Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak pouštět kočku ven

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Jak pouštět kočku ven
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 13:37:25
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni,
chtěla bych pprosit o radu nebo o vaše zkušenosti s pouštěním kočky ven. Mám Britskou modrou s PP. (Moje obyvy by byly stejné i kdyby byla bez PP). Je jí necelých 5 měsíců a je to hrozné třeštidlo Twisted Evil . Moc se bojím, že se jí venku něco satne, že uteče, ztratí se nebo jí někdo ukradne. Je to můj miláček, takže bych to asi nepřežila Crying or Very sad .Bydlíme na venkově v domku se zahradou. Nejdříve jsem jí nechtěla pouštět ven vůbec. Nakonec jsem koupila kšírky a už jsme byli dvakrát na vodítku na zahradě. Kšírky snáší naprosto bez problémů a venku se jí moc líbí, takže jí o to nechci ochudit. Nevím jestli je vhodné nechat jí běhat na hodně dlouhém vodítku. Bojím se, že když jí pustím, uteče. Jak chodí vaše kočky ven? Díky za rady Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 14:35:24
Odpovědět s citátem

Já být na vašem místě, tak kočku bez dohledu (tedy kšírek) ven vůbec nepouštím. Zvláště jedná li se o očividně "značkovou" kočičku.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 14:56:35
Odpovědět s citátem

Ahojky, já řeším to samé. Byla bych ráda kdyby hlavně v léte semnou kočenka jezdila k rodičům na zahradu, takže trénujeme na vodítko. Mám strach, že bez něj by se mi kočenka nekam zatoulala! Crying or Very sad Až uvidím jak se chová s vodítkem za delší dobu, tak jí pak třeba pustím. Ale to jedině zda se bude držet v blízkosti. Zatím raději nepouštím - je to taky éro ( 9 měsíců) Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 18:11:47
Odpovědět s citátem

Já osobně tohle neřeším, "značková" kočka venku by asi dlouho nepobyla a aniž by chtěla, skončila by u někoho jiného. Když se kradou i psi ze zahrad... Já bych to prostě neriskovala. Jedině na vodítku a pod dozorem. Jinak si člověk koleduje, že o miláčka přijde. Ideální je, pokud může mít kočina venkovní výběh ve voliéře, ake k tomu musí být podmínky. Jinak radši jen sluníčko u otevřeného a zasítovaného okna.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 19:09:39
Odpovědět s citátem

My kočky pouštíme, ale jen na chatě. Je tam klid, málo aut. Kočiny jsou ve svém živlu a také s PP. Lezou po stromech, brousí si drápky o kmeny, loví mouchy a drží se u nás na pozemku. Někdy přeskočí plot, pokud je vidíme a zavoláme, vrátí se. Pokud je nevidíme přeskočit, každou chvíli je kontrolujeme, kde jsou a na zavolání přijdou. Je krásné, pozorovat je jak jsou spokojené. Když svítí sluníčko, vyhřívají se. Jak se začne stmívat, svoláme je do chaty a už je nepouštíme. Se tmou mají sklony jít lovit a nechtějí pak domů. V noci jsou krásně unavené a spí a my také Very Happy

Emilly
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak pouštět kočku ven
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2008 18:43:29
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Ahoj všichni,
chtěla bych pprosit o radu nebo o vaše zkušenosti s pouštěním kočky ven. Mám Britskou modrou s PP. (Moje obyvy by byly stejné i kdyby byla bez PP). Je jí necelých 5 měsíců a je to hrozné třeštidlo Twisted Evil . Moc se bojím, že se jí venku něco satne, že uteče, ztratí se nebo jí někdo ukradne. Je to můj miláček, takže bych to asi nepřežila Crying or Very sad .Bydlíme na venkově v domku se zahradou. Nejdříve jsem jí nechtěla pouštět ven vůbec. Nakonec jsem koupila kšírky a už jsme byli dvakrát na vodítku na zahradě. Kšírky snáší naprosto bez problémů a venku se jí moc líbí, takže jí o to nechci ochudit. Nevím jestli je vhodné nechat jí běhat na hodně dlouhém vodítku. Bojím se, že když jí pustím, uteče. Jak chodí vaše kočky ven? Díky za rady Kačka


