Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocourek a kočička stejného věku - nechceme koťátka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Simik



Založen: 31.01.2015
Příspěvky: 2

Předmět: Kocourek a kočička stejného věku - nechceme koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2015 21:15:03
Odpovědět s citátem

Zdravím, měla bych jeden dotaz ohledně našich mazlíků. Pořídili jsme si od známých kocourka a kočičku z jednoho vrhu. Teď jsou staří 3 měsíce a začínáme řešit dospívání, jak zajistit, aby kocourek nenakryl kočičku hned při prvním mrouskání, protože si nemyslíme, že je dokážeme včas odchytit. Veterinář povídal něco o oddělní do jiných pokojů, nejlépe bytů, ale to se mi zdá dost drastické, dělat to preventivně už od půl roku třeba. Jednak by na sebe volali přes dveře nebo by po sobě extrémně tesknili, jsou spolu od narození. Máte s tím nějaké zkušenosti? Nasazovat kočičce preventivně nějaké kalhotky nebo jak to vyřešit? Chceme určitě oba vykastrovat časem, až dospějí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Čert.cz



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 49
Bydliště: Čechy

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2015 7:03:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Pozorujte kočku jestli nezačne mrouskat. To poznáte snadno, začne být mazlivější, válí se, otírá, mňouká. Jenže kocour to pozná pravděpodobně dřív než vy. Mrouskání trvá zhruba týden a kočky lze na tu dobu oddělit. Stres ze samoty, nebo uzavření do oddělených prostor je ale určitě větší zlo, než kastrace. Jsou různé názory na to, kdy je na kastrování vhodná doba. Naštěstí už převažuje ten, že čekat do roku zvířete nemá žádný význam. Kocourek by měl mít spuštěné kuličy v pytlíčku. Pak je to pro doktota jednochuchá záležitost. Dávala jsem vykastrovat kočičku ve čtyřech měsících. Mláďata jsou ještě ve vzrůstu a zákroky se jim velmi snadno hojí. Je to ta nejzdravější prevence. Takže, mé doporučení je neváhat a dát vykastrovat nejméně jednu z nich.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: Re: Kocourek a kočička stejného věku - nechceme koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2015 16:58:20
Odpovědět s citátem

Měli jsem kočku a kocoura a vzhledem k tomu, že kočku je možné kastrovat už v šesti měsících, tak zádný problém nenastal. kocour dospívá obvykle později až tak 8-10 mesících. Takže mi jsme dali hned po dosažení věku kočku kastrovat.
Odpovědět 
Simik



Založen: 31.01.2015
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2015 9:05:45
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady. Kastrovat je určitě chceme oba. Kočička je ale malinká, váží 1,5 kila max teď ve 3 měsících, takže kastrace ve 4 měsících mi přijde nemožná, nevím, na jakou váhu doroste v těch 6ti. Pozorovat je určitě budeme, ale mám strach, že kocourek to zpozoruje rozhodně dřív. Proto jsem se ptala spíš na nějaké preventivní opatření, zavírat je odděleně rozhodně nechceme, pořídili jsme si dvě, aby byli spolu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2015 13:25:33
Odpovědět s citátem

Kotě doroste za 2,5 měsíce na dostatečnou váhu a 1,5 kg ve třech měsících není málo.Smile Já kastrovala vyhublou matku 5 týdenních koťat a proběhlo to v naprostém pořádku. Hlavně se poradíte s vetem, takže ten řekne zda ano či ne. Nebojte se toho.Smile
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2015 16:07:21
Odpovědět s citátem

Jako v podstatě protože stejně je v plánu kastrace, a kočička není chovná, jí můžete nechat naďobnout jednu dávku antikoncepce, tím překlenete období, než zvýší hmotnost a trochu vyroste. Zkuste se veta zeptat i na tohle řešení.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top