Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

pouštění nové kočky ven

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
olga
Anonymní





Předmět: pouštění nové kočky ven
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2006 11:14:46
Odpovědět s citátem

Milí přátelé,

máte někdo zkušenost s příchodem nové kočky a logistikou jejího nepouštění ven, když v domácnosti jsou i jiné kočky, které normálně ven chodí a vypouštění se dožadují?

A kde se vlastně vzala ta lhůta tří týdnů? Nestačilo by čtrnáct dní?

Díky za odpovědi a zkušenosti,
Olga
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: pouštění nové kočky ven
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2006 11:23:52
Odpovědět s citátem

Ta lhůta to je takové mezidobí, aby si kočka zvykla na nové prostředí a vstřebala všechny informace o něm a neměla tendence se vracet do svého starého teritoria. Proto platí, čím déle, tím lépe. Myslím, že je možné kočku vypustit ven, ale pod dozorem a hlídat, aby se nezaběhla.
Ta doba asi není nijak vymyšlená, ale spíš stanovená nějakými zkušenostmi.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: poštění ven
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2006 10:23:10
Odpovědět s citátem

Ahoj.
Já Vám asi moc neporadím,ale mám takovou zkušenost. Naše kočka chodila ven na vodítku.Pak jsem to zkusila bez a šlo to. Potom jsem našla kočičku a přemýšlela, co uděláme až bude chtít ven. Měla jsem strach, že když ji pustím ven, že mi uteče. Tak dostala kšírky a šlo se ven. Ale opravdu nevím za jak dlouho, ale asi ne moc, protože se stále "drala" ven.
No a jednou ( s pořádným strachem) se šlo bez kšírků.
Vyšlo to. Od té doby je to v poho, je jenom před domem a sama se pak posadí před vchod a čeká. Asi to budete muset zkusit.
Odpovědět 
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: cože?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 12:36:07
Odpovědět s citátem

vždyť chodit s kočkou na vodítku je hrozné týrání! na vodítku se chodí se psem, ne s kočkou! to jste se zbláznili? Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka



Založen: 12.01.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Jihlava

Předmět: Re: cože?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 13:12:39
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
vždyť chodit s kočkou na vodítku je hrozné týrání! na vodítku se chodí se psem, ne s kočkou! to jste se zbláznili? Sad


Zdravím,
nemyslím si, že by se jednalo o týrání. Má kamarádka má dvě kočičky, které jsou na vodítko zvyklé a není na nich vidět, že by z töho měly nějakou újmu, ba naopak, když vodítko vidí, začnou vyvádět, prpötože ví, že se blíží akce....
Naše kočky naopak na vodítko zvyklé nejsou, tudíž ho nepoužíváme.
Používání vodítka - zvyknutí si na něj je podobné jako když učítě pejska.
Co se týče pouštění ven, my jsme naše začali pouštět po 14 dnech, ale v našem doprovodu. Po třech týdnech začaly ven chodit samy. Pokud jsme doma, je to kolikrát za trest, protože můžete u dveří stát a dělat vrátného, je to tam a sem. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: Re: cože?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 15:01:14
Odpovědět s citátem

dobrej!
no to není pravda! stejně, kočky jsme jenom umordovali doma! většina koček, kdybysme je pustili ven, by nedokázala chytit ani JEDNU MYŠ! tak jsme je doma utýraly! kočka je stvořená pro život venku!!!! to taky dokazuje toto:
kočka divoká se dožívá 7-8 let
kočka domácí se dožívá 15-20 let

pche? kočku "otravujeme" tudíž ji nutíme žít na tomhle pitomym světě co nejdýl!

je to týrání, a já si za svým názorem stojím! Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Re: cože?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 15:16:24
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
dobrej!
no to není pravda! stejně, kočky jsme jenom umordovali doma! většina koček, kdybysme je pustili ven, by nedokázala chytit ani JEDNU MYŠ! tak jsme je doma utýraly! kočka je stvořená pro život venku!!!! to taky dokazuje toto:
kočka divoká se dožívá 7-8 let
kočka domácí se dožívá 15-20 let

pche? kočku "otravujeme" tudíž ji nutíme žít na tomhle pitomym světě co nejdýl!