Dnes jsem byla s kočenkou venku - na vodítku. Smile Není ještě zvyklá chodit ven, takže se dost bála a chtěla zalést různě do lešení, nebo pod dříví atd. Myslím, že kdyby neměla vodítko, tak jí ještě teď někde přesvědčuju ať vyleze! Bez vodítka bych ven nechodila Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak pouštět kočku ven
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 6:04:23
Odpovědět s citátem

Pokud by moje čičiny měly možnost volného výběhu, tak bych je stejně venku na volno pobíhat nenechala. Nebezpečí pro čičiny je víc než dost - od zatoulání se, přes přejetí, krádež nebo napadení třeba psem nebo člověkem. A nespoléhala bych se na to, že se čičina bude držet na zahradě, na zápraží nebo že na zavolání přiběhne.

April

P.S.: Jestli jí je cca 5 měsíců, tak na začátku jara či přes léto by na ní mohlo přijít mrouskání a to Vám může utéct tak rychle, že se ani nenadějete a přinese Vám domů koťata od neznámého ženicha. Takže pokud byste přecejen nechala čičinu pobíhat venku, tak jí včas vykastrujte.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 9:34:38
Odpovědět s citátem

My jsme na té chatě na samotě, takže se jim nic nestane a hlavně je neustále hlídáme. Ale pamatujte, že jak jednou zjistí, že venku je to prima, bude to vyžadovat. Ve městě bych je nepustila vůbec. Ani na vodítku. Bojím se, že bychom potkali pejska, který kočky nemusí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 10:34:29
Odpovědět s citátem

Byly už jsme taky několikrát venku. Na kšírkách a vodítku. Nejdřív se jí nnechce ven a otom zase neche dovnitř. Mňouká za dveřmi a drápe se ven. To je mi jí vždycky dost líto. Na zahradě mám spoustu práce, tak jsem jí zkusila přivázat na dlouhé vodítko, aby si dělala co chce a já jí při práci po očku sledovala. Zatím nám to tak vyhovuje oběma. Uvidíme časem. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Dlouhé vodítko
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 13:30:59
Odpovědět s citátem

Na hodně dlouhé vodítko pozor, molo by se stát, že by se někde zamotala nebo zahákla a nedej bože aby se na něm uškrtila, ale to by snad na kšírách nemělo hrozit. Nebo co zhodnotit klady a zápory voliéry pro kočku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 15:01:23
Odpovědět s citátem

I když je na vodítku, jsem stále na dohled a sleduji jí a vymotávám. Voliéra je bohužel pro mne asi nedostupná. Na zahradě je místo již pouze na přímém slunci, což asi není úplně vhodné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: Re: Jak pouštět kočku ven
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2008 8:01:28
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Ahoj všichni,
chtěla bych pprosit o radu nebo o vaše zkušenosti s pouštěním kočky ven. Mám Britskou modrou s PP. (Moje obyvy by byly stejné i kdyby byla bez PP). Je jí necelých 5 měsíců a je to hrozné třeštidlo Twisted Evil . Moc se bojím, že se jí venku něco satne, že uteče, ztratí se nebo jí někdo ukradne. Je to můj miláček, takže bych to asi nepřežila Crying or Very sad .Bydlíme na venkově v domku se zahradou. Nejdříve jsem jí nechtěla pouštět ven vůbec. Nakonec jsem koupila kšírky a už jsme byli dvakrát na vodítku na zahradě. Kšírky snáší naprosto bez problémů a venku se jí moc líbí, takže jí o to nechci ochudit. Nevím jestli je vhodné nechat jí běhat na hodně dlouhém vodítku. Bojím se, že když jí pustím, uteče. Jak chodí vaše kočky ven? Díky za rady Kačka


Naše kočky (briťák, kříženec brita a micka) chodí ven a dovnitř, kdy se jim zamane. (Žijeme taky na venkově, v domě se zahradou a daleko od rušných silnic.)

