Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nevíme, co mu je

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: nevíme, co mu je
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2006 15:02:02
Odpovědět s citátem

máme doma cca půlročního kocourka Damiána. Už asi 3 týdny má průjem (na střídačku s naším druhým kocourkem, ale Damián jasně vede). Jenže Damiánovi se k tomu přidalo i zvracení. A to vždy, když dostane kapsičku (jedno jakou značku - zkoušeli jsme jich víc). Pokud papá jen suché, tak má "pouze" průjem. Jakmile ale pozře i něco jiného, tak i zvrací. Někdy jen žaludeční šťávy někdy nestrávené jídlo. K tomu se mu asi před týdnem objevily na hlavičce nad očičkama malé stroupky, asi jak se drbe na hlavičce, ale zvýšenou drbavost jsme taky nezaznamenali.
Nicméně jinak neprojevuje žádné známky nemoci. Je stále hravý, aktivní, mazlivý... prostě v pohodě. Chuť k jídlu mu taky nechybí.
Před týdnem jsme byli u doktora a všechno mu to říkali. Změřil Damiánovi teplotu (mírně zvýšená), prohmatal ho a celkově prohlédl. Na nic nepřišel. V bříšku prý žádný cizí předmět nemá.
Normálně jsme ho naočkovali (šel na přeočkování po měsíci), pár dní byl takový laxní (jako i poprvé po očkování) a pak se zase srovnal. Jen ten průjem, zvracení a strůpky má pořád.
Nemáte někdo tušení, co by to mohlo být a hlavně, jak mu pomoci. Aspoň od toho průjmu.
Druhý kocourek je úplně v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2006 15:32:03
Odpovědět s citátem

i ja jsem byla vcera vecer u veta ohledne prujmu, ktery u nas pretrvava, neshledal, ze by byl kocourek nejak nemocny, chova se stale cile, chut k jidlu ma taktez a prujem ho trapi jiz tyden. Bylo mi receno, ze byl zvykly u sve chovatelky pouze na granule a ted jak mu varim, tak to jeste neumi jeho zazivaci ustroji stravit. Musi si pry vytvorit nejakou floru a obrane latky a toho docili pouze tak, ze budu neustale krmit jen jidlem, ktere mu chci davat v budoucnu. Takze v soucasne dobe dostava dvakrat (o vikendu 3x) teple varene jidlo do toho 1/2 tabletky cerneho uhli a echinaceovy sirup na posileni imunity. Tak uvidim jestli nam to pomuze Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nevíme, co mu je
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2006 15:40:43
Odpovědět s citátem

Průjem se onehdá řešil v tomhle foru: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1166
dále pak např. zde:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=936
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=295
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=132

O průjmu toho bylo napsáno už poměrně hodně ...
Důvodů může být vícero ... změna stravy, snědl někde něco, co mu rozhodilo trávení, průjem se někdy objevuje i v případě výměny zoubků, která probíhá kolem toho půl roku ...
V těch odkazech je poměrně dost informací, v některých jsou informacei o stroupkách - my válčili jak s průjmem, tak plísní, která se zprvu objevila jako stroupky na spáncích ... ale pak se rozlezla po tělíčku, takže jí nešlo přehlídnout ani zaměnit za stroupky z "bojů" ... a to se Rubka rozhodně nechovala nijak marodně.
Proti průjmu se nám konkrétně osvědčilo - živočišné uhlí a dále vytrvat ve stereotypní stravě několik týdnů ... neměnit granule, dávat stále stejné konzervy, žádné mňamky ...
Naposledy jsme válčili s lehkým zánětem žaludku a střev... nicméně ten se projevil tedy jak zvracením, tak průjmem, nicméně Rubka odmítala i jídlo, takže to byl takový ten náznak, že něco není v pořádku.
Za chybku považuju to, že ho veterinář naočkoval, ačkoliv se kocourek pere s průjmem, který je poměrně oslabující, se zvracením i se stroupkama. Nám doktorka Rubku odmítla naočkovat, ačkoliv šlo také o přeočkování a museli jsme nejdřív všechno vyléčit. Očkování je poměrně velký zásah do zdravého tělíčka, natož do oslabeného. Takže všechny tyhle problémy spolu můžou souviset.
Asi by to chtělo další konzultaci s lékařem, který by měl kocourka prohlídnout a zvážit nasazení nějaké léčby na průjem. To samé s těma stroupkama.
Jinak napište víc informací, co baští za granule, jaké konzervy, prostě co nejvíc informací.

April

P.S.: Ta plíseň vypadala orientačně asi takhle, ty flíčky na obličejíčku: http://www.foto-album.cz/photo.asp?Id=51295 nicméně Rubka je měla rozlezlé po celém tělíčku ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nevíme, co mu je
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2006 15:49:48
Odpovědět s citátem

Co se týče stravy - měl jí dost pestrou. Když začali problémy s průjmem, tak měl myslím granule purina a pak jsme přešli jakési Bono Petty. Snažíme se, aby kluci měli pestrou stravu, tak jim dáváme každý den něco jiného. Kapsiček máme doma spoustu a každý pes jiná ves. Takže bohužel nemohu sloužit přesným určením krmení, které měl, když nastaly problémy. Ani s těmi granulkami si nejsem úplně jistá.
Teď má od doktora Hills - sensitive stomach + chicken adult a pokud papá jen tyhle granulky, tak zůstáváme u průjmu. Jakmile zkusíme konzervičku nebo v nestřeženém okamžiku ujídá bráchovi, tak zase zvrací.
Děkuji za rady - jdu si přečíst o průjmu. Myslela jsem, že to spolu souvisí všechno, tak jsem se nepídila po průjmovém tématu - hanba mi Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nevíme, co mu je
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2006 15:59:47
Odpovědět s citátem

Tak myslím, že jste právě uhodila hřebíček na hlavičku, co způsobuje průjmy Exclamation
Kočičky vůbec nepotřebujou pestrou stravu, právě naopak. Vzhledem k tomu, že mají velmi citlivě zažívání, doporučuje se např. mezi dvěma typy granulí přecházet týden až 14 dnů, aby si střevní mikroflora zvykla na jiné složení. To samé platí s kapsičkama, konzervičkama ...
Takže vrátím se ke své radě z předchozího příspěvku - nekombinovat granule, nasadit pouze a jen jednu značku, doporučuji nějakou kvalitní a ideálně jehněčí příchuť, např. Hills (nevadí, že je kocourek vlastně ještě kotě, klidně dávejte Adultky). Kozervičky to samé - zvolte jednu značku a nekombinovat s jinými značkami. Zkombinujte to s podáváním živočišného uhlí.
Bude to nejspíš chvíli trvat, než se zažívání upraví, ale vytrvejte v jednotné stravě. Mělo by se to srovnat.


April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2006 16:16:42
Odpovