Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočičí drápky

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuzka S.



Založen: 09.02.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Třinec

Předmět: Kočičí drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 14:30:21
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám takový problém, mám doma dvě kočičky. Zvládli jsme začátky soužití, překonali všechno a je to neprosto super. Mám jen problém s novou kočičkou, má moc dlouhé drápky. Obecně jsem proti stříhání drápků, ale tohle je moc. Nejen, že jakékoliv přešlapování kočičky na těle bolí, ale ona sama s tím má problém. Stává se, že když utíka po koberci a honí se s tou druhou, zničeho nic udělá salto, protože se zachytila drápkem o koberec. Doktor mi to nechce ostříhat, že je to trápení zvířat, i když jsem nechtěla ostříhat úplně, pouze zkrátit. Moje první kočička stříhané drápky nemá a nemá žádné problémy. Včera se ta nová dokonce při hře zamotala do látky také věci na hraní a sama se nedokázala drápkama vyprostit, musela jsem ji vytáhnout jak ptáčka ze sítě. Nevím co s tím, nechci aby si ublížila. Děkuji za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 14:47:57
Odpovědět s citátem

Ahojky,
nechapu veterinare, ktery odmitne zkratit drapky, je to pro dobro kocicky,nejde preci o trhani drapku-to je hnusarna.
Kupte si ve zverexu specialni klesticky na kocici drapky a pruhledne konecky ji zkratte.Osobne kocicce striham drapky jednou mesicne, zabere to pul minutky-poznam to podle toho, ze kocenka na plovouci podlaze klape a kdyz sedi tak uz je ani nezatahne.
pavla a emmicka
p.s. strihani drapku neni trapeni -je to jako kdyz si clovek striha nehty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzka S.



Založen: 09.02.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Třinec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 15:04:07
Odpovědět s citátem

Děkuju vám za váš názor, můj veterinář ze mě udělal tyranku koček. Je tu ale ještě jeden problém, kočena je hrozně živá a neposedná a nejde ji udržet v klidu, tak nevím, jestli to sama zvládnu Sad ale snad ano. Ještě jednou díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 15:11:55
Odpovědět s citátem

Zuzko, neni zac
nejlepsi je to delat ve dvou, ale sama to take zvladnete musite ji jakoby prilehnout a chytnout packu a macknout polstarek az sama vystrci drapek a usmiknout,ale opravdu jen tu pruhlednou spicku...
tak drzim palecky
p.s. uvidite jak se najednou kocence bude lepet chodit Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzka S.



Založen: 09.02.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Třinec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 15:13:59
Odpovědět s citátem

Děkuju, zkusím to a pak dám vědět Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 15:36:11
Odpovědět s citátem

Zastřižení drápků je normální, to je divné, že tohle vet neví??

Při střihání dávejte pozor, abyste střihla jen ten konec drápku, nestřihnout do toho jakoby růžového prostředku.

Dobré je zabalit kočku pevně do deky, držet, vystrčit jí jen jednu tlapku a střihat...Nejlépe se to dělá ve dvou, ale zvládne to i jeden člověk a po čase si kočka zvykne a už se ani moc nepere.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Milena



Založen: 09.01.2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha Lužiny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 19:24:47
Odpovědět s citátem

Jenom malou poznámku. Pokud nechcete kočku stresovat, využijte chvíle, kdy vám sedí na klíně a je v pohodě a šmikněte jí třeba jen 1-2 drápky. Pak už si asi "všimne", že se něco děje, tak jí klidně nechte. Za nějakou dobu můžete pokračovat. Hodně rychle moji kočičáci zjistili, že jim nic špatného nehrozí a přestali klást odpor. Takže si trpělivě nechají ostříhat všechny drábky najednou a docela si to i užívají, protože je při tom drbu na bříšku. Smile))
_________________
Kryšpín & Elisha & Yorik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 23:18:02
Odpovědět s citátem

Ten veterinář je nějakej divnej...

Já stříhám drápky pravidelně, jakmile mě začne jejich skákání na má záda bolet. Je to nyní pro mě záležitost max. na 5-8 minut při 5ti kočkách-jsou zvyklé od kotěte, takže to jde jako po másle jedna za druhou.

Je důležité kočičku neporanit, stříhat skutečně jen přerostlý dráp-tam kde je to průsvitné, jinak to bolí a krvácí a příště bude problém. Když kočka zjistí, že se vlastně nic neděje, přestane klást odpor.