Jistě, je to riziko - nedávno jsme přišli o jednoho kocourka v důsledku zranění, která někde venku utrpěl (asi od psa), jiný kocour (briťák jako ta vaše) se postavil na vlastní tlapky a vede teď život skoro toulavé kočky - potkávám ho jen občas, ale vypadá spokojeně. Ale pořád mi přijde lepší takové riziko, než aby kočky - zvlášť na venkově - nevěděly, co je to proběhnout se po zahradě, vylézt na strom nebo chytit myš. Mimo to - kočka, které se venku líbí, se může snažit Vám utéct; uhlídat odhodlanou kočku nelze; a kočka, která uteče ven, kde to nezná, je ve vážných problémech.

Vodit kočku na kšírkách mi přijde jako zvěrstvo, promiňte - naše kočky by mi za takový nápad asi pěkně vynadaly. Ale pokud to ta Vaše dobře snáší a máte na to čas, dopřávejte jí to, jak jen můžete. O velké venkovní voliéře na zahradě neuvažujete? Je to rozhodně bezpečnější než volný pohyb venku, a pro kočku rozhodně zajímavější, než být jen doma.

Osobní cynické doporučení - zvyšte počet koček! Jednak na tu jednu nebudete tak vázaná (něco stát se jí klidně může i doma, může onemocnět - když Vám pak bude mizerně, ostatní kočky Vám pomůžou z deprese, testováno!), jednak bude i kočičkám spolu líp a větší legrace. Každá kočka je jiná osobnost, ale vždy skvělá - a mít kolem sebe víc skvélých osobností není nikdy špatné...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Jak pouštět kočku ven
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2008 9:59:28
Odpovědět s citátem

[quote="mant"]
Betty napsal:
Ahoj všichni,
chtěla bych pprosit o radu nebo o vaše zkušenosti s pouštěním kočky ven. Mám Britskou modrou s PP. (Moje obyvy by byly stejné i kdyby byla bez PP). Je jí necelých 5 měsíců a je to hrozné třeštidlo Twisted Evil . Moc se bojím, že se jí venku něco satne, že uteče, ztratí se nebo jí někdo ukradne. Je to můj miláček, takže bych to asi nepřežila Crying or Very sad .Bydlíme na venkově v domku se zahradou. Nejdříve jsem jí nechtěla pouštět ven vůbec. Nakonec jsem koupila kšírky a už jsme byli dvakrát na vodítku na zahradě. Kšírky snáší naprosto bez problémů a venku se jí moc líbí, takže jí o to nechci ochudit. Nevím jestli je vhodné nechat jí běhat na hodně dlouhém vodítku. Bojím se, že když jí pustím, uteče. Jak chodí vaše kočky ven? Díky za rady Kačka


Naše kočky (briťák, kříženec brita a micka) chodí ven a dovnitř, kdy se jim zamane. (Žijeme taky na venkově, v domě se zahradou a daleko od rušných silnic.)

Jistě, je to riziko - nedávno jsme přišli o jednoho kocourka v důsledku zranění, která někde venku utrpěl (asi od psa), jiný kocour (briťák jako ta vaše) se postavil na vlastní tlapky a vede teď život skoro toulavé kočky - potkávám ho jen občas, ale vypadá spokojeně. Ale pořád mi přijde lepší takové riziko, než aby kočky - zvlášť na venkově - nevěděly, co je to proběhnout se po zahradě, vylézt na strom nebo chytit myš. Mimo to - kočka, které se venku líbí, se může snažit Vám utéct; uhlídat odhodlanou kočku nelze; a kočka, která uteče ven, kde to nezná, je ve vážných problémech.

