Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

krmení kojící kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: krmení kojící kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 7:12:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den, ráda bych požádala o radu čím krmit kojící kočku (koťátka 1den) když odmítá jakékoliv granule - granule odmítá již od koťátka. Možná RC kitten zvládne tak 10ks denně. Bojím se i odvápnění (když byla malá měla ráda pribináček, tvaroh ale teď to nevezme do tlamičky). Děkuji za vaše inspirace
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pazik



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Plzeň

Předmět: krmení kojící kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 12:09:22
Odpovědět s citátem

Já krmím kojící kočičky vždycky RC pro koťata nebo RC queen a hlavně syrové maso, kupuji v Globusu mleté hovězí a do toho ji na střídačku zamíchám buď tvaroh nebo pribináček, také kotěcí vločky pro koťata od Gimpetu, strouhám ji do toho vařenou mrkvičku nebo trošku tuňáka, občas žloutek nebo trošku vařené rýže a taky ji do toho buď rozdrtím nějakou vitamínovou tabletku nebo sypu sypké vitamíny tuším taky od Gimpetu. Jinak dostává tatra mléko a kupuji konzervy Cosma a Shiny Cat, ale to tak občas, převážně je na masíčku. Kromě hovězího i kuřecí, krůtí občas ryba. I přesto jsou holky po miminkách dost "vysosané" a hubeňoučké, ale jen co mimina začnete přikrmovat začne se maminka spravovat. Taky dávám Calopet pastu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 12:26:40
Odpovědět s citátem

děkuji za skvělou informaci, určitě už dnes ji něco z toho připravím.

Já ji krmím neomezeně konzervami bozita a animonda carny + cca 50g hovězího, samozřejmě voda a granulky které opravdu vůbec neubývají.

Je to moje první kojící kočena, když nepočítám v dětství venkovní u kterých jsme to nikdy moc s rodiči neřešily.

Nějaké sypké vitamíny jsme již objednala tak se podívám ještě po těch vločkách pro koťátka. a udělám nákup srového masa a mléčných výrobků:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 13:22:26
Odpovědět s citátem

[quote="stiskoCh"]

Ak by ste zvysili prijem maska na ukor konzerv, urcite by bolo dobre davat masove kosti napr. kuracie kridla, krky, hovadzi chvost (ak mate moznosto zohnat). Ak to macka nevie zozrat, tak pomliet na masovom mlynceku.
Vyjde Vas to lacno a v kostiach ma macka vapnik, mineraly a velke mnozstvo tukov.
Najidealnejsi pomer fosforu k vapniku maju kuracie kridla.
Ako doplnky by som davala najma kelp, alfalfu a olej z trescich jater.
Ale aj vajicko, pangamin, lecitin, tvaroh, trosku surovej namixovanej zeleniny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 13:25:10
Odpovědět s citátem

stiskoCh napsal:
děkuji za skvělou informaci, určitě už dnes ji něco z toho připravím.

Já ji krmím neomezeně konzervami bozita a animonda carny + cca 50g hovězího, samozřejmě voda a granulky které opravdu vůbec neubývají.

Je to moje první kojící kočena, když nepočítám v dětství venkovní u kterých jsme to nikdy moc s rodiči neřešily.

Nějaké sypké vitamíny jsme již objednala tak se podívám ještě po těch vločkách pro koťátka. a udělám nákup srového masa a mléčných výrobků:)


Kojící kočku je třeba krmit kotěcím krmivem,většinou kotěcí granulky jedí s chutí,co se týče mléčných výrobků,nedoporučuji to,co obsahuje cukr,takže tvaroh, ne odtučněný,kysanou smetanu.Do tvarohu zamíchat vaječný žloutek,nebo jemně nastrouhanou zeleninu.Žloutek může být i samotný,pokud ho bude jíst.Je potřeba,aby měla k dispozici dost pití,vody,kočičí mléko,nebo naředěná Tatra.Maso,hovězí alespoň 48hod.přemražené,drůbeží maso vařené v neosolené vodě.Maso můžete dávat denně,prostě jak vám peněženka dovolí Smile.Kočičku je potřeba krmit vícekrát denně,koťatka z ní všechno vycucnou.Naše Barunka byla při koťatech doslova vychrtlá.Když malí odešli z domova trvalo ještě pár měsíců než vypadala jako pořádná kočička Smile


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: krmení kojící kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 15:22:57
Odpovědět s citátem

Píšete, že mají koťata 1 den, takže kočina je čerstvě po porodu, je možné, že se později pustí i do granulek, které před tím nejedla. Jakmile začne produkovat více mléka, bude mít čím dál větší chutě a spotřebu jídla, takže věřím, že i na ty granulky dojde. Svým kočkám krátce po porodu "servíruju do postele", tj. dávám jim jídlo přímo pod nos do pelíšku, protože většinou se jim nechce od koťat vzdalovat, někdy je pro ně porod dost vysilujicí, takže je to pro ně takhle lepší. Kromě zmíněných rad ještě používám kalciové tabletky giom, rozdrobím a posypu jimi syrové masíko. Většinou mám tu zkušenost, že rozkojená kočina pak sní cokoliv, i to, co normálně nejí. Takže určitě pro ní mějte nějaké kotěcí granulky (RC babycat nebo kitten) někde na dosah. Ty RC babycat jsou hodně malinké, takže myslím, že kdybyste je přidala do mletého masíka, ani to nepostřehne a slupne je taky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 20:42:29
Odpovědět s citátem

