Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Velice zapáchající stolice

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Velice zapáchající stolice
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2009 21:05:36
Odpovědět s citátem

Pořídila jsem si kotě ragdolla. Chovatelka krmila kotě granulemi royal canin. Jelikož mám doma 3letého kocoura, který je zvyklý na granule od nutrience, chtěla jsem aby se kotě podřídilo. Oboje granule sem mýchala 14 dní, možná dýl. Bohužel i po několika měsících žraní nutrience, bobky kotěte stále smdí a to tak že se musí větrat. Kotě chodilo na záchod 5* za den. Nyní kotě chodí asi dvakrát za den. Když jsem kotěti dala konzervu od gimpetu smrad byl jestě horší. Na radu veterinářky sem dávala pastu na traveni, myslím že probiocat, ale nenastala žádná změna. Tak byl pokus o změnu granulí, výsledek byl takový, že jsem se rozhodla vratit zpět k nutrienci. Kotěti je nyní půl roku a má přes tři kila. Máte někdo podobnou zkušenost ? nevíte někdo jak to řešit ? popřípadně přestane kotě smrdět až dospěje ? nebo z něj bude smraďoch na věky věků ? můžou to podědit potomci ? Předem dík za názory a odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 9:07:55
Odpovědět s citátem

Zkuste nějakou Indoor recepturu superprémiových granulí. Konkrétně Royal canin vyrábí granule pro dlouhosrsté kočky žijící v bytě(RC indoor long hair 35). Řekla bych, že kotěti nesedí granule. Obecně se dá říct, že pokud jsou granule kvalitní a vyhovují zvířeti, tak smrad bobíku je minimální.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 9:29:10
Odpovědět s citátem

Asi nebylo nejšťastnější dávat kotěti hned něco jiného, než na co bylo celý život zvyklé. Já osobně bych se zkusila vrátit k těm granulím, co mělo v původním domově. Musíte sama vědět, jaký smádek byl po jeho potřebě, když jste si ho přinesla domů a byl ještě z domova na RC a jak se to změnilo po přechodu na Nutrience. Některé kočky jsou holt citlivější a změnu krmení špatně nesou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: Velice zapáchající stolice
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 11:32:55
Odpovědět s citátem

Ještě zkuste ke kvalitním granulkám přidávat pastu určenou kočičkám s Yuccou, bližší info naleznete zde: http://www.veterinarnipece.cz/yuccat-pasta-100g-1835.html
Je sice dražší, ale mám s ní čerstvou velmi pozitivní zkušenost. Shodou náhod mám dva ragdollí kocourky, kteří měli problémy s průjmem. Po nasazení této pasty (1x denně) se jim trávení krásně upravilo (stolice 1x denně) a musím říct, že výkaly nejsou absolutně cítit, i když je nezahrabou. Navíc působí tato pasta i na bezoáry, takže jsem přestala dávat malt pastu anebo jí dám tak 1x týdně. A i když balení není nijak velké, vydrží docela dlouho. Máme stále první balení pro 2 kocoury a dávám ho 3 týdny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Velice zapáchající stolice
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 12:51:32
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Jelikož mám doma 3letého kocoura, který je zvyklý na granule od nutrience, chtěla jsem aby se kotě podřídilo. Oboje granule sem mýchala 14 dní, možná dýl. Bohužel i po několika měsících žraní nutrience, bobky kotěte stále smdí a to tak že se musí větrat.


Jaké jsou to granule? Jsou vůbec vhodné pro kotě? Překvapilo mě, že krmíte tříletého kocoura a kotě stejnými granulemi. Já krmím i v jedenácti měsících stále RC Kitten.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Re: Velice zapáchající stolice
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 13:25:42
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Eewee napsal:
Jelikož mám doma 3letého kocoura, který je zvyklý na granule od nutrience, chtěla jsem aby se kotě podřídilo. Oboje granule sem mýchala 14 dní, možná dýl. Bohužel i po několika měsících žraní nutrience, bobky kotěte stále smdí a to tak že se musí větrat.


Jaké jsou to granule? Jsou vůbec vhodné pro kotě? Překvapilo mě, že krmíte tříletého kocoura a kotě stejnými granulemi. Já krmím i v jedenácti měsících stále RC Kitten.


Nutrience je superpremiove krmivo, kocoura krmím typem kitten a občas pro spestření bylinkovým typem. Kocour je briťak a je spíše normální než zavalitý, a kitten má nejvíc tuku a tak sem doufala, že po tom přibere a hlavně kitten mu chutná víc než adult. Nutrienci používala i jeho chovatelka a tak se mi to po 3 letech spokojenosti něchtělo měnit. Chovatelka ragdollky sama přechází k jiné značce, protože ji přestavá RC kvalitou vyhovavat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top