Vodit kočku na kšírkách mi přijde jako zvěrstvo, promiňte - naše kočky by mi za takový nápad asi pěkně vynadaly. Ale pokud to ta Vaše dobře snáší a máte na to čas, dopřávejte jí to, jak jen můžete. O velké venkovní voliéře na zahradě neuvažujete? Je to rozhodně bezpečnější než volný pohyb venku, a pro kočku rozhodně zajímavější, než být jen doma.

Osobní cynické doporučení - zvyšte počet koček! Jednak na tu jednu nebudete tak vázaná (něco stát se jí klidně může i doma, může onemocnět - když Vám pak bude mizerně, ostatní kočky Vám pomůžou z deprese, testováno!), jednak bude i kočičkám spolu líp a větší legrace. Každá kočka je jiná osobnost, ale vždy skvělá - a mít kolem sebe víc skvélých osobností není nikdy špatné...[/quote]

Proč "cynické" doporučení? Je to naprosto pravda! S tím nelze než souhlasit.

Jinak já osobně bych prostě nesnesla, aby se mi kočka pohybovala, kde nemám o tom přehled, sežrala, o čem nemám potuchy a pak mi doma lezla do postele a na stůl. Takže já v tom mám jasno-kočka buď trvale venku, nebo trvale doma. Mezi tím jedině do kryté voliéry nebo procházka na vodítku pod dohledem, pro mě nic dalšího nepřipadá v úvahu. Tím nechci říct, že vše jiné je špatně Exclamation - takhle to prostě beru JÁ.
Nehovoře o riziku, žeby člověk mohl o miláčka přijít nebo by se mohl přibelhat domů zmasený třeba i umřít. Br, to bych nechtěla zažít Sad Ale opakuji, je to jen a jen můj názor a nikomu neberu ten jeho.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2008 10:01:01
Odpovědět s citátem

Tak my toto budeme poprvé řešit letos v létě. Bydlíme v paneláku, ale v létě budeme jezdit na chatu a přiznám se, že představa že kocoura pustím jen tak ven, je pro mě hrozná. Jednak jsou tam auta, ale hlavně cizí neopečovávané kočky. Čekám mimčo a tak v každém případě chci zamezit styk kocoura s těmi kočkami. Takže já rozhodně budu volit vodítko, i když mi ho bude trochu líto. Crying or Very sad
Někdy se zamýšlím, jestli ta moje přehnaná starostlivost kocourka "nedusí", člověk myslí na všechna nabezpečí a přitom by se kočky tak rády proběhly Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2008 12:19:26
Odpovědět s citátem

Ahojjj
Náš Matýsek Britský modrý, chodí taky ven....Bydlíme v paneláku, ale chodíme k našim na oplocenou zahradu....nejdříve jako menšího jsem ho brala na vodítku...bál se, ale to je normální a otrkal se....Teď to je tak, že doma nasadíme škýry a vyrazíme...cestu už zná tak si to štráduje po chodníčku k našim na zahradu....tam mu škýry sundám (aby se mi nekde nezahákl) a lítá na zahradě....někdy tam jsme pul hodky,nekdy 3 h. Jak kdy...podle počasí...a času. Leze po stromech , na střeše a i k sousedům....vše si tam označkoval (je nekastrovaný) a je to tam jen jeho!!!!! Jednou se objevil i jinej kocour a Mates ho prohnal a vyhnal!!!! Někdy si někal zajde...ale tak max. na 20 min. a hned je zpět. Hlídám ho, a kdyby se nevracel šla bych ho hledat...zatím nám to funguje a Mates to uplně miluje!!!!!!!! Doma se pak naji a jen tak odpočívá , je na něj pak úžasný pohled!!!!!! Very Happy Někdy vezmem i škýry a jdem do parku, tam to vše očuchá a proběchne se..tam ho teda nepoštím. ale taky to má rád! Já si myslím, že každý musí zvážit sám co je pro kočičáka dobré a co nebezpečné....každá číča je jiná....já osobně vím, že náš Mates ven chodí rád a proto mu to dopřávám, chápu, že je to někdy riziko....ale to si myslím, že je skoro všeho na světě....tedy doma se mu nic nestane...ale bude doma zavřený.............. Sad takže tak Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2008 14:08:24
Odpovědět s citátem

