Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kde najdu link na antikoncepci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
spuntik



Založen: 09.01.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Smiřice

Předmět: Kde najdu link na antikoncepci
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2008 9:49:45
Odpovědět s citátem

Dobry den,
hledala jsem tu neco o antikoncepci pro kocky. Nasla jsem v diskuzi jen prispevek, ze je spatna, a ze uz o ni bylo napsano hodne. Muzete mi sem prosim dat odkaz, kde to tady najdu? Prolezla jsem dizkuzni fora a nic nevidim Sad Diky moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kde najdu link na antikoncepci
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2008 9:55:03
Odpovědět s citátem

Zde se to probíralo ... stejná témata se dají najít snadno - opět doporučím - vlevo v menu Hledat - antikoncepce (dát vyhledat příspěvky) ... systém najde níže uvedená témata, kde se o antikoncepci psalo.

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=901&highlight=antikoncepce
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=871&highlight=antikoncepce
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2108&highlight=antikoncepce
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2315&highlight=antikoncepce

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
von Lacman



Založen: 26.06.2008
Příspěvky: 2

Předmět: Antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2008 18:30:21
Odpovědět s citátem

Bohužel vysloveně kočičí antikoncepce není u nás dostupná. Já si ji vozím z Francie pod názvem Felipil.
Zatím nemám špatné zkušenosti a funguje dokonce i na kocoury - na ztlumení značkování, agrese.
Andrea
www.vonlacman.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Miras



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Kde najdu link na antikoncepci
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2008 22:57:00
Odpovědět s citátem

Osobne nedoporucuji antikoncepci, ale kdyz "musite" tak dejte proveru. Pokud se podivat na slozeni a ucinou latku v jinych zahranicnich preparatech tak je to 100% to same a usetrite Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: složení antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2008 17:26:10
Odpovědět s citátem

Mirasi, nemáte tak docela pravdu, na 100% už vůbec ne - felipil, megecat obsahují megestrol acetát, zatímco provera medroxyprogesteron acetát, takže stejné to rozhodně není, není acetát jako acetát Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
amigapower



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Warszawa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 23:45:30
Odpovědět s citátem

Podle naší veterinární gynekoložky je nejvhodnější Promon-vet. Pro zastavení říje jedna tableta denně po dobu 1 týdne a dále jednou týdně vždy ve stejný den a přibližnou hodinu.
_________________
DEVON REX ZPŮSOBUJE ZÁVISLOST !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Promon vet
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 23:56:52
Odpovědět s citátem

Promon vet není v ČR registrován (takže opět problém se sháněním v zahraničí), krom toho je to totéž co perlutex nebo provera, která jako jediná je zde dostupná v humánní medicíně i ve vhodné 5 mg koncentraci - všechny tyto přípravky jsou jen různými obchodními názvy pro účinnou látku medroxyprogesteron acetát.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
amigapower



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Warszawa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2008 19:12:57
Odpovědět s citátem

Děkuji za info Wink
Naše domácí číča byla dnes na kastraci, takže naše trable s polikáním pilulek už se naštěstí skonily.
Marně jsem hledal po internetu nějakou studii vlivu tohoto preparátu na organismus, teď co vím že se jedná o stejnou látku pod váce názvy, snad už něco konečně najdu. Potřebujeme se vyhnout "nechtěnému těhotenství" mezi naplánovanými vrhy a hledáme vhodnou humánní variantu...
_________________
DEVON REX ZPŮSOBUJE ZÁVISLOST !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PavlaH



Založen: 26.02.2009
Příspěvky: 9

Předmět: Zkušenosti s Covinanem
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 10:51:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti s přípravkem Covinan - používali jsme jej u dvou kočiček, u jedné dlouhodobě, a to cca mezi roky 1998-2002. V té době nic jiného nebylo, aplikoval se injekčně, a to každých 5 měsíců - v lednu (než přešly mrazy a kočky vyrazily ven) a v květnu (než přišel první máj-lásky čas). Nevýhoda byla, že bylo potřeba to stále hlídat a poměrně vysoká cena - tehdy 500 Kč, výhoda, že naší kočičce Míně fungoval výborně a na podzim a v zimě nikdy nemrouskala, za jednu injekci ročně jsme tedy ušetřili. Reakce kočiček byly ale různé:

