Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočička z venku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
marcela.roscheova



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 15

Předmět: Kočička z venku
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 6:39:26
Odpovědět s citátem

Ahoj lidičky, tak mám zase problém s kočičkama a píšu sem! Very Happy žiju s přítelem v maličkém bytečku spolu s naším skoro ročním kocourkem Simírkem. Je to zlatíčko, ale trošku "ďáblík" ! Evil or Very Mad Laughing Asi před měsícem k našemu sídliští zabloudila kočka, která dřív patřila mému příteli (měli jich doma víc) ale po jeho odstěhování se s rodinou kočička zůstala a dva roky žila jen tak sama! Nikdo jí pak nikdy neviděl, až se právě začala objevovat u nás. Přítel byl celkem dojat! Smile) já taky a tak jsme kočičku začali krmit a pak i brát do bytu, když bylo ošklivé počasí. Se Simírkem se jakž takž snesou, ale on na ní skáče, loví jí Smile a chce si hrát, na což ale ona nemá náladu, ani chuť! Je jí osm a tak má asi ráda svůj klid. Ale teď k tomu, o co mi jde.
I když kočička vypadá víc než zdravě, má čistá očička, průjem vůbec žádný, ouška čistá, srst taky krásnou, prostě nejeví nejmenší známky nemoci, mám strach, aby se Simík od ní nějak nenakazil. Plánuju veterináře, ale čekám, až mi bude Lízinka víc věřit, protože ještě je taková plašší. Mám na mysli třeba viry, nebo nemoce, kterými kočka neonemocní, ale má je jakoby v sobě a ostatní zvířata se od ní mohou nakazit, i když ona sama nemocná není. Co si o tom myslíte Question Question Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 7:00:52
Odpovědět s citátem

Určitě s Lízinkou k vetovi běžte. Budete mít alespoň klid, že jste udělali všechno, aby oba kočičáci byli OK. Mám svoji vlastní zkušenost, kdy jsme si vzali z útulku 2 na první (i další) pohled zdravá koťátka a do půl roku nám Elsička umřela na FIP. U Suzi naštěstí testy ukázaly, že je zdravá.
U venkovní kočičky bych doporučovala udělat i testy právě na FIP a další ošklivé nemoci. FIPka je zákeřná nemoc, neboť kočička, byť starší může v sobě koronaviry mít a neonemocnět. Tou to nemocí prý onemocní většinou koťata a hodně mladí kočičáci. O Simírka bych v tomto směru asi měla strach. Poraďte se s vetem, které testy a očkování by ve vašem případě doporučoval.
Držíme palce, ať jsou oba zdraví, veselí a ještě více se zkamarádí.
Dagmar, Suzi a tygl Nancy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marcela.roscheova



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 7:16:32
Odpovědět s citátem

Díky za názor, určitě s ní co nejdřív zajdu, teď jste mě docela vyděsila!! Smile) můžete mi ještě napsat, jaké jsou příznaky a tak? Kdyby to byla uplně cizí kočička, asi bych jí do bytu právě ani nevzala bez prohlídky, ale u ní jsem věděla, že byla celý život zdravá, dobře živená, je i kastrovaná a Simírek je očkovaný, ale teď přesně nevím, jestli i proti FIP, jedná se o kočičí leukémii nebo něco takévho???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 7:46:48
Odpovědět s citátem

FIP je zánět pobřišnice, testy můžete nechat udělat, nicméně i tak mohou být poněkud neprůkazné, pokud budete nechávat dělat ty jednodušší, pouze u veta, tak zjistíte, zda má v sobě přítomné coronaviry, z nichž většina je ne nebezpečná, až teprve důkladnějším DNA testem, který se dělá v laboratořích zjistíte, zda konkrétní coronavir je zmutovaný.
Asi je to hodně laické, ale pokud kočina přežila takhle dlouho venku, nedá se 100% říct, že je zdravá, ale myslím, že se to dá předpokládat.
Na leukozu je test průkazný jednoznačně, pokud jste Simirka očkovali na leukozu, nemělo by mu nebezpečí hrozit. Na FIP je speciální očkování, které nebývá 100%.
Navíc FIP je velmi nevyzpytatelné onemocnění, takže se nedá říct, že kočka, která má test pozitivní na FIP zároveň onemocní, nebo nakazí "spolubydlící" ... je to onemocnění, u nějž je zatím víc otázek než odpovědí ...
Také ale zvažte, co tedy uděláte, pokud kočičce např. vylezou testy pozitivní na FIP ... co dál ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marcela.roscheova



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 8:35:00
Odpovědět s citátem

