Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

sibiřská kočka venku

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mirka pecková



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Předmět: sibiřská kočka venku
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2008 11:27:44
Odpovědět s citátem

Dobrý den, moc prosím někoho, kdo chová sibiřské kočky s možností jejich pobytu VENKU, aby mi napsal své zkušenosti. Narazila jsem totiž v podmínkách jedné chovné stanice, že koťátka prodávají POUZE do bytu. Plánuji pořízení sibiřské kočičiky v rodinném domku s volným přístupem ven a je mi trošku divné, musí být jen v bytě? Není naopak pobyt venku pro kvalitu srsti lepší? Děkuji vše, kteří napíší
Mirka Pecková


Naposledy upravil mirka pecková dne 27. 11. 2008 20:01:48, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: sibiřská kočka venku
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2008 12:05:45
Odpovědět s citátem

No ono jde především o to, že třeba sibiřskou kočku chápeme jako šlechtěné plemeno, které není ideální jako kočka k domu chytající třeba hlodavce, jako kočku trvale žijící venku, ale naopak jako kočku, která je mazlíkem a kočičím společníkem. Jsou to kočky od malička převážně rozmazlované, piplané a vychovávané v domácím kruhu.

Kočky, ať už se jedná o plemena např. sibiřské, perské, britské, norské, mainské aj. nejsou plemena určena ve většině případů pro pobyt venku, ale spíše pro společnost lidem, maximálně s výběhem ve voliéře nebo s procházkou kupříkladu na kšírách. Navíc kočka s kvalitami a vzhledem sibiřské by se venku neohřála/neochladila a tipuji, že by ji někdo vzal jako mazlíka.

Její jméno sibiřská neznamená to, že pochází ze Sibiře a je určená pro život venku, ale spíše že její prvotní původ byl v této oblasti, ale je oblíbená především pro svůj vzhled a povahu, nikoliv pro to, že jako k "sibiřská" je třeba odolná vůči chladu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: sibiřská kočka venku
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2008 12:46:56
Odpovědět s citátem

mirka pecková napsal:
Plánuji pořízení sibiřské kočičiky v rodinném domku s volným přístupem ven a je mi trošku divné, že zrovna kočka ze Sibiře musí být jen v bytě?


Taková ušlechtilá kočička představuje také nezanedbatelnou finanční investici. Třeba mobil by nikdo nenechal ležet venku z obavy, že ho někdo ukradne. Kočičku ano?
Ostatně nepouštěla bych volně ven ani "obyčejnou" kočičku útulkovou z obavy, co kde sežere, že se někde nakazí, že ji přejede auto nebo střelí horlivý myslivec. Jedině do chráněné voliéry.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bibiana27



Založen: 25.08.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

Předmět: Re: sibiřská kočka venku
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2008 16:24:39
Odpovědět s citátem

Spousta uslechtilych kocek jsou chovane pouze "na spolecniky" a proto nejsou "delane" na volny pohyb venku. Nejde tu jen o to ze kocka, ktera neni zvykla na venek muze neco nevhodneho sezrat, muze ji snadneji prejet auto, kdyz se s tim nikdy predtim nesetkala s takovym druhem nebezpeci, jsou vymazlene, tak muzou duverovat cizim lidem a ti muzou krasnou kocku proste sebrat.
Nasi znami maji poulicniho micaka, 1x ho srazilo auto a 1x se necim tak priotravil, ze ho pres rok lecili, veterinar uz jim nedaval mhono nadeji a do dneska ma micak zdravotni problemy. Taky vim o jednou vystavnim papirovem kastratovi, ktereho po kastraci pustili ven a za 5 dnu do srazilo auto.
Nechci strasit, ale pokud by se neco takoveho stalo kocce cca za 10000-20000 tisic, tak pak si uz jen muze majitel sypat popel na hlavu.
Mam tu namysli "zcela volne pobihani" ne vychazku na ksirkach.
_________________
BB27
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mirka pecková



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Předmět: sibiřská kočka venku - upřesnění
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2008 19:04:42
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za reakce, i když vidím, že jsem vyvolala docela pobouření. Samozřejmě bych nikdy neriskovala zdraví nebo život nikoho mně milého, ať jsou to mé děti nebo (pevně doufám) má budoucí kočička.
Spíše jsem měla na mysli, zda má někdo zkušenost s tím, jak se takováto ušlechtilá číča venku cítí, jak reaguje na vedra nebo naopak českou zimu. Plánujeme stavbu rodinného domku - pokud to vyjde (držte prosím palečky Very Happy ), bude to klidná samota, kde nejezdí auta ani nebydlí závistiví sousedé. Určitě by se dalo už při stavbě myslet na to, zda chráněná zahrada či nějaký oplocený výběh, zkrátka co by bylo pro tu sibiřskou carevnu nejlepší. Přece jen čerstvý vzduch dělá divy a posiluje zdraví a dobrou kondici.
Jako dítě jsem vyrůstala v malém hospodářství, kde byly kočky jen na chytání myší. Teď bych ráda mazlíčka, takového člena rodiny a chci se na to dopředu řádně připravit a poslechnout rady zkušených Smile
Ještě jednou díky za názory
Mirka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bibiana27



