Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jakého kamaráda ke 4-měsíčnímu kocourkovi?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ditta
Anonymní





Předmět: Jakého kamaráda ke 4-měsíčnímu kocourkovi?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2005 17:35:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
prosím Vás o radu: máme 4-měsíčního britského kocourka v bytě a chceme mu pořídit kamaráda/kamarádku, i vzhledem k tomu, že jsme celý den v práci. Chci se Vás zeptat, jestli máme druhé kotě pořídit, až teprve, když bude náš kocourek vykastrovaný (tedy až okolo tak toho 1 roku věku) nebo klidně hned, ale potom otázka zní: kdyby jsme pořídli kočičku: jak zabránit jejímu nakrytí do kastrace? A bude případné značkování našeho kocoura nějak ovlivněno tím, že budeme mít druhou kočku/kocoura? Jakého kamaráda doporučujete?Moc diky..
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jakého kamaráda ke 4-měsíčnímu kocourkovi?
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2005 8:02:58
Odpovědět s citátem

Je super, že uvažujete o druhé kočce. Pravdou je, že pokud ke svému kočičákovi přinesete teď druhé kotisko, ušetříte si problémy s pozdějším možným problematičtějším seznamováním a budete se moct kochat přibližně stejně starými koťaty, a to je někdy opravdu dobrá zábava, lepší než televize Smile
My si přinesli Maxíka o 14 dnů dříve než Rubku, oba byli vlastně stejně staří, a dneska už bychom to jinak neudělali.
Samozřejmě problém s tím, kdy kočiny dospějou stejně nastal .... Max se Rubyšku přibližně v 7,5 měsících pokoušel "znásilnit", naštěstí Rubyška nemrouskala, ale do týdne šli "pod kudlu" oba současně.
Značkování kocourů je dost individuální záležitost a bývá dost často dáno dispozicemi po taťkovi, je velká pravděpodobnost, že pokud otec kocoura neznačkuje, nebudou značkovat ani jeho potomci, nicméně není to 100% pravidlo. Max ale neznačkoval po bytě, ale nejspíš do záchůdku, který byl trochu víc cítit.
Osobně bych si pořídila ke kocourovi spíš kočku, ale rozhodně záleží jen na vaší volbě, ono svým způsobem je jedno, jestli máte kocoura a kočku, dvě kočky nebo dva kocoury, pokud jsou navíc spolu od koťat, neměl by to být problém, ale pokud byste chtěli druhého kocoura, řekla bych, že toho byste si mohli pořídit hned, i z důvodu pozdějšího seznamování a potenciální "konkurence" a navíc nevznikne problém s nechtěnými koťaty Wink Pokud byste druhou chtěli kočičku, tak osobně bych asi viděla rozumný věkový rozdíl mezi nimi cca 4 měsíce, kocouři můžou jít na kastraci od toho 7-8 měsíce, byť bývá doporučován rok, a kočičky začínají mrouskat kolem půl roku.

Takže 100% radu dát nelze, ale snad si z toho něco "vyberete". A jinak hodně štěstí při výběru druhé kočiny Smile)

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2005 8:44:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
stejný problém jsem řešila i já doma, máme teď už 6měsíčního briťáka a k němu jsme si pořídili 4měsíční kočičku. Asi před týdnem Aaronkovi trošku přeskočilo Laughing a začal Nitušku obtěžovat, zalehl ji, zakousl do krku a bylo... Ale naštěstí Nituška je ještě koťátko malinký a tak mu vždycky ukázala, co si o jeho nápadu myslí. Twisted Evil
S Aaronkem jsme hned šli na veterinu, dohodli kastraci za 2 dny, ale jen jsme přišli domů, jeho choutky ho přešly a on byl opět ukázkové kotě... Cool
Takže teď si jen přejeme, aby kotětem zůstal ještě aspoň měsíc, dva a pak půjdeme na kastraci.
Jak mi bylo vysvětleno, kočička musí mrouskat, nastavit mu a dát na stranu ocásek, což mu Nituška-kotě neudělá a tak se zatím nebojím.
Druhé koťátko Vám ROZHODNĚ doporučuji. Od té doby, co máme dvě kočičky, o nich skoro nevíme... Hrají si spolu, zatímco my jsme v práci, dvě kočičky taky lépe papkají než jedna samotná a Vy nikdy kočičce nedáte to, co dá druhý rovnocenný partner...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2005 13:43:52
Odpovědět s citátem

