Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

dieta i/d

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jarca
Anonymní





Předmět: dieta i/d
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2005 20:59:14
Odpovědět s citátem

Chtěla bych poprosit o radu. Nemáte někdo zkušenosti s i/d dietou?
Jde mi o to jak starému koťátku ji můžu dát.
Nedávno měla naše dospělá kočička problémy a tak mám doma ještě konzervu s touto dietou. Naše malé koťátko, samozřejmě velmi šikovně, vyplivlo odčervovací tableku, kterou jsme našli až druhý den a průjem je tady. Máme dvě koťátka a tak jsme nevěděli, které bylo tak šikovné.
Kuřátko s rýží ji moc nejede a já už hodinu hledám na internetu použití této diety. Koťátku je devět týdnů. Pokud máte někdo zkušenost, možno i nějakou jinou, domácí dietku, moc děkuji za rady
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: dieta i/d
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 6:53:11
Odpovědět s citátem

jarca napsal:
Chtěla bych poprosit o radu. Nemáte někdo zkušenosti s i/d dietou?
Jde mi o to jak starému koťátku ji můžu dát.
Nedávno měla naše dospělá kočička problémy a tak mám doma ještě konzervu s touto dietou. Naše malé koťátko, samozřejmě velmi šikovně, vyplivlo odčervovací tableku, kterou jsme našli až druhý den a průjem je tady. Máme dvě koťátka a tak jsme nevěděli, které bylo tak šikovné.
Kuřátko s rýží ji moc nejede a já už hodinu hledám na internetu použití této diety. Koťátku je devět týdnů. Pokud máte někdo zkušenost, možno i nějakou jinou, domácí dietku, moc děkuji za rady


V první řadě bych nenasazovala dietu a pokračovala ve stávajícím typu krmení. Nedávejte zatím žádné diety, kuře s rýží a pod. Zůstaňte na tom, čím jste krmili do teď.
Vyplivnutá odčervovací tableta rozhodně nemůže způsobit průjem. Občas se prostě stane, že kočina má průjem a čím víc snahy projevíte v jeho zastavení, tím větší problémy může mít (znám z vlastní zkušenosti). Pokud víte, že kotě je zdravé - papá, pije, přibírá, nemůže být "nemocné" např. panleukopenie, tak s dietou ještě počkejte. Někdy stačí třeba i jen trochu olíznuté smetany nebo mlíka, kousek jater, malá změna ve stravě a průjem je tady.
Navíc - jakákoliv dieta by měla být nasazována jen na "pokyn" veterináře, i/d je možné kotěti dát, ale jak píšu, ještě s tím počkejte, je možné, že má ten průjem jen chvilkový, nebo jen něco někde zblajzlo, pokud by přetrvával déle, tak jděte spíš na veterinu (kam sebou odneste i vzorek "stolice"), kde vám poradí.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 7:20:23
Odpovědět s citátem

Moc děkuji,
průjem je stále. Naše dospělka měla právě průjem způsobený parazity a tak když jsem našla tu tabletku a ještě koukla do chytré knihy, udělala jsem si tento závěr.
Ještě jednou děkuji
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 7:28:39
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Moc děkuji,
průjem je stále. Naše dospělka měla právě průjem způsobený parazity a tak když jsem našla tu tabletku a ještě koukla do chytré knihy, udělala jsem si tento závěr.
Ještě jednou děkuji


Pokud by byl průjem způsoben parazity, což vám určí spíš jen ta veterina, pokud tedy zrovna v záchůdku nenacházíte červíky atp., tak tam zajděte a nechte kotě odčervit pastou - umí jí přímo vstříknout do tlamičky, takže se s ním nebudou tolik prát. A příp. rovnou můžete zmínit průjem a uvidíte, co vám tam řeknou.
Ono navíc jsou paraziti a paraziti - škravky, které se klasickým odčervovadlem zlikvidují, a giardie, na které klasická odčervovadla, myslím, nepůsobí a ty se poznají jen podle rozboru stolice a které navíc dost často jsou původci průjmu.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 8:47:56
Odpovědět s citátem