Založen: 25.08.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

Předmět: Re: sibiřská kočka venku - upřesnění
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2008 20:43:58
Odpovědět s citátem

Pokud chystate vystavbu rodinneho domku, tak proc rovnou nenaplanovat nejakou sikovnou a treba i malou volieru pro kocky. Mica se podiva ven a to bez rizika zraneni nebo ukradeni Laughing
_________________
BB27
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mirka pecková



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2008 20:59:11
Odpovědět s citátem

No, chtěla jsem k domku zimní zahradu a voliéru jsem vždy považovala jen za místo pro ptáky Laughing Laughing Laughing Ale řešení by to určitě nebylo marné, pokud by měl někdo fotku, jak taková voliérka třeba vypadá, bylo by to super!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2008 23:55:07
Odpovědět s citátem

mirka pecková napsal:
No, chtěla jsem k domku zimní zahradu a voliéru jsem vždy považovala jen za místo pro ptáky Laughing Laughing Laughing Ale řešení by to určitě nebylo marné, pokud by měl někdo fotku, jak taková voliérka třeba vypadá, bylo by to super!!!


Já u chovatelky, od které mám kočičky, viděla zahradu zabezpečenou proti možnosti úniku koček tak, že plot byl vyšší a ukosený nahoře směrem do zahrady, jako to bývá v ZOO, aby kočky nemohly po plotě vyšplhat a přeskočit ho. Krom toho měla na zahradě voliéry, kde byly domky pro případ špatného počasí a vyvýšená místa jako odpočívadla pro případ slunečného počasí a potřeby kočky vystavit kožíšek sluníčku. Ideální je-to je můj sen-a to bych udělala já, znovu stavět, mít kočičí pokoj, ke kterému by přiléhala voliéra a tam by byly kočičí dvířka, přes která by kočky mohly chodit bezstarostně ven a dovnitř, jak by je napadlo. Pokoj by byl otevřený směrem do bytu, aby mohly mezi nás, ale měla bych možnost zavřít třeba mrouskající se kočku a oddělit ji od ostatních (mám jich 5). To je ideální. Ve voliéře by měly strom, zastíněné místo a pár vyvýšených pozorovatelen krom stromu. Úplně to vidím. I když bydlím v domku, tuhle možnost nemám a mít nebudu. Crying or Very sad
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mirka pecková



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 8:17:02
Odpovědět s citátem

Tedy, Tatiano,
to se tak krásně čte - taky to úplně vidím!!!!!!!! To by vyhovovalo úplně perfektně, čičinky by se měly krásně. Podle mého názoru by bylo škoda držet je jen uvnitř, když nebydlíme někde uprostřed sídliště.
No, teď ještě přesvědčit manžela, abychom s něčím takovým při stavbě počítali Sad
Vám držím palce, není všem dnům konec a věci se někdy vyvinou tak, jak ani člověk nedoufá. Zdravím vás i vaše kočičky,
Mirka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 9:16:36
Odpovědět s citátem

kdybych měla možnost pustit číči ven, jedině do voliéry. Lidi jsou zlí a měla bych strach
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 9:44:31
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
kdybych měla možnost pustit číči ven, jedině do voliéry. Lidi jsou zlí a měla bych strach


Já osobně bych svoje kočičky bez dozoru taky nikam nepouštěla-zbláznilal bych se strachy. Jedině pod dohledem na kšírkách-dala jsem je v létě na samonavíjecí psí vodítko, takže měly akční rádius cca 10 m a byla jsem s nima venku. Takto ano. Bojím se o ně. Co jsme kdysi a mockrát měli venkovní kočky, nedožily roka.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bibiana27



Založen: 25.08.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 17:13:07
Odpovědět s citátem

Mala inspirace z Adelky :
http://www.kocka-info.cz/galery/search.php a zadejte do hledacku nahore - voliera
_________________
BB27
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mirka pecková



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Předmět: voliera
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 20:43:51
Odpovědět s citátem

Koukla jsem, Bibiano, na tu fotku - máte na mysli tu z Rakouska? Paráda, skvělá inspirace, díky moc:-) srdečně doporučuji shlédnout všem, kdo mají vlastní domek.
Mirka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: voliera
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 21:27:18
Odpovědět s citátem

mirka pecková napsal:
Koukla jsem, Bibiano, na tu fotku - máte na mysli tu z Rakouska? Paráda, skvělá inspirace, díky moc:-) srdečně doporučuji shlédnout všem, kdo mají vlastní domek.


