Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vylekaná kočka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: Vylekaná kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2014 10:30:59
Odpovědět s citátem

Ahoj kočky, nevím, jak to napsat, ale včera se mi Shanti lekla jak nikdy.

Nesla sem už za tmy na balkon kytku a nevšimla jsem si, jak mi proběhla pod nohama dovnitř a zavřela dveře na ventilačku. Tak za 10 min jsem se po ní sháněla - už se mi párkrát podařilo jí nechat v kuchyni a tak čas od času kontroluju, kde je. Když je zabouchnutá v kuchyni, tak klidně i usne, nebo si zamňouká a pak se jen tváří jako "to to trvalo"... Na balkoně už mi taky dvakrát zůstala - mňoukla, a všechno vpoho. Jasně, stávat by se to nemělo, ale kdo zná kočky, ví, že sublimujou na různých místech domácnosti a když je hledáte, tak pro změnu nikde nejsou...

Nevím, co se mohlo stát, jestli odraz ve skle (máme nové balkónové dveře a ty mají sklo až na zem), ale když sem se přiblížila abych otevřela, Shanti se naježila a začala příšerně houkat.
Na běžné pch sem zvyklá, Shanti je odjakživa syčivka syčivá - stačí jí pohladit o jednou navíc, než se jí líbí... U veta předvádí mraurauraupchchch a pěkně se brání, ale tohle bylo spíš uááááúúú, a strašně hlasitý. Vyděsilo mě to dokonale. Když vběhla dovnitř, úplně ode mě odskočila, zavyla a dokonce si čurla do gatí, jen trošku, ale přece. Chtěla jsem zjistit, jestli jí něco není (sedla jsem si k ní a pomalu přibližovala po zemi ruku dlaní navrch - namítnete, že to asi byla blbost, no zpětně vzato, byla...) - dostala jsem všemi drápy a tak zuřit sem jí ještě neviděla... sem se jí dokonce chvíli na mou duši bála.
Naznala sem, že bude lepší jí nechat být, protože kdyby jí něco bylo (myslím fyzicky), tak by vykvikovala jinak. Dala sem jí mňaminku - tu spořádala - a snažila sem se ji slovně chlácholit.
Zbytek večera, když sem kolem ní náhodou prošla, ode mě uskakovala, krčila se a syčela.
Na druhou stranu, když sem si sedla k poči, tak mi klíďo píďo skočila na klín...
V noci spala u mě na peřině, a už se dala i pohladit. Pořád mi ale přijde trochu poplašená.

Mám obavy, aby jí nezůstaky nějaké psychické následky. Kočky si pamatujou moooc dobře...
Nemám konkrétní dotaz, tohle je asi tak trochu psychoterapie pro mě, ale jestli máte někdo zkušenosti s něčím podobným, napište prosím.
Díky, Monu a Shanti Meena.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: Vylekaná kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2014 17:58:23
Odpovědět s citátem

Vypadá to, že je Shanti vpohodě a už o ničem neví. Tak jsem ráda.
Monu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2014 18:38:19
Odpovědět s citátem

Podle mě to nic není. Tuhle reakci předvádějí naše holky vždycky, když vidí nějakého vetřelce. Když jde kolem plotu jiná kočka, strašlivě řvou, syčí, ježí chlupy. Velmi často se i stane, že pokud jsou tam holky dvě, protože se nemůžou dostat na toho vetřelce, zmlátí se vzájemně. To už není hra jako běžně, to je skutečně drsná bitka, při které vždycky ukápne i krev. Je to celkem jasně přenesená agrese. Ale podobně se chovají třeba i jedna na druhou právě přes skleněné dveře. Když jedna je doma a druhá venku, tak na sebe přesně takhle přes dveře útočí, dokonce i na to sklo skáčou a chtějí tu druhou zmlátit. I když se znají, snáší se bez problémů, v té chvíli je to vetřelec v jejich teritoriu! Když se pak sejdou za chvilku společně doma nebo venku tak nemají žádný problém a jsou zase v pohodě. Podle mě to je přesně případ s Shanti. Byla jsi pro ní vetřelec a dala ti to jasně najevo. Nemyslím si, že by to na ní zanechalo nějaké následky, podle mě se váš vztah vrátí do normálu. Prostě ti jenom předvedla další kočičí chování, které si ještě neznala Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2014 17:22:57
Odpovědět s citátem

