Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

MCO - mastné chlupy

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ve.Er



Založen: 25.10.2016
Příspěvky: 3

Předmět: MCO - mastné chlupy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2016 14:41:55
Odpovědět s citátem

Letos jsem si pořídila svého prvního mainského mývalího kocourka s PP. Nemám s dlouhosrstými kočkami žádné zkušenosti, takže můj dotaz je možná hloupý, leč ráda bych znala názor zkušenějších a nechala si poradit Smile

Kocourek šel od maminky ve třech měsících, tak jak se má. Měl by být teoreticky samostatný, ale přijde mi, že se neumí normálně umýt. Spíš se oslintá úplně do mokra a to jen na hřbetu a ocasu. Tam má tedy srst v pořádku, ale zespod bříška a mezi tlapkami (jak předními, tak zadními) má chloupky mastné... nevím, jak to líp pojmenovat. Nepředpokládám, že je vhodné ho každý týden koupat, dá se to tedy vyřešit i jinak? Zatím jsem ho zkoušela vykoupat jednou, ale po pár dnech jsme na tom byli stejně. Je mu 5 měsíců, je možné, že se to časem zlepší a začne o sebe více dbát?

Před mainským jsme měli několik "obyčejných" toulavých koček, které s tím nikdy neměli problém a přestože k nám přišli z ulice, nikdo jim nemusel věnovat větší péči a hned začali sami chodit na záchod i se myli. Vlastně mě ani před tím nenapadlo, že kočka může být špindíra, jsou pověstné tím, jak jsou čistotné.

Děkuji za jakoukoli reakci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: Re: MCO - mastné chlupy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2016 14:50:56
Odpovědět s citátem

Ve.Er napsal:
Letos jsem si pořídila svého prvního mainského mývalího kocourka s PP. Nemám s dlouhosrstými kočkami žádné zkušenosti, takže můj dotaz je možná hloupý, leč ráda bych znala názor zkušenějších a nechala si poradit Smile

Kocourek šel od maminky ve třech měsících, tak jak se má. Měl by být teoreticky samostatný, ale přijde mi, že se neumí normálně umýt. Spíš se oslintá úplně do mokra a to jen na hřbetu a ocasu. Tam má tedy srst v pořádku, ale zespod bříška a mezi tlapkami (jak předními, tak zadními) má chloupky mastné... nevím, jak to líp pojmenovat. Nepředpokládám, že je vhodné ho každý týden koupat, dá se to tedy vyřešit i jinak? Zatím jsem ho zkoušela vykoupat jednou, ale po pár dnech jsme na tom byli stejně. Je mu 5 měsíců, je možné, že se to časem zlepší a začne o sebe více dbát?

Před mainským jsme měli několik "obyčejných" toulavých koček, které s tím nikdy neměli problém a přestože k nám přišli z ulice, nikdo jim nemusel věnovat větší péči a hned začali sami chodit na záchod i se myli. Vlastně mě ani před tím nenapadlo, že kočka může být špindíra, jsou pověstné tím, jak jsou čistotné.

Děkuji za jakoukoli reakci Smile


Dobrý den,
ve smlouvě byste měla mít určitě chovatelský servis, tudíž možnost se na vše zeptat, poradit se s chovatelkou. Zkusila jste to?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ve.Er



Založen: 25.10.2016
Příspěvky: 3

Předmět: Re: MCO - mastné chlupy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2016 15:17:54
Odpovědět s citátem

gwen napsal:
Ve.Er napsal:
Letos jsem si pořídila svého prvního mainského mývalího kocourka s PP. Nemám s dlouhosrstými kočkami žádné zkušenosti, takže můj dotaz je možná hloupý, leč ráda bych znala názor zkušenějších a nechala si poradit Smile

Kocourek šel od maminky ve třech měsících, tak jak se má. Měl by být teoreticky samostatný, ale přijde mi, že se neumí normálně umýt. Spíš se oslintá úplně do mokra a to jen na hřbetu a ocasu. Tam má tedy srst v pořádku, ale zespod bříška a mezi tlapkami (jak předními, tak zadními) má chloupky mastné... nevím, jak to líp pojmenovat. Nepředpokládám, že je vhodné ho každý týden koupat, dá se to tedy vyřešit i jinak? Zatím jsem ho zkoušela vykoupat jednou, ale po pár dnech jsme na tom byli stejně. Je mu 5 měsíců, je možné, že se to časem zlepší a začne o sebe více dbát?

Před mainským jsme měli několik "obyčejných" toulavých koček, které s tím nikdy neměli problém a přestože k nám přišli z ulice, nikdo jim nemusel věnovat větší péči a hned začali sami chodit na záchod i se myli. Vlastně mě ani před tím nenapadlo, že kočka může být špindíra, jsou pověstné tím, jak jsou čistotné.

Děkuji za jakoukoli reakci Smile


Dobrý den,
ve smlouvě byste měla mít určitě chovatelský servis, tudíž možnost se na vše zeptat, poradit se s chovatelkou. Zkusila jste to?


Víte, paní chovatelka je téma samo o sobě. Pro kotě jsme si přijeli, zaplatili a dostali PP a očkovací průkaz. Kocourek ani nebyl vykastrovaný, přestože jsme to měli domluvené a protože nebyla podepsána žádná smlouva, paní si ani nepojistila, že ho skutečně vykastrovat necháme. Když jsem se chtěla poradit o krmení, protože jak jsem psala, nikdy jsme mainskou mývalí neměli a nechtěla jsem nic zanedbat, bylo mi stroze odpovězeno, jakými granulemi bylo kotě krmeno... Kdykoli jsem paní psala, měla jsem pocit, že jí obtěžuji, takže už s ní nic moc společného mít nechci. Jako úplný laik jsem dala na doporučení této chovatelky od známé, protože ona od ní koťátko měla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka Bartáková



Založen: 25.04.2015
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2016 15:37:51
Odpovědět s citátem

Dobrý den...
Já sama mám tři MCO....ty dvě starší necelých 6 let (oba) Jsou úplně v pohodě...nemastí se. Ty vůbec nekoupu,fakt to není potřeba...ale to co máme jako poslední...kocourek 1.5 roku,tak přesně jak píšete...mastí se,mohla bych každý měsíc koupat...je to naše čuňátko.Břicho mastné...hřbet mastný....Kocourek je kastrovaný,jezdíme s ním na výstavy....
Myslím že je to jen jedna kočička z mála.... Smile Určitě se časem o sebe začne dbát. Kdyby jste se chtěla na něco víc zeptat...klidně mi napište... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ve.Er



Založen: 25.10.2016
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2016 16:04:41
Odpovědět s citátem

Lenka Macháčková napsal:
Dobrý den...
Já sama mám tři MCO....ty dvě starší necelých 6 let (oba) Jsou úplně v pohodě...nemastí se. Ty vůbec nekoupu,fakt to není potřeba...ale to co máme jako poslední...kocourek 1.5 roku,tak přesně jak píšete...mastí se,mohla bych každý měsíc koupat...je to naše čuňátko.Břicho mastné...hřbet mastný....Kocourek je kastrovaný,jezdíme s ním na výstavy....
Myslím že je to jen jedna kočička z mála.... Smile Určitě se časem o sebe začne dbát. Kdyby jste se chtěla na něco víc zeptat...klidně mi napište... Smile



Jste moc hodná, děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nikča



Založen: 26.06.2016
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2016 1:49:41
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
máme také dvě mainské mývalí kočičky.
Kočičce se také někdy srst mastí a to nejvíce v době línání, přesto že se o svůj kožíšek hodně stará. Na výstavy nejezdíme, takže ani jednu nekoupeme.
Chovatelka nám řekla, že pokud není špinavá není to pro ně vhodné. Čas od času kočičku napudruji suchým šampónem a pořádně pak pročešu, velmi to pomáhá.
Kocourek má rozdílnou srst než kočička, zatím se mu vůbec nemastí, srst má krásnou prachovou a to je méně čistotnější než kočička.
Když jsem si ho dovezli srst měl spíše krepatou. Chovatelka své kočičky jak koupala tak pudrovala.
Asi to bude i geneticky dané a pak hodně ovlivňuje srst strava a kvalita granulí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2016 12:42:36
Odpovědět s citátem

Skúste si objednať toto:
http://www.vse-pro-zviratka.cz/groomer-s-kocky/cistici-pasta-groomer-s-goop-396-ml

poriadne si však prečítajte návod. Je to veľmi kvalitná kozmetika práve na takéto prípady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top