Než jsem Vám stihla odpovědět, tak April s Olivkou obsáhly vše. Napíšu tedy jen, že 2. číča je opravdu skvělé rozhodnutí! Já si jdu pro druhou jedu v pátek (kocoura). Jinak kdybych si měla znovu pořizovat kočičky, pořídila bych si také 2 kocourky. Už mám zkušennosti, že kastrovaní spolu dobře vychází a odpadají pak problémy s nechtěným těhotenstvím Laughing
Jinak můj nový kocourek Rafiq zrovna z takového nechtěného těhotenství vzešel. Kočičce bylo 6 měsíců, kocourkovi také. Nechali ho vykastrovat, ale on to stihl asi tak 1-2 dny předtím Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2005 18:01:02
Odpovědět s citátem

K tomu chytání za krk - toto chování je u koček celkem běžné, zvlášť když se teprve seznamují - Aaronek je starší a tak dává Nitušce najevo kdo je u vás pánem, se sexem to zatím nemá nic společného. I sourozenci mezi sebou se takto projevují a podobně se chová i dospělý kocour ke svým dětičkám když trochu povyrostou a nezáleží na jejich pohlaví. Patří to prostě k výchově. Moje kamarádka má dva kocoury, oba kastrované a ten dominantní se podobně chová k druhému kocourovi, takže to opravdu se sexem tak docela nesouvisí.
Odpovědět 
Ditta
Anonymní





Předmět: Dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2005 12:08:38
Odpovědět s citátem

Dobry den, trosku opozdene, ale prece... Very Happy Vam vsem dekuji za rady!
Predevcirem jsme si k nasemu ted jiz 5-mesicnimu Charliemu privezli 3-mesicniho kocourka. Po kratkem vzajemnem syceni a prskani, to zatim vetsinu casu vypada tak, ze vetsi honi maleho, zalehne ho, zakousne se mu do krku i vsude jinam a malej desne rve... Crying or Very sad Snazime se nechat je si to vyrikat, prestoze je to dost tezky...Kdyz se je snazime oddelit a maleho zavreme do jednoho pokoje, strasne tam mrnous rve...Myslite si, ze kdyz pujdeme na cely den do prace, muzeme je po tak kratke dobe nechat spolu nebo mame radsi toho maleho "rvouna" zavrit?
Dekuji a preji pekny den.
Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: Re: Dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2005 12:34:20
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak to jste udělala moc dobře, že jste Charliemu pořídila kamaráda.
První rada zní: nechte je si vše vyříkat. Starší dává mladšímu najevo, že mu vstoupil do jeho bytu a tak je na něj škareďák Wink ale tímhle prošli všichni "přistěhovalci" a "vetřelci", neboli druhé, třetí kočičky.
Druhá rada je, v žádném případě je neoddělujte, mrňous nechápe, proč jste ho zavřeli! Evil or Very Mad
Dokud nebudou rvačky nabírat takových obrátek, že bude malý kocourek opravdu trpět, nechte je. Někde to trvá 2 dny, někde týden, někde celé měsíce, než k sobě dvě kočičky najdou cestu. A protože u vás jsou oba dva ještě koťata, dejte jim pár dní. Uvidíte, že za týden budete jen vzpomínat, jak na sebe ze začátku syčeli. Cool
My jsme přivezli Nitulku v sobotu, já s nimi byla v po+út doma a ve středu už jsme šli oba do práce...
Taky jsem byla ze začátku smutná, jako (asi) každý jsem čekala, že si začnou kočičky hned spolu hrát, budou spolu spinkat a umývat se navzájem... Dnes jsou spolu přes dva měsíce, rvou se spolu, dlabou spolu a teprve až dnes začínají spolu spinkat, resp. usnou vedle sebe... Sem tam jeden druhého umyje...
Držím palečky, nebojte se opravdu, najdou k sobě cestu. Dejte vědět. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2005 20:18:38
Odpovědět s citátem