Mirka



Také jsem koukala,mám v plánu na jaře něco podobného zřídit,ale nemám asi tak velké místo,bude to asi trochu menší,ale mám pouze dvě čičiny,oni jich mají asi víc:-)


Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bibiana27



Založen: 25.08.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

Předmět: Re: voliera
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2008 11:33:37
Odpovědět s citátem

Byla jsem si jista, ze na Adelce jsem videla jeste jednu fotku voliery, chvilku mi trvalo, nez jsem ji nasla.
http://www.kocka-info.cz/galery/categories.php?cat_id=46&page=5
_________________
BB27
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: voliera
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2008 12:04:26
Odpovědět s citátem

Koukám voliéra od Lenky V., která chodí i sem, tak až nakoukne, tak snad přispěje taky svojí radou Smile

Každopádně luxusní voliérka, to se musí nechat a myslím, že to pak člověk ani nemá pocit, že kočku nějak omezuje ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mirka pecková



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Předmět: voliera a britská kočka venku
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2008 20:13:32
Odpovědět s citátem

Bibiano, to je také paráda - inspirace není nikdy dost Very Happy Moc to těm čičinkám, které tam bydlí přeju.

Beto1, vám držím moc palce, ať se ta voliéra na jaře podaří úspěšně a bez problémů Smile

Dnes jsem si telefonovala s jednou kamarádkou, celá léta už chová kočky, které mohou do bytu i venku po vsi kdykoli se jim zachce. Byla celá smutná, že už se jí dva dny nevrátila domů poslední "venkovní" kočka. Bydlí na vesnici, silnice poměrně daleko, ale má podezření na jednoho nenávistného souseda. Kam jsme se to, my lidi, dostali? Ubližujem si mezi sebou, i to je hrůza, ale můžem se aspoň bránit. Ale proč i zvířatům, která se železům nebo ráně neubrání? Crying or Very sad
Kamarádka má teď nově ještě britského kocourka s papíry ( v pondělí se na něj jedu podívat), toho už prý má jen v bytě a bere ho na vycházky jen na zahradu. Povídala mi smutně do telefonu: Tak holka, já bydlím na vesnici, a kočku musím chovat, jako bych bydlela na Václaváku Evil or Very Mad
Všichni, co jste psali o zlých lidech, jste asi bohužel měli pravdu. Já asi měla obrovské štěstí, že jsem na ně zatím v životě moc nenarazila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2008 21:35:32
Odpovědět s citátem

Beto1, vám držím moc palce, ať se ta voliéra na jaře podaří úspěšně a bez problémů


Mirko,děkuji,snad se zadaří,až bude na jaře hotovo tak určitě uvidíte na fotkách Very Happy



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2008 2:15:47
Odpovědět s citátem

Mirko, být vámi, určitě bych uvažovala o voliéře. Samotnou kočku ven nepouštět ani omylem, když, tak na kšírkách. Píšete, že tam, kde chcete stavět, nejsou auta ani závistiví sousedé. Ještě tam nebydlíte, takže nemůžete vědět, kdo je jaký a nemůžete vyloučit ani to, že kolem půjde nějaký myslivec a kočku vám postřelí ...

Moje zkušenosti z bydlení na vsi - podotýkám, že na konci vsi, stranou silnic. Jedna kočka zastřelená přímo v zahradě, tři kočky zakousnuté sousedovým psem, dva kocourci sražení auty , dvě kočky zmizely - nikdy jsem je nenašla. To vše v průběhu 6 let. A i to bylo velmi silným důvodem, proč jsme se odstěhovaly do města a kočky máme jen v bytě ( s výjimkou léta na chalupě, kde je ale opravdu prověřeně bezpečno).

Bohužel, právě na vsi je třeba kočky mít jen doma - dnes už to vím a vyčítám si, že mi to nedošlo dřív. Na vsi je kočka vnímána v lepším případě jako užitkový lapač myší, nebo většinou jako škodná, dobrá k tomu, aby si myslivec pocvičil míření nebo aby pes předvedl, jaký je " borec". O tom, že mnozí "lidé" ( si ten název nezaslouží) neváhají kočku zkopat, zbít lopatou, čímkoliv...o tom není také pochyb. A nikdo z těchto primitivů nebude mít zábrany jen proto, že jde o kočku ušlechtilou..hodně majitelů koček si totiž myslí, že ubližováno je pouze "obyč" kočkám... Není a nakonec, obyč kočka cítí stejnou bolest jako ušlechtilá. A agresivní primitiv stejně sibiřku, mainku nebo britku nepozná.

