Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zvracení

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2008 20:47:38
Odpovědět s citátem

Vím, že o zvracení tady bylo napsáno hodně, ale ne to co bych potřebovala vědět. Dneska odpoledne jsme byli pryč a když jsme přišli domů, na několika místech na podlaze leželo něco. Nevím co to bylo a prosím o radu. Tvarem to vypadalo jako dlouhý bobek. Celistvé, drželo to pohromadě, nezapáchalo to. Takže hovínko to nebylo. Bylo v tom spousta granulí a malinký kousek chlupů. Bylo to zvracení? Naše kočka nikdy ještě nezvracela, takže nevím jak to vypadá. Překvapilo mě jak to drželo pohromadě v dlouhé šišce. Nebyla jsem doma, takže jsem jí neviděla když k tomu došlo. Má trávu a dostává pastu na trávení chlupů. Bylo to kvůli chlupům? Nebo se přejedla granulí? Dopoledne dostala odčervovací pastu, ale nikdy předtím jí po ní nic nebylo. A tohle bylo až večer. Jinak nic nového k jídlu neměla. Jenom granulky, na které je zvyklá. Konzervu měla dostat až po našem návratu. Raději jsem jí nic nedala. Poraďte , prosím, co to asi bylo. Děkuji
Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2008 20:59:41
Odpovědět s citátem

Podle mně to jsou chlupy. Jestli je jinak kočka v pohodě, není potřeba plašit. Naše také dostávají trávu i pastu, ale občas takovýhle váleček také vyzvrací. Vypadá to úplně stejně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2008 21:09:04
Odpovědět s citátem

Přesně tímto způsobem se kočka zbavuje spolykaných chlupů když je nedokáže strávit a nahromadí se. Kočka potom sbaští pár granulek a vyvrhne je ven i s chlupy. Zvracení čas od času vás nemusí znepokojovat, problém by nastal pokud by zvracela víckrát během jednoho dne a granulky by byly natrávené.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2008 9:45:17
Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi. Už jsem v klidu. Překvapila mě hlavně ta konsistence a velké množství granulí na malé množství chlupů. Ještě jednou díky.
Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2008 14:49:08
Odpovědět s citátem

Jen doplním - tomu tvaru se říká bezoár.

Jak bylo psáno - je to celkem normální, že kočka se zvracením zbavuje bezoáru v žaludku; někdy to může evokovat vzhled bobku.

Také se dá říct, že zvracení je ta lepší varianta, v horší variantě se může stát, že bezoár projde do střev a tam je ucpe a musí se to pak řešit na veterině.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2009 21:03:48
Odpovědět s citátem

kocour pravidelne po snezeni trochu travy zvraci, nekdy je tam bezoár, co me ale znepokojuje je, ze posledni dva dny, zvraci s krvi, proste je ta voda co vyzvraci naruzovela,
mam zajit k veterinari pro jistotu?
, nebo je treba mozne, ze ho ta trava pri tom zvraceni poreze? protoze ta krev uricte zaludkem neprosla, to by byla zcernala, a neexistuje jiny zpusob jak se zbavit chlupu s zaludku? aby tohle nemusel podstupovat???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2009 23:10:39
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
kocour pravidelne po snezeni trochu travy zvraci, nekdy je tam bezoár, co me ale znepokojuje je, ze posledni dva dny, zvraci s krvi, proste je ta voda co vyzvraci naruzovela,
mam zajit k veterinari pro jistotu?
, nebo je treba mozne, ze ho ta trava pri tom zvraceni poreze? protoze ta krev uricte zaludkem neprosla, to by byla zcernala, a neexistuje jiny zpusob jak se zbavit chlupu s zaludku? aby tohle nemusel podstupovat???


Kdyby mi kočka začala zvracet krev, nabrala bych zvratky do skleničky a ještě ten den šupajdila na veterinu i s kočkou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2009 23:54:58
Odpovědět s citátem

tatiana, ja jsem predpokladala, ze trvale nekrvaci, protoze dneska zvracel dvakrat, jednou jen travu a prusvitnou cirou vodu az po druhe mirne naruzovelou, ale radsi tam s nim zajdu, snad mu nic nebude Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Tráva = zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2009 6:11:14
Odpovědět s citátem

Trávu kočky jedí většinou z důvodu, aby bezoáry vyzvracely (tráva - zvracení, pasty - průchod trávicím ústrojím). Takže pokud kočka bude baštit trávu, bude zvracet. Pokud nemá co zvracet a tráva jí ke zvracení dráždí, namáhá si tím jícen i žaludek, takže může dojít k rozdrásání a klidně až do krvácivého zvracení.

Tak zkuste především nedávat tu trávu, když se domníváte, že po ní zvrací a že tráva mu škodí!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adrifinel



Založen: 17.04.2009
Příspěvky: 36

Předmět: dotazek
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2009 13:09:53
Odpovědět s citátem

Abych nemusela načínat nové téma tak, kocourek ma několik dnů hadičku, aby mohl čurat, tudíž je vycévkovaný. První dny nic nebylo, normal jedl ty svoje dietní granule. Pak ale začal zvracet, takovou žlutou kaši. Měli jsme psa se zánětem žaludku a měl to podobné. Kocourek dobral antibiotika, myslím že penicilín a zvrací pořád několikrát deně a moc nejí a není moc hravý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: dotazek
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2009 16:50:13
Odpovědět s citátem

Myslím, že je z toho chudák celej rozhozenej. Určitě by to chtělo na veterinu, ale četla jsem v jiném vláknu, že je náročné najít pořádného veta u vás :-/

Zvracet může z těch antibiotik, jestli to byly tablety, tak je asi moc nesnáší dobře, Rubka po Synuloxu také zvracela. Takže jednoznačně veterinář, který zastaví zvracení (jsou na to injekce) a nejspíše antibiotika injekčně. Snad se nejedná o zánět žaludku, ale jen o výrazné podráždění.

Držím palce.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adrifinel



Založen: 17.04.2009
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2009 18:00:04
Odpovědět s citátem

No tak z toho nakonec udělali, že se moc nažral chlupů a že je třeba pasty. Je to děs s nima Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2009 21:15:01
Odpovědět s citátem

Náš kocour měl cca 7 měsíců problém se zvracním. Nařral se a po chvíli vyzvracel hnědou kši. Lítali jsme od veta k vetovi a nic. Jen do něj cpali injekce. Nakonec jsme jeli na kliniku do Ústí n/L. Tam mu udělali celkovou prohlídku. Stálo to tenkrát cca 5.000 ( 2 roky) a měl zánět žaludku. Dostal dietu Eukanubu Intestinal, sice je dražší, ale..., a Apo ranitidine 1/4 tablety 2x denně. To bral cca půl roku a granule rok. Jen ty granule a občas jsem mu v Německu koupila konzervu Intestinal. už jsem je ale viděla volně prodejné i u nás. A dneska je v pohodě. Jen mi přijde, že mu nesedí všechno od Hills. Jak dostane třeba jen kuličku Hills, zvrací.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luccia



Založen: 18.07.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2009 20:12:07
Odpovědět s citátem

ahoj mám sphxynxíka mazlíka a má podobný problém, čas od času zvrací.. je to konzistence hovínka, jen jsou tam vidět jakoby nestrávené granulky... Ale tím, že je to naháč se opravdu bezoáry nekonají, máte někdo jiný nápad?
Lucka
_________________
Lucie Jindrová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gaea



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 21:06:30
Odpovědět s citátem

luccia napsal:
ahoj mám sphxynxíka mazlíka a má podobný problém, čas od času zvrací.. je to konzistence hovínka, jen jsou tam vidět jakoby nestrávené granulky... Ale tím, že je to naháč se opravdu bezoáry nekonají, máte někdo jiný nápad?
Lucka


Ahoj všem kočkomilům,
mám obdobný dotázek:

Uz nekolikrat se mi stalo, ze jsem mu dala najist - granule zadny low-end CAT CHOW od Puriny pro kastrovane kocicaky... zbasti je a bud hned nebo po chvili {natravene} je vyblinka ...

nemate nekdo zkusenosti, cim to je? Dostava pastu Gimpet pro chlupum v brisku.

nedavam mu toho tolik, aby toho zbastil kybl Sad kapsicky mi ted uz moc nebasti .. mam zkusit jine granulky ?

nedela to POKAZDE kdyz se naji Surprised((((

Stavajici krmivo > http://www.catchow.com/

Nove krmivo > http://orijen.cz/cz/orijen/about/
Mate nekdo zkusenosti s krmivem Orijen ?
_________________
Čertík Kleofášek I., Mixlík krátkosrstý orientální s pruhovaným rysem ostrovidem Surprised)
Hvězdík, dokonalý kočičí nalezenec - černý gentleman
Merlin Aneesek I., britský trubík s modrým kožíškem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 21:57:48
Odpovědět s citátem

Když zvrací po konkrétních granulích, je třeba vyzkoušet jiné. Kupte jen malé 400g balení jiného krmiva, a uvidíte. Třeba mu nesedne tohle konkrétní. Zkuste třeba zrovna Orijen, to je dobré krmivo. Akorát některé kočky ho milují, jiné naprosto odmítají. Je v něm hodně masa. Pokud by zvracení pokračovalo, na trhu je dost granulí pro kočky s citlivým zažíváním-hledejte mezi veterinárními dietami. Na netu najdete hafo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gaea



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 23:13:05
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Když zvrací po konkrétních granulích, je třeba vyzkoušet jiné. Kupte jen malé 400g balení jiného krmiva, a uvidíte. Třeba mu nesedne tohle konkrétní. Zkuste třeba zrovna Orijen, to je dobré krmivo. Akorát některé kočky ho milují, jiné naprosto odmítají. Je v něm hodně masa. Pokud by zvracení pokračovalo, na trhu je dost granulí pro kočky s citlivým zažíváním-hledejte mezi veterinárními dietami. Na netu najdete hafo.


Děkuji, také jsem měla dojem, že to bude tím krmením ... uvidíme, budu tedy zkoušet, které mu nebude dělat problémy Surprised)

Mmt doma řešíme, zatím jen teoreticky, takže kočkouř je v klidu a bez stresu, kam se škrabadlem a kočkostromem, uvažujeme o kočičí společnici pro naše broučka Smile klidně z útulku, něco jako koťátko Nataška
http://www.kocky-online.cz/jportal/zvire.phtml?id=6142&utulek_id=17
proto by se mi třeba líbila mainská mývalí slečna - koťátko - aby bylo úspěšné soužití jistější Smile
_________________
Čertík Kleofášek I., Mixlík krátkosrstý orientální s pruhovaným rysem ostrovidem Surprised)
Hvězdík, dokonalý kočičí nalezenec - černý gentleman
Merlin Aneesek I., britský trubík s modrým kožíškem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 11:39:28
Odpovědět s citátem

gaea napsal:


Stavajici krmivo > http://www.catchow.com/

Nove krmivo > http://orijen.cz/cz/orijen/about/
Mate nekdo zkusenosti s krmivem Orijen ?


Dotazy ke krmivům, směřujte, prosím, do části o krmivu:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewforum.php?f=37

O Orijenu se navíc už i psalo - http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1085&highlight=orijen
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (15x)
4
Proč kočkám v noci svítí oči? (14x)
5
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top