Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stromy pro kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: Stromy pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2012 0:08:06
Odpovědět s citátem

Ráda bych vás modrokocouřáky informovala, že jsme spustili výrobu stromů a nábytku pro kočky pod názvem Malý Tygr. Odkaz naleznete prozatím zde: http://www.spokojenakocka.cz/spokojenakocka/eshop/12-1-Stromy-a-nabytek-pro-kocky

A přímo fotogalerie prototypů i již namontovaných stromů u zákazníků:
http://www.spokojenakocka.cz/spokojenakocka/0/0/2/16

Brzy bude funkční doména, na které již bude kompletní nabídka, tedy i s nábytkem. Můžete se těšit na prokočičí poličky, budníčky, knihovny nejen pro knížky atd.Smile

Děkuji za reakce:)
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2012 13:19:05
Odpovědět s citátem

Je to moc hezké, ale není kde drápat. A neklouže to?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2012 16:00:22
Odpovědět s citátem

Aj mne sa to velmi paci ale moje macky radi sedia na makkom. Budete dodavat aj vankusiky na tie drevene plochy?
Co mi tam este chyba, je taky ten vak, kde sa ulozia a spinkaju. Je to najoblubenejsia cast u mojich, niekedy sa tam narvu aj obaja naraz Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2012 16:27:08
Odpovědět s citátem

Děkuji za dotazy, velmi nám to pomůže. Dřevo je měkké, upravené pouze broušením, není vyhlazené, takže kočičák si na něm může brousit drápky jako třeba na sisalu. A i po něm dokáže šplhat. Je to v podstatě strom bez kůry a i tak voní, takže pro kočky je to velká výzva:)

Polštářky do budoucna plánujeme, budou se přichytávat na suchý zip, tedy je bude možné vyprat. Houpačku, uchycenou proleženinu nebo jiný prvek můžeme vymyslet pro konkrétní strom, náš truhlář je zdatný:).
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2012 8:59:18
Odpovědět s citátem

Stromy vypadají zajímavě, ale neupravené dřevo mi připadá stejně nepraktické jako plyš, pořádně umýt se nedá, např. když kočička ublinkne, hned se to vsákne a zůstane flek, stejně tak kocouří značky, občasné počůrání od koťátek, vše zůstane ve dřevě a nic s tím neuděláte, to mi teda věřte. Aby se mi kočka učila škrábat čisté dřevo by se mi taky nelíbilo, pak už je jen krok ke stejnému ničení nohy od stolu a dřevěné sloupky se škrábanci asi brzy taky moc hezké nebudou. Myslím, že sisalové lano na kočičích stromech má své opodstatnění, stejně jako čalouněné polštáře na rovných plochách. Neberte to prosím jako nějakou nepřátelskou kritiku Wink, jsou to jen 20ti leté zkušenosti se soužití s kočičkami. Můžete nám nastínit cenu třeba u nějakého jednoho konkrétního kousku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Stromy
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2012 10:02:45
Odpovědět s citátem

Ajnoka napsal:
Stromy vypadají zajímavě, ale neupravené dřevo mi připadá stejně nepraktické jako plyš, pořádně umýt se nedá, např. když kočička ublinkne, hned se to vsákne a zůstane flek, stejně tak kocouří značky, občasné počůrání od koťátek, vše zůstane ve dřevě a nic s tím neuděláte, to mi teda věřte. Aby se mi kočka učila škrábat čisté dřevo by se mi taky nelíbilo, pak už je jen krok ke stejnému ničení nohy od stolu a dřevěné sloupky se škrábanci asi brzy taky moc hezké nebudou. Myslím, že sisalové lano na kočičích stromech má své opodstatnění, stejně jako čalouněné polštáře na rovných plochách. Neberte to prosím jako nějakou nepřátelskou kritiku Wink, jsou to jen 20ti leté zkušenosti se soužití s kočičkami. Můžete nám nastínit cenu třeba u nějakého jednoho konkrétního kousku?


Úplne súhlasím, tiež som musela tak dať prelakovať pomerne drahé škrabadlo od Petfun, lebo teda nebolo a všetko na ňom bolo vidieť.

Ja ale myslím, že nebude problém sa s firmou dohodnúť, aby takéto škrabadlo dodala už nalakované so sisalom a poduškami na suchý zips na základe dohody o cene.