Takže z vlastní zkušenosti Vám radím - kočku jen doma, nebo ve voliéře, případně na kšírkách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mirka pecková



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Předmět: sibiřská kočka venku + kočka na kšírkách
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2008 10:14:38
Odpovědět s citátem

Luci, je to smutné, ale zjišťuji, že je to jak říkáte - vesnice je bohužel riziko:-( V tom našem vyhlédnutém místě by asi nejkritičtější "skupina" byli ti myslivci Sad Je mi moc líto všech koček, o které jste přišla, a tím víc děkuji, že o tom napíšete. alespoň nebudu opakovat stejnou chybu. Ta voliéra mi vychází jako ideální řešení.
Nemůžu si pomoci, možná mám předsudky, ale pořád mi nějak nesedí ke kočce ty kšírky, mám kočku spojenou se svobodou a hrdostí (na rozdíl od psa) - opravdu ty kšírky snáší úplně bez problémů? Pokud máte někdo kladné i negativní zkušenosti, budu moc ráda, když se také na toto téma ozvete.
Skvělý víkend všem dvou i čtyřnohým Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: sibiřská kočka venku + kočka na kšírkách
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2008 13:00:57
Odpovědět s citátem

mirka pecková napsal:

... Nemůžu si pomoci, možná mám předsudky, ale pořád mi nějak nesedí ke kočce ty kšírky, mám kočku spojenou se svobodou a hrdostí (na rozdíl od psa) - opravdu ty kšírky snáší úplně bez problémů? Pokud máte někdo kladné i negativní zkušenosti, budu moc ráda, když se také na toto téma ozvete.
Skvělý víkend všem dvou i čtyřnohým Laughing


Mirko, jukněte se na troufám si říct nejslavnější kočičku na kšírkách - Mušlinku, ta toho už procestovala, v nedávné době dokonce za oceánem a jak můžete zjistit z fotografií, je spokojená. Ale asi záleží taky hodně na povaze kočičky a na majitelích a na trpělivosti.
Její stránky naleznete zde: http://www.kocicka.eu/index.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2008 20:05:57
Odpovědět s citátem

Mirko, pořád lepší mít kočku méně svobodnou, okšírkovanou a živou než kočku zcela svobodnou, ležící s průstřelem někde na trávě.

S kšírkami mám čtyři, zcela odlišné zkušenosti.

1. kocour: Jéé, hurá, kšírky, bezva, jdeme ven...budu důstojně chodit po parku a dokonce půjdu, kam chceš ty. Nesmíme ale potkat cizí lidi - to budu šílet a poškrábu tě.

2. kocour: Jéééžiši, zas ten postroj...musím někam chodit? Nemůžu v klidu spát? Ne? Tak mi to teda navleč, no, ale připrav se, že se budu splašeně vrhat do křoví a mimo cesty....a když mne to přestane bavit, tak si hezky lehnu na zem a ty si mne odneseš, jo?

3.kočka: Kšíry?? TSSS! Jen si zkus mi to navléct...okamžitě sebou prásknu na zem a nehnu se.

4. kočka: COO? Kšíry? Co si to dovoluješ?? Dělej, sundej to, hned...budu se zmítat, vrčet, vyvlékat se a nadávat!


Tak si vyberte, no.
Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Kšírky
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2008 21:01:43
Odpovědět s citátem

My máme dům se zahradou. Ven chodí kočičky jenom na kšírkách. Vodítko nedržím v ruce, ale nechám je běhat a sleduju konec vodítka. Takže trochu svobody mají. Já ale musím být venku pořád s nima. Z tohoto pohledu by byla voliera skvělé řešení, ale na zahradě jsou jenom místa kam celý den praží slunce a to by asi nebylo nejlepší. Betty si na kšírky zvykla hned a bez problémů. Když vidí, že beru kšírky, běží ke dveřím a má radost, že jdeme ven. Wyuška je ještě prcek. Trochu měla s kšírkama problém. Lehla si na záda a vůbec se nehýbala jako že tu hrůzu mám okamžitě sundat. Venku byla teprve několikrát, ale už si trochu zvykla. Na jaře zase půjdeme ven. Už se těšíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mirka pecková