Pojmem "dospělka" myslíte maminku koťátek? Nekojí je ještě kočička? Píšete, že má také průjem.Už bylo koťátko očkované?
Odpovědět 
Jarca
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 10:00:56
Odpovědět s citátem

Díky,
zřejmě zajdeme na tu veterinu, začíná to vodnatět Sad
Jí dobře i pije. Ráno jsem jí chytla s můrou v tlamičce Laughing
Tudíž dieta nebude to pravé.
Moc jste mi pomohla, zkušenosti jsou k nezaplacení
Odpovědět 
jarca
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 10:07:12
Odpovědět s citátem

Ano je to jejich mamina,
už nekojí, pustí je k sobě jednou za den a po chvilce od nich utíká.
Průjem už nemá, byla odčervená a tak nás rozbor stolice napadl, až za dva týdnu průjmu a měla na tři křížky škrkavek. Už je v pohodě. Koťátka byla taky všechna, až od včerejška ta jedna Sad
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 10:33:23
Odpovědět s citátem

Mí známí měli podobný problém po očkování. Vaše koťátka mají 9 týdnů, byly už na očkování? Také mě udivuje, že vám veterinář nedal pro tak malé koťátka odčervovací pastu. Pro koťátka je vhodnější.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 10:35:15
Odpovědět s citátem

Každopádně zajděte na veterinu. Naše koťátka měla také občas průjem, ale to jen takový jednorázový. Když se přecpaly mlékem nebo lízaly pribináček.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 11:52:49
Odpovědět s citátem

Očkovaná jsou v osmém týdnu. Pastou jsem je odčervovala 2x, nevím jak Vám, ale mě to jde, tedy myslela jsem si, že mi to jde, lépe prášky. Spotřeba pasty byla opravdu obrovská a celá koťátka byla do žluta Very Happy
Uvidíme, teď mi je hlídá maminka a říká, že už tam byl světlý kašovitý bobeček, né tuhé hovínko, ale ani ne ranní voda.
Moc děkuji za rady a dám vědět
Trošku mě ten chov vyčerpává, než jsme měli koťátka holky byly úplně zdraví a teď Sad
Ale když není nic horšího, ta krásná koťátka a jejich mazlinkování je k nezaplacení Laughing
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 12:07:48
Odpovědět s citátem

No ta kašovitá hmota - může být to kuřecí s rýží, jestli ho koťata trochu snědla. Proto jsem doporučila zůstat u předchozí stravy. My svým koťatům snahou o "zastavení průjmu" dietou - kuřecím s rýží, situaci akorát zhoršili Sad

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JARCA
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 12:17:11
Odpovědět s citátem

No, ráno byla žlutá voda, tak ta kaše je už lepší, nebo ne?
Ráda si nechám poradit
Dneska dostala už kapsičku.
Uvidíme večer.
Děkuji
J.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 12:28:26
Odpovědět s citátem

Ono ani jedno není moc "výhra", ale kaše oproti průjmu je už lepší.
Naše problémy trvaly skoro dva a půl měsíce, a nakonec nám pomohlo živočišné uhlí a měsíc poctivě jsme dávali jen jeden druh konzerv a granule.
Jo je to starostí s těma ňuflíkama malýma :-/

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JARCA
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 13:17:46
Odpovědět s citátem

To není příjemná zpráva Sad
Za chvilku mají jít z baráčku, už to opláču a teď tohle Crying or Very sad
No večer moudřejší rána (musím doufat, že u nás to bude obráceně)
A jak jste se z toho dostali?
Odpovědět 
Lena
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 13:28:08
Odpovědět s citátem

Chov je vyčerpávající, to znám. Nevím jakou rasu kočičky máte, ale s těma papírovyma je vždy více problémů. A to má problém s průjmem jen jedno koťátko. A co ty ostatní, ty jsou v pořádku. Kolik těch prcků máte.
Až půjde kotě z domu bude určitě v pořádku. Však je ještě čas.
Odpovědět 
jarca
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 13:29:10
Odpovědět s citátem