Milá Dito, je fakt super, že jsou chlupáči dva.Těch rvaček se nebojte- patří to jednak k vyříkávání pozic, ale i k hrám.Moji dva, přestože na sebe nesyčeli vůbec a myslím, že se mají moc rádi, ještě dnes se perou a koušou, až většinou menší Áďa začne pištět. Razím heslo:dokud neteče krev, je to v poho Laughing A krev ještě netekla Razz KLidně běžte do práce a nechte je, kočičky pokud to jde nechodí do otevřených konfliktů,spíš jen hrozí, takže myslím, že se opravdu nic nestane.Hodně krásných společných chvil Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2005 14:33:22
Odpovědět s citátem

Dekuji moc za Vasi podporu! Very Happy Po zanechani dvou kocicaku doma, z nas sice s manzelem byla pres den v praci jen mala dusicka, ale kdyz jsme se vecer vratili domu, kocicaci zakousnuti nebyli... Very Happy Po 8 dnech jejich spolecneho seznamovani to s jejich rvackama s pistenim toho mrnouse vypada temer stejne, ale ridime se Vasim heslem, takze dokud netece krev, moc to neresime. Basti uz kazdy ze sve misticky hned vedle sebe a vcera dokonce spinkali na jednom skrabadle, prestoze kazdy v jinem "patre". Zatim si spolu nehraji a spise nas trapi to, ze nas "domorodec", ktery byl vzdycky velice aktivni a hravy, si od te doby, co mame mrnouska s nami temer odmita hrat... Sad A to mu je teprve 5 mesicu...
A jeste se zminim o tom tolik diskutovanem kocicim radeni v noci, prestoze se to tady resi i jinde...: naseho starsiho kocicaka jsme dost slozite ucili zhruba 3 mesice, ze kdyz jdeme spat, on jde spat taky a kdyz se mu nechce, tak je aspon potichu. Tohle se nam uspesne podarilo tesne pred prichodem mrnouska, kdy vetsi spal s nami v loznici az do rana a asi uz tusite, jak to u nas probiha nyni: malej v noci radi, vetsi na neho strasne zlostne vrci nebo ho morduje (asi proto, ze prece on uz vi, jak se ma chovat...), ale to s malym moc nehne a blbne dal. Kdyz dame maleho do obyvaku, desne tam jeci a dnes rano jsme koukali, ze se tam i vykakal na zem (mel tam samozrejme k dispozici 2. zachod). Dohadujeme se s manzelem, jestli je lepsi, aby mu to vysvetlil "po jejich" vrcenim, atd....ten nas vetsi (vedle do obyvaku jsem mrnouse odnesla ja, protoze uz jsem mela pocit, ze ho ten vetsi kvuli tomu radeni zakousne) nebo to delame spravne?
Preji VAm vsem pekny zbytek nedele,
Ditta
Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2005 15:09:00
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Dekuji moc za Vasi podporu! Very Happy Po zanechani dvou kocicaku doma, z nas sice s manzelem byla pres den v praci jen mala dusicka, ale kdyz jsme se vecer vratili domu, kocicaci zakousnuti nebyli... Very Happy Po 8 dnech jejich spolecneho seznamovani to s jejich rvackama s pistenim toho mrnouse vypada temer stejne, ale ridime se Vasim heslem, takze dokud netece krev, moc to neresime....