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Předmět: Re: sibiřská kočka venku + kočka na kšírkách
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2008 21:54:38
Odpovědět s citátem

Mirko, jukněte se na troufám si říct nejslavnější kočičku na kšírkách - Mušlinku, ta toho už procestovala, v nedávné době dokonce za oceánem a jak můžete zjistit z fotografií, je spokojená. Ale asi záleží taky hodně na povaze kočičky a na majitelích a na trpělivosti.
Její stránky naleznete zde: http://www.kocicka.eu/index.html[/quote]


Tak jsem prohlédla doporučené fotečky - Mašlinka vypadá opravdu v naprosté pohodě.
To, jak ji tam nosí na zádech, mi připomnělo naši letní dovolenou - takhle jsem nosili po skalách v krosně dcerku:-) Že se takhle dá cestovat i s číčou, mne nenapadlo! Takže - než si tu mou vysněnou pořídíme, dcera už bude chodit a manžel bude na zádech nosit kočku Very Happy Zatím ovšem nemám odvahu mu něco takového navrhnout Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mirka pecková



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Předmět: kočka na kšírkách
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2008 22:02:51
Odpovědět s citátem

Luci i Betty,
děkuji za Vaše postřehy - ono se vlastně tímto potvrzuje, jaké jsou kočky silné a opravdové osobnosti- pes se prostě vycvičí a na vodítku naučí. Číča si zvolí sama Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 10:13:59
Odpovědět s citátem

Já přidám taky svoji kšírkovou zkušenost.

Náš devon Claudius je venkem zcela posedlý, a protože je to móc chytrý kocourek, rychle mu došlo, že nasazení kšírek znamená možnost být venku. Tudíž je má nasazené natotata, protože stojí a drží, jen aby už mohl vyběhnout. Konec kočičího vodítka připevním na samonavíjecí psí 5ti metrové, a to, co bych jinak držela v ruce, přivážu k houpačce u altánu. A on si může běhat v rozmezí cca 10-12m. Stejně ale jsem venku s ním-občas se zamotá, tak mu musím pomoct z toho ven. S ním můžu chodit na vodítku i mimo náš barák.

Adam-sphynx-se zpočátku dost bál, kšírky si nechá nasadit taky, a protože mi věří, tak se mnou ven půjde taky, ale jen na naši zahradu. Když budeme v altánu celá rodina a jeho kočičí parťáci, je spokojený a užívá si sluníčka. Ven mimo dům a naši zahradu s ním jít nemůžu, chytá ho psotník.

Olívie-devonka-na kšírkách ani být nemusela, protože neměla zdrhací chutě, prostě byla s námi a nikam se nevzdalovala. To ale byla ještě malé kotě, takže uvidíme, jak to bude příští rok. Jinak kšírky snáší v pohodě.

No a ti dva nalezenci-Čuk a Gek-byli původně na zahradě, kterou neopouštěli, drželi se tak do 10ti metrů od boudy, ve které měli komfortní bydlení. Teď už je máme doma mezi ostatními-po karanténě, vyléčení ze všech problémů, co si z původního "domova" přinesli, jsou naočkovaní a spokojeně rostou, mohutní a krásní mezi našimi třemi šlechtici. Ti kšírky nepoznali, nepotřebovali je, drželi se jen a jen doma. Jak to bude příští rok, uvidíme. Počítám, že tak v dubnu-květnu je dám vykastrovat a pak je pustím na zahradu. Věřím, že se budou držet doma a nikam běhat po cizím nebudou-obojí sousedi mají taky kastrované kocoury a drží se doma na jejich zahradách. Ale jak říkám, uvidíme, jak to všechno bude, taky nevylučuji, že zůstanou doma. Přijít o ně rozhodně nechci, i když jsou "obyčejní", pro mě obyčejní nejsou, jsou nádherní a budou z nich překrásní kocouři. Zadřeli se mi do srdíčka.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mirka pecková



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Předmět: kočka na kšírkách
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 10:53:33
Odpovědět s citátem

Děkuji, Tatiano, za vaši zprávičku.
Ať se všem vašim šlechticům i nešlechticům Very Happy daří co nejlépe. Je moc fajn, že jste se ujala zvířat, která to potřebovala.
Také jsem toho názoru, že žádná kočka není obyčejná! Starám se s dětmi o jednoho nalezence Mourka a ta radost, když se ze zuboženého, podvyživeného zvířete začíná dělat pěkný kocourek s lesklou srstí, je veliká. Ještě krásnější je, že nám Mourek brzy začal důvěřovat a kromě jídla si vždycky přijde i pro pohlazení Razz
_________________
mirka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (17x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top