Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

barva koťátek

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: barva koťátek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 9:32:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jaké barvené kombinace se dají předpokládat z matka britská modrá (rodiče i prarodiče modří) a otec stříbrný černě mramorovaný (po rodičích pátrám). Budou zde pouze varianty modré či stříbrné s kresbamy?

Děkuji za pomoc, s genetikou nějak bojuji:(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 9:50:11
Odpovědět s citátem

Nejlépe Vám asi odpoví Alena V., ta se v genetice vyzná.
Ale trošku mi uníká smysl - jednak si nejsem jistá zda tohle krytí patří mezi povolené, navíc proč křížit stříbrnýho mramoráka do modré?Když bude kresba (nevím zda vůbec může být), tak nebude vůbec tak hezká jako kdyby se křížily dvě ns 22 64 - a ani bych neřekla že je tohohle křížení třeba, vždyť u nás je ns 22 64 přece v typu pěkných dost a už není třeba zakřižovat plnobarevný britky.
Taky mi trochu není jasné že ,,po rodičích pátrám", to snad má kocour v PP,ne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 9:59:16
Odpovědět s citátem

kocour to samozřejmě v PP má, teď jsem si ho od chovatelky vyžádala, čekám než dojde, spíše jsme přemýšlela o vrhu z důvodu že by jsme si rádi stříbrného mramoráka nechali jednoho mi a druhého rodiče, oba pouze na mazlíka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 10:06:55
Odpovědět s citátem

Takže krytí nepatří mezi povolené, pokud je kočka BRI a a kocour BRI ns 22 64:

B. Páření podle zbarvení očí
1 DOPORUČENÁ
1.1 Páření koček s totožným zbarvením očí.
2 PŘÍPUSTNÁ
2.1 Páření koček modrookých, oranžovookých a různookých (viz pozn. 2.3) mezi sebou.
2.2 Páření koček odlišného zbarvení očí v rámci plemen, u nichž je rozdílnost v rámci téže barevné variety povolena standardem (viz pozn. 3).
3 NEDOVOLENÁ
3.1 Páření koček zelenookých s kočkami ostatních zbarvení očí (mimo plemena konkrétně uvedená v poznámce (viz pozn. 3).
4 VÝJIMKY
4.1 Jednotlivé případy schválených experimentů - schvaluje CHK, resp. HPCH.

----
Pokud se tedy bavíme o FIFe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 10:24:06
Odpovědět s citátem

aha Evil or Very Mad
to se budeme muset po koťátkách podívat v nějaké chs v okolí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 16:04:37
Odpovědět s citátem

Přesněš jak píše Aélinnel - toto spojení není chovatelským řádem povoleno a existuje řada důvodů proč tomu tak je. Jednak je to kvůli barvě očí, která u potomků nebude ani oranžová jako u modré matky ani zelená jako u stříbřitého atce ale spíš něco mezi tím a může trvat několik generací než se zase vrátí k ideálnímu stavu. Navíc se dá předpokládat že pokud se narodí stříbřitá koťata tak budou mít rufismus - podkladová barva pod kresbou tedy nebude stříbřitě bílá, ale nejspíš bude mít krémový, béžový nebo nažloutlý nádec. A koťata z tohoto spojení určitě nebudou jen stříbřitá s kresbou ale mohou být i plnobarevná černá nebo modrá, také mohou být kouřová popř. kresbová bez stříbra, Rozhodně není vhodné pouštět se do podobných experimentů obzvlášť když je dostatek vhodných partnerů pro vaši modrou kočku (ideální by pro ni byl modrý nebo lilový kovour, můžete zvolit i čokoládového, černého nebo krémového kocoura popř. bikolora v kterékoliv z těchto barev nebo kresbového kocoura bez stříbra, záleží na tom jaké barvy koťátek chcete odchovat). A stříbřité kresbové kocoury nechte na krytí stejně zbarvených koček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 16:29:11
Odpovědět s citátem

Takže - možná by bylo vhodné nejdříve vědět, zda ten stříbřitý mramorák má zelené či oranžové oči. Pokud má oranžové oči - to jest kod BRI ns 22, nevidím důvod nemoci jej krýt s modrou kočkou. Kotata se narodí v barvě modré a černé, případně v kombinaci se s tříbrem a kresbou.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 17:12:13
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Přesněš jak píše Aélinnel - toto spojení není chovatelským řádem povoleno a existuje řada důvodů proč tomu tak je. Jednak je to kvůli barvě očí, která u potomků nebude ani oranžová jako u modré matky ani zelená jako u stříbřitého atce ale spíš něco mezi tím a může trvat několik generací než se zase vrátí k ideálnímu stavu. Navíc se dá předpokládat že pokud se narodí stříbřitá koťata tak budou mít rufismus - podkladová barva pod kresbou tedy nebude stříbřitě bílá, ale nejspíš bude mít krémový, béžový nebo nažloutlý nádec. A koťata z tohoto spojení určitě nebudou jen stříbřitá s kresbou ale mohou být i plnobarevná černá nebo modrá, také mohou být kouřová popř. kresbová bez stříbra, Rozhodně není vhodné pouštět se do podobných experimentů obzvlášť když je dostatek vhodných partnerů pro vaši modrou kočku (ideální by pro ni byl modrý nebo lilový kovour, můžete zvolit i čokoládového, černého nebo krémového kocoura popř. bikolora v kterékoliv z těchto barev nebo kresbového kocoura bez stříbra, záleží na tom jaké barvy koťátek chcete odchovat). A stříbřité kresbové kocoury nechte na krytí stejně zbarvených koček.


Tazatelka neuvádí, zda má onen stříbřitý kocour zelené či oranžové oči! proto není vhodné jí od krytí předem zrazovat. Nebot pokud je kocour BRI ns 22 62 je možné jej s BRI a pářit.

Co se týče rufismu, já měla stříbřitou kočku po stříbřitých rodičích a měla ho taky, takže není jisté že by čistý stříbřitý původ či naopak přimíchání plné barvy bylo 100% tní jistotou že ho mít bude nebo nebude. Rufismus však není zabarvená bílá podkladová barva, ale do hněda zbarvené konečky stříbrných chlupů. Pokud však chtějí si nechat koťátka na mazlíka, nějaký hnědý chlup ve stříbře, který laik ani nespozoruje by neměl být rozhodující, nehledě na to, že není jistě dané, že by se tam rufismus vyskytl.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 17:20:16
Odpovědět s citátem

Já mám spíš pocit že tazatelka o chovu nic moc neví, ale samozřejmě se můžu mýlit, protože mi nějak uniká - píše, že by si chtěli nechat kotě na mazlíka a jedno pro rodiče, předpokládám že tedy mají chovnou BRI a.
Ale pak nechápu, proč se musí rozhlížet po koťatech v jiné CHS.. no to je fuk.

Reg, máte samozřejmě pravdu, ale ns 22 s oranžovýma očima pokud vím u nás moc není, ty zelené jsou rozšířenější a známější, proto jsem to tak myslela.
Ale i kdyby to byly oranžové oči, tak já bych to krytí neuskutečňovala, pokud to má jediný důvod a to že se možná narodí ns 22 koťata - když je u nás hafo plnobarevných kocourů kterými lze krýt, stejně jako nabídka ns 22 jako chovných jedinců, po kterých se může dále ns 22 odchovávat.
Prostě mi přístup ,,odchovám si svojí barvu" nepřijde blízký, ale je to věc názoru.Já bych prostě pro modrou BRI volila plnobarevného kocoura.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2010 9:39:11
Odpovědět s citátem

No, právě - já jsem nechtěla být včera za tu "zlou", ale rovněž mi to tak příjde. (Že dotyčný o chovu moc neví) Dneska si každý pořídí CHS a až pak zvažuje důsledky svých činů, což je dle mého hlediska celkem špatně. Ale aspoň se v tomto případě předem zeptá, což je ta lepší varianta... Cool
Nejsem taky žádný přeborník, ale než něco udělám, tak mám kolem sebe naštěstí hodně moudré chovatelky, od kterých se mám co učit, takže je kde brát a jsem tomu ráda.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2010 9:59:35
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
No, právě - já jsem nechtěla být včera za tu "zlou", ale rovněž mi to tak příjde. (Že dotyčný o chovu moc neví) Dneska si každý pořídí CHS a až pak zvažuje důsledky svých činů, což je dle mého hlediska celkem špatně. Ale aspoň se v tomto případě předem zeptá, což je ta lepší varianta... Cool
Nejsem taky žádný přeborník, ale než něco udělám, tak mám kolem sebe naštěstí hodně moudré chovatelky, od kterých se mám co učit, takže je kde brát a jsem tomu ráda.


Ano to je přesně ono - chovku si může pořídit každý.

Ono by vůbec nebylo od věci, kdyby se k žádosti o zřízení chovatelské stanice museli udělat jakési testíky - základ informací o chovatelských či výstavnách řádech a alespon velmi minimální znalost genetiky, aspoň co se barev týče. Já když vidím, jak chovají lidé, kteří ani neznají všechny barvy a nikdy je třeba ani neviděli na živo, což mi příjde jako úplný základ, nechápu jak se takto mohou věnovat chovu.
Jakýmisi testíky či zpřísnění pravidel by se hodně omezilo i to nekontrolovatelné přemnožování koček za účelem ani nevím jakým, neb pokud někdo odchovává koťata a pak je většina lidí prodává za 2-3tisíce kč nebo darují, nemají šanci tím ani pokrýt své náklady.
Já se každého vždy ptám - když Vás zastaví na ulici cizí člověk a bude chtít po Vás 100kč - dáte mu je? každý odpoví - né proč...? A já říkám - proč bych tedy já měla cizím lidem věnovat kotata, kterých odchov mě stál spoustu peněz, neboť se jim a jejich péči hodně věnuji a jít tímto pod cenu? Proč ti lidé přivádí na svět ta kotata, když tomu nerozumí, ve většině ani nechtějí rozumět, neb ono mít roztomilá koťátka je vlastně zábava a neumí jim pak najít vhodný domov, tak se jich zbavují za kdejakou možnou cenu, jen aby se kotat střepali?
Ale někteří chovatelé, kterým jde opravdu o chov a zvířata si hold dají do prodejní smlouvy podmínky povinné konzultace o každém "pohybu" kočky, at již k veterináři či v chovu.
Toto však píšu obecně, nikoliv konkrétně k tazatelce.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2010 12:54:06
Odpovědět s citátem

Reg napsal:

Ono by vůbec nebylo od věci, kdyby se k žádosti o zřízení chovatelské stanice museli udělat jakési testíky - základ informací o chovatelských či výstavnách řádech a alespon velmi minimální znalost genetiky, aspoň co se barev týče.


Reg, to je sice hezká, leč neuskutečnitelná myšlenka. Každý je zodpovědný za svůj chov, kde není řízený chov, je na každém chovateli, jak se zachová v rámci povolení CHŘ, stejně tak je na zájemci, odkud kotě koupí!
Tahle podmínka by ještě rozšířila odchovy bezpapíráků. Je tedy na každém, jak moc chce do výsledků daného páření proniknout a co chce odchovat - já např. neprodám silver pointa do rukou začátečníkovi, který neumí se stříbrem zacházet a nerozvážným spojením by pak "zaplevelil" kde co. Takže vše je v lidech, jak chovatelích na straně jedné, tak potencionálních majitelích na straně druhé. Pak jsou ještě tací, kteří před nepovoleným křížením v SCHK utečou do klubu, který nic nezakazuje, ovšem mnohdy pohled do PP takových jedinců zcela jasně ukáže, že z daného spojení se takové barvy vůbec narodit nemohly - takže - každý svého štěstí strůjcem...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2010 16:37:15
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Reg napsal:

Ono by vůbec nebylo od věci, kdyby se k žádosti o zřízení chovatelské stanice museli udělat jakési testíky - základ informací o chovatelských či výstavnách řádech a alespon velmi minimální znalost genetiky, aspoň co se barev týče.


Reg, to je sice hezká, leč neuskutečnitelná myšlenka. Každý je zodpovědný za svůj chov, kde není řízený chov, je na každém chovateli, jak se zachová v rámci povolení CHŘ, stejně tak je na zájemci, odkud kotě koupí!
Tahle podmínka by ještě rozšířila odchovy bezpapíráků. Je tedy na každém, jak moc chce do výsledků daného páření proniknout a co chce odchovat - já např. neprodám silver pointa do rukou začátečníkovi, který neumí se stříbrem zacházet a nerozvážným spojením by pak "zaplevelil" kde co. Takže vše je v lidech, jak chovatelích na straně jedné, tak potencionálních majitelích na straně druhé. Pak jsou ještě tací, kteří před nepovoleným křížením v SCHK utečou do klubu, který nic nezakazuje, ovšem mnohdy pohled do PP takových jedinců zcela jasně ukáže, že z daného spojení se takové barvy vůbec narodit nemohly - takže - každý svého štěstí strůjcem...


Ano , ano - nezbývá než-li souhlasit Smile
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top