Tie prototypy vidím ako veľmi fajn základ, ktorý je aj cenovo prístupný pre ľudí, ktorí si vedia takéto ostatné "vylepšenie" urobiť sami. Navyše v nenamorenom stave si ho môže klient doma prispôsobiť farebne k ostatnému interiéru. Ja by som zvládla aj sisal aj podušky napríklad, takže by som si len objednala prelakovanie. Z tohto hľadiska je to veľmi praktická ponuka Wink
Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2012 11:12:12
Odpovědět s citátem

Samozřejmě je možné na přání omotat sloup sisalem. Ohledně škrábání nábytku - rozdíl mezi těmito stromy a nábytkem je, že voní přírodou a to je pro kočičku víc lákavé než nalakované dřevo nábytku. Ale samozřejmě, pokud se kočička rozhodne, že si škrábne nohu od stolu, tak s tím nic neuděláte:) Zatím máme ohledně toho pozitivní ohlasy jak od zákaznice Anetky, která má strom v bytě, tak pak od domácností ve kterých koluje jeden putovní prototyp. Ostatní stromy jsme instalovali na balkony a tam kočičky nemají přístup stále.
Ke znečištění mohu prohlásit, že blitíčka, prskance i průjem se dají dobře vydrhnout (a to i po zaschnutí) a na dřevě to není znát. Mám tu v depozitu jedno vyrobené odpočívadlo a dostává opravdu zabrat. Pak je tu možnost napustit dřevo přírodním voskem, což také nabízíme, a to se pak jen setře.
Cena stromu až do stropu s pěti policemi bez nátěru se pohybuje okolo 10 tisíc, ale je to opravdu na individuální dohodě.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2012 11:35:11
Odpovědět s citátem

Leemet , já se nechci přít, však sami uvidíte jaké budou ohlasy, ale máme doma dřevěnou podlahu napuštěnopu mořidlem a olejem, který částečně vytvrdne ( záměrně jsem nechtěla lak ani vosk, při opravách se to dost složitě sundává a brousí), částečně to před vlhkostí chrání, ale pokud blitíčko zústane chvíli na místě, a vzhledem k tomu, že lidi bývají většinu dne v práci, tak tam fleky zůstávají, a na odstranění se to musí jedině obrousit.
Přidání sisalu i podušek, dokonce i moření a lakování zvládám sama bez problémů, ale pak je ta cena za "stavebnici" dosti vysoká, a já bych tedy do toho nešla, za takovou cenu mají Drapaki krásné škrabadla už komplet.
Ale chápu, že dřevo je drahé, třeba něco vymyslíte, aby byla cena přijatelnější, případně aspoň krása škrabadla trvanlivější Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2012 11:54:44
Odpovědět s citátem

Ajnoko v pořádku, jsem ráda i za kritiku, každý máme jiné zkušenosti a jiné raubíře:). Osobně mám prostě s plyšovými a sisalovými škrabadly špatnou zkušenost, po 2-3 letech jsem je musela buď znovu omotat nebo vyhodit a fleky z plyše se těžko daly vyprat. A když už, tak byl plyš po praní takový zdrsnělý a cuckovatý. Nehledě na to šílené množství chlupů, co se v něm drží. Takže jsem s dřevem spokojená a pelíšky mám na něm jen položené. Cena myslím není zas tak vysoká, když si vezmete, že plyšové větší škrabadlo do stropu stojí okolo 5 tisíc. Tohle je čistě jen ruční práce a je to opravdu kolos, i když na fotkách to asi tak nevynikne. A vydrží to hodně dlouho, tak jako nábytek. Poličky i sloup se dají měnit, případně obrousit, kdyby tam byl nečistitelný flek.