Janaa napsal:
Teď to je tak, že doma nasadíme škýry a vyrazíme...Wink

Co je to škýry?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2008 17:13:25
Odpovědět s citátem

Já bych řekla kšíry. Chybička v překlepu zřejmě. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2008 18:02:27
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Já bych řekla kšíry. Chybička v překlepu zřejmě. Smile

Překlep bych pochopila ale je to tam třikrát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2008 18:33:57
Odpovědět s citátem

Tak je to nové slovo. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
insoomnia



Založen: 18.04.2013
Příspěvky: 2

Předmět: Pouštění koček ven .. týrání?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 9:56:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
chtěla bych se s vámi podělit o zkušenost s pouštěním koček ven a ráda bych také slyšela váš názor.

Vychovala jsem 8 koček (jednu kočku mám doma, ještě není vykastrovaná, ale druhá co je venku už je).
Aktuálně mám dohromady 6 koček a jak jsem psala výše, jedna je doma kvůli tomu, že není vykastrovaná.
Kočky si beru každým rokem. Někdy jednu, někdy dvě. Nejsou to žádné šlechtěné kočky, ale je to taková "pouliční směska".
Beru si je prakticky od koťátka a mám je doma. Starám se o ně, pravidelné kontroly, jde mi o to, aby si zvykli na člověka ..,
Jsem z malé vesnice, máme zahradu a hezkou přírodu kolem.
Cca v půl roku kocoury připravuju na to, že je jednou vypustím ven. Ze začátku je nosím v náruči, pak je pouštím normálně ale hlídám je.
Řekla bych že kolem toho roku/roku a půl jim dám na výběr, jestli chtějí zůstat doma, nebo chtějí jít ven. Všechny kočky se rozhodly jít ven.
Venku mají misky s vodou, jídlo dvakrát/třikrát denně a boudu, která je vyteplená a jsou v ní deky.
Kočky si občas beru domů (hlavně přes zimu). Tři kocouři s kočičkou co jsou už cca 2,5 roku venku jsou zdraví, zdatní a drží se domova.
Kontroly mají tak dvakrát ročně a i paní veterinářka souhlasí s tím, že pokud ony samy chtějí ven, líbí se jim tam, vypadají zdravě tak je mám ven normálně pouštět.
Kdykoliv by byla má kočka nějak nemocná, nebo i já sama poznala, že se třeba porvala a není na tom nejlíp tak si ji okamžitě beru domů.

A teď otázka. Je tohle týrání zvířat? Já si to nějak neuvědomuji. Před dveře mi občas nosí myšky, lezou po stromech a tráví čas hlavně na zahradě. Samozřejmě se občas zatoulají, ale nikdy to nebylo víc jak 3 dny.
Je mi jasné, že se může stát cokoliv, ale to já neovlivním.
Ze začátku výchovy jsem ty kočky chtěla mít stále doma, ale jakmile byla někde jakákoliv škvírka tak mi utekli ven.

Ráda bych si přečetla vaše názory, jelikož já se nemůžu smířit s tím, že mě někdo nařknul tyrankou.
Kočky miluji. I když jsou venku, mají mou péči. Trávím s nima každou volnou chvilku. Jsou to pořád mazlíci.

Děkuji za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pouštění koček ven .. týrání?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 11:22:10
Odpovědět s citátem

Můj názor je, že v případě, že byste si kočky brala cíleně s vědomím, že jejich životnost u Vás by byla jen jedno léto (kdy by ji zakousnul pes, přejelo auto, otrávila se návnadou na hlodavce, zastřelil jí myslivec) tak pak bych klidně řekla, že ano. Protože vystavit kočku riziku volného pohybu s vědomím, že nepřežije víc jak jeden rok, by bylo sakra na pováženou. Samozřejmě jako bonus by se mohlo jednat o kočky nekastrované s tím, že na jednu umřelou přibyde dalších 6 do zásoby.
To je případ, který by se týráním nazvat jistě dal.

