Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

průjem u kotěte

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ťulda
Anonymní





Předmět: průjem u kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 16:54:41
Odpovědět s citátem

Sad mám skoro 4-měsíčního kocourka a už třetí den ho trápí průjem (chodí cca 5x na wc) Včera jsem mu nic k jídlu nedala, ale nezlepšilo se to (ani nezhoršilo) Teď má převařenou vodu a kuře a rýži, tak uvidím jak dopadne. Jinak byl pořád na Hill´s kitten granulkách. Ven chodí přes den a noci je doma. Je očkovaný i pravidelně odčervovaný pastou Vitaminthe. Máte někdo nějakou radu jak mu pomoci nebo jak k tomu přišel? Question Jinak vypadá, že mu nic nechybí, lítá a hraje si jako před tím. Vodu pije dostatečně -dehydraltace snad nehrozí. Předem děkuji.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 18:25:06
Odpovědět s citátem

Nevím jak dlouho máte kocourka. Naše kočička měla průjem po příchodu od chovatele k nám. Bylo to přechodem na jinou značku granulí, na kterou byla kočička od chovatele zvyklá. Neměla úplně průjem - spíš takové hovínko, které nedrželo tvar a dost páchlo. Chodila také asi 5x denně. Nechali jsme kočičku pořád na nových granulích. Ty kterýma krmila chovatela jsme u nás totiž nesehnali. Rýži ani nic dietního nechtěla. Po týdnu se to samo upravilo.
Odpovědět 
ťulda
Anonymní





Předmět: dotaz II.
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 19:41:55
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Kocoruka už mám cca dva měsíce ( to to letí Very Happy ) už od té doby měl s průjmem problém - př. mléko pro koťata mu také začalo dělat problémy, vlastně nechce moc jíst jiné věci Bobíky, žloutky, kapsičky, konzervy ... jen si občas vezme trochu ryb z konzevy ve vl šťávě - ale to jen 1x max 2x a pak už zase jen granulky. Nikdy to však netrvalo tak dlouho max. jeden den a pak vše bylo v pohodě. No nevím, ale už to pomalu vidím na vet Sad Fakt nevím, někdo mi říkal, že mu mám dát uhlí či endiaron ... ale nechci experimentovat. Myslím, že Hill´s by mu neměl dělat problém, jí je již delší dobu.
S čím si také nevím rady je, že po 2. očkování má v místě vpichu ( na boku) pod kůží malou bouličku (všimla jsem si jí teprve dnes) je možné, že se mu zvětšuje? Že jsem si jí nevšimla. Stratí se sama nebo s tím budou problémy? Moc děkuji za rady - je to úžasnej kočičí rošťák a nechci aby měl problémy
Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 20:15:17
Odpovědět s citátem

Zdravím, pokusím se vás trochu uklidnit.Boulička po očkování může být, ovšem měla by za pár dní zmizet, je to reakce na vpich, nám zmizela cca za 3dny.
Jinak kocourkovi klidně můžete dát na průjem uhlí, tím nic nezkazíte.Endiaron nevím, ten bych raději nedávala, ale uhlí nám schválil i vet. Rozdrobte uhlí na prach, dejte do stříkačky a vstříkněte do tlamičky, pokud je tedy kocourek takový lišák jako byla naše předchozí číča a uhlí jen tak sama od sebe nepozřela.. Smile
Přeji brzké uzdravení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
p.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 20:26:43
Odpovědět s citátem

Jestliže má 4 měsíce, tak bych mu už určitě žádné mléko pro kočky, pribináčky a pacholíky nedávala. Už je velký Very Happy Snad jen občas líznout na lžičce-na chuť. Měl by papat granule, konzervy, syrové hovězí (popř. kuřecí), rybu ..
Koťátka s mléčnými výrobky problémy nemají. Větší kočičky už často průjmují. Mají problém to strávit.
A hlavně - pokud má průjem nechala bych ho jen na granulích. Popřípadě dietní sravě - kuře , rýže - pokud to ovšem papá. Žádné mléčné věci ani vaječný žloutek!!
Endiaron bych nedávala Exclamation Spíš zajděte k veterináři- pokud by se to nelepšilo. Existuje i nějaká pasta nebo něco takového..
Odpovědět 
p.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 20:31:49
Odpovědět s citátem

