Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

odchod kočky po očkování

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
chipushit



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: odchod kočky po očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 15:57:53
Odpovědět s citátem

Mám problém. Kočka byla vyšetřena v pátek veterinářem a očkována trojkombinací a proti vzteklině. Do rána se jí ztratila 2 koťata z pěti a kočka i s koťaty se během nedělního dopoledne odstěhovala i s koťaty k sousedovům a nechodí ani na granule. Je mi přítelem vyčítáno, že se kočka urazila vyšetřením i očkováním a že je to má vina, že se odstěhovala... Jak to vidíte vy, kočkomilové?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 19:17:57
Odpovědět s citátem

No mě by především nenapadlo dát očkovat kočku, která má právě koťata a kojí Rolling Eyes - a navíc jak jsem pochopila je venkovní, takže její reakce se dala čekat, že se jí to nebude pranic zamlouvat a změní bydlo i s dětmi...

Jaký jste měla důvod k tomuto činu-zrovna když má koťata? To snad už měla být naočkovaná dávno před zabřeznutím, ne?

Dle mého názoru má přítel pravdu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Re: odchod kočky po očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 22:36:59
Odpovědět s citátem

chipushit napsal:
Mám problém. Kočka byla vyšetřena v pátek veterinářem a očkována trojkombinací a proti vzteklině. Do rána se jí ztratila 2 koťata z pěti a kočka i s koťaty se během nedělního dopoledne odstěhovala i s koťaty k sousedovům a nechodí ani na granule. Je mi přítelem vyčítáno, že se kočka urazila vyšetřením i očkováním a že je to má vina, že se odstěhovala... Jak to vidíte vy, kočkomilové?


Trochu postrádám víc informací - jak moc byla kočka na vás a přítele zvyklá, jestli žila pouze venku ( tedy předpokládám nějaký přístřešek, seník) ,jestli během vyšetření u veta nadměrně reagovala, vyváděla?

Přesto - je možné, že jde o shodu náhod a střetly se dvě na sobě nezávislé věci - očkování a ztráta koťat. O koťata mohla přijít díky jinému zvířeti (kuně) a to pro ni bylo důvodem opustit místo, kde cítí ohrožení . To bych viděla jako pravděpodobnější důvod jejího přesunu .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chipushit



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2008 8:20:28
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
No mě by především nenapadlo dát očkovat kočku, která má právě koťata a kojí Rolling Eyes - a navíc jak jsem pochopila je venkovní, takže její reakce se dala čekat, že se jí to nebude pranic zamlouvat a změní bydlo i s dětmi...

Jaký jste měla důvod k tomuto činu-zrovna když má koťata? To snad už měla být naočkovaná dávno před zabřeznutím, ne?

Dle mého názoru má přítel pravdu.


Koťatům jsou už 3 měsíce, je napůl venkovní - má celoročně otevřenou verandu, kam kdykoliv může i s koťaty. Porodí vždy ve stodole a pak nás ke koťatům dovede, abychom je sami do verandy přemístili.

Dříve se mi nepodařilo přítele k očkování přemluvit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
chipushit



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Re: odchod kočky po očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2008 8:24:43
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
chipushit napsal:
Mám problém. Kočka byla vyšetřena v pátek veterinářem a očkována trojkombinací a proti vzteklině. Do rána se jí ztratila 2 koťata z pěti a kočka i s koťaty se během nedělního dopoledne odstěhovala i s koťaty k sousedovům a nechodí ani na granule. Je mi přítelem vyčítáno, že se kočka urazila vyšetřením i očkováním a že je to má vina, že se odstěhovala... Jak to vidíte vy, kočkomilové?


Trochu postrádám víc informací - jak moc byla kočka na vás a přítele zvyklá, jestli žila pouze venku ( tedy předpokládám nějaký přístřešek, seník) ,jestli během vyšetření u veta nadměrně reagovala, vyváděla?

Přesto - je možné, že jde o shodu náhod a střetly se dvě na sobě nezávislé věci - očkování a ztráta koťat. O koťata mohla přijít díky jinému zvířeti (kuně) a to pro ni bylo důvodem opustit místo, kde cítí ohrožení . To bych viděla jako pravděpodobnější důvod jejího přesunu .


Neřekla bych, že by na veterináře reagovala nějak nepřiměřeně - je zvyklá na lidi. Také mě napadlo, jestli nepochopila domluvu s vetem o kastraci. Kočky jsou záhadná a nevyzpytatelná stvoření.

Jak mi přítel včera volal, přišla 2x na granule, ale koťata viděl dovádět u sousedů na zahradě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2008 8:25:01
Odpovědět s citátem

No nebylo by lepší pro příští rok kočku vykastrovat? Obzvlášť jestli nemáte problém jí odchytit a postarat se o ni?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chipushit



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2008 8:28:25
Odpovědět s citátem

April napsal:
No nebylo by lepší pro příští rok kočku vykastrovat? Obzvlášť jestli nemáte problém jí odchytit a postarat se o ni?


Už je domluven termín. Opakovaně. První byl asi před 5 měsíci, ale to vet konstatoval, že je opět březí a on že gravidní kočky nekastruje, že máme přijít po porodu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2008 8:45:43
Odpovědět s citátem

chipushit napsal:

Už je domluven termín. Opakovaně. První byl asi před 5 měsíci, ale to vet konstatoval, že je opět březí a on že gravidní kočky nekastruje, že máme přijít po porodu.

No nevím, ale takhle se to může opakovat pořád dokola, kočka vám vždy mezitím zabřezne a kastrace se opět odloží. Asi by bylo nejlepší hned po domluvě na termínu kastrace ji držet v nějakém omezeném prostoru, aby nezabřezla a neutekla, protože jak ji teď na kastraci odchytíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chipushit



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2008 9:32:44
Odpovědět s citátem

Kočka se vrátila se všemi koťaty. Kuna, nebo co ji vyplašilo, se spokojila se sousedčinou slepicí. Děkuji za rady a pochopení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2008 13:11:52
Odpovědět s citátem

chipushit napsal:
Kočka se vrátila se všemi koťaty. Kuna, nebo co ji vyplašilo, se spokojila se sousedčinou slepicí. Děkuji za rady a pochopení.


To je super....snad už kuna dá pokoj a máma kočka bude v klidu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Mňoukání a štěkání (22x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (17x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top