Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

uchovneni

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: uchovneni
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2013 9:41:32
Odpovědět s citátem

Zdravim chovatelky a chovatele,
právě jsem na webu SCHK "objevila" že pro chovnost stačí veterinární osvědčení, výstava už není nutná. To znamená, že každá kočka s PP a čipem je automaticky chovná ve 12 měsících, lékař jen potvrzuje, že nemá zálomek, kýlu, kocour sestoupená varlata a u bílých sluch. Pro mně je to novinka.
Trochu mně to mrzí, protože veterinář neposuzuje plemeno a výstavy mně baví, ale pro hodně lidí to bude příležitost začít chovat s PP, protože výstavy byly pro hodně lidí odstrašující záležitost.

Odkaz na informaci přímo ze stránek SCHK
http://www.schk.cz/schk/novinky.htm


Naposledy upravil Martina Kobylisy dne 9. 4. 2013 14:30:31, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: uchovneni
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2013 20:39:52
Odpovědět s citátem

pěkný večer , to je asi pěkný nesmysl právě ty výstavy jsou určené jestli bude kočka chovná neznamená že kočka s PP určená k chovu bude ve finále vhodná k chovu jelikož u kotěte toho zase až tolik nevidíte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Výstavy - chovnost
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2013 12:52:19
Odpovědět s citátem

Majkle,

teď jsem se pobavila!! Kdyby na výstavách šlo opravdu jen a jen o to, že ocenění budou dostávat pouze kvalitní kočky, tak je ráda začnu objíždět!!
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2013 16:07:18
Odpovědět s citátem

Ted to asi moc nechápu pokud kočka nemá určitou kvalitu a je s pp tak nemuže bít určená do chovu .nebo chcete říct že každá kočka s pp bude chovná,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2013 18:39:51
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Ted to asi moc nechápu pokud kočka nemá určitou kvalitu a je s pp tak nemuže bít určená do chovu .nebo chcete říct že každá kočka s pp bude chovná,


Majkle, ne - ale na výstavách se bohužel zdaleka neuchovní jen kvalitní kočky. někteří lidé mají s posuzovateli užší vztahy a dojde tak např. k tomu, že dostane lepší hodnocení ta horší varianta a navíc, výstav je mnoho, takže pokud třeba na první výstavě neuspějete, tak jezdíte tak dlouho, až získáte příslušné hodnocení... Výstavy opravdu nemají moc společného s tím, že se do chovu dostanou jen a jen kvalitní jedinci =( Navíc je spousty zdravotních vyšetření, která nejsou povinná a jsou lidé, kteří co nemusí, to neudělají a tento přístup výstava rovněž nějak neovlivní. Je spousty věcí, které s tím souvisí a kdo má trpělivost a méně typové zvíře, tak svojí vytrvalostí si titul jednou stejně vyjezdí.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: uchovneni
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2013 19:30:09
Odpovědět s citátem

Pěkný večer
tak Vám děkuji za vysvětlení u psu to je přesně jak píšete ale u koček jsem si myslel že je to jinak , soudím podle toho jak se preferují kočky s PP .
Naše jasmína je též s PP ale né moc vydařená takže jsme se ani nesnažili
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2013 20:12:38
Odpovědět s citátem

Nejde o preferování koček s PP - je to všechno v lidech. Jen u koček bez PP je daleko vyšší riziko různých onemocnění, které se u koček bez PP ani neřeší a pak se někdo diví, že mu umře koťátko apod. Já bych si dnes čičinu bez PP a bez vyšetřených rodičů kromě základních vyšetření, jako je FIV, FeLV a PKD nepořídila a v dnešní době hlavně i po rodičích, kteří by nebyli testovaní na HCM kotě nevzala, ani kdyby mi za ni ještě připlatili...
Může se i stát, že některé koťátko z vrhu neodpovídá plně standardu a pak je určeno jen na mazlíka bez možností chovu... Neříkám, že výstavy jsou špatné, ale nelze spoléhat na to, že kočka, která projde výstavou je "výstavní". Byla jsem na výstavě několikrát a najdou se tam opravdu krásné čičiny. Je to všechno o lidech. Při pořízení koťátka je třeba i trošku zapátrat, od koho si tu čičinu pořídím. Je CHOVATEL a chovatel. Na všem najdete dobrou i tu špatnou stranu mince.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: Re: uchovneni
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2013 13:48:40
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
že pro chovnost stačí veterinární osvědčení, výstava už není nutná. To znamená, že každá kočka s PP a čipem je automaticky chovná ve 12 měsících, lékař jen potvrzuje, že nemá zálomek, kýlu, kocour sestoupená varlata a u bílých sluch.


A to je dobře. ne? Aspoň se část Vámi hanlivě označovaných "Množitelů" může stát legálními chovateli. Ať už s s velkými nebo malými písmeny. Jde přece o to, aby kočka byla zdravá. A jestli bude stříbřitá nebo bude mít uši posazené o kousek níž než je předepsáno, je snad jedno. Kdo a proč tvoří exteriérové tabulky pro plemena? Konkrétně na tu stříbřitost jsem se už ptala v jiném vláknu.
_________________
Stokrát opakované mystifikaci každý nakonec uvěří. Apríl!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top