1) Mína to snášela skvěle, bylo jí v té době 5 let a měla za sebou minimálně 8 vrhů koťátek. Začali jsme na doporučení našeho pana veterináře s aplikací Covinanu v době, kdy se nám ztratil náš kocour a jiná koťátka jsme nechtěli, také jsme chtěli nechat Mínu v 5 letech již odpočnout, ale nechtěli jsme ji kastrovat, neboť v té době jsme měli již vykastrovanou kočku Nelinku, která nám při kastraci málem umřela. Mína neměla ani před ani po alikaci nikdy žádné zdravotní problémy, brala Covinan 5 let, pak jsme jednou zapomněli jí dát injekci včas a Mína odmrouskala. Říkali jsme si - už je stará (10 let), koťátka už nebudou, ale chyba lávky. Je pravda, že 1. vrh po Covinanu nedonosila - koťátka se narodila 3 předčasně, holá a bez sacího reflexu. Zda to bylo po Covinanu či věkem nevím, ale my jsme radši s aplikací přestali. V dalším vrhu měla 2 koťátka zcela v pořádku, obě jsme si v návalu radosti nechali a jsou ve výborné kondici dosud - věk 6 let. Od té doby (11let) má Mína každý rok 1 - 2 vrhy koťátek, vždy však už jen 1 kotě, některá donosí, jiná ne, pokud je donosí, jsou zdravá, ale přikrmuje je mladší teta Lenka. Vzhledem k Míny věku (letos 16 let) jí už kastrovat nedáme, ani antikoncepci již neaplikujeme. Poslední mrouskání loni na podzim zatím zůstalo bez odezvy - loni na jaře měla nádhernou černou zdravou mazlivou kočičku. Letos uvidíme. Vzhledem k výše popsanému bych řekla, že Covinan Míně nijak neublížil, ani jeho dlouhodobá aplikace, spíš naopak.

2) Lucinka byla Míny dcera z posledního vrhu s naším kocourem, podzimní kotě, stejná jako on, proto jsme si jí nechali. Všeobecně ze zkušenosti mohu potvrdit, že podzimní koťátka (narozená v srpnu) jsou slabší. Možná je to způsobeno tím, že se kočka v době těhotenství ještě stará o předchozí vrh a kojí jarní koťata, alespoň naše kočky to tak dělaly vždy. Lucinka byla však obzvlášť citlivá a skoro pořád měla někjaké zdravotní problémy. Na základě jejího zdravotního stavu jsme opět kastraci zavrhli a začali aplikovat Covinan, se kterým jsme v té době měli již dobré zkušenosti. První injekci dostala Lucinka na jaře v 5 měsících, ta zabrala. Dále následující rok v lednu, ta nezabrala a Lucinka měla v květnu koťata - zdravá. Po koťátkách (ve věku 3 týdnů koťat) dostala další injekci, která již zafungovala dobře. Následující rok se situace opakovala - jarní injekce nezabrala, koťata byla zdravá. Aplikovali jsme tedy ve věku 3 týdnů koťat další, neboť Lucinka byla malá a 2 vrhy koťátek ročně jsme jí nechtěli nechávat, zvlášť když byla jediná kočka a neměl jí kdo pomoci - Míně injekce fungovaly skvěle. Nezabrala však ani tato injekce a Lucinka zabřezla, ale nemohla koťátka porodit a když konečně po 6 hodinách bolestí porodila, byla všechna 3 koťátka mrtvá. Po tomto pro všechny stresujícím zážitku jsme se rozhodli s aplikacemi Covinanu přestat a risknout kastraci. Na základě doporučení pana veterináře až po 2 měsících, až se Lucinka zotaví a než přijde zima. Zda to bylo po Covinanu nebo zda to bylo Lucinky slabší konstitucí nelze s jistotou určit. Jisté je, že jí injekce nefungovaly a možná způsobovaly zdravotní potíže. Kastrace se Lucinka nedožila - otrávila se (podobně jako v té době více kočiček v okolí) jedem na myši.