U nás to vypadá naprosto stejně! Taky máme 5ti měsíčního a 3měsíčního kocourka a je to šílené. Starší pořád dlábí mladšího a ten zase pořád řve a tak je to celý den. Starší už si s náma taky nechce moc hrát. Když jeden kocour neví, kde je ten druhý, tak strašně mňaučí, dokud ten druhý nepřijde. V noci slyším z obýváku a z kuchyně ''dusot koní'' a následné vřeštění. Občas se porvou i v mojem pokoji a někdy i v posteli, na stole atd... Ale snažím si toho nevšímat....
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2005 20:06:45
Odpovědět s citátem

Co jsme přivedli Áďu, Daník si téměř přestal hrát s hračkama, vysvětluju si to tím, že když si chce hrát, jde prohnat Áďu,nebo se "poperou" Asi mu to tak vyhovuje.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: Re: Dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 8:23:25
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Zatim si spolu nehraji a spise nas trapi to, ze nas "domorodec", ktery byl vzdycky velice aktivni a hravy, si od te doby, co mame mrnouska s nami temer odmita hrat... Sad A to mu je teprve 5 mesicu...


Ale no tak, nebuďte smutná, prostě je tam někdo, kdo je pro něj mnohem zajímavější, než Vy. Laughing U nás to bylo úplně to samé, jakmile přišla druhá kočička, jsme na druhé koleji a jsme tam jen od toho, abysme dali napapat a uklidili záchůdek. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: Re: Dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 8:28:54
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Tohle se nam uspesne podarilo tesne pred prichodem mrnouska, kdy vetsi spal s nami v loznici az do rana a asi uz tusite, jak to u nas probiha nyni: malej v noci radi, vetsi na neho strasne zlostne vrci nebo ho morduje (asi proto, ze prece on uz vi, jak se ma chovat...), ale to s malym moc nehne a blbne dal. Kdyz dame maleho do obyvaku, desne tam jeci a dnes rano jsme koukali, ze se tam i vykakal na zem (mel tam samozrejme k dispozici 2. zachod). Dohadujeme se s manzelem, jestli je lepsi, aby mu to vysvetlil "po jejich" vrcenim, atd....ten nas vetsi (vedle do obyvaku jsem mrnouse odnesla ja, protoze uz jsem mela pocit, ze ho ten vetsi kvuli tomu radeni zakousne) nebo to delame spravne?


No opět Vás prosím o jedno, nezavírejte malého!!! Evil or Very Mad Nedivím se, že Vás potrestal, bobkem v obýváku. Confused

Jsou to holt mrňata, uvědomte si to. Jsou to malé děti a některé malé děti taky v noci pláčou a maminky je utišují... Exclamation

Mějte trpělivost. Jakmile k sobě najdou trošku víc cestu, začnou si přes den hrát a v noci budou spinkat a VY TAKY. Wink

My máme doma 5 a 7 měsíční koťata a 6 nocí je to ok, jednu noc jsem vzhůru 156x a ráno jak praštěná... Prostě občas řádí jak magoři.

No a? Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 21:43:01
Odpovědět s citátem

Mila Olivko,
nechci zastirat, ze se v noci rada vyspim, ale verte, ze s jistymi "obetmi" pocitame, to bychom si kocourata neporizovali, ale to nocni dovadeni, myslim, daleko vic vadilo nasemu vetsimu kocourovi, ktery byl dost nepricetny a spis jsem mela o maleho malinko strach. Netusim ale, jestli male kote naucime, ze se v noci spi, pokud ho budeme nechavat radit v noci vzdy, kdyz bude chtit... U vetsiho jsme ale kazdopadne uspeli... Very Happy
Co se tyka hrani, jsme s tim o.k. a verim, ze si spolu nasi kocicaci zacnou brzy hrat. Very Happy a my budeme hlavne jejich "krmici" a "hladici"... Smile Druheho kocicaka jsme porizovali hlavne kvuli nasemu "domorodci", aby mel doma rovnocenneho partaka.
Na nase kocourata jsme dle slov "kocicich" pratel mozna az velmi vlidni a ja bezmezne verim, ze u nas kocourata stresem netrpi! Very Happy
Pekny vecer,
Dita
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2005 6:51:11
Odpovědět s citátem