Pokud však máte kočky kastrované, pohyb venku je pro ně relativně bezpečný, tak taková silná slova jsou zbytečná.
Někdo preferuje kočky čistě gaučové, některé mají kontrolovaný výběh, některé mohou pobíhat volně.

Je to Vaše volba je pustit ven, ale také Vaše zodpovědnost vůči jejich životům postarat se o ně, když je nějaká zraněná a stejně tak být si vědoma toho, že pokud by se podmínky pro jejich volný pohyb zhoršily - bláznivý myslivec, zvýšený provoz automobilů, bylo by zapotřebí nějaké kroky pro jejich bezpečí učinit. A musíte navíc žít i s tím rizikem, že se některá někdy domů nevrátí.

Nicméně samozřejmě usuzuji dle popisu, že zřejmě je kolem Vás klidnější prostředí a úmrtnost koček není nijak zvýšená.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
insoomnia



Založen: 18.04.2013
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Pouštění koček ven .. týrání?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 11:29:53
Odpovědět s citátem

April napsal:
Můj názor je, že v případě, že byste si kočky brala cíleně s vědomím, že jejich životnost u Vás by byla jen jedno léto (kdy by ji zakousnul pes, přejelo auto, otrávila se návnadou na hlodavce, zastřelil jí myslivec) tak pak bych klidně řekla, že ano. Protože vystavit kočku riziku volného pohybu s vědomím, že nepřežije víc jak jeden rok, by bylo sakra na pováženou. Samozřejmě jako bonus by se mohlo jednat o kočky nekastrované s tím, že na jednu umřelou přibyde dalších 6 do zásoby.
To je případ, který by se týráním nazvat jistě dal.

Pokud však máte kočky kastrované, pohyb venku je pro ně relativně bezpečný, tak taková silná slova jsou zbytečná.
Někdo preferuje kočky čistě gaučové, některé mají kontrolovaný výběh, některé mohou pobíhat volně.

Je to Vaše volba je pustit ven, ale také Vaše zodpovědnost vůči jejich životům postarat se o ně, když je nějaká zraněná a stejně tak být si vědoma toho, že pokud by se podmínky pro jejich volný pohyb zhoršily - bláznivý myslivec, zvýšený provoz automobilů, bylo by zapotřebí nějaké kroky pro jejich bezpečí učinit. A musíte navíc žít i s tím rizikem, že se některá někdy domů nevrátí.

Nicméně samozřejmě usuzuji dle popisu, že zřejmě je kolem Vás klidnější prostředí a úmrtnost koček není nijak zvýšená.


Kočky se pohybují hlavně po zahradě, les je daleko a silnice je docela klidná.
Kocouři kastrováni nejsou, kočička ano, jinak bych ji ven ani nepustila. V jistém věku a ten byl okolo toho roku vyhledávaly jakoukoliv cestu ven. Je o ně dobře postaráno a jakmile bych poznala, že kočce to nevyhovuje ten venek. Třeba že by mi pořád seděla a mňoukala u dveří, nenechám ji venku. V okolí žádný blázny co kočky tráví nemáme. Jsme malá vesnice, všude kolem jsou kočky. Prakticky je doma od mala připravuji na to, že je tu i ta možnost jít ven, když je to tu bezpečné. Samozřejmě nikdy nemůžu zaručit, že se jim nic nestane, ale už jim budou skoro 4 roky tak na sebe dávají pozor. Lidi neodepsali, v létě polehávají na lavečce ..,
Paní veterinářka kocoury a kočičku chválí, jsou v dobré kondici a hraví. Venku jsou již cca 2,5 roku. Občas se porvou, ale nikdy nic vážného.
Každopádně .. děkuji za odpověď Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
acimedaca