je to týrání, a já si za svým názorem stojím! Rolling Eyes


To je teda názor... Nějak tu logiku nechápu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 16:34:55
Odpovědět s citátem

Taky nějak tu argumentaci nechápu.
Kočka je stvořená pro život venku, což dokazuje to, že venkovní kočka se dožívá dle dayullinky cca o polovinu méně let, než kočka chovaná doma? Shocked
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: cože?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 16:54:04
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
dobrej!
no to není pravda! stejně, kočky jsme jenom umordovali doma! většina koček, kdybysme je pustili ven, by nedokázala chytit ani JEDNU MYŠ! tak jsme je doma utýraly! kočka je stvořená pro život venku!!!! to taky dokazuje toto:
kočka divoká se dožívá 7-8 let
kočka domácí se dožívá 15-20 let

pche? kočku "otravujeme" tudíž ji nutíme žít na tomhle pitomym světě co nejdýl!

je to týrání, a já si za svým názorem stojím! Rolling Eyes
Kočka je stvořena pro život venku?Dobře ale potom se nedožívá 15-20let,ale je statisticky dokázáno,že venkovní kočka se dožívá v průměru 2 slovy dvou let,to je informace,kterou jsem dostale od veterináře.Mohu to potvrdit z vlasní zkušenosti,bydlím tady 7 let,měla jsem již 4 kočky,které chodily ven už ale dva roky žádnou nemám,všechny skončily pod koly aut.Co se nám to tady snažíte namluvit,že tím že je držíme doma tak je týráme???Nenechte se vysmát Laughing Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka



Založen: 12.01.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 17:30:37
Odpovědět s citátem

Nepochopila jsem význam příspěvku dayullinky a její argumenty mi připadají zcestné. Myslím, že každý z nás, kdo se v Modrém kocouři pohybuje kočky miluje. Jestli kočka patří jen ven, pak tam podle vývoje historie patří i člověk, ten taky kdysi žil venku...... kde daydullinka bydlí??? Confused
My se svými dvěma kočkami pod jednou střechou, pokud chtějí ven, jdou, pokud chtějí ležet v ložnici v peřinách, leží tam. To je moje filozofie soužití.
Pokud se moje kočky ve zdraví dožijí již výše citovaných let, budu šťastná. Opravdu si netoužím každé dva roky pořizovat jiné, bereme je jako právoplatné členy rodiny. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: Re: cože?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 17:40:27
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
kočku "otravujeme" tudíž ji nutíme žít na tomhle pitomym světě co nejdýl!


tady si dovolím nesouhlasit s tím "otravujeme". Ono to má i jiný hlubší smysl, když chováme kočky. Například si sami v sobě a hlavně u dětí vytváříme vztah k přírodě, k něčemu živému, vztah k zodpovědnosti. Od té doby co mám kocourka, pravidelně vstávám a jsem prostě zodpovědnější. Každé zvíře bylo dříve venku, ani pták nepatří do klece, ale nesmíme to vidět tak tragicky, protože pokud bychom žádná zvířata nechovali, neměli bychom k žádnému vztah. Zvíře přináší radost, potěšení a já si nevšimla, že když mám Robího na vodítku, že by nějak strašně trpěl. Stejně směr procházky určuje on a já poslušně jdu za ním Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marge



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 20:49:22
Odpovědět s citátem

Souhlasím, zvíře je radost, potěšení a dobíječ lidských baterek.
Kdo máte děti, jako já, mi snad prominete kacířskou myšlenku, že rozmazlit dítě je nebezpečné- je v jeho zájmu, aby se učilo, dodržovalo stanovená pravidla a rozvíjelo se, ale rozmazlovat zvíře a zvlášť kočičku je čirá radost.
Takže zpět k tématu, většina odborných knižek radí pouštět kotě ven, když si zvykne na nový domov, nejprve pod dohledem.
Jak je ochránit před auty nevím. V knížce chováme kočku s péčí a porozuměním autorka radí dát kotě v košíku pod nastartované auto, ale to mi připadá dost krutý.
Asi nezbývá, než se spolehnout na kočičí instinkty a štěstí. Smile
Marge
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 21:10:09
Odpovědět s citátem