Oliv to rozhodně nemyslela nijak zle ... nebo že byste ke kocourkovi byli oškliví ... osobně si spíš myslím, že problém může vzniknout v tom, že kočky svým způsobem nevědí, za co je trestáte a že oddělení od svých lidí, příp. kočičího kamaráda opravdu může kocourek brát jako křivdu.

Starší kocour, pokud ho mlaďoch obtěžuje, by se s ním měl vypořádat sám, většinou se nedoporučuje, aby člověk mezi kočky nějak zasahoval, myslím, že se to týká i toho, když starší kocour chce mít klid, musí to mladšímu dát najevo.

Navíc vy nesmíte dát výrazněji najevo, že vás svým řáděním v noci vytáhl z postele, protože ví, že když bude řádit, vás probudí a budete se mu věnovat, byť i tím, že ho zavřete ... Max nás takhle "deptal" tím, že drbal křeslo ... sice to stálo nervy a holt je křeslo trochu odrbanější, ale když jsme párkrát po něm nevystartovali, tak ho to přestalo bavit, protože zjistil, že nás tím z postele nevytáhne. Twisted Evil

A pravdou je, že my naše řádící kočky občas zavřeli do předsíně, ale nečinili jsme rozdíly, a šoupli jsme je za dveře oba a byl "klid" ... dneska můžeme klidně nechat obě v místnosti, protože se naučili spát na stálých místech, u Rubky třeba pelech u postele, u Maxe přepravka, s drobnými obměnami ... ale to až časem, taky to chvíli trvalo.

Druhé kotisko rozhodně naučíte, že se v noci spí, chce to jen trochu času, přecejen ještě přesně neví, jak to v "domácnosti" chodí Wink

Ono je to občas náročné, najít tu správnou míru výchovy, "trestu" a rozmazlenosti, ale holt se musíme snažit ... taky si myslím, že máme celkem vychovaný (i rozmazlený) kočky, ale když vidím nebo čtu o jiných kočkách, tak ztrácím iluze o tom, že jsme s výchovou uspěli Very Happy

Přeju pevné nervy Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2005 7:31:36
Odpovědět s citátem

Ježišmarjá tak já jsem tady za tu zlou!! Shocked Laughing

Myslela jsem to samozřejmě v dobrém, jen April to umí třeba líp napsat... Razz Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2005 21:20:37
Odpovědět s citátem

Ahoj Olivko, tak opravdu jsem nechtela, aby moje zprava vyznela v konfrontacnim tonu! Crying or Very sad Jsem Vam vsem vdecna za vsechny Vase rady a jsem rada, ze Modry kocour existuje, zacatecnici se tady toho mohou hodne dozvedet! Very Happy
Jeste k tomu hrani: on si nas starsi kocourek totiz moc nehraje ani s tim malym. Kdyz si uz konecne treba hraje sam s kulickou, maly se k nemu nesmi priblizit, protoze pak velkej vrci. Jak je to vubec s vrcenim a sycenim kocicek? Vrci a syci na sebe pouze ti, kteri se seznamuji nebo se znaji teprve kratce nebo i "stari" kamaradi, kdyz se jim na sobe neco nelibi a vyjadruji k necemu nelibost??? Malej ten tedy jenom kvici, kdyz uz mluvi...
Abych tady o nasich dvou chlupaccich nemluvila tak anonymne, jiz jsme je pridali do Zlate knihy: "Charles". Manzel ovsem zapomnel uzivatelske jmeno... Wink
Dita