Kač, máš pravdu. Buď za vetřelce považovala přímo mě (ale divný je, že na mě koukala už z dálky a nic), nebo se jí najednou při zavírání ventilačky objevil její odraz ve skle - čili neznámý kočičí vetřelec. Na každý pád je vpohodě a já už vím, co je houkající kočka...
Díky, Monu a Shanti Meena
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Evikpu



Založen: 06.02.2016
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2016 15:11:18
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
zrovna řeším něco podobného s naší kočičkou ... modrá britka, je 2,5 roků stará, vykastrovaná.
Byla jsem pro ni vždycky ta hlavní osoba ... kam jsem šla já tam byla i ona. A hroznej mazel se mnou. Mohla jsem si s ní dělat co jsem chtěla.

Ale teď ve čtvrtek jsem ji asi nechtě vylekala ... šla jsem kolem ní na chodbě a chtěla jí pohladit (dělávám to běžně) a ona najednou po mně strašně vyjela, syčela byla naježená a útočila na mne. Fakt jsem se lekla i já a doteď mne buší srdce leknutím když si na to vzpomenu...
Nechala jsem jí být ... ale už třetí den, pokaždé když jdu kolem ní tak je jakoby v pozoru a čeká a někdy i skočí.
Ale sedím u počítače u televize ... tak jde ke mně a otírá se o mne a ráno po probuzení mi jde jako vždy masírovat břicho.
Ale jen co se zvednu a třeba na ni kouknu (jojo hlídám si jí, fakt to bylo děsivý ... přiznám se, že se asi bojím) tak je v pozoru, naježená a nachystaná ke skoku.

Nevím co mám dělat.

já myslela, že když jí nechám být že se uklidní, ale trvá to už třetí den a pořád na mne syčí a útočí.

Díky Eva
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2016 16:54:31
Odpovědět s citátem

Evikpu napsal:
Dobrý den,
zrovna řeším něco podobného s naší kočičkou ... modrá britka, je 2,5 roků stará, vykastrovaná.
Byla jsem pro ni vždycky ta hlavní osoba ... kam jsem šla já tam byla i ona. A hroznej mazel se mnou. Mohla jsem si s ní dělat co jsem chtěla.

Ale teď ve čtvrtek jsem ji asi nechtě vylekala ... šla jsem kolem ní na chodbě a chtěla jí pohladit (dělávám to běžně) a ona najednou po mně strašně vyjela, syčela byla naježená a útočila na mne. Fakt jsem se lekla i já a doteď mne buší srdce leknutím když si na to vzpomenu...
Nechala jsem jí být ... ale už třetí den, pokaždé když jdu kolem ní tak je jakoby v pozoru a čeká a někdy i skočí.
Ale sedím u počítače u televize ... tak jde ke mně a otírá se o mne a ráno po probuzení mi jde jako vždy masírovat břicho.
Ale jen co se zvednu a třeba na ni kouknu (jojo hlídám si jí, fakt to bylo děsivý ... přiznám se, že se asi bojím) tak je v pozoru, naježená a nachystaná ke skoku.

Nevím co mám dělat.

já myslela, že když jí nechám být že se uklidní, ale trvá to už třetí den a pořád na mne syčí a útočí.

Díky Eva


Dobrý den Evo,
a není možné, že jí něco je? Že jí něco bolí? Anebo, nezměnila jste něco? Cokoliv?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Evikpu



Založen: 06.02.2016
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2016 17:18:36
Odpovědět s citátem

Gwen, nic jsem nezmenila, nebo nevim o nicem. Jestli ji neco neni nevim .... neprijde mi ... zere, cura a kaka normalne.
Pred chvili zase zautocila .... sedela jsem na gauci prisla ke mne a otirala se mi o nohy pak si lehla na zada. Ja ji nechala at si dela co chce ani jsem na ni nechytala.
Pak jsem se zvedla z gauce ze si odskocim a ona najednou vyskocila na vsechny4 a letela za mnou a naspicovany usi mela.
Je mi to fakt neprijemny ... zacinam se ji bat Crying or Very sad
Z mileho mazlika je divoch.
Hlavne se bojim aby nezacala takto utocit i na dcerku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2016 17:30:08
Odpovědět s citátem