Marge napsal:
Jak je ochránit před auty nevím. Asi nezbývá, než se spolehnout na kočičí instinkty a štěstí. Smile
Marge


To sotva. Kde by se pak na silnicích braly ty zástupy přejetých koček? Sad
V blízkosti frekventované silnice prostě kočku radši ven nepouštět, to je jediná rada.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: cože?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 7:09:05
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
vždyť chodit s kočkou na vodítku je hrozné týrání! na vodítku se chodí se psem, ne s kočkou! to jste se zbláznili? Sad


dayullinko, v jiném příspěvku zde ve foru píšete, že se právě chystáte kočku si pořídit a pídíte se po tom, co je nutné si doma připravit.
V první řadě si přečtěte co nejvíce informací, pak nebudete plácat obdobné nesmysly o vodítkách a odolnosti venkovních koček.

Pokud si myslíte, že tím, že jí nutíme zdravější, kvalitnější a výživnější stravu, dobrou veterinární péčí, atp. k delšímu životu, je týrání, možná byste měla pořízení kočky ještě zvážit. Není cílem majitele kočky nechat svou kočku žít krátkou dobu, ale cílem je zpříjemnit soužití ku vzájemné spokojenosti.
Možná kdybyste se podívala na kočkohraní, zjistila byste, že někdy i taková bytová kočka je velmi schopná lovkyně ... zkuste ulovit mouchu do ruky? Zvládnete to? S největší pravděpodobností velmi špatně; kočka to zvládne i bez rukou.

Týrání zvířat spočívá v něčem úplně jiném než v tom, že jim dopřáváme dlouhý a troufnu si za Modrokocouře tvrdit, že i kvalitní a láskyplný život!

Btw. pokud vyznáváte dle Vašeho příspěvku tzv. přírodní život, pevně doufám, že i vy jíte jen to, co si ulovíte, bydlíte jen v tom, co si postavíte, .... takhle bych mohla pokračovat ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 9:03:07
Odpovědět s citátem

Souhlasím s April. Kočka pobytem doma své lovecké schopnosti v žádném případě neztrácí. Vždy mě fascinuje, jak nesmírně obratně dokáže lovit mouchy (klade je do řádku na záchodě jako venkovní kočka myši na rohožku), za letních večerů nosí z balkonu jednoho chrousta za druhým.
Doporučuji dayullince, aby se zaměřila na venkovní kočky (záměrně nepíšu divoké, to je zcela jiná kategorie, pochybuji, že se s nimi mimo ZOO setkal někdo osobně) a všimla si, jak jsou často zraněné, zablešené, teče jim z očí, mají svrab.
A možná by si dayullinka měla udělat pořádek sama v sobě, protože ji něco zřejmě štve, nemá ráda svět kolem sebe a možná ani sebe samu.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 10:16:13
Odpovědět s citátem

Já jsem třeba měla briťáka, pro kterého pobyt venku byl nesnesitelný stres, jako má někdo klaustrofófii a trpí při pobytu v uzavřeném prostoru, tak on měl venkofóbii. Chtěl být pouze doma.

Dayullinka měla značně kontroverzní příspěvek, já osobně z toho mám pocit, že má něco špatně sama v sobě nebo kolem sebe. Vynášení nekompromisních soudů nemám ráda. Mě se líbí příspěvky April, které jsou konstruktivní, je v nich dost prostoru pro kompromisy a jiné názory než její vlastní a přitom jsou vždy věcné a jdou k "jádru pudla".