Jak vidíte, zda aplikovat či nikoli antikoncepci či zda kastrovat je otázka - vždy to dle mého velmi záleží na zdravotní kondici kočičky, kterou je třeba odhadnout dobře. Pokud ne, je problém s obojím. Já zažila výbornou snášenlivost jak antikoncepce (Mína), tak kastrace (Pusy, Majda, Moni) a naopak jsem zažila i situace, kdy po kastraci měla kočka velmi vážné (Nelinka) či méně vážné (Julinka) zdravotní problémy a antikoncepce jí nefungovala či možná dokonce zdravotně ublížila (Lucinka). Tolik k tématu - je potřeba vždy vše zvážit podle věku a kondice kočičky a pokud se to neodhadne dobře, snažit se o co nejrychlejší nápravu. Zdravím všechny kocouře a jejich páníčky, Pavla z Plzně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Darya



Založen: 25.01.2009
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2009 11:33:18
Odpovědět s citátem

Paní Pavlo, je to sice off topic, ale nedá mi to, abych nenapsala svůj názor. Při čtení Vašeho příspěvku jsem nevěřila svým očím a vřela ve mně krev.
Proč množíte kočky domácí, a to ještě tím způsobem, že mají dva vrhy za rok (sama přiznáváte, že letní koťata jsou slabší, protože kočka se ješte stará o jarní vrh)? Proč Vás jedna negativní zkušenost s kastrací odradila od tohoto pro kočku nejšetrnějšího zabránění početí, zatímco mrtvá koťata, postižená koťata a celková nespolehlivost antikoncepce vám nezabránila v dalším podávání tohoto preparátu? Když máte tak vstřícného veta, jistě vás informoval o tom, že dlouhodobé systematické podávání antikoncepce kočce může vést ke zdravotním komplikacím (záněty a nádory dělohy, obrovská zátěž pro játra).
takže ještě jednou: proč množíte koťata? není jich v útulcích dost pro ty, kteří chtějí dát domov chlupatému tvorečkovi? Víte o tom, že je velká pravděpodobnost, že některá z desítek koťat, kterým jste svým přístupem pomohla na svět, v tom útulku také mohla skočit? Nebo snad máte přehled o všech vámi odchovaných koťatech a můžete se spolehnout, že žádné není týrané, zanedbávané, otrávené, sražené autem, sežrané psem atd...
Na kastraci vaší kočičí stařenky je už pozdě, ale zamyslete se prosím nad tím, jestli i vaší budoucí kočce připravíte život, kdy (ne)má na výběr mezi vyčerpávajícími porody dvakrát ročně či antikoncepcí s velkou řadou negativních vedlejších účinků. Kastrace v dnešní době není nic hrozného a náročného, velká většina koček ji snáší bez obtíží.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Arabika



Založen: 24.04.2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2009 11:57:14
Odpovědět s citátem

Paní Pavlo, je mi z Vašeho článku smutno, tolik koček na ulicích, tolik koťat v útulcích a Vy si takhle vesele množíte a rujnujete kočky. Nevím, milovník koček vypadá jinak a také, jaká zátěž pro kočku je hormonální antikoncepce o proti kastraci. Nevím, co máte za veta, ale pokud chodíte pravidelně na prohlídky a vet musí před operací udělat řádnou prohlídku kočky + pořádně zvážit kvůli přesné narkóze, tak by neměl být při kastraci problém! Pokuď Vám lítaj kočky venku, neni se tolik divit, virosa a tak. Doufám, že jsou očkované aspoň 4 kombinací. Já bych tede se poradila s vetem ohledně 16 leté kočky, než jí chudinku nechat rodit do konce smrti i když 1-2 koťata a ta zrůďárna, co píšete, co se sem tam narodí je opravdu chuť. Confused To jako Vy by jste rodila v 70 letech!! Proč také nemáte tedy každý rok dítě? Ty kočky také cítí bolest a porod není sranda.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2009 12:22:49
Odpovědět s citátem

po shlédnutí vašeho blogu jsem přímo vřela vzteky, nemáte k vašim kočkám ani trochu úcty, zajímalo by mě, jakou péči (veterinární) poznaly samotné kočky a natož ta koťata. hrát si na "rodokmen" u čistě obyčejné kočičky mi přijde už téměř jako zvrhlost!
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PavlaH