Založen: 03.05.2014
Příspěvky: 3

Předmět: Jak naučit kocoury na zahradu
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2014 15:48:31
Odpovědět s citátem

Prosím zkušené kočkochovatele o radu.
Máme dva obyčejné kocoury, jsou to bráchové. Kastrováni minulý týden, je jim 9m. Doteď byli s námi v bytě, ale ten je jim malý - jsou to kousači kabelů, trhači tašek ....přijde nám,že už je to doma nebaví, nemají ty dost prostoru. Bydlíme v domku se zahradou - ale ve větším městě.
Dneska jsme je vzli prvně na zahradu, nemohli jsme je vůbec chytit a dostat domů - byli jak v rauši. Měla jsem představu, že je během cca 14 dnů naučíme, kde je naše, aby si zvykli venku za naší přítomnosti a pak že je budeme před den pouštět a po večerech budou doma - nebo jak budou chtít. Ale teda dnešní pokus byl spíš úprk než nějaká zkouška. Už jsme kočku měli, byla to tedy kočka a ven jsme jí tímto stylem přivykali ve 4m - držela se pouze na dohled, okamžitě přišla na zavolání, takže jsem nějak předpokládala, že s kocourama to půjde taky - doma totiž reagují na zavolání okamžitě. Kočku pak někdo ukradl, protože byla příliš přítulná Sad
Očiivdně to u kocourů nehrozí. Tak nějak nevím, jak je navyknout na tu zahradu - mám jim koupit na začátek kšíry a vodítka? Už jsou s námi celkem dlouho, nechtěli bychom o ně přijít. Nebo je na začátku brát ven zvlášť, aby se lehčí chytali??
Jsem z toho krapet rozčarovaná, asi jsem si to představovala moc jednoduše Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alzbetakocka



Založen: 05.04.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak pouštět kočku ven
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2014 12:08:24
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Ahoj všichni,
chtěla bych pprosit o radu nebo o vaše zkušenosti s pouštěním kočky ven. Mám Britskou modrou s PP. (Moje obyvy by byly stejné i kdyby byla bez PP). Je jí necelých 5 měsíců a je to hrozné třeštidlo Twisted Evil . Moc se bojím, že se jí venku něco satne, že uteče, ztratí se nebo jí někdo ukradne. Je to můj miláček, takže bych to asi nepřežila Crying or Very sad .Bydlíme na venkově v domku se zahradou. Nejdříve jsem jí nechtěla pouštět ven vůbec. Nakonec jsem koupila kšírky a už jsme byli dvakrát na vodítku na zahradě. Kšírky snáší naprosto bez problémů a venku se jí moc líbí, takže jí o to nechci ochudit. Nevím jestli je vhodné nechat jí běhat na hodně dlouhém vodítku. Bojím se, že když jí pustím, uteče. Jak chodí vaše kočky ven? Díky za rady Kačka


Dobrý den,
naše kočky normálně pouštíme ven bez jakéhokoliv dozoru. Pokud nemáte v okolí nějaký výrazný faktor, který by byl pro kočku nebezpečný, například hodně frekventovanou silnici, doporučila bych Vám to samé. Pokud byste se chtěla poradit se skutečným dobrovolníkem pro klid Vašeho svědomí, ze své vlastní zkušenosti Vám mohu doporučit bezplatnou poradnu ***, kterou najdete zde: ***.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2014 13:38:11
Odpovědět s citátem

Už jsem se kdysi na toto téma vyjadřovala a dál na tom trvám. Šlechtěné kočky nemají instinkty jako kočky domácí, pustit ji jen tak ven je obrovské riziko a hazard. Já osobně bych si to na triko nevzala. Máme zahradu, a přesto na ni kočky nepouštím. Sousedi mají čokla debila, už nám málem jednu kočku zabil coby kotě - léčila jsem ho měsíce. Děkuji, dál nemám zájem. Takže mohou chtít ven nevím jak, ale já je zkrátka nepustím. Mám za ně zodpovědnost.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top