Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Oko

Fórum: Oči kočky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tinit



Založen: 11.06.2008
Příspěvky: 11

Předmět: Oko
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2008 2:52:59
Odpovědět s citátem

Moje kočička je asi dvouletá, v lednu odchycená z ulice a poté kastrovaná, předávaná z útulku do depozita. Nemá vůbec žádné problémy, vzorně používá záchůdek, hodně si hraje, vyvádí, mucká se a to všechno kolem taky.
Před pár dny jsem si všimla, že z jistého úhlu pohledu jedna její panenka má před sebou obláček do rohovky (snad to popisuji technicky správně). Když na to očko koukáte z boku (a při správném světle), tak se z panenky vzdouvá malininkatý černý obláček.
Načetla jsem jsem davy odkazů na zákaly a podobné věci a nic tomu neodpovídá. Zranění by bylo krvavé. Zákaly mají jinou barvu. Kočinka má očka čistá (možná třikrát tejdně vyndám nějakej ospalek, ale umí si je umýt sama), zorničky se stahují obě stejně.
Může to být něco jako piha nebo bradavice a člověk/kočka se s tím prostě narodí? Potkal jste se s tím někdo? Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MadlaD



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Vysočina

Předmět: oko
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2008 7:13:02
Odpovědět s citátem

Naše Amika má takový černý obláček taky.Ptala jsem se vet.a on mi řekl,že je to něco jako jizva po vředu,který byl málo léčený.Je to vidět jen někdy,ale zatím se nemění ani barva a velikost.
Přeji mnoho zdraví a radosti.Marie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Oko
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2008 7:22:32
Odpovědět s citátem

Tak bradavice uvnitř oka být nemůže, může to být něco jako piha -znaménko( pigmentový névus) ,ale ten by vyrůstal spíš z duhovky, ev. z okraje duhovky než z panenky čili zornice. Při neléčeném vředu se opravdu někdy duhovka jakoby zevnitř přichytí a přiroste k rohovce, ale to by mělo být vidět i na rohovce zepředu, byla by v tom místě zašedlá.Takhle podle popisu těžko říct, musela bych to vidět na fotce, ale se zánětem spojivek by to nemělo mít žádnou souvislost. Zatím to jen sledujte a kdyby se to zvětšovalo, potom na veterinu. Kdyby se vám to povedlo vyfotit, napiště mně do sz, ev. pošlete foto na mail. Pak bych vám řekla víc. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lůca



Založen: 26.09.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: oko
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2009 10:45:57
Odpovědět s citátem

Ahoj kočkomilové, prosím o radu.

S Nakyškou jsme se dočasně přestěhovali k rodičům. Mají bígla a zvykli si na sebe rychle. Naši teď rekonstruují koupelnu, tak je všude prach a miminko moje se v tom rochňá.

Dnes ráno jsem zjistila, že má jedno očičko kalné, bělmo zarudlé, trošku přetaženou mžurku a zornička sice na světlo reaguje, ale je víc stažená, než u zdravého očička. Nevim, jestli je to z toho prachu nebo je třeba alergická na psa nebo to má z něčeho úplně jiného.

Nemáte někdo nějakou radu jak to zklidnit do pondělka, než budem moc k vetovi?

Moc děkujeme!

Lůca s holčičkou Naky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: oko
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2009 10:53:56
Odpovědět s citátem

Lůca: Ophtalmem asi nic nezkazíte, rozhodně bych nedávala nějaké masti či kapky s ATB, kdyby chtěl vet brát odběr, výsledek by mohl být zkreslený.
Já osobně bych do pondělí nečekala Sad a šla k vetovi ihned. Nevíte příčinu potíží, může oko něco dráždit a mohou vzniknout trvalé následky.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina A+A



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 11

Předmět: Lojdy + zanesené koutky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 19:50:31
Odpovědět s citátem

K těm očičkám mám taky dotazy:
1. Birmě Aretce se dělají suché hnědé lojdy. Nevím, jestli jí je vybírat nebo ne. Mám dojem, že čím víc jí je vybírám, tím je to horší.
2. Britka Anetka, tak ta zase občas slzí a šudlí si očičko. Vytírám jí to ophtalem, je to pak lepší, jenže se mi zdá, že koutky očí nemá úplně čisté, má je trochu do hněda, navíc se to občas opakuje. Veterinář mi doporučil mast opthalmo-framykoin + opthal. Tady ale moc mastičky nedoporučujete. ????
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Lojdy + zanesené koutky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 5:56:30
Odpovědět s citátem

Nedoporučují se mastičky s obsahem antibiotik - jako např. opthalmoframykoin, protože pak při opravdu potřebné léčbě by antibiotika nemusely fungovat. Ty bez antibiotik nejsou problém.

Jinak lidem se také dělají ospalky a slzí. Oko se tak pročišťuje. Ta hnědost, zmiňovala tu tuším janča, že se jedná o nějaký pigment.

Každopádně - můj názor je, že někdy přehnaná péče škodí. Pokud kočka nemá vyloženě problémy s výrazně tekoucíma očima, tak bych jí do nich nedloubala (neotírala je) a nechala očistu na ní.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Lojdy + zanesené koutky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 7:07:58
Odpovědět s citátem

1. Birmě Aretce se dělají suché hnědé lojdy.
Mám taky Birmy a náš ranní rituál začíná právě vybíráním ospalků Wink ,tady bych neviděla nic neobvyklého.

2. Britka Anetka, tak ta zase občas slzí a šudlí si očičko.Veterinář mi doporučil mast opthalmo-framykoin + opthal.
Záleží na tom jak moc slzí, ale já bych ophtalmoframykoin nedávala Wink

DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina A+A



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 21:07:01
Odpovědět s citátem

Tak díky za radu. U Aretky (resp. Čokolády) je to asi v pohodě, jsou to jen suché lojdy.
U Anetky jsi nejsem jistá. Už jsem přemýšlela, jestli není na něco alergická, ale nemá být na co. Včera jí očičko zese slzelo Crying or Very sad , tak jsem to vytřela jen Opthalem, s tou mastičkou ještě počkám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2009 6:01:14
Odpovědět s citátem

Jaké stelivo používáte? Jsou kočky, kterým třeba vadí prašnost ze steliva, jak z bentonitového (Biokats, Zverlit, ...) tak mám dojem, že tu padlo, že i z dřevitého (Cats Best Oko, atp.).
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2009 9:03:22
Odpovědět s citátem

April napsal:
Jaké stelivo používáte? Jsou kočky, kterým třeba vadí prašnost ze steliva, jak z bentonitového (Biokats, Zverlit, ...) tak mám dojem, že tu padlo, že i z dřevitého (Cats Best Oko, atp.).


Ty oči fakt může dělat prašné stelivo.

Já teď taky řeším, co dál. Některé moje kočky jsou evidentně na prach ze steliva háklivé, ale zase co jsem dala biokats, který tolik nepráší, mě zase šíleně smrdí, že jsem z toho nešťastná-ale to patří do jiného vlákna.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina A+A



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2009 15:41:05
Odpovědět s citátem

My už dlouho používáme silikagelové stelivo, takže to by Anetce vadit nemělo. Jednu dobu jsem si taky říkala, jestli jí nevadí blesk od foťáku. Sice to tím taky není, ale už se snažím ji fotit bez blesku. Možná má Anetka prostě jen moc citlivé oči.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top