Teď bude řada lidí kamenovat mě, ale já zastávám názor (nikomu ho nevnucuji-je to jen a jen můj názor) - že kočka má být buď venku nebo doma. Pokud venku, jen pod dohledem na vodítku. Já bych nesnesla, aby mi lehala do postele číča, která se venku kdesi potulovala, kdeco mohla sníst, po kdečem lézt, kdepak, z té představy se mi ježí všechny chlupy. Zdůrazňuji, že je to můj názor a pokud něčí čičiny běhají ven a domů jak se jim zachce, nijak to neodsuzuji, je to každého věc, jak si to zařídí a jak mu to vyhovuje.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Štěpánka



Založen: 12.01.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 18:25:05
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Teď bude řada lidí kamenovat mě, ale já zastávám názor (nikomu ho nevnucuji-je to jen a jen můj názor) - že kočka má být buď venku nebo doma. Pokud venku, jen pod dohledem na vodítku. Já bych nesnesla, aby mi lehala do postele číča, která se venku kdesi potulovala, kdeco mohla sníst, po kdečem lézt, kdepak, z té představy se mi ježí všechny chlupy. Zdůrazňuji, že je to můj názor a pokud něčí čičiny běhají ven a domů jak se jim zachce, nijak to neodsuzuji, je to každého věc, jak si to zařídí a jak mu to vyhovuje.


Nemyslím si, že by vás někdo "normální" chtěl kamenovat. Je to váš názor. Jak píšete v poslední větě každého volba.
Pěkný den Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 18:44:42
Odpovědět s citátem

Nikdy, opakuji nikdy, bych Kubíčka nepustila bez dohledu a vodítka ven z bytu.
Nejde mi ani tak o to, co by kde mohl sníst a kde všude lítat, ale když kolem sebe vidím krutost lidí, jakých zvěrstev jsou schopni se na bezbranném zvířeti dopustit, tak bych ho venku běhat prostě čistě pro jeho dobro nenechala.
Nevím, ale nedovedu si představit, že by se třeba jednou nevrátil domů a já musela přemýšlet, jestli někde umírá v bolestech na silnici, poté co ho srazilo auto, nebo ho někdo umlátil, upálil, ukřižoval, nebo si ho nějaká dobrá duše vzala domů s tím, že se chudák asi ztratil, v horším případě skončil někde v útulku.
A tím, že je kočka lovec, navíc přibydou problémy typu parazitů a pod. Někde sežere myš a je to!!! A to nemluvím o tom, že by taky mohla být otrávená Crying or Very sad
Ne ne, náš Kubíček je prostě bytovka, když je venku hezky, tak vyfásne postroj a vodítko a jdeme ven třeba na hodinu na dvě lítat, ale jinak je, myslím si, u mě doma v teploučku spokojený. A hlavně se o něj nemusím bát, kdyby se mu něco stalo, tak bych to nepřežila.
Takže to třeba vezměte z této stránky. Pokud na to máte nervy a není pro vás problém každé tři roky měnit kočky, tak prosím, nechť žije svoboda a výběh.
K Dayullince se raději nebudu vyjadřovat, nerada bych byla sprostá Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 10:42:43
Odpovědět s citátem

Před chvílí jsem si pročítala forum, ve kterém dayulinka prosí o radu, jak přemluvit rodiče, aby ji dovolili kočičku. Píše, že už je jí 14 let a že už není malé dítě. Docela jsem ji fandila, protože mám doma dvě stejně staré děti jako je ona a znám jejich myšlenkové pochody. Tady mě ale moc zklamala. Všichni ji tam radí, jak a co by si měla nastudovat o kočkách a ona tady plácne, takový opravdu divný názor na kočky. Nemá cenu, abysme tady my co doma i venku kočky máme, rozebírali výhody a nevýhody.
Dayulinko pokud máš takový názor, tak ti radím jedno. Zapomeň na kočku a raději studuj ve škole i o kočkách a až změníš svůj poněkud nedospělý názor, tak si teprve pořiď kočičku. Myslím, že přesně vím, proč ti ji rodiče nechtějí povolit a asi s nima souhlasím.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2008 15:54:50
Odpovědět s citátem

Tady jsou nějaké informace, kdyby je někdo náhodou zháněl:

kód:
http://www.kocky-online.cz/clanky/zasady-pro-premisteni-kocek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (41x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (27x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (23x)
6
Kočka na Titaniku (23x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (22x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top