Evikpu napsal:
Gwen, nic jsem nezmenila, nebo nevim o nicem. Jestli ji neco neni nevim .... neprijde mi ... zere, cura a kaka normalne.
Pred chvili zase zautocila .... sedela jsem na gauci prisla ke mne a otirala se mi o nohy pak si lehla na zada. Ja ji nechala at si dela co chce ani jsem na ni nechytala.
Pak jsem se zvedla z gauce ze si odskocim a ona najednou vyskocila na vsechny4 a letela za mnou a naspicovany usi mela.
Je mi to fakt neprijemny ... zacinam se ji bat Crying or Very sad
Z mileho mazlika je divoch.
Hlavne se bojim aby nezacala takto utocit i na dcerku


Evo, z toho, co popisujete(a když tedy není nemocná), je to vždy při vašem nějakém pohybu. Možná odchodu od ní. Není možné, že se bojí, že odejdete? Že má z něčeho strach?
Moje kamarádka měla problémy s kočkou, jen když změnila třeba voňavku.
Tohle chce trpělivost a vypozorovat, co by to mohlo být.
Přeji vám pevné nervy...Snad se to zlepší, dejte pak vědět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2016 22:09:01
Odpovědět s citátem

Přiznávám, že mě první napadlo, že by kočičce mohlo něco být, tedy mohlo by ji něco bolet, a proto tak reaguje? Hlavně by to mohlo odpovídat té náhle změně. Zkusil bych asi nechat ji vyšetřit...

A samozřejmě, podnětem může být i nějaká změna. Vystopovat ji není lehké, to vím...

A také jsem si vzpomněl, že tady byl podobný dotaz v naší veterinární poradně - http://www.modrykocour.cz/rady/veterinarni-poradna/veterina-agresivni-kocour
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Edison50



Založen: 13.04.2010
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2016 10:54:47
Odpovědět s citátem

Evikpu napsal:
Dobrý den,
zrovna řeším něco podobného s naší kočičkou ... modrá britka, je 2,5 roků stará, vykastrovaná.
Byla jsem pro ni vždycky ta hlavní osoba ... kam jsem šla já tam byla i ona. A hroznej mazel se mnou. Mohla jsem si s ní dělat co jsem chtěla.

Ale teď ve čtvrtek jsem ji asi nechtě vylekala ... šla jsem kolem ní na chodbě a chtěla jí pohladit (dělávám to běžně) a ona najednou po mně strašně vyjela, syčela byla naježená a útočila na mne. Fakt jsem se lekla i já a doteď mne buší srdce leknutím když si na to vzpomenu...
Nechala jsem jí být ... ale už třetí den, pokaždé když jdu kolem ní tak je jakoby v pozoru a čeká a někdy i skočí.
Ale sedím u počítače u televize ... tak jde ke mně a otírá se o mne a ráno po probuzení mi jde jako vždy masírovat břicho.
Ale jen co se zvednu a třeba na ni kouknu (jojo hlídám si jí, fakt to bylo děsivý ... přiznám se, že se asi bojím) tak je v pozoru, naježená a nachystaná ke skoku.

Nevím co mám dělat.

já myslela, že když jí nechám být že se uklidní, ale trvá to už třetí den a pořád na mne syčí a útočí.

Díky Eva


Evo, moje kočka tohle kdysi začala dělat, po té, co jsem se vrátil z nemocnice. Jednoho dne jsem nastoupil na týdenní pobyt a když jsem se vrátil, pokaždé, když jsem odcházel, zvedal se, šel vynést koš, bála se, že mě dlouho neuvidí. Ustálilo se to za čas. Získala jistotu, že tam furt nějak budu a neodejdu na dýl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Evikpu



Založen: 06.02.2016
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2016 7:41:11
Odpovědět s citátem

Zdravím, chtěla jsem všem poděkovat za odpovědi a chci dát info jak to u nás teď vypadá )
Kočička už se uklidnila ... asi to fakt byl nějaký velký šok. Teď je z ní mazel neskutečný Smile

Jen teda ještě musíme nějak uklidnit dcerku, protože ta z kočičky má ještě strach, i když říká že ne. Bojí se kolem ní projít sama. Jinak když je s náma v pokoji, tak se dcerka s kočičkou mazlí, ale na chodbě kolem ní má strach projít. Hettuš totiž "útočila" na chodbě, kde se před tím hodně lekla.

Ještě jednou děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top