Pokud nechce držet-a poprvé asi moc chtít nebude-je dobré dělat to ve dvou-nebo jak už bylo řečeno, zabalit ji do ručníku a tak zneškodnit. Přitom na ni vlídně a klidně mluvit, podrbat ji, nabídnout pamlsek-něco, co má ráda, a po skončení exekuce pochválit a zase dát něco dobrého-musí si časem začít spojovat stříhání drápků s něčím příjemným. Jde ji to naučit a dost rychle. Nejsou hloupé.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2009 8:56:43
Odpovědět s citátem

Taky musim drápky stříhat, protože přece jen v bytě nemají tolik možností si je obrousit. Poprvé mi je ostříhala vetka a byla celkem sranda pozorovat kóču, jak trochu nejistě skákala do výšek, než si zvykla, že musí balanc vyrovnávat i jinak, než zatnitím drápů do podložky.
Teď už to provádím sama a to za pomoci obyč člověčích kleštiček na nehty. Je pravda, že kočky se netváří zrovna nadšeně, snaží se vykroutit, ale furt mám ještě větší sílu....na klín si položím polštář, a zbytek jejich těla krom zrovna stříhané nožky odcloním svým tělem. Trvá to i s překonáním odporu jen pár minut (nejsem dostatečně šikovná a hlavně se bojím víc než kočka, abych jí neublížila). A ideálně je stříhat pod lampou, je pak krásně vidět, kde začíná prokrvení (u černého kočíčáka je to trošku horší).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2009 9:54:57
Odpovědět s citátem

V souvislosti s drápky jsem včera četla inzerát na "jemné drápky". Šlo o umělé nalepovací drápky, které se přelepí přes přírodní a údajně dorůstají s nimi a kočka si je přirozeně obrušuje. Můžou být bezbarvé i barevné. Na fotce byla spící kočka s červenými drápy...Docela děsné.
Rolling Eyes
Naší kočce bych mohla ostříhat drápky leda v narkóze, ani Herriotův "zábal" není příliš účinný, mrská sebou jak gumová. Posledně jsme balili do sítě, a to ve dvou - potřebovala jsem aplikovat kapku za krk - a po několika sekundách jsem nevěděla, který konec kočky vlastně držím!
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2009 10:20:00
Odpovědět s citátem

[quote="Raika"]V souvislosti s drápky jsem včera četla inzerát na "jemné drápky". Šlo o umělé nalepovací drápky, které se přelepí přes přírodní a údajně dorůstají s nimi a kočka si je přirozeně obrušuje. Můžou být bezbarvé i barevné. Na fotce byla spící kočka s červenými drápy...Docela děsné.
Rolling Eyes


No to je síla! Někteří lidé jsou fakt magoři (pardon, jinak to říst nešlo). Kdysi jsem si brigádně přivydělávala stříháním psů a jedna slečna mi přinesla své vizitky s nabídkou psích naušnic, abych je rozdávala mým potencionálním zákaznicím (letěly do koše..). Sama nechala své kokřici vyholit uši a nedivila bych se, kdyby chudák pes teď už někde běhal se zlatem v uchu..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2009 12:53:02
Odpovědět s citátem

Shocked já toho veterináře taky nechápu, co je špatného na stříhání přerostlých drápků. Jestli má veterinář takový názor na drápky, co bude až nastane nějaký větší problém? Radila bych urychleně výměnu veterináře.

Jinak já jsem Damimu drápky stříhala ve spánku, když byl kotě, teď občas taky, když spí, tak mu ostříhám drápky a ani si nevšimne.
a pokud nespí, tak ho drapnu Very Happy posadím si ho na klín a začnu...je vidět,že je mu to nepříjemné, protože vrčí a mručí a švihá ocasem, ale drží a ani ho nenapadne, že by kousnul nebo něco takového. Asi má respekt Laughing
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Catca



Založen: 13.02.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Bratislava

Předmět: Re: Kočičí drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2009 13:12:55
Odpovědět s citátem

Zuzka S. napsal:
Dobrý den, mám takový problém, mám doma dvě kočičky. Zvládli jsme začátky soužití, překonali všechno a je to neprosto super. Mám jen problém s novou kočičkou, má moc dlouhé drápky. Obecně jsem proti stříhání drápků, ale tohle je moc. Nejen, že jakékoliv přešlapování kočičky na těle bolí, ale ona sama s tím má problém. Stává se, že když utíka po koberci a honí se s tou druhou, zničeho nic udělá salto, protože se zachytila drápkem o koberec. Doktor mi to nechce ostříhat, že je to trápení zvířat, i když jsem nechtěla ostříhat úplně, pouze zkrátit. Moje první kočička stříhané drápky nemá a nemá žádné problémy. Včera se ta nová dokonce při hře zamotala do látky také věci na hraní a sama se nedokázala drápkama vyprostit, musela jsem ji vytáhnout jak ptáčka ze sítě. Nevím co s tím, nechci aby si ublížila. Děkuji za radu.