Omlouvám se za tu poslední otázku. Myslela jsem jen na ty měsíce průjmu a úplně jsem zapomněla na konec Vaší zprávy Embarassed
Odpovědět 
paja
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 13:29:22
Odpovědět s citátem

Já bych ji dnes nechala spíš na granulkách.
Odpovědět 
jarca
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 13:32:35
Odpovědět s citátem

mám britské, to jsou moji medvídci Laughing
Problém má jedno ze dvou. Naštěstí Exclamation Od druhé kočičky mám sedm třínedělních koťátek.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 13:36:05
Odpovědět s citátem

V pohodě, my s tím byli i na veterině a nic moc nepomáhalo, až vlastně s odstupem času mi došlo, že jsme po přinesení druhé kočičky změnili trochu stravu a už se to vezlo .... a čím víc jsme se snažili to léčit, tím víc nám to nešlo. Člověku holt věci někdy dojdou později.
Souhlasím s výše uvedeným - dávat jen granule a když navíc se vám podaří dát kotěti smectu do vody nebo živočišné uhlí, neměla byste tím nic zkazit. Hlavně asi nedávat kotě z domu dřív, než se stav zlepší, příp. i pak upozornit budoucí majitele, že kotě je citlivější na trávení.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jarca
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 13:45:58
Odpovědět s citátem

granulky máme, ale ty jim moc nejedou. Teda ty jejich, maminky i/d (bylo nám doporučeno veterinářkou, krmit i/d granulkami alespoň dva měsíce, že ten průjem byl pro kočičku vyčerpávající) by jako jo a moooc Smile A tak jsem doma jak policajt a mamča zvyklá, že má granulky k dispozici celý den, je dostává přídělově, vždy když ty mršky vyčerpáním usnou Smile
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 13:51:08
Odpovědět s citátem

No zkuste se tedy na veterině domluvit, jestli by mohli kotiska dostávat ty i/d granule taky, když je papkaj dobrovolně .... my dostali konzervičku i/d, která jim chutnala jen jeden den po hladovce, pak už ne.
Nevznikl třeba problém s průjmem, když se pustili do maminčinejch granulí?

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JARCA
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 14:08:48
Odpovědět s citátem

To ne, ty už bere něco kolem měsíce a ty medvíďata si vždycky najdou cestu, kde nějakou ulovit.
To byl můj dotaz, včera jsem hledala na internetu od jakého věku můžu tuto dietu podávat, oni papali i tu konzervu. Prostě vše co nebylo určeno jejich tlamičkám je strašně dobrý a nutný ochutnat. Určitě to znáte Laughing

J.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 14:12:16
Odpovědět s citátem

JARCA napsal:
To ne, ty už bere něco kolem měsíce a ty medvíďata si vždycky najdou cestu, kde nějakou ulovit.
To byl můj dotaz, včera jsem hledala na internetu od jakého věku můžu tuto dietu podávat, oni papali i tu konzervu. Prostě vše co nebylo určeno jejich tlamičkám je strašně dobrý a nutný ochutnat. Určitě to znáte Laughing

J.


No předpokládám, že chováte s PP, a to co teď řeknu většinou chovatele nepotěší, ale stejně to řeknu, jen prosím nekamenovat .... Maxíše i Rubku máme oba od cca 8mi týdnů (průjmy opravdu s věkem tehdy nesouvisely) a konzervičku dostali přibližně v ten 9-10. týden věku.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JARCA
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 14:38:35
Odpovědět s citátem

Nemám možnost napsat Vám toho více, nejsem registrovaná, ale moooooc děkuju Smile
Uvidím večer, jsem z toho možná zbytečně nervní, ale jak už jsem psala, nikdy předtím jsem z holkama neměla problémy a tak je to pro mě premiéra. Každou změnu stravy a to já jim jí opravdu dělám velmi pestrou, zvládly úplně bez problémů. Výlety na chatu na dovolenou, opravdu žádný problém. Dokonce se těší a lezou do přepravky.
Teď co jsou ty koťátka je to trošku problematičtější a v každé knížce píšou ty horší varianty, což taky chápu.
První téma, které jsem si tady začala číst byl FIP a to mi taky nepřidalo.
Asi budu muset trošku zvolnit Wink
J.
Odpovědět 
paja
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 14:44:24
Odpovědět s citátem

