Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Neharmonické soužití tří koček - honění, praní.. co s tím?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
JohanaK



Založen: 13.10.2015
Příspěvky: 4

Předmět: Neharmonické soužití tří koček - honění, praní.. co s tím?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2016 19:54:44
Odpovědět s citátem

Ahoj kočičí přátelé,
mám starosti se svou kočičí smečkou,
trošku nedobrovolně jsem během necelých tří měsíců nasbírala tři kočičáky.

Kurín - kočička z Turecka, které jsem vyběhávala papíry půl roku, aby mohla být se mnou v Praze. Má za sebou operace nohy a žila rok v kleci. Je docela dominantní a svéhlavá. Než jsem s ní dorazila z Turecka domů, objevil se nalezenec Kenan, černý kocourek, asi 7 měsíců starý, má nemocná střeva.
V této sestavě jsme byli asi dva měsíce. Převážně Kurín byla agresorka, ale trápilo ji skoro neustálé mrouskání, po kastraci nastal skoro klid.
Ale do klidu přišel další nalezenec - krásná modrá ruská Máša - Megí, majitele jsme hledali měsíc, bez úspěchu. Ze začátku velmi vystrašená, žila jen v ložnici, dalších koček se bála.
Dnes jsou spolu Kurín a Kenan 4 měsíce, Máša je u nás 2 měsíce... Kenana jsme nechali vykastrovat (necelý měsíc zpět). Kenan honí Máša, Kurín honí Kenana, Máša Kurín i naopak...je klid jen když spí.

Máša je často oddělené, protože je to jinak fakt horor. Zřejmě není vykastrovaná.

A tak se ptám, co dělat aby se to zlepšilo.. a zlepší se to vůbec? Je to poravdu náročné. Navíc nevim jestli jsou takhle kočičáci vlastně šťastný.
Feliway užívám, ale mám objednané další dva difuzery, byt máme docela velký.

díky všem J + K + K + M

PS: to jejich praní je takové kočkování, napadaní, ale vyloženě si neublíží - hned je přerušíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
HaniK



Založen: 24.11.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2016 23:53:45
Odpovědět s citátem

No, to máte těžký. Zlepšit se to může a nemusí, protože prostě kočky.
Nám se kočky s Plámou nesnášeli, ale já jsem v tomto docela drsoň a nechala jsem je, aby si vysvětlili pozice.
Stejně tak později se psem, a pak Flekoušem.

Prvně bych se snažila uklidnit samu sebe. Tím, že se tím stresujete vy, tak kočky vycítí, že je něco špatně, pak jsou nervózní, nervózní kočka touží po samotě, bude honit ostatní a vy se tím budete stresovat. Začarovany kruh.

A za druhé, zkuste jim nechat vysvětlit si pozice. Tím, že je přerušíte, tak to vlastně nemůže nikdo dokončit. Nějakou jejich hierarchii. Zasáhnout až ve chvíli, kdy by to bylo opravdu hodně zlé. Ale u koček je to dost často i na efekt a pro nás lidi, konkrétně pro mě, to byl dost nápor na nervy a jednou to šlo i do krve (kousnutí do ocasu). Ale po tomto vysvětlení nastal klid a už jen zlepšení. Nejdřív ignorance ze strany Plamy, protože věděl, že Vločka jeho kamarádka prostě není, tak si hrál jinde nebo se Sází. Postupně se snesli, dnes vedle sebe leží a spí. I tak jsou ale i po letech schopni po sobě vrcet nebo vyjíždět, ale spíš pro výstrahu.

Jinak po kastraci máte ještě brzy. Ty hormony tam ještě jsou, vyplavuji se postupně, takže tam bude asi taky změna ještě.

Hadam, že asi nemusím psát, abyste je zkusila spojit nějakou společnou činností. U nás funguje hra s něčím zakázaným nebo samozřejmě jídlo. Nejvíc je spojuje společné záškodnictví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JohanaK



Založen: 13.10.2015
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2016 19:47:10
Odpovědět s citátem

Děkuju za odpověď,

uvidíme, teď je zas pár dní vcelku klid, věřím, že to chce čas.
Ale jak píšete, je to nápor psychicky na všechny. Plánovali jen jednu kočku, která je problémová sama o sobě, a ti nalezenci přišli hodně rychle za sebou. Mám tři čičiny ani o jedné netuším její minulost. Jediná Kurín je čitelnější - o té ví, že má mnoho traumat.

Vždycky jsme měli dominantního kocoura, tohle je nová situace. Chtěla jsem se vlastně dočíst, že podobné kočičí hádky jsou i po měsících normál a že se snad jednou budeme těšit s jejich přátelství.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: soužití
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2016 21:26:16
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,
na zoom šly tři díly dokumentu o kočkách, dnes odpoledne bylo opakování posleního dílu. Konečně jsem po spoustě let soužití s kočkama poznala, že mám normální kočičí společenství. Nechtějí být k sobě přátelské, pokud nejsou z jedné rodiny, jako sourozenci, tetička apod. Každá se snaží mít svůj kout a životní prostor, kde jí žádná další nebude překážet. Je důležité, aby se tolerovaly a dokázely vedle sebe žít. Přátelství se povede asi jen výjimečně. Měla jsem dominantního žárlivého kocourka, žil se mnou 13 let, byl nezapomenutelný, ale odháněl každého, kdo by se chtěl také se mnou pomazlit, nebo mu obsadil místo na posteli. Určitě se to i u Vás časem srovná, ale ve věší skupině se občas problém vyskytne. Přeji hodně štěstí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top