Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stres nové kočičky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: Stres nové kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2006 11:13:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den!!! Už jsem tento článek psala do tématu "druhá kočička-pomoc!!" ale nevim zda by jsi mne tam vzadu někdo všimnul......Tak jsem to dala i sem................

Dobrý den!!!! Bohužel se musím taky přidat....Dlouho jsme rozmýšleli, zda druhé kotě k našemu Matýskovi (britský modrý 6 měsíců). Jsem pres prac. týden 8 hodin v práci a prišlo nám, že Mates se nudí, kňoural atd....Všelijak jsem si sním hrála (skoro jak kočka ) ale prostě mu to nestačilo!!!! Tak se rozhodno a v sobotu tj. 6.08.06. Jsem přivezla Jůlinku 9 týdenní britskou kočičku....Hned začala hrozně prskat a dokonce vrčet jak pes ............... Mates ,ale na ní zlej nebyl, jen byl zvědavej a fut za ni chodil, což Julča opravdu neakceptovala.....Julinka byla z toho tak vystresovaná, že když ji Mates zahnal do kouta ze strachu udělala hovínko...v neděli zase utikala před ním a padali zní kuličky hovínek.....nechtěla jsem do toho zasahovat, ale musela jsem!!!! Jsem z toho opravdu neštastná, moc jsem se těšila, jak se budou mít rádi!! Přeci jsou to oba stále koťátka.....V noci Julča spala semnou a Mates byl natolik rozumný, že knám nešel a spal sám!!!! V něděli to bylo rošku lepší...Ale dnes ráno jsem odcházela do práce ( nechtěla jsem,ale musela....) a jen co jsem zabouchla dveře už jsem slyšela řev ! Mám strach o malou...Asi ji určitě neublíží, ale aby se zase nepokakala a aby si zašla na jídlo....a nebyla někde celej den v koutě!!! Taky od soboty čůrala jen dvakrát do záchůdku....Loužičku jsem nikde nenašla...Ráno jsem vstávala dřív a asi 10 ji dávala na záchůdek, ale nic....Z domova, ale umí chodit na záchůdek a taky má jen svůj!!!!!! Jinak, je Julča, ale moc hravá a tulivá....Při hře dokonce zapoměla, že ta myška se kterou si hraje je tesně vede Matýska......Taky jsem četla o nějakých kapičkáš na uklidnění....Nevíte otom něco a jestli bych jí tím pomohla??? Denska pujdu dřív z práce, protože na ně musím pořád myslet...........Děku za odpověd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2006 18:24:28
Odpovědět s citátem

Hlavní a první problém je, že kočička je příliš maličká. Koťátka měla být do 12 týdnů u maminky. Exclamation Exclamation Pravděpodobně se jedná o britku bez PP. Kočku s PP by vám nikdo tak malou nedal. Nechápu proč si "chovatelé" britek bez PP nenechají koťátka ještě chvíli doma. Můžou pak z toho vzejít různé výchovné problémy. Mám zrovna doma 9 týdenní britky a rozhodně bych je v tomto věku ještě nerozdávala.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2006 18:25:53
Odpovědět s citátem

Rozhdoně bych 9 týdenní kočičce nedávala kapky na ulidnění.
Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 7:18:54
Odpovědět s citátem

Přesně jí tendo týden je 11 týdnů!! A majitelé je museli dát pryč, maminka je nechtěla. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 7:28:31
Odpovědět s citátem

Janaa napsal:
Přesně jí tendo týden je 11 týdnů!! A majitelé je museli dát pryč, maminka je nechtěla. Crying or Very sad


Asi pro ni bylo moc stresů najednou, změna prostředí a do toho další kočičák.. nevím. někdy se doporučuje na prvních pár dnů nechat kočky odděleně, ať si napřed zvykne na nové prostředí a potom na druhou kočku. ty kapky.. mám pocit ,že to jsou Bachovy květy- jsou to nějaká homeopatika, ale já s tím zkušenosti nemám, ublížit by jí to nemělo.. asi to bude chtít hodně trpěivosti.. myslím ale, že časem si kočička zvykne. Mně při seznamování( starší kocour byl taky zvědavý a mladší syčel) pomohlo krmení, dostávali misky blíž a blíž k sobě a první klidný kontakt byl u jídla a za pár dnů to bylo v pohodě. Nepomohlo by, když jdete z domu nechat každou kočku pár dnů v jiné místnosti ? A jak jste doma je zase seznamovat? Nevím,jen mě to tak napadlo . J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 8:02:28
Odpovědět s citátem