No tak to opravdu nevím, co bych dělala! Crying or Very sad Brali jsme to tak, že se nám zdála opravdu OK, ještě k tomu na svůj věk! Je čilá, stolici má přímo ukázkovou, myslím si, že ona je v pohodě, jenže teď teda spíš mám strach o malýho, že třeba u něj ten vir zmutuje nebo tak. Je nějaká doba, po kterou je větší riziko nákazy, třebaže jestli se nenakazí po dobu dvou týdnů tak pak už ne? Než s ní půjdu k vetovi, mám jí radši nechávat venku a nebrat dovnitř? Ale bude mi to líto, jinak oddělit je nijak nemůžu. Teď mám teda dilema.... Embarassed a hlavně mám strach z toho, že prý se to špatně léčí....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 8:50:12
Odpovědět s citátem

Marcelo, nevím co poradit, ale co si o tom myslím, to napsat můžu. Myslím, že je opravdu velice dojemné, že kočička si Vašeho přítele znovu našla. Já osobně bych to považovala za něco mimořádného, přímo osudového. Kočičku bych určitě nechala běžným způsobem vyšetřit u veterináře a pokud se bude zdát v pořádku, už bych si s tím hlavu nelámala a nechala oba spolu. Vzájemné společenské vztahy si vyřeší mezi sebou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marcela.roscheova



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 9:09:13
Odpovědět s citátem

Karin, mě to právě taky hrozně dojalo, zničehonic se u nás začala objevovat a nikdy předtím jsme jí neviděli. Navíc je hrozně vděčná za každý pohlazení, takže přestat starat se o ní prostě už nemůžu! Máme jí moc rádi, i když jak už je zvyklá venku, domů se jí chce jen když je ošklivo, takže je taková spíš venkovní. Přes víkend si vždycky u nás odpočine, napapká se vyhřeje se, já jí učešu kožíšek Smile a v neděli večer už se zas těší ven. Takhle to trvá zatím tak tři týdny a oba jsou normální. Akorát Líza občas vstane a zakašle, papá častěji a menší dávky, ale tak je jí 8, tak si myslím, že to je i věkem Embarassed FIP se bojím právě proto, že je to nevyzpytatelný, Simírka miluju a kdyby mi umřel, fakt nevím, jak bych to nesla! Asi jsem blázen, ale jen když si to představím, jdou mi slzy do očí Sad takže prostě nechci vůbec nic riskovat!
Taky nám Líza určitým způsobem donesla štěstí Smile ale to je na dlouho a taky to souvisí s tématem Kočky a telepatie. No, snad to bude dobrý, zajdu s ní co nejdřív! Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 9:19:46
Odpovědět s citátem

Mám s FIP osobní zušenost a jak psala April, je to nemoc nevyzpytatelná. Já jsem měla taky strach, když jsem si ke kočičce rok a půl staré brala z útulku koťátko, jemuž mezitím dva bratříčci umřeli, jeden právě na FIP. Test ale dělat nechci a nebudu, protože jednak podle dostupných informací tyto testy nemoc nemohou prokázat, pouze naznačit možnost, ale i kdybych měla jistotu, co by se změnilo? Mnohem důležitější než bojovat předem proti nějaké možné nemoci je posilovat imunitu zvířátka, aby se i s případnou nákazou dokázalo vyrovnat. To platí i pro lidský organismus. Snažím se proto svým kočičkám dávat co nejkvalitnější stravu a vitamíny a vyhýbám se veškerým očkováním, která nejsou opravdu nutná, protože ta imunitu velice zatěžují a někdy bohužel i vedou k rozvinutí latentní nemoci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marcela.roscheova



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 9:25:21
Odpovědět s citátem

A je koťátko v pořádku?? Smile Je pravda, že jsem nad tím ani moc nepřemýšlela, akorát se držím toho, že každý má svůj záchůdek a jídlo (ale jedí si to navzájem) no a Simírka sleduju a zatím je to pořád stejnej ďáblík! Smile ty všechy rizika mi pořádně docházej až teď!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 11:08:29
Odpovědět s citátem

Koťátko už je téměř roční klacek, týden a něco po kastraci a zdá se být velmi zdráv a v pořádku, děkujeme za optání! I tak děkuju za každý den, co je s námi - je to opravdu zlatá, slunečná povaha a jsem moc ráda, že je oba mám...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marcela.roscheova



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 12:48:12
Odpovědět s citátem

Já jsem taky šťastná, že mám Simiho, je hravý, hodný, zlobí taky požehnaně, ale myslí to dobře! Smile nedovedu si představit, že bych usínala bez něj, bez těch jeho tlapiček, který mi prohrabávaj vlasy když usínáme. Nejvíc mě dojímá, že na Lízu nekouká jako na vetřelce, ale chtěl by si s ní hrát a "kočkovat se" Smile je jako malé dítě a když k nám Lízinka přijde, uplně na něm vidím, jak je z toho celý rozhozený radostí! Smile Smile teď jsem četla příběhy tady z fóra, co se týkaj FIP a mám dost! Je to hrůza a už to raději číst nebudu, protože tím větší mám pak strach! Četla jsem i tvůj příběh a vůbec si nedovedu představit, že by se mi to taky stalo!..... je mi to hrozně líto! Jen jsem se ještě chtěla dozvědět, jaké jsou klinické příznaky a jak dlouho trvá, než se projeví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 13:25:50
Odpovědět s citátem

Klinické příznaky ... ono pokud si chcete udělat trochu větší obrázek o FIPce, tak si například vygooglujte FIP příznaky nemoc ... různá hesla a najdete poměrně dost informací ... např. zde: http://www.ifauna.cz/clanky/clanek.php?id=555&rubrika=8 zjistíte, že informací je na webu docela dost.
Většinou se říká, že pro onemocnění, projevení se FIP je kritické období od cca 3 měsíců do 3 let, a pak onemocnění hrozí u starších koček, mezi něž bych už vaší 8mi letou kočičku i zařadila. Pokud do teď neonemocněla, troufla bych si tvrdit, že nejspíš FIPku nemá, ale jak bude starší, tím bude její organismus slabší a pak je možné, že se nákaze nemusí vyhnout, pokud má otevřený výběh ven a přijde do kontaktu s jinými kočkami.
Ty testy jsou nejednoznačné v tom, že i pokud test vyjde pozitivní, nemusí to nutně znamenat nemoc, ale jen to, že kočka přišla do kontaktu s FIPkou ... zaleží pak ještě na titru protilátek ... ale je to opravdu poměrně komplikované na "přetlumočení" a je lepší si co nejvíc informací kdyžtak načíst od lidí, kteří testují nebo přišli s nemocí do kontaktu a předvším, byla ta nemoc prokázána ... ono FIPka je svým způsobem taky takové alibi pro umrtí kočiny, protože díky nejednoznačným příznakům lze pod ní zahrnout vlastně každé "pčíknutí" ...
Rozhodnutí, jestli testovat je jen na vás, ale nevím, já myslím, že pokud otestujete, ale kočina stejně bude chodit ven, tak je ten test zbytečný, pokud byste z ní udělali kočinu bytovku, tak možná by to smysl mělo.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marcela.roscheova



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 13:35:49
Odpovědět s citátem

Diky moc, odkaz si přečtu. Smile Jinak chci jí dát očkovat běžnou vakcínou plus vzteklinu a nevím, jestli vakcína proti FIP má cenu, když prý kočička stejně může onemocnět. Confused fakt nevím, co dělat, je pravda, že na to, že jí je osm, vypadá opravdu dobře, je v dobrý kondici, snažím se jí dobře krmit, ale právě proto jí beru domů, aby se najedla v čistotě a v klidu! Prostě s ní zajdu na veterinu a uvidím, ne? Smile Bytovku už z ní asi neudělám Smile ale snad to bude v pořádku. Ale ještě se zeptám na jednu věc. Jestliže Lízinka nemocná FIP nebyla, může nakazit Simírka? Myslím to tak, že ona ten vir třeba má, nemonemocněla a na Simiho se to přenese a onemocní? O to mi hlavně jde, myslím si, že ona je zdravá, ale právě proto nevím, jestli se bát už nemusím, nebo i přesto je možnost nákazy...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 13:49:02
Odpovědět s citátem

Co se týká FIPky, tak spíš tu prezentuju svůj osobní názor, který jsem si utvořila ze všech možných internetových zdrojů, takže to neberte za bernou minci a zkuste si svůj taky vytvořit z toho, co kdo kde napsal, je to opravdu požehnaně, a sama pak dojdete k tomu, buď to nějak řešit, a nebo život prostě brát tak jak leží a běží.
Ale myslím, že pokud má Simír dobrý zdravotní základ, není náchylný ke každé nemoci, která kolem něj proletí, zároveň není nějak výrazně vystavován stresům (které bývají považovány za spouštěč FIPky), je asi možnost, že by se nakazil, menší, ale vyloučit se to nedá.
Určitě se nedá vyloučit, že pokud je Lízinka teď zdravá, že nehrozí, že FIPku domů nepřinese.
Ale kdyby byla FIPka ve venkovní populaci koček tak hodně rozšířená, asi by nebylo tolik problémů s kočičími koloniemi.
No můžete pro svůj klid nechat Simírka naočkovat ... sice to očkování není 100%, ale budete mít klidný svědomí, že jste pro jeho zdraví udělala maximum.
Já myslím, že nechte svoje čičiny prožít život naplno a neřešte, jestli omarodí, či ne ... ostatně je tolik dalších nemocí, záněty žaludku (se kterým se zrovna teď prala naše Rubka), problémy s močovými cestami, ledvinami, záněty dásní, srdíčkem, atd. že člověk by strávil čas jen obavami, co zase moje kočka chytí ...

April

P.S.: K tomu očkování přihoďte ještě kdyžtak k naočkování leukozu, to je takové to běžně očkované "maximum".
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top