Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Šanta kočičí

Fórum: Tipy a triky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Šanta kočičí
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 13:30:18
Odpovědět s citátem

Ahoj kočkomilci!
Ráda bych znala váš názor. Chtěla bych koupit naší Bettynce několik sazenic šanty Laughing a udělat jí na zahradě její záhonek Razz nebo truhlík. Mám ovšem obavu, že se nám budou na zahradu stahovat kočky ze širokého a dalekého okolí, což bych nerada. Dočetla jsem se totiž, že kočka pozná vůni šanty ve vzduchu na docela slušnou vzdálenost. Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti? Děkuji za odpovědi. Kačka a Betty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Šanta kočičí
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 14:18:35
Odpovědět s citátem

Moje zkušenost se semínky šanty je taková, že čerstvá s našimi nic nedělala, přitom po sušené se mohou umlátit. Takže jsem se na pěstování šanty vyprdla a kupuju jim sušenou.

Jinak nevím, do jaké dálky mohou šantu kočky vycítit, ale jestli jsou v okolí kočky, asi bych si na zahradu žádnou nevysazovala, co kdyby náhodou tam fakt přišly ... aby tu pak brzy nebyl dotaz - jak se zbavit cizích koček na zahradě, které k nám chodí fetovat šantu Twisted Evil

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 16:26:29
Odpovědět s citátem

Asi bych nejdříve vyzkoušela jak vaše kočka na šantu reaguje. Podle mých zkušeností na ni reagují jen některé kočky, jiné nechává naprosto v klidu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 20:32:50
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Asi bych nejdříve vyzkoušela jak vaše kočka na šantu reaguje. Podle mých zkušeností na ni reagují jen některé kočky, jiné nechává naprosto v klidu.


Přesně tak, naše kočičáky nechává v klidu oba dva.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mihaji



Založen: 05.05.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 11:08:38
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Alena V. napsal:
Asi bych nejdříve vyzkoušela jak vaše kočka na šantu reaguje. Podle mých zkušeností na ni reagují jen některé kočky, jiné nechává naprosto v klidu.


Přesně tak, naše kočičáky nechává v klidu oba dva.


Tak to naše se po ní naopak mohou utlouct, všechny tři a to jsou kastráti Very Happy časem se pokusím přitlapkovat nějaké důkazné foto Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
L&P



Založen: 04.05.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 16:54:13
Odpovědět s citátem

Ahojte, pročítám si tuto diskuzi a stále nemůžu přijít k čemu ta šanta je dobrá. To nějak láká kočičky, mají to jíst?
Jen jsem se dočetla, že aroma šanty je tak silné, že se o rostlinu kočičky otírají, a že je to jako rituál při páření. Ale vaše zkušenosti mi to snad objasní lépe. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mihaji



Založen: 05.05.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 17:04:31
Odpovědět s citátem

L&P napsal:
Ahojte, pročítám si tuto diskuzi a stále nemůžu přijít k čemu ta šanta je dobrá. To nějak láká kočičky, mají to jíst?
Jen jsem se dočetla, že aroma šanty je tak silné, že se o rostlinu kočičky otírají, a že je to jako rituál při páření. Ale vaše zkušenosti mi to snad objasní lépe. Smile


Dalo by se říct, že její vůně je rajcuje. Naše číči z toho byly na větvi, slastně se válely, otírali se o pytlíček se šantou, Andělka ho dokonce dost intenzivně oslintala. Ale těžko se to popisuje, musí se to vidět. Prostě se jim to vážně hodně líbí, ale taky na to nereagují všechny kočičky stejně a některé dokonce vůbec Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
L&P



Založen: 04.05.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:17:26
Odpovědět s citátem

Aha, kdepak to dostanu koupit? V květinářdtví to asi jen tak neseženu, že? Zkusím, jestli to i ty naše kocoury bude rajcovat. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:20:49
Odpovědět s citátem

Já jsem našla sazenice v tomto zahradnictví.

http://www.zahradnictvikrulichovi.cz/obchod/Trvalky/search?search_for_type=detail&search_for_in_cat=1&search_for_string=%C5%A1anta&x=12&y=11

Mají i e-shop. Jinde jsem ji nenašla. Betty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mihaji



Založen: 05.05.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:42:54
Odpovědět s citátem

L&P napsal:
Aha, kdepak to dostanu koupit? V květinářdtví to asi jen tak neseženu, že? Zkusím, jestli to i ty naše kocoury bude rajcovat. Laughing


Já koupila pytlíček s už usušenou šantou, jako hračku na umisťovací výstavě, jinak by to třeba mohli mít v nějakém zverimexu, nebo se dají hračky se šantou sehnat i na netu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
L&P



Založen: 04.05.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:50:46
Odpovědět s citátem

Děkuju moc za rady poptám se tady u nás, kde se to dá sehnat. Vysadit bych si to asi nemohla, páč nemám zahradu a dočetla jsem se, že to dorůstá jednoho metru a v našem malém bytě by to nebylo kde umístit. Takže volím sušenou.
Děkuji Vám moc za rady. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:51:06
Odpovědět s citátem

Hračky se sušnou šantou se dají koupit v každém zverimexu i na netu. Taky se jí říká kat nip. Polštářek se sušenou šantou jsem naší Betty koupila, ale to jí moc nezajímá. Ale živá kočičí tráva nebo šáchor, které jsem jí koupila, to je něco jiného. Je z toho úplně šílená. Lítá kolem, kouše jí, skáče do ní, válí se v ní, prostě si to užívá. Vydrží jí to celé hodiny. Proto jsem chtěla zkusit čerstvou šantu. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CherryAnn



Založen: 10.11.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2010 13:46:56
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Taky se jí říká kat nip.


Catnip Wink
Naše kočky ji milují, čerstvou jsem raději ani nezkoušela, když jsem videla, co s nima dělá sušená Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top