P.S.: Olivko, koukali jsme se na Vase webovske stranky a fakt jsme se bavili Vasima videama Very Happy

[list=][/list]
Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2005 1:20:45
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Ahoj Olivko, tak opravdu jsem nechtela, aby moje zprava vyznela v konfrontacnim tonu! Crying or Very sad Jsem Vam vsem vdecna za vsechny Vase rady a jsem rada, ze Modry kocour existuje, zacatecnici se tady toho mohou hodne dozvedet! Very Happy
Jeste k tomu hrani: on si nas starsi kocourek totiz moc nehraje ani s tim malym. Kdyz si uz konecne treba hraje sam s kulickou, maly se k nemu nesmi priblizit, protoze pak velkej vrci. Jak je to vubec s vrcenim a sycenim kocicek? Vrci a syci na sebe pouze ti, kteri se seznamuji nebo se znaji teprve kratce nebo i "stari" kamaradi, kdyz se jim na sobe neco nelibi a vyjadruji k necemu nelibost??? Malej ten tedy jenom kvici, kdyz uz mluvi...
Abych tady o nasich dvou chlupaccich nemluvila tak anonymne, jiz jsme je pridali do Zlate knihy: "Charles". Manzel ovsem zapomnel uzivatelske jmeno... Wink
Dita

P.S.: Olivko, koukali jsme se na Vase webovske stranky a fakt jsme se bavili Vasima videama Very Happy

[list=][/list]


Vrci na sebe i kocky, ktere se znaji jiz delsi dobu a normalne jsou treba v pohode a pak se jim treba z niceho nic nelibi, ze se na druhou kocku treba jenom podivate, nebo se k vam ta druha primota, zrovna kdyz ta prvni nema nejlepsi naladu. A to prosim dela kocka moji kamaradky, ktera uz je davno vykastrovana a s kocourkem uz ziji ve spolecne domacnosti ctyri mesice. A nase vlastni kocky, ktere uz se taky znaji skoro ctyri mesice? Tak starsi kocicka si chce hrat a honi mladsi, jenomze te se to nezamlouva a zacne sycet...... obcas se i porvou (coz se snad vyresi kastraci, jsou to jeste kotata). A vrci snad vsechny, kdyz jim v miskach pristane kureci masicko, a tak jim musim misky davat do dostatecne vzdalenosti od sebe, aby byl klid.
Loni jsme meli kocicku, ktere trvalo cele tri mesice, nez prestala vrcet a prskat a sycet na nalezeneho kocourka a konecne si spolu zacli hrat ve smyslu hrat. Takze to chce cas a hlavne byt v klidu. A ikdyz se z nich treba nestanou ti nejlepsi kamaradi, tak se budou treba alespon jakz takz tolerovat. Nekdo zastava nazor, ze takovou situaci by potom pomohla vyresit treti kocka. Trochu s tim souhlasim, protoze u nas roli "prostrednika" hraje kocourek, ktery je naprosto zadobre s obema kocickami, takze ikdyz ty dve nejsou zrovna nejlepsi kamaradky, tak obe jsou kamaradky s kocourkem. Takze by se dalo rict, ze vsechny tri jsou spokojene, protoze maji partaka. Nejspokojensi je kocourek - ma se jako pasa v malem haremu, obe kocicky se mu peclive staraji o kozisek a hraji si s nim, kdyz ma on naladu. Razz Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ditta



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2005 21:06:31
Odpovědět s citátem

