Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

hubnoucí kocourek

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lenka.pit



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Předmět: hubnoucí kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2010 14:32:06
Odpovědět s citátem

ahoj, zdravím modrokocouří partu...
mám skoro jedenácti měsíčního modrého briťáka, který mi začal hubnout..máme i druhého o půlku mladšího, který je už váhově o dost dál, než-li je Tomík, ovšem, i s tím máme problém, který právě s vetem řešíme, protože je příliš tlustý, i když má dietní granulky značky hills, o tom jsem tu už psala..měli jsme na rozboru nasbírané bobky za tři dny z každého co udělali, vše v pořádku, na pohmat vše ok..mladšímu se teď bude dělat výtěr, jestli nemá přemnožené baktérie ve střevech...ale ten starší prostě nevím co s ním, i vet nám říkal, že je hubený, né že vychrtlý, ale na briťáka má mít více..vím, že každá britka je jiná a každá nemá v uvozovkách 7 kilo a více či méně, jeho otec prý měl 10 kg, což si ani neumím představit, kocourka totiž dostal syn od tatínka, takže jsem ho neviděla. kastrovaný zatím není, ale chystáme se na to, chceme počkat do roka či více pokud to půjde. váží zhruba 4,2kg. ale je na něm vidět, že je hubený..vet nám říkal, že pokud bude žrát společně s jerrym jeho granule bude spíš přibírat, ty granule jsou pro potíže se zažíváním, protože mladší má po všem průjem od samého začátku. ale ten přibírá až moc, narozdíl od Tomíka, jeho ještě navíc přikrmuji kapsičkami od almo nature,iams nebo jiné.nekupuji whiskas či podobné značky..ale už nevím jak dál, podle veta je zdravej. nemůže za to náhodou jaro? je to možná hloupá otázka, ale nic jiného mě už nenapadá..děkuji všem za odpovědi..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2010 16:20:34
Odpovědět s citátem

Zdravím,
tak mě se zdá 4,2 na 11měs. briťáka docela v pohodě.Něketří kocouři jsou prostě subtilnější,nevím jestli máte s PP nebo ne,já totiž vidím na kamarádčiných kočkách,bezpapárkovkách,má tři britky a každá je úplně jiná:)
Míšenka je taková tučnější,Ashley je s prominutím koule tuku a naopak proti nim dvěma je Jessa,a to je hubenule hubená-a všechny jsou to ,,britky".
Může to být i jarem,jakože kocour čeká na volání koček,sám třeba taky skrytě volá a hubne.Já myslím že kastrace by pomohla,a pokud vet nenašel žádný zdrav.problém není důvod proč nevykastrovat.
Každopádně pokud kocour jí,hraje si,není apatický,moc bych to neřešila:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2010 20:37:38
Odpovědět s citátem

Nepíšete,jestli už nemá kocour říji,můj Matěj měl v devíti měsících přes pět kilo,potom začla řije,neznačkoval,neřval,jenom jeho moč začala šíleně zapáchat a začal hubnout!Během 14 dnů mi zhubnul 1,3kg.Nechala jsem ho okamžitě vykastrovat,po domluvě s vetkou,hubnout přestal.Tak nevím,jestli ten váš nemá stejný problém.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.pit



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2010 17:32:02
Odpovědět s citátem

Tomík je kocourek bez PP. dělá mi starosti hubnutí, né malá váha jako taková, už tady jsem četla mnoho článků, kde někdo má britku takovou a jiný makovou. v říji? neřve, neznačkuje a zatím jsem ani nic výraznějšího necítila..no, uvidíme, já nejsem žádný zkušený chovatel, kdo ví, jestli vůbec poznám, jestli je v říji.. Laughing ale asi jo, pokud to bývá výraznější chování..apatický není, je hravý..s kastrací bych ráda počkala, co to půjde až bude vyvinutý, nebo jak to nazvat, ale samo že když by nastaly komplikace a začal hubnout nějak výrazně, přijde o kulky okamžitě Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2010 17:48:54
Odpovědět s citátem

Jde o to, že při říji kocour "touží" ... nemusí se chovat výrazně jinak, nemusí ani značkovat. Jen prostě touží po slečnách (nehuláká Vám doma?) .... no a prostě nebaští. Nicméně on se nevyhladoví, určitě baští, jen míň. Navíc z vlastní zkušenosti můžu říct, že máme doma též cosi britského bez PP a ten si sakra drží lajnu ... můžeme mu podstrojovat, ale on si prostě sní jen to, co potřebuje k životu a nepřežírá se a holt není ten kulatý briťák, bohužel.

11 měsíční kocour už je dost vyvinutý, v tomhle směru bych se kastrace nebála. Ale nezaručí to, že bude baštit víc.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.pit



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2010 18:12:09
Odpovědět s citátem

ne, nehuláká, jen když otevřeme okno, tal mňouká, že chce ven a to dělá od té doby, co jsme s ním začali chodit ven na kšíry. a taky občas mňoukne u dveří, jinak ne..a to on jí, ale přijde mi, že jakmile přijde mladší k misce, mají teda dvě, většinou starší odchází.jakoby mu to nechával, což mi u šelmy jako je kočka přijde zvláštní..ale zrovna před chviličkou nám ten zmetek ukradl z linky smotanou klobásu...syčák.. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (29x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (21x)
3
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
4
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
5
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
6
Cornish rex (15x)
7
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
8
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (15x)
9
Kočka na Titaniku (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top