Chovatel, který nosí kočindy na výstavy, má stříhání drápků povinné.ň, takže tenvet je fakt nějaký divný. Já jsem se taky poprvé trochu ostýchala, přední packy jsem zvládla postupně, ten recept stŕhat po dvou, třech drápcích je výborný. Zadní mi ostříhala moc šikovná veterinářka, trvalo to asi 20 sekund. Moje kamarádka zavěsí kočičku do takové síťky a vytáhne ji jenom jednu packu. Kočky rády lezou do ruksaků a podobně, tak to taky může na některé fungovat. POkud by se moc bránila, tak zvolit jiný způsob. Hra a odměna je nejlepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
huraczech



Založen: 16.03.2009
Příspěvky: 4

Předmět: Re: Kočičí drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2009 13:13:02
Odpovědět s citátem

Mozna ten veterinar jenom neumi strihat drapky nebo se Vasi kocky obava Very Happy Ja jsem take obema kocourum strihala drapky, vetsinou se mi osvedcilo je strihat bud vestoje v naruci (ty zadni drapky) nebo kdyz je kocka polozena na zada na kline. Kocour se uz moc nevzpouzi, jenom u ctvrte tlapky lehce znervozni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2009 13:54:51
Odpovědět s citátem

Zrovna včera jsem stříhala-5 koček mi trvalo cca 8 minut. Lehounce se vzpouzí jen Gek, ale každé další stříhání se to zlepšuje. Ostatní drží, takže za momentík je hotovo. Vystrčím drápek, udělám šmik a tak jde drápek za drápkem, packa za packou, kočka za kočkou Wink - jako na běžícím páse. Ty, na které výkon teprve čeká, se ani nesnaží zdekovat a se zájmem sledují jedince, kterého mám zrovna na klíně. Už to jasně vypovídá, že jim to pranic nevadí, protože když jim dělám něco, co zrovna nemusí, klidí se mi z dosahu a musím si je jednotlivě odchytat Rolling Eyes , což mají většinou za skvělou zábavu a náležitě si to vychutnají Evil or Very Mad ...... Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2009 14:33:09
Odpovědět s citátem

My teda stříháme drápky... průběžně, když nějaký ostrý drápek ucítíme. Ono deset kilo živé váhy a ještě s drápama není pro přežití bez úhony to pravé. Stává se, že když omylem kocour škrábne (ve hře), tak jsou z toho hluboké rány a pěkné jizvy. Přítel má jednu takovou přes celou jednu půlku zadku. Btw, tak mě napadlo, ještě že kocour ho chytil z té zadní strany......... Wink
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 8:17:09
Odpovědět s citátem

Drápky nestříháme, kočka škrábne jen vyjímečně při nějaké divočejší hře. Nevím, jestli to není horší, když kočka škrábne tupým drápkem? Když tu špičku odstraním, tak logicky bude rána masivnější a jizva větší. Nebo se pletu a kočka s ostříhanými drápky neškrábe?
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 9:30:35
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Drápky nestříháme, kočka škrábne jen vyjímečně při nějaké divočejší hře. Nevím, jestli to není horší, když kočka škrábne tupým drápkem? Když tu špičku odstraním, tak logicky bude rána masivnější a jizva větší. Nebo se pletu a kočka s ostříhanými drápky neškrábe?


Když kočka škrábne sestříhnutým drápkem, zpravidla jen sedře kůži, kdežto ostrý drápek snáze pronikne do kůže, škrábnutí je hluboké a hůř se hojí. Srovnat to můžete třeba s nožem - přejedete-li nebroušenou hranou nože po kůži, nic se nestane, ale přejedete-li stejnou silou ostřím, nebudete stíhat zastavovat krvácení.
Svým kočičákům zastřihuju drápky celkem pravidelně, hlavně když začnou zatrhávat za koberec. Při hře s rukou nikdy drápky nevytahují, ale kolikrát se stane, že nechtěně při lovení nějaké hračky nebo mávátka, kterou mám ruce, nějaký šrám utržím. Nebo když držím kočku v náručí a ona se po chvilce rozhodne, že radši skočí jinam, tak takový zatnutý dráp při odrazu dokáže udělat hodně hlubokou ránu, obzvlášť, když je nestříhaný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 11:42:46
Odpovědět s citátem

My stříháme nepravidelně, buďto když si vzpomenu nebo když už mě trkne, že při běhání po linoleu cvaká drápkama a klouže nebo na koberci zadrhává. Stříhám většinou když leží a podřimuje, to není problém tlapky jednu po druhé probrat. Většinou u čtvrté začne lehce klást odpor, tahat packu zpátky Smile I když se drápek zbaví špičky, ucvakne na tupo a ještě trochu roztřepeně, mám pocit, že si ho kocour celkem rychle zase na škrabadle nabrousí, ale už je krátký. Asi to nějak souvisí s tím, že drápky jsou vlastně tvořeny jakýmisi vrstvičkami, které postupně dorůstají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 12:41:02
Odpovědět s citátem

take kdyz striham drapky i kdyz specialnima klestickama ze zverexu, jsou pote trosku roztrepene hlavne ty zadni,ale emmicka si je pak na skrabadle behem dvou dnu zabrousi :)Myslim, ze se citi potom lepe, kdyz ma zkracene drapky.Kdyz je ma prerostle klape na plovouci podlaze-s pritelem rikame,ze ma lodicky na podpatku Smile
skrabnuti ostrym a zastrihnutym drapkem se neda srovnat, kdyz jsme ji jako male drapky nestrihali,mela jsem vecne hluboke rany do krve-ktere se opravdu dlouho hoji i kdyz kocicka schvalne neskrabne preci jen se to cas od casu stane a kdybych mela deti nebo jina zviratka tak striham o to vic...myslim , ze jednou mesicne to bohate staci a kocence to nijak nevadi, driv vzdycky vrcela,ale ted nez se staci rozkoukat tak je hotovo.Pritel ji chytne jako na vystave briskem ke me a ja vezmu packu po pacce a drapek po drapku a je to, potom nejaky ten pamlsek a ma me zase rada Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 13:23:21
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Nevím, jestli to není horší, když kočka škrábne tupým drápkem? Když tu špičku odstraním, tak logicky bude rána masivnější a jizva větší. Nebo se pletu a kočka s ostříhanými drápky neškrábe?


Je to tak, že ostříhané drápky jsou tupé, zaoblené (kocour si je tak jako tak "zabrousí" o škrabadlo). Tj, když škrábne (při hře, kdy já držím myšku v ruce a on útočí), tak se sedře jen povrchová vrstva kůže, ta úplně nejsvrchnější, dál se drápek nedostane. Kolikrát neublíží vůbec a zaoblený drápek sjede po ruce bez poskvrny.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sylvie



Založen: 16.12.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Milano

Předmět: RE Kocici drapky
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 0:03:26
Odpovědět s citátem

Ja mam kocoury dva, striham pravidelne a zadny problem s tim neni. Jeden se nechava dobrovolne u druheho mu je striham kdyz spi. Je to rychlovka. Myslim si, ze jim to urcite neublizi. Naopak maji drapy zdrave, silne, na konci zaoblene coz si sami zabrusiji na skrabadle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Travolka



Založen: 11.05.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2009 14:04:58
Odpovědět s citátem

Drápky stříháme tak jednou měsíčně kleštičkami na nehty, co jsou pro lidi. Využiju chvíle, kdy je kočičák spokojený u mě na klíně, vezmu ho do koupelny a už jedem drápek za drápkem, často se mi stane, že u toho i přede a mazlí se. Jen pozor, je dobré stříhat drápky "naležalo" jsou z jedné strany placaté a líp se to dělá. No a pak odměna v podobě pamlsku a Mišunka je v sedmém nebi, to je snad jasné Laughing
Petra
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2009 19:31:05
Odpovědět s citátem

Travolka napsal:
Drápky stříháme tak jednou měsíčně kleštičkami na nehty, co jsou pro lidi. Využiju chvíle, kdy je kočičák spokojený u mě na klíně, vezmu ho do koupelny a už jedem drápek za drápkem, často se mi stane, že u toho i přede a mazlí se. Jen pozor, je dobré stříhat drápky "naležalo" jsou z jedné strany placaté a líp se to dělá. No a pak odměna v podobě pamlsku a Mišunka je v sedmém nebi, to je snad jasné Laughing
Petra


Závidím. Já jednou zkusila stříhat drápky přesně těmi kleštičkami, ale vůbec mi to nešlo. Asi jak jsem se bála, abych kočce neublížila, tak jsem to nezmáčkla razantně a tak mi kleštičky sjížděly po drápku tak dlouho, až se spící krasavice probudila a dost naštvala. Od té doby si na packy nenechá sáhnout Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2009 22:21:50
Odpovědět s citátem

Tak já měla dnes ostříháno 9 koček-z toho 4 kotiska-za cca 20 minut-a stříhat drápky kotiskům je celkem dílo Rolling Eyes Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top