Založen: 26.02.2009
Příspěvky: 9

Předmět: Antikocepce či urážky od "milovníků" koček?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 0:09:52
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

velmi mě mrzí etika "milovníků" koček, což takhle též trochu tolerance k lidem? Příspěvek jsem psala pro lidi, kteří měli konkrétní dotaz a já jim mohu nabídnout konktrétní zkušenost - proto jsem vše popsala velmi podrobně. Kočky mám víc než 30 let a nebudu se omlouvat nikomu za to, že miluju své kočky a dělám pro každou to, co je pro ni nejlepší. Ani za to, že máme trochu legrace s "rodokmeny". Nevidím žádný rozdíl v čistokrevné a obyč domácí kočce - každá má svoji osobnost a moje mají tu výhodu, že znám jejich původ, i když je jen od kocoura od sousedů. Moje kočky se mají skvěle a všechna koťata, co kdy měly, také. Nebudete tomu věřit, ale jejich osud znám. Určitě neskončila v Glóbusu ve vitríně jako spousta britských modrých s PP od super chovatelů. Pro informaci těm, kdo moralizují - též krmím opuštěné kočky a spousty "ztracených" chudáků jsem se ujala a našla jim nový domov, či si je nechala. Vykastrovaných mám víc než koček-mamin a přesto si nemyslím, že to je nějaký super zákrok. Je to zkrátka operace jako každá jiná a má svá rizika. Kočky "nemnožím", o kočky se starám a soudě podle toho, kolika let se dožívají a jakou mají kondici, zřejmě dobře. Nejsem žádný buran, který nemá o chovu koček ani ponětí. Mám kočky domácí, krmené super prémiovým krmivem a ryze městské, chované v bytě s možností výběhu na zahrádku, což jim zřejmě svědčí. Znám spoustu "milovníků" koček, kterým se jejich bytový miláček nedožije ani deseti let.

Vážím si jak koček, tak lidí. Proto žádám neslušné lidi, aby na mém blogu nepsali nevkusné komentáře - mohou mě kontaktovat telefonicky či mailem. Pokud mě neznají, ať mě prosím nesoudí.

Administrátory této diskuse žádám o smazání jak obou mých příspěvků, tak jejich komentářů, které nejsou k tématu. Nemám náladu ani čas na jakékoli liché a bezpředmětné internetové diskuse. A mé zkušenosti s Covinanem, o kterých byla původně řeč, evidentně nikoho nezajímají...

Děkuji, PavlaH
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 0:34:41
Odpovědět s citátem

Předběhla jste mě, chtěla jsem reagovat na ty ataky rovněž-trochu více tolerance mezi námi by rozhodně neuškodilo.

Psala jste o zkušenostech s antikoncepcí, na co se původně někdo ptal, a nakonec se to zvrhlo, jako už vícekrát...

Chybí nám prostě tolerance, hned je každý napružený a aniž by znal pozadí, je ochoten napadat a urážet. Mrzí mě to, že se řada diskusí zde zvrhne v ataky...

Lidi, snažme se více o porozumění a neurážejme se navzájem jen proto, že máme na věc jiný názor!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PavlaH



Založen: 26.02.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 0:42:12
Odpovědět s citátem

Díky, PavlaH
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Antikocepce či urážky od "milovníků" koček?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 7:16:59
Odpovědět s citátem

Domnívám se, že problém v tomto vlákně nemá s tolerancí naprosto nic dočinění.
Nemyslím si, že výraz "milovníků" koček, patří do uvozovek, ono totiž takovéhle ironické uvozovky také nesvědčí o toleranci, která je zde vyžadována. Milovníci koček mohou mít různé názory a přesto kočky milovat.

Pokud veřejně přispíváme a jdeme s kůží na trh, musíme počítat s tím, že ne každému se bude náš přístup líbit a bude nad ním jásat. A zvlášť týká-li se příspěvek živých tvorů.

Nelze se ale divit, že se zde padly výrazy o množení a zbytečných vrzích "obyčejných" kočiček domácích. V současné době jsou útulky přeplněné právě těmi "kočičkami domácími" - loňskými koťaty a nalezenými kočkami, praskají ve švech, peněz je málo, dobrovolníků taktéž a před útulky je jaro. A jaro přináší další kotěcí nadílku. Proto většina lidí, kteří mají s útulky co dočinění, jednoznačně podporuje kastrační programy a snaží se šířit osvětu o kastraci. Ono počty jsou snadné:

Jedna nekastrovaná kočka a její vrhy přivedou na svět, při velmi střízlivém odhadu, za 7 let 420 tisíc koťat - za 10 let je to již 80 milionů koťat.

Uzamykám a závěrem doporučuji pro další návštěvníky:
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?cat=1&subcat=2&id=874
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=1018

April
moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top