Základem kočičí stravy je hlavně maso a výrobky z masa Very Happy Very Happy
Odpovědět 
p.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 20:38:12
Odpovědět s citátem

Po důkladnějším přečteníním jsem si všimla, že kocourek je poslední dobou jen na těch granulkách .. To je dobře.
Já bych asi zašla raději k veterináři. Pokud ho občas trápí průjmy a nyní průjmuje už třetí den...
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2006 8:27:47
Odpovědět s citátem

Píšete, že přes den chodí ven. Nebaští Vám něco venku?
Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Re: průjem u kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2006 9:13:35
Odpovědět s citátem

ťulda napsal:
Sad mám skoro 4-měsíčního kocourka a už třetí den ho trápí průjem (chodí cca 5x na wc) Včera jsem mu nic k jídlu nedala, ale nezlepšilo se to (ani nezhoršilo) Teď má převařenou vodu a kuře a rýži, tak uvidím jak dopadne. Jinak byl pořád na Hill´s kitten granulkách. Ven chodí přes den a noci je doma. Je očkovaný i pravidelně odčervovaný pastou Vitaminthe. Máte někdo nějakou radu jak mu pomoci nebo jak k tomu přišel? Question Jinak vypadá, že mu nic nechybí, lítá a hraje si jako před tím. Vodu pije dostatečně -dehydraltace snad nehrozí. Předem děkuji.


To může být nějaký nepatrný střevní problém, my to řešíme Smectou. To je osvědčený prostřede. Koupíte v lékárně, je to pro děti na střevní problémy. A ideální je to přidat do sekaných syrových kuřecích krků. To zabírá do druhého dne. Přemražené krky rozrmelu na masovém stroju a do té kašičiky přidám tak 1/4 toho pytlíčku Smecty. Zabírá to fakt dobře. A pokud nebaští maso, jen granulky, tak to rozdělat do trochy vody, nechat na pití, nebo přímo injekční stříkačkou do tlamičky a nechat polknout.
A příčina může být třeba i přechod na jinou značku granulí, náš kocourek měl po Whiskas a Kitekat granulích i krev ve stolici. Lépe kvalitní granulky, Hills, Royal canin, nebo něco superprémiového.
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ťulda
Anonymní





Předmět: Re: průjem u kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2006 10:15:40
Odpovědět s citátem

Děkuji všem, od včerejška je na rýži s kuřetem a zatím ještě nekakal, tak to vypadá nadějně Smile Doufám, že pak bude moci zase papat granule od Hill´s, protožě již je má objednané (a to rovnou 10kg) / mám ještě jednoho lumpa, sice je už 4-letý, ale vrátila jsem ho zpět na kitten, kvůli prckovi, aby když si nabídne z jeho misky, tak aby neměl problém s trávením " což má teď Sad " Maxík je hodně venkovní ( i když zrovna teď se válí u mě na posteli Very Happy ) , takže mu nehrozí, že po kotěcích přibere...
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: kotěcí granule
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2006 11:28:58
Odpovědět s citátem

Někde jsem četla, že kotěcí granule by dospělé kočky jíst neměly. Prý je to pro ně zátěž na ledviny - na ty kočky často trpí. Mohou je jen koťata do 1 roku, kočky březí a kojící.
Odpovědět 
ťulda
Anonymní





Předmět: Re: kotěcí granule, boulička po očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2006 13:32:23
Odpovědět s citátem

Vím, že by granule pro koťata jíst dospěláci neměli. Ale kotěcí jsou výživnější a to teď i potřebuje, měl od Royalu ten pro zmlsané kočky, ale i tak výrazněji nenabral. On je teď hodně venku - lítá za kočkama Very Happy Na ledviny jde hlavně vyšší obsah bílkovin x nízká zátěž - tzn. tělo je nezpracuje a musí je vyloučit, čímž zatěžuje ledviny. Cool

Mě těď docela zajímá ta malá, celkem nepatrná boulička v kožíšku kotěte (dá se jen ztěží vyhmatat) -2. očkování měl před 2 týdny. Po prvním očkování žádná boulička, nevím zda je tahle od očkování nebo ho něco ďoblo, či se prali s velkým bráchou... Do kdy by měla zmizet? Mám docela strach, aby to nebyl ten inijekční nádor - jak poznám rozdíl? Děkuji.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (50x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (30x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (26x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (25x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (25x)
7
Kočka na Titaniku (24x)
8
Kočičí jména (22x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top