Ono to spíš teď vypadá, že malá to zvládá...Vždy si potom začne hrát.......Při spaní a při jídle jsou u sebe docela blízko...i si daj pusinku, ale když si malá začne hrát tak Mates kní přiběhne a začne fackovat, Julča začne sičet a už to jede, včera to bylo docela fak hnusný Crying or Very sad Matýsek je celej nešťasnej, často kňourá uplně brečí......Já si myslím , že oba jsou dost výrazní kočičáci a ani jeden se nepodřadí, což je asi problém........Mates se s náma neba a prestal vrnět. Jsem z toho nešťastná.....Ani jeden není šťastný Crying or Very sad a to jsem to dělala kuli Máťovi. Jůlinka je moc faj kočička, je moc tulivá a hravá. umí na škrabadlo uplně bezvadně a baští pěkně i granulky. Mates čeká až mu udělám masíčko a Julče je to jedno a dá si granulky........Včera jsem to obrečela, protože poslouchat ten řev a pak ten pláč je hrůza. Nechci aby Matýsek byl nešťastný a Julča se ho bála........................Jinak stím oddělením. už ji máme od soboty a furt byli spolu, tak jsem si myslela, že už to nemá cenu. Akorát by plakala, že je sama, no já už prostě nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 8:20:07
Odpovědět s citátem

Ještě vydržte, podle toho, co píšete, přece nějaký pokrok je. Počítejte i do budoucna s tím, že kočičí hry často vypadají jako docela slušný rvačky- i s řevem a lítáním chlupů. Držím palce. Kolik dnů je u vás Julča? J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 8:37:45
Odpovědět s citátem

Musím se přiznat, že jsem premýšlela, že ji najdu i jinou rodinu....Je maličká tak by ji to neublížilo .... Ale ještě počkáme. Julča je u nás od soboty takže dneska je to 4 den.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 8:56:14
Odpovědět s citátem

Janaa napsal:
Musím se přiznat, že jsem premýšlela, že ji najdu i jinou rodinu....Je maličká tak by ji to neublížilo .... Ale ještě počkáme. Julča je u nás od soboty takže dneska je to 4 den.....


4. den je strašně krátká doba!! někdy trvá zvykání týden, někdy měsíc, já bych vydržela, hledat novou rodinu můžete do budoucna vždycky. Já myslím, že fyzicky si kočičky určitě neublíží. Dejte jim ještě šanci.Moc držím palce a napiště, jak se to vyvíjí. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: zvykání
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 10:13:54
Odpovědět s citátem

Pokusím se Vás taky malinko uklidnit. Ono to vypadá hrůzostrašně, jak si kočky vyříkávají pozici, zvlášť když jde o tak maličko kotě, ale nedá se nic dělat, můsí se porovnat a zvyknout si. Jak se hodně píše-dokud neteče krev, tak to jde. Jednou bude za kámošku Mates vděčný, uvidíte. Opravdu je máte zatím doma spolu velmi velmi krátce, jen vydržet , chce to čas... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 15:55:21
Odpovědět s citátem

Janaa napsal:
Musím se přiznat, že jsem premýšlela, že ji najdu i jinou rodinu....Je maličká tak by ji to neublížilo .... Ale ještě počkáme. Julča je u nás od soboty takže dneska je to 4 den.....


už jsem Vám odpovídala na druhém fóru...taky u nás padnul nápad s tím, že hold budou muset od sebe, ale vydržte, uvidíte, že se to srovná...a že píšete, že se ani jeden nechce podřídit druhému? Nebojte, však oni budou muset..zvyknou si..je to jako, když pořídíte jedináčkovi bratříčka Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2006 9:11:26
Odpovědět s citátem

Musím se taky přidat a radím, abyste ještě počkala. Uvídíte, že to bude den ode dne lepší! My jsme našemu briťákovi, pořídili kotě když mu bylo 9 měsíců. Měla jsem hrozný strach, že to škvrně svou 5kg váhou rozmázne jak mouchu!Ale opak byl pravdou kočička se během dne otřepala, běhala po bytě s ocáskem nahoru jako velká dáma. Když se k ní náš kočičák přiblížil jen zasyčela a ten se klidil Surprised)
Nic méně teď už jsou kamarádi, hrají si spolu žerou si navzájem z misek, olizují si kožíšky, ale nespí spolu.... to jsou výjmečné okamžiky.

Takže držím palce a doufám, že napíšete jak válčíte. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (18x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top