Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

SIAMSKÉ KOČKY a jejich povaha

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ROXYnka



Založen: 12.12.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

Předmět: SIAMSKÉ KOČKY a jejich povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2009 10:55:01
Odpovědět s citátem

Ahoj, mám sedmiměsíčního krásnýho siamskýho kocourka, který je na mě velice fixovaný. To by nebylo tak divné, protože tohle všechno sem se všude dozvěděla, ale nikde sem nic nečetla o jejich prudké a agresivní povaze. Bruno byl už s počátku "rychlejší" ale nikoliv zlý. Teď se to začíná celkem měnit a mě to drobátku začíná znepokojovat. Když má mázlící, tak je milionový, ale jinak jsme pro něj lovná zvěř Rolling Eyes Smile Má někdo se svou siamkou, taky podobné zkušenosti. Když jsme si Bruna s přítelem pořídili, kamarád mi říkal, že jsou agresivnější...měl pravdu :-/ bruno není zatim kastrovaný, ale zřejmě nebide vyhnutí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2009 22:10:47
Odpovědět s citátem

Já mám 4 siamky, kluky i holky a jsou super. Neznám lepší plemeno. Z jaké CHS kocourka máte? Záleží také na rodičích, zlé siamky se do chovu nepouštějí. A také záleží hodně na výchově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ROXYnka



Založen: 12.12.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2009 23:06:34
Odpovědět s citátem

Kocourek je bez papírů, takže sem viděla jen jeho maminku...Je takovej živějši asi, je pravda, že když se dostatečně vydovádí, je celkem mírnější. Jinak Siamské plemeno mě celkem také dost překvapilo, jsou to zvídavá a společenská stvoření. A Bruno tedy prudší povahy Smile Časem bych k němu ještě chtěla pořídit jednu, ale nevím, zda - li by k sobě někoho přijal, protože celkově zvířata a cizí lidi moc nemusí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2009 23:20:14
Odpovědět s citátem

To je jeden z důvodů, proč bych už nikdy zvíře bez PP nechtěla. Stejně jsme dopadli s pudlem. Pudl je bezproblémový pes, který miluje lidi. Náš bez PP byl opak.
Naše Siamky jsou super, po hodných rodičích. Po příchodu nové kočičky bývají boje, ale ne o život. A zjistila jsem, čím větší a delší boj je, tím lepší kamarádky pak jsou. Naše Julii trvalo Madlenku přijmout cca 14 dní. Nemluvila ani s náma, ale pak se vše zlomilo a dneska spolu i rodí Very Happy
Siamka není byčejná kočka. Je jiná a potřebuje výchovu. Občas je potřeba ukázat, co smí a co ne. Ale pozor trestat po kočičím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: SIAMSKÉ KOČKY a jejich povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 17:40:05
Odpovědět s citátem

ROXYnka napsal:
Ahoj, mám sedmiměsíčního krásnýho siamskýho kocourka, který je na mě velice fixovaný. To by nebylo tak divné, protože tohle všechno sem se všude dozvěděla, ale nikde sem nic nečetla o jejich prudké a agresivní povaze. Bruno byl už s počátku "rychlejší" ale nikoliv zlý. Teď se to začíná celkem měnit a mě to drobátku začíná znepokojovat.


Prozatím bych nedělala urychlené soudy o jeho agresi, momentálně je v pubertě a má roupy. Ono kastrací se to může srovnat.

Také jde o to, co považujete za agresi; někdy si kočky hrají krapet drsněji, ale člověk tím, že nemá srst, vnímá drápy i zoubky intenzivněji.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ROXYnka



Založen: 12.12.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2009 13:53:49
Odpovědět s citátem

No agresivní tím způsobem, že třeba sedím a on zničeho nic po mě skočí a kousne mě do ruky a to tak, že celkem dost. Tohle nedělá pořád ale dělá to celkem často, pak má zase tulící a je hodnej, ale když má ty svoje roupy což je častěji, tak je to celkem bolestivé. vím, že jsou kočky hravé, ale myslím si, že tohle je trochu víc než by mělo...Taky chápu a doufám, že je v pubertě Wink Pořád něco říká, pořád povídá a na všechno má odpověd Wink uvidíme až ho dáme vykastrovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2009 20:50:37
Odpovědět s citátem

A dáváte mu najevo, že vás to bolí? Zkřičet, zasyčet, aby se lekl. Mám Siamek docela dost a ani u jedné tohle neznám. Jen malá koťata v zápalu hry mi někdy jakoby obejmou ruku a chtějí kousnout. Ale je to jen jemně a to už syčím, kvíkám, cokoli, abych dala najevo, že to dělat nemá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ROXYnka



Založen: 12.12.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2009 16:38:08
Odpovědět s citátem

Ano to dělám, vždycky zakřičím au a on ví moc dobře, že to nemá dělat. Je hrozně zlý i na ostatní lidi, teď přes svátky, jak u nás byla rodina, tak si všichni od něj odvezli kousnutí a škrábanec Wink Vůbec to nechápu, ale známá mi říkala, že ty siamské kočky mají prudší povahy i veterinř říkal, že jsou zlejší, tak nevím, když jste se s tím nesetkala u vašich siamek, samozřejmě vím, že každá siamka je jiná. Ale u něj mě to dost mrzí, protože si myslím, že má velice dobrou péči. No uvidíme, celkem pořád spoléhám na kastraci a časem bych chtěla pořídit ještě jednu kočičku. Ale mamky sestra říkala, že její kamarádka také měla siamkum, nechala jí vykastrovat a bylo to stejné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ROXYnka



Založen: 12.12.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2009 17:27:28
Odpovědět s citátem

Ještě mě napadlo, že píšete, že jste se s tím u Vašich kočiček nesetkala, tak nemůže to být tím, že jich máte víc, přecejenom, když jsou po jednou jsou třeba méně vybouřené...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2009 17:37:06
Odpovědět s citátem

Já teda musím zaklepat, ale naše siamky jsou super. Mazlivé, kontaktní, návštěvy milují.Myslí si, že návštěvy chodí za nimi a hned se jim uvelebí na klíně.
Já osobně bych řekla, že je to odchovem. Po zlých rodičích, budou zlí potomci a také následná socializace dělá určitě své.
Určitě dejte kocourka vykastrovat. Pokud je větší, klidně už nyní. Určitě se zklidní. Kamaráda, nebo kamarádku bych doporučila ke každé kočce. Ta mu nejlíp řekne, že ta jeho hra bolí. A bude si mít s kým hrát, s kým si popovídat a kým pomazlit a stulit se na spaní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: siamka
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2009 21:11:13
Odpovědět s citátem

Já žila léta také v přesvědčení, že siamky jsou mrchy. Moje spolužačka na střední škole měla siamku, a byla to bestie, otírala se o nohy a předla a najednou z ničeho nic kousla-mě tedy nikdy, ale viděla jsem, jak skočila na návštěvu a kousla. Bála jsem se jí.

Názor na siamky jsem ale změnila poté, co jsem se poznala s Janou a jejími siamkami, které sotva k nim přijdu, hned mě jdou přivítat a pomazlit se, hned je mám na klíně. Nikdy jsem se u žádné z nich nesetkala se stopou agrese. Jsou kontaktní, milé, mazlivé, všechny do jedné. Úplně jsem se do nich zamilovala-kdybych si dneska vybírala plemeno k chovu, byla by tam zřejmě siamka.

Takže si myslím, že je to fakt o výchově i o selekci, aby se do chovu nedostali zlí jedinci. Siamka chce pevnější ruku při výchově kotěte, obzvlášť když je to kocourek. A důslednost. To nemám ze své hlavy, ale vidím, že je to tak.

Siamky jsou úžasné!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2009 21:26:03
Odpovědět s citátem

Musím souhlasit s Fundog. Siamky rozhodně nelze označit za agresivní či "zlejší" Smile plemeno. Nežádoucí chování se u nich může projevit, jsou-li zanedbávány, nemají-li dostatek vybití pro svůj temperament nebo když se u nich zanedbá raná socializace a výchova.

Je Váš kocour opravdu agresivní (tj. cíleně na Vás útočí s úmyslem ublížit), nebo jenom neumí odhadnot míru a přehání to při hře?

První případ by ukazoval na problém se socializací, dědičnou zátěž, frustraci či nějakou nervovou poruchu. Agresivita při hře je zas typická pro brzy odebraná koťata, která neměl kdo naučit, kdy je jejich chování už jaksi "přes čáru". Na vině často bývají i majitelé, když malá koťata podporují a provokují k "bojovým" hrám s rukou (kousání, drápání, kopání) a pak se diví, že v tom kočka pokračuje i v dospělém věku.

Váš kocour je v pubertě a je to nejspíš jen "cápek", který neví co roupama dělat. Po kastraci a věkem se pravděpodobně o dost zklidní. Jistě mu hodně pomůže i druhá kočka, se kterou se vyblbne a vybije svou energii. Siamky se vysloveně doporučují chovat v páru.

PS: Osobně znám několik siamek a ani jedna není zlá. Všechny jsou naopak velice kontaktní a mazlivé - i vůči cizím lidem. Moje kočky (SIA a ORI) taktéž nadšeně vítají a následně zaberou pro sebe každou návštěvu, jsou nesmírně družné (někdy až moc) a pohodové.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2009 13:38:10
Odpovědět s citátem

Jakožto majitelka rok a půl starého siamáčka s PP můžu za sebe říct, že siamky mě okouzlily povahou! je neskutečně milý, mazlivý, nikdy po mě nesekne ani mě nekousne když mu dělám nějaké nepříjemnosti jako čištění uší, stříhání drápků, podávání léků (můj druhý kocour - domácí číča - ten mě vždycky poseká drápama). Je neskutečně živý, hravý a tedy jak to bývá - velmi hlučný. V poslední době je hlučnější čím dál víc, už si stěžovali i sousedi na družstvu, ale co nadělám - třeba si s ním přes dvě hodiny hrajeme a jak přestaneme tak začne zas vřískat. Jinak je ale opravdu úžasný a klidně bych si další siamku pořídila, kdbych měla více prostoru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: siamka
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2009 19:27:16
Odpovědět s citátem

Siamka chce pevnější ruku při výchově kotěte, obzvlášť když je to kocourek. A důslednost. To nemám ze své hlavy, ale vidím, že je to tak.

K tomu ale člověk musí dojít. Musí si udržet svoje postavení. Siamku lze snadno rozmazlit tak, jak jsem to udělala já se svým prvním kocourem - pak může nastat problém, protože kočka není plyšák - je to šelma, je to zvíře, které se řídí svým "rozumem" svými instinkty a to člověk vždycky nedocení. Takže ano siamky jsou milé, ale jsou chytré až běda a je třeba myslet na to, že si člověk musí udržet svoji nadřazenost - jinak může ve své podřízené roli blbě dopadnout - nelze spoléhat na to, že zvíře je rovnocenný partner Laughing Takže na kocoury cukr ale maličko i bič Laughing ale pak se člověk třeba dozví, že ten milý bílý siamák urřitě bere nějaké drgy Laughing - protože jinak by nebyl tak milý Laughing Ne. nebere, ale tady se snoubí milá povaha, důsledná výchova a láska / oboustranná /. Takže nespoléhejte jen na povahu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2009 0:29:34
Odpovědět s citátem

Jó, Pepíček, to je kapitolka sama o sobě Very Happy .

Ano, na něm je vidět, jak siamka dokáže svého člověka zbožňovat, tem kocour mě dostal na plné čáře Wink ! Jak on kouká na svoji zbožňovanou paničku, to se prostě musí vidět Laughing . Drogy-ona je jeho droga, milovaná, a přitom respektovaná, přesně tak, jak to má být.

Siamka je tvor úžasný a krásný, s velkou nezáludnou duší, ale musí být řádně socializovaná, t.j. aspoň tři měsíce u své mámy a sourozenců, rozmazlovaná, a přitom vedená pevnou rukou-platí to asi pro všechny kočky a kocoury zvlášť.

Dneska (vlastně už včera) jsem se dívala na polepšovnu mazlíčků-řešili tam přesně takový případ-kocour-kříženec, starý ale už 5 let, agresivní při hře, kousal do krve, při odhození se na paničku vrhal a zle útočil-dostala ho coby měsíční kotě (!), nesocializované, nechala si ho přerůst přes hlavu. Rada byla jediná-přestat si s ním hrát a mazlit ho rukama-používat jen hračky na provázku a takové, přes které na ruku nedosáhne. Zákaz mazlení. Jen krátce pohladit a konec. Žádné dlouhé mazlení, hlazení, hraní-to vždy končilo útokem. Takže asi tak.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 15:45:25
Odpovědět s citátem

Ahoj, přemýšlím, že bych Berťasovi pořídila kamaráda, naši už jsou taky nalomení, že když se budu starat... Teď jsem nedaleko v depozitu objevila dvouměsíční koťátko siamáčka, kocourka. Někde jsem se dočetla, že se u siamských koček doporučují alespoň dvě, ale stejné rasy, že siamky jsou hodně akční a některé kočky jim nestačí. Berťasovi je asi 15, 16 měsíců, je to vesnický kocour, v určitých denních dobách řádí jak černá ruka, ale pak má taky rád svůj klid. Co myslíte? Je vhodná kombinace siamky a jiného druhu kočky? Díky za reakce.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Milena



Založen: 09.01.2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha Lužiny

Předmět: Siamské kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 16:42:35
Odpovědět s citátem

Pořídila jsem si siamáčka zhruba před rokem ke svým dvěma "obyčejným" kočkám. Je pravda, že je hodně jiný, ale každá kočka je originál tak jako tak. Sžili se všichni bez problémů, ale někdy mám pocit, že kamarád stejného druhu by mu vyhovoval o maličko víc. Kdybyste už siamáka měla a chtěla si pořídit jiné plemeno, tak bych vám doporučila spíš zůstat u toho SIA nebo ORI, ale pokud řešíte opačný problém, t.j. siamák bude až druhý, tak vám ho můžu než doporučit. My jsme z něj naprosto nadšeni. Jediné, co je důležité je povaha vašeho stávajícího kocoura, jestli vůbec další kočku snese. Jestli ale máte pocit, že by potřeboval kámoše, tak siamák je hravej úžasně a chrní taky moc rád. Počítejte, že na sebe budou chvilku syčet, ale jsem si jistá, že kotě si vás všechny brzo získá. Je přirozeně dominantní, ale v naprosté většině neagresivní. Je ale třeba ho trochu "vychovávat" - viz předešlé příspěvky. Kocouři už si mezi sebou svou pozici vysvětlí sami. Počítejte ale s tím, že se siamáčkovi ale budete muset asi věnovat trochu víc než Bertíkovi. Toto plemeno je velmi komunikativní a svou nespokojenost dá velmi hlasitě najevo. Ale není to obtížné, většinou se těmto projevům dost nasmějeme. Toto jsem u jiných koček nezažila. Je to taky velký mazel a vlastně dodnes jsem neobjevila žádnou jeho negativní vlastnost. Tak držím palce ať se rozhodnete jakkoliv. Mimochodem trochu nechápu, jak se mohl octnout teprve 2měsíční siamák v depozitu????? To není zrovna dobrý start.....
_________________
Kryšpín & Elisha & Yorik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 19:42:53
Odpovědět s citátem

Moc děkuju za odpověď Smile. Právě teď budu do školy jezdit jen jeden den v týdnu, tak by času bylo podstatně víc než dřív. Jinak jestli jsem to pochopila správně, zatím jsem depozit nekontaktovala, tak maminka žije venku a majitelům je jedno, co se děje s koťaty a několik jich přejelo auto. Takže tady mu je určitě líp Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 21:21:08
Odpovědět s citátem

Já sice siamku nemám (bohužel Crying or Very sad - už to nejde), ale jsem přesvědčená, že si vás všechny získá. Počítejte s tím, že je to trochu trochu hlasitější a upovídané plemeno, velice přítulné a vyžadující pozornost. Ale taky hodně přizpůsobivé, určitě si na sebe dobře zvyknou. Bojím se jediného, že jeho socializace byla nic moc, a tady by případně mohly nastat v budoucnosti problémy. Od prvního dne je třeba ho důsledně začít vychovávat a nenavozovat situace, kdy by mohl dávat průchod případné agresi. Okamžitě dát nekompromisně najevo, že kousat a drápat nebude-ostrým NE, zasyčením, okamžitým ukončením hry nebo činnosti, při které agresi projevil. Hodně mazlit, hladit, rozmazlovat. Ale musí vědět, kdo je v domácnosti pánem (ne on!).

Jo, dejte mu šanci na hezký život, když start do něj měl tak nehezký. S vědomím možných problémů (třeba žádné nebudou, ale je lepší být připravená).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (21x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top