Taky mám kojící kočinu už 6 týdnů. Krmím ji přesně jak tu všichni radí kuřecí vařené i syrové maso,granule kotěcí Hills, bílý jogurt, multivitamínovou pastu, konzervy schmusy a gurmet gold) a letos to nějak nefunguje, Tedy upřesním to. Vloni to bylo ok. další kotátka měla až po roce a půl - takže vysílená nebude. Letos však toto krmění nějak nestačí nebo co .... Má děsně velký bobíky a několikrát denně a ještě nějak víc smrdí. Mám dojem, že ta strava jen projde tělem a nic jí nedává. Je děsně hubená, hladová a tím i protivná a nervozní. Může mi někdo poradit ? Nevím jestli nemáme přejít jen na ty granule - po těch mívá alespon bobíky normální , jen nevím zda ji to bude stačit.
Díky za radu Lenka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terra



Založen: 04.12.2009
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 9:43:27
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Taky mám kojící kočinu už 6 týdnů. Krmím ji přesně jak tu všichni radí kuřecí vařené i syrové maso,granule kotěcí Hills, bílý jogurt, multivitamínovou pastu, konzervy schmusy a gurmet gold) a letos to nějak nefunguje, Tedy upřesním to. Vloni to bylo ok. další kotátka měla až po roce a půl - takže vysílená nebude. Letos však toto krmění nějak nestačí nebo co .... Má děsně velký bobíky a několikrát denně a ještě nějak víc smrdí. Mám dojem, že ta strava jen projde tělem a nic jí nedává. Je děsně hubená, hladová a tím i protivná a nervozní. Může mi někdo poradit ? Nevím jestli nemáme přejít jen na ty granule - po těch mívá alespon bobíky normální , jen nevím zda ji to bude stačit.
Díky za radu Lenka


Možná že je začervená - během březosti se můžou do střeva dostat škrkavky, do té doby "spící" jinde v organizmu. Proto je třeba odčervit jak kočku tak kotátka, i když kočka nechodí ven a vlastně se nemá kde škrkavkama nakazit. Já bych jí odčervila. Raději tabletkou - ne spotem za krk, aby se s ním nekontaktovala koťátka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 20:46:48
Odpovědět s citátem

Začervená není. Byla odčervená před krytím a potom ještě společně s koťaty. Na to si dávám pozor ... Odčervuju vždy tabletou jen kotátka pastou .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barik



Založen: 11.11.2008
Příspěvky: 20

Předmět: a když kočka nebaští?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2010 17:09:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli nemáte někdo podobnou zkušenost s dobrým koncem. Máme koťátka 10 dnů stará. Krásně příbívala na váze. Najenou kočka přestala téměř žrát Confused . Byli jsme na veterině, udělali ultrazvuk bříška, krevní testy a další vyšetření. Nic nenašli. Dostala tedy kapačku, tuším F1. Také jsme dostali suš.mléko na dokrmování. Kočička se o koťátka vzorně stará, skoro pořád je u nich. I když jí dáme baštu do pelíšku nic nejí. Trochu pije. Zkoušeli jsme jí dát všechno co kdy baštila. Jsem z toho smutná. Rozeřere se opět? Co poradíte, aby začala jíst? Zítra jdeme na kontrolu, tak co mám třeba ještě požadovat? Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: granule Royal Canin Queen
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2010 12:50:59
Odpovědět s citátem

nemáte někdo zkušenost s granulemi Royal Canin Queen pro březí a kojící kočky. Jsou o dost dražší a ráda bych znala názor někoho, kdo by podle složení mohl poradit zda jsou opravdu o tolik lepší (stojí jednou tolik co ostatní superpremiovky)
Odkaz:
http://spokojenypes.cz/royal-canin-feline-nutrition/royal-canin-queen-4-kg?id=27335
Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tobísek



Založen: 07.07.2010
Příspěvky: 48

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2010 20:11:16
Odpovědět s citátem

My máme doma kocourka, ale jeho mamka, když ho kojila, byla krmená granulkami od Brit Care a přesli jsme s nimi i na našeho malýho a bez problémů! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JohankaDl



Založen: 28.11.2015
Příspěvky: 1

Předmět: Brit Care
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2015 18:07:35
Odpovědět s citátem

Zkus konzervy od Brit Care http://krmeni.cz/produkt/brit-care-cat-konzerva-80g-tuna-salmon/kategorie/brit-care-655, myslím si, že to nebude vůbec špatná volba Smile Dělají i skvělé granule, ale to asi tady nepřipadá v úvahu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (29x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (26x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top