také jsem nekde cetla, ze obecne i kvalitni rostilnne oleje jsou na kuzi a srt dobre.
Jinak Twixovi olej chutnal i samotny,ale bohuzel jen asi prvni 3 dny.Ted mu odmerenou davku leju na granule nebo do pastiky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Dermanorm
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 14:39:39
Odpovědět s citátem

Prodává se např. v lékárně na VFU a objednat by ti ho mohli snad v každé lékárně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
novo.tna



Založen: 04.02.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Černošín

Předmět: Re: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 13:35:42
Odpovědět s citátem

chatul napsal:
Dobrý den,

zajímaly by mě triky, jak nejlépe uchránit byt od chlupů. Je mi jasné, že chlupy budou pořád, ale pokud máte nějaký fígl, jak tento neblahý efekt minimalizovat, prosím podělte se. Např. při praní prádla, při sušení, ložní prádlo, záclony, kytky... prostě všechno máme oblepeno vrstvou chlupů. Dokonce i turbokartáč u vysavače je zasekán chlupy, takže se netočí.. Kočeny samozřejmě vyčesávám, ale znáte to...Mám na to rezignovat, nebo má někdo šikovný nápad?

Moc děkuju.

řipojuji se se svými tipy na vše chlupaté. Každý druhý den vysávám, do pračky dávám houbu na mytí ( rada tady z fóra ) při žehlení mi nechybí lepivý váleček, kterým čistím co se dá včetně právě žehleného prádla a co se mi potvrdilo, že pokud kočky nečešu tak tolik chlupů není, pokud je začnu pravidelně vyčesávat je to hrůza. Teď jsem zkusila objednat kapičky Laveta od fi Beaphar, stojí okolo stovky a tady na fóru je dost vychvalují tak uvi
Pdíme. Kočky máme čtyři briťulky a jednu perskou, ta perská i přesto, že je dlouhosrstá tak nepelíchá jako ty briťule Rolling Eyes Rolling Eyes
Přeji hodně Laughing sil v tomto nekonečném boji, ale zas to přece stojí za to Razz co vy na to???


Naposledy upravil novo.tna dne 22. 7. 2008 4:58:54, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: Re: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 13:55:50
Odpovědět s citátem

payushka napsal:

Jinak Twixovi olej chutnal i samotny,ale bohuzel jen asi prvni 3 dny.Ted mu odmerenou davku leju na granule nebo do pastiky.


tak u nás odpor od prvního dne a v okamžiku, kdy ho vyleju na granule, nebo maso, popř. konzervu, je Vanilka ochotna držet hladovku libovolně dlouho...což nevydržím a nakonec z toho profituje Želvina-dostane i Vanilčinu porci (je fakt, že u ní už nějakou dobu pozoruju kvalitnější srst Laughing a bohužel další hmotnostní přírůstky Rolling Eyes )
Vanilce ho dávám stříkačkou rovnou do tlamky, dělá na mě zhnusené ksichty...dost se tomu divím, voní to trochu po rybině...takže jsem nakonec vyměkla a nedávám každý den, jak by se mělo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: Lepivý váleček z IKEA
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 14:08:55
Odpovědět s citátem

váleček používám od včera i na samotné kočky...lepí tak akorát, aby sebral volné chlupy, ale ne tak moc, aby tahal za živé...obě chlupatiny si to náramně užívaly, vrněly a nastavovaly se-i při válení proti srsti...a nebyly potom vůbec ulepené...balada
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 7:38:01
Odpovědět s citátem

Naše číča má chloupky jemňounké a šedé. Jediná místa, odkud je musím odstraňovat, jsou pelíšky, chlupaté části škrabadel a koberec ( na sedačku a křesla nechodí). Na chlupaté části používám krátký plastový kartáček (masážní) - na jedné straně je pemza na paty a na druhé plast. kartáček. Na dočištění použivám mechovou vlhkou žínku, na které chloupky sežmolkují. Plastový kartáček používám též na koberec, ale to je fakt pracné. Jenže chloupky jsou natolik jemné, že vysavač odstraní jen část. Kočku nečešu-nesnáší to. Pouze ji sem tam přetřu žínkou, jako nábytek. (Mám tedy univerzální nástroje). Manžel není alergický na kočičí chlupy, ale na moje vlasy, které jsou viditelné mnohem víc. Jsem ráda, že naštěstí na MK nechodí, jelikož by určitě sehnal tady doporučované kapičky a poléval mi s nimi jídlo Laughing
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: Re: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 7:50:18
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
( na sedačku a křesla nechodí).


Tak to Vas obdivuju, u nas si kocky chodi kam chteji, takze vsude. Ja kazdy den rano zametam, jediny koberec v byte se snazim vysat aspon 2x do tydne. A valecku ju co to jde. Dekuji za radu houbu do pracky, obleceni me valeckovat teda vubec nebavi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 8:03:11
Odpovědět s citátem

Ale ona na sedačku nechodí proto, že by nesměla (my ji tam lákáme, ale ona se po ní jen tak projde), ale jako spací místo pro ni asi není dost atraktivní. Běhá po opěradlech, šplhá ze zadní strany křesel jak po stromech, ale nikdy si tam nelehne. Pouze, když tam má muž rozloženou tašku na noťas, to je v tašce hned. Ale má "svou" židli.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
novo.tna



Založen: 04.02.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Černošín

Předmět: Re: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 9:29:46
Odpovědět s citátem

smazán

Naposledy upravil novo.tna dne 22. 7. 2008 4:59:58, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 9:50:21
Odpovědět s citátem

novo.tna napsal:
čtvereček nějaké látky
jsem pošila suchými zipy (ty díly s háčky) a hodila mezi prádlo, účinek byl super. Very Happy


Nepřichytily se ty háčky k dalšímu prádlu? Ono když si na nějaký svetr nebo tričko tyhle háčky nechtěně přilípnu, tak se vždycky ta látka strašně roztřepí a je ta věc vlastně zničená Confused

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Tipy - jak minimalizovat chlupy v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 18:41:30
Odpovědět s citátem

novo.tna napsal:
Ještě další tip do pračky, včera jsem vyzkoušela- čtvereček nějaké látky
jsem pošila suchými zipy (ty díly s háčky) a hodila mezi prádlo, účinek byl super. Very Happy


Taky mě to překvapilo. Sice je pravda, že když je na nějakém oblečení suchý zip, tak vychytá nitky a smetí snad z celé pračky, ale nesmí se prát s ničím jiným než s hladkými věcmi, plátno bavlna. Cokoliv úpletového by si koledovalo o zničení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (54x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (49x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (29x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (25x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (25x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (24x)
7
Kočka na Titaniku (23x)
8
Kočičí jména (22x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top