Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Desinfekce

Fórum: Tipy a triky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Desinfekce
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2008 13:28:32
Odpovědět s citátem

Chtěla bychy požádat o radu zkušené. Koupila jsem přepravku "z druhé ruky". Sice je prakticky nová, přesto ji chci dobře desinfikovat. Co doporučujete za prostředek? A případně do budoucna, čím desinfikovat záchodky? Co dáváte do vody při umývání podlahy? Ráda bych eliminovala případné riziko zanesení nějaké infekce z venku na botách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2008 17:42:58
Odpovědět s citátem

Já používám na desinfekci Savo. Vytírám celý dům zředěným roztokem. Záchod myju koncentrovaným a pořádně ho potom vypláchnu. Naší Bettynce to potom dost voní. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2008 19:37:57
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Já používám na desinfekci Savo. Vytírám celý dům zředěným roztokem. Záchod myju koncentrovaným a pořádně ho potom vypláchnu. Naší Bettynce to potom dost voní. Kačka

Už jsem někde četla, že kočkám překvapivě Savo připadá přitažlivé, někdo dokonce psal, že kocour pak podlahu vytírá ještě jenou svým kožichem Smile
Savo mám, jen musím nastudovat tu koncentraci. Aby to tu přepravku nesežralo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2008 20:41:28
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Betty napsal:
Já používám na desinfekci Savo. Vytírám celý dům zředěným roztokem. Záchod myju koncentrovaným a pořádně ho potom vypláchnu. Naší Bettynce to potom dost voní. Kačka

Už jsem někde četla, že kočkám překvapivě Savo připadá přitažlivé, někdo dokonce psal, že kocour pak podlahu vytírá ještě jenou svým kožichem Smile
Savo mám, jen musím nastudovat tu koncentraci. Aby to tu přepravku nesežralo Smile


přepravku Savo nesežere,i kdyby jste tam nalila koncentrát,to spíš pozor na ruce.Pokud ho máte ve spreji,tak bych přepravku vystříkala a po chvíli pořádně spláchla vařící vodou+nějaký saponát,ale nemusí být.Já osobně bych saponátem vymyla kvůli čičíkům aby se tam nezabydlely Very Happy




Bětka,Matěj a Barunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Desinfekce
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 6:14:29
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Chtěla bychy požádat o radu zkušené. Koupila jsem přepravku "z druhé ruky". Sice je prakticky nová, přesto ji chci dobře desinfikovat. Co doporučujete za prostředek? A případně do budoucna, čím desinfikovat záchodky? Co dáváte do vody při umývání podlahy? Ráda bych eliminovala případné riziko zanesení nějaké infekce z venku na botách.


Ono asi takhle, moc breberek na plastové přepravce nevydrží ... takže bohatě stačí jí opláchnout horkou vodou a jarem, každopádně používat se dá v podstatě kterýkoliv čistící prostředek (a to jak na přepravku tak i na záchůdky). Takže Savo, Domestos, ani u jednoho není třeba se trápit koncentrací (stačí normálně naředit s vodou), pokud nejste vlastníky nějakého průmyslového silně koncentrovaného výrobku určeného pro "velkodezinfekci", stejně tak se dá dezinfikovat například i octem nebo čistit už zmíněným jarem. Na záchůdky i podlahu používám Domestos.

Riziko zanesení infekce z venku sice existuje, ale není nějak velké a rozhodně nemusíte jako v biologických laboratořích procházet s botami dezinfekcí než vstoupíte do bytu. Pokud máte čičiny naočkované, riziko chycení čehokoliv z bot je malé. Je tu třeba možnost např. začervení škrkavkami, nicméně to je taky spíš dílem smůly než pravděpodobnosti.

April

P.S.: ... a jen bych s tím savem i domestosem byla opatrá, protože rády vyžíraj barvu a není nic k vzteku víc, když si na riflích nebo tričku uděláte odbarvenej flek.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re: Desinfekce
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 7:56:08
Odpovědět s citátem

Savo existuje též v provedení saponátu s dezinfekčním účinkem (s vůní Jarní louka, Letní louka nebo tak nějak) a má kupodivu příjemnou vůni i pro lidi. Čičině voní taky, když záchodek vymyju a vysuším, hned se tam rozplácne.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Desinfekce
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 10:58:18
Odpovědět s citátem

April napsal:

Ono asi takhle, moc breberek na plastové přepravce nevydrží ...

Riziko zanesení infekce z venku sice existuje, ale není nějak velké ...
Pokud máte čičiny naočkované, riziko chycení čehokoliv z bot je malé.April

P.S.: ... a jen bych s tím savem i domestosem byla opatrá, protože rády vyžíraj barvu a není nic k vzteku víc, když si na riflích nebo tričku uděláte odbarvenej flek.


Asi moc křečuju ve snaze nic nezanedbat.
Koupila jsem pěknou velkou přepravku od mládence, který tvrdil, že ji koupil pro fretku a pak nebyla potřeba. Třeba v ní nikdy nic nebylo.

Kočenka je bývalá chovná myslím velmi dobře očkovaná a kocourek taky s PP bude naočkovaný standardně.

Ano, s tím "vyžíráním" jsem to myslela takto, abych přehnanou desinfekcí nenaleptala ať už přepravku nebo sebe.

Takže ji prostě umyji horkou vodou s trochou Domestosu.

P.S. deformace povoláním, informatik a analytik, vždycky hledám možná kritická místa, případně i ta, kde pravděpodobnost vzniku je 0,00001% Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Desinfekce
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 18:32:46
Odpovědět s citátem

P.S.: ... a jen bych s tím savem i domestosem byla opatrá, protože rády vyžíraj barvu a není nic k vzteku víc, když si na riflích nebo tričku uděláte odbarvenej flek.[/quote]




No někdy takový flek od sava nevadí, naopak to může být super inspirace, trochu ho dodělat, domalovat, dozdobit a můžete mít naproso originální tričko nebo džíny. Ale to sem nepatří, jenom je to můj koníček ( viz kočkologické muzeum ) Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 19:17:09
Odpovědět s citátem

Co se týká odbarvených fleků tak při úklidu a čištění záchůdků mám vždycky na sobě starší oblečení u kterého mi případné fleky nebudou vadit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nanobrain91



Založen: 22.07.2014
Příspěvky: 1

Předmět: Dezinfekce
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2014 16:31:55
Odpovědět s citátem

my vždycky používali ubrousky a to úplně na všecko.Od stolů přes kovový povrchy až po záchody atd.... používáme tady tyhle http://www.gigalekarna.cz/produkt/incides-n-doza-90ks-ubrousku/
maj fakt dobrý recenze a u nás s tím žádný problém není
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Hrdinové, 1. díl: Murat a Kavruk (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top