Snad se dostaneme se stromy na nějakou kočičí výstavu, aby byla možnost je omrknout:)
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2012 18:13:20
Odpovědět s citátem

Tak pokud budete tyto stromy někde vystavovat, určitě to sem napište:-), ráda bych se podívala.
Jinak, že ten plyš se hodně ničí, tak v tom plně souhlasím, ale zase se dá celkem lehce vyměnit bez nějakých zvlášť velkých nákladů.
Osobně mám sisálové škrabadlo 8 let, původní plyš vydržel 4 roky poměrně hezký, ale to jsem měla jen 3 kočičky. Nyní ho čeká nový sisal a nové čalounění, což si vše dělám sama, takže náklady jen za materiál.
Další škrabadlo až do stropu koupené za 1 900 na zoohitu bylo hezké tak půl roku, teď po 9 měsících už je plyš potrhaný a pokud bych ho nepřišroubovala ke zdi, tak by se to celé kymácelo, pro koťátka než odejdou z domu mi vyhovuje, ale jinak je to opravdu hrůza.
Na ty polštáře bych nejvíc viděla to co mají Drapaki, dá se to sundat a vyprat,což vidím jako ideální, jak to ale vypadá po více vypraní nevím, třeba sem někdo napíše a dá vám tipa.
Jinak vám ale určitě fandím, kočičího nábytku tu máme žalostný výběr, takže každý další výrobce je určitě přínosem Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2012 15:29:10
Odpovědět s citátem

Obyčejná plyšová škrabadla mé kočky zlikvidovaly už tři, takže cca 4000 Kč v háji. Ano, šla by opravit, také jsem je postoupila dál, kde si je šikovné ruce opraví, já na to ale nemám čas a ani chuť. Navíc jedno, co mělo být jakože do stropu, bylo celé nahýčmo a vůbec se ke stropu upevnit nedalo Evil or Very Mad. Takže nikdy více.

Zakoupila jsem u Poláků před rokem a něco odpočívadlo i s tubusem, pořád vypadá jako fungl nové. Vše se dá vyprat a znát to na tom není. Je to velice pečlivě ušité, z kvalitních materiálů, promyšlené do detailu.

Teď jsem si z Prahy přivezla po mailové dohodě další součásti, kterými jsme původní škrabadlo vyhnali k nesmírné radosti naší smečky až do stropu. A tohle u stropu prostě drží! Je to geniálně vymyšleno a poctivě uděláno. Přikoupila jsem i další dva pelíšky a ještě jeden přikoupím. Pelíšky jdou sundat z dřevěné konstrukce a vyprat, aniž by se sebeméně poškodily praním. Cena je sice vyšší, ale nelituji jediného eura co jsem za to zaplatila. Také se mi líbí, že se to dá postupně vystavět z menšího na veliké, takže náklady se dají rozdělit. Vše prostě pasuje.

Leemet, jestli mohu říct svůj názor-ty vaše odpočívadla se mi provedením líbí, vypadají fakt bytelně a zároveň na poctivou řemeslnou práci. Jen mi tam chybí ty pelíšky-kdybych je tam měla jen položit, tak nedělám celý den nic jiného než sbírám shozené a vracím je na své místo Evil or Very Mad . Jsem si zcela jistá, že by tam nevydržely ani chvilku a kočky by se velice bavily tím, jak je shazují a já je tam zas dávám-tak to tedy NE! Blbečka jim dělat nebudu-a dopadlo by to tak na 1000%. Také mi tam chybí to lano. Nevím, co za materiál používají polské Drapaki, ale po roce a půl používání není na tom laně ani stopy po použití, kdežto na těch již odepsaných bylo po dvou a půl letech sisálu polovina, byl totálně zničený. Tady ne. A že si na tom má smečka brousí drápajzy fest Exclamation

Takže shrnutí-cca 10.000 bych já osobně za to vaše byla ochotná dát, kdyby to mělo prací kvalitní pelíšky a bylo to omotané bytelným lanem. Tož asi tak.

Já nejsem ochotná nic dodělávat, chci vše hotové, připravené k použití. Na dodělávky nemám ani čas, ani chuť.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sumerian



Založen: 24.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: GB

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2012 16:23:42
Odpovědět s citátem

jsem si udělal Smile
http://ictus.webnode.cz/kocici-strom/
_________________
Super Ńasual Dating
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2012 21:12:27
Odpovědět s citátem

Šikovnej Wink , myslím, že kočičáci jsou spokojení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roza



Založen: 20.01.2016
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2016 18:18:10
Odpovědět s citátem

Pokud nemáte obrovské byty nebo barák na takto velké škrabadlo, a sníte o designovém škrabadlu jednoznačně doporučuji tyto http://www.petamour.cz/123-luxusni-nabytek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (21x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top