A nemůže to mít třeba z nějaké kapsičky. Někdy mají kočičky průjmy třeba z krmiva Friskies nabo KiteKat.
Odpovědět 
jarca
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 14:54:53
Odpovědět s citátem

Už od mala jim to dost střídám. Granule IAMS nebo ProPlan, ale co se týče kapsiček a konzerviček, pokaždé něco jiného. Svým kočindám jsem to taky tak dělala a opravdu žádný problém.
Opravdu mě nic nenapadá. Sad
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 15:47:31
Odpovědět s citátem

Nemáte nějakou volnou modrou bez PP?
Odpovědět 
JARCA
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 16:22:15
Odpovědět s citátem

Bohužel, není problém jestli s PP ne bez PP, ale jsou to naše první koťátka a naši kamarádi se do nich úplně zbláznili Smile A tak jsem sice skoro bez výdělku, ale vím, že se budou mít strašně dobře a hlavně je i uvidím Laughing
Možná příští rok Wink
Máme vyhlídnutého krásného lilivého kocourka Cool Je to opravdu frajer
Odpovědět 
Marcelka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2005 20:23:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak jak jste to vyřešili s průjmem? Doufám, že jsou vaše koťátka v pořádku. Já mám sedmiměsíční koťata a řešíme teď něco podobného. Koťátka jsou zvyklá na Acanu, chtěla jsem jim změnit granulky a postupně jsem nasazovala Purinu. Bohužel se dostavil průjem. Nevěděla jsem, že je to po nich. Nakonec jsem je vysadila a vše bylo OK. Po čase jsem je zkusila dát postupně znovu a průjem je zase tady. Takže sice nechápu proč, ale Purinu dávat nemůžeme. Zdá se mi i víc mastnější než Acana, tak je to možná tím.

JARCA napsal:
Bohužel, není problém jestli s PP ne bez PP, ale jsou to naše první koťátka a naši kamarádi se do nich úplně zbláznili Smile A tak jsem sice skoro bez výdělku, ale vím, že se budou mít strašně dobře a hlavně je i uvidím Laughing
Možná příští rok Wink
Máme vyhlídnutého krásného lilivého kocourka Cool Je to opravdu frajer
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2005 9:58:15
Odpovědět s citátem

[quote="Marcelka"]Dobrý den, tak jak jste to vyřešili s průjmem? Doufám, že jsou vaše koťátka v pořádku. Já mám sedmiměsíční koťata a řešíme teď něco podobného. Koťátka jsou zvyklá na Acanu, chtěla jsem jim změnit granulky a postupně jsem nasazovala Purinu. Bohužel se dostavil průjem. Nevěděla jsem, že je to po nich. Nakonec jsem je vysadila a vše bylo OK. Po čase jsem je zkusila dát postupně znovu a průjem je zase tady. Takže sice nechápu proč, ale Purinu dávat nemůžeme. Zdá se mi i víc mastnější než Acana, tak je to možná tím.

Já jsem u našeho kastrovaného kocoura začala asi před 14-ti dny s Acanou Light, protože má "špeky" (jak řekla paní veterinářka) - moc se mu do ní nechtělo, takže jsem mu ji míchala s předchozími granulkami. Průjem měl také, ale dneska ráno už to bylo OK, takže si myslím, že to bylo právě tou změnou krmiva. Na granule si také už zvykl, ale bohužel ten omezený příděl mu dělá velké problémy. Sotva udělám krok směrem k jeho misce, tak tam peláší a dožaduje se další várky - dělá, že je teď pořád hrozně hladový Wink Už si i vypátral, kde mám schovaný pytel s granulemi a pokoušel se do něj dostat. Ivana
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (36x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (25x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
5
Kočka na Titaniku (22x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (21x)
8
Creepy kočky: Co vlastně chceš?! (19x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top