Dekuji za zpravu. Prestoze to po 2 tydnech obcas u nas vypada dost desive (starsi kocik zaleha maleho, kouse ho a maly priserne jeci) a taky velkej byva dost casto "na nervy" a porad mnouka, tak vetsi uz i nekdy maleho umyva (maly z toho zatim nadseny moc neni...) a vyjimecne uz spolu i spinkaji na jednom skrabadle Very Happy Exclamation Tak je to snad na dobre ceste!
Mam jeste jeden dotaz: o "dlouhem" vikendu musime odjet mimo domov. V patek rano odjizdime a v nedeli vecer se mame vracet. Muzeme nechat kocicaky samotny doma se vsim potrebnym tak dlouhou dobu, kdyz se jeste tak uplne nekamaradi nebo mame povolat nekoho z rodiny, aby na ne dohledl?
Diky.
_________________
Ditta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2005 7:07:18
Odpovědět s citátem

Ahoj, já myslím, že v klidu můžete odjet, oni do otevřeného konfliktu nepůjdou, kočky spíš straší,a když se nebudou chtít vidět, tak si každá zaleze někam jinam a nebo možná zjistí, že je prima, že se mají, když není nikdo dlouho doma.Trvalý dohled nutný není, jestli chcete mít jistotu, tak se tam může zajít někdo třeba 1-2x za víkend podívat.užijte si víkend, chlupáči si ho určitě užijí taky.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2005 18:22:17
Odpovědět s citátem

Ditto, z vlastních zkušeností můžeme říct, že pokud už velký malého umývá, tak to bude dobré...rvačky se urovnají a za chvíly už mrňousek začne většímu vracet pošťuchování a budou se oblizovat zároveň. Nám už se to také srovnalo... pořizovali jsme si k 3 měsíčnímu kocourkovi 2 měsíční kočičku a první týden jsme strachy o malou pomalu nespaly...bály jsme se, že to nepřežije...tak ji řezal.... ˇJsou spolu měsíc a jeden bez druhého neudělají ani krok a mají se moc rádi...sice se i občas ještě poperou, ale my jsme již v klidu, protože hned poté se oblizují a hrají si spolu. Pode náznaků, které jste uvedla budou Vaši kocourci brzy nerozlučná dvojka. Držíme Vám palce a hlašte na fóru průběh... Cool Jíťa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ditta



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2005 16:55:32
Odpovědět s citátem

Ahoj, jeste jednou dik Vam vsem za podporu! Kocicaci vikend sami doma samozrejme prezili! Very Happy Sice jsme se naivne domnivali, ze by se po par dnech stravenych sami spolu mohli zacit lepsit, ale zatim to jejich souziti po 1 mesici je tak nejak podobne... Je fajn, ze maly uz vetsimu obcas vraci jeho bitky, ale kdyz jsme se puvodne domnivali, ze starsi kocicak je povahou desnej suveren a vzdy se hned kamaradil se vsema "dvounohyma" navstevama, ktere se u nas objevily, tak u kociciho kamarada si uz tak jistej v kramflecich neni a vsimli jsme si az v posledni dobe, ze se vseho, i treba sebemensiho zvuku desne leka. Takze cim vic se lekne, tim vic to da potom malemu "sezrat". Sad Vypada jako by byl porad trochu nervozni i stylem jeho podrazdeneho mnoukani. Vratilo se zpet i obcasne syceni vetsiho u misticek s jidlem, tak nevim, jestli jsme to jejich seznamovani nejak neuspechali...? Rikate sice, ze "kastraci" je treba nebrat jako vselek, ale treba tohle u nas v budoucnu trochu v jejich souziti pomuze, i kdyz je mi jasne, ze povaha kocourka se kastraci zmenit neda... s cimz souvisi moje druha myslenka: nedavno se u starsiho kocourka objevilo podezreni na vrozenou srdecni vadu. Jeste to neni na sto procent potvrzene, protoze je dost obtizne nasemu "mazankovi" udelat u veta EKG, ale uz me par lidi upozornovalo na to (s vetem jsem se o tom jeste nebavila), ze je take mozne, ze kastrace nebude pripadat vubec v uvahu. Tak uvidime po pristi navsteve u doktora.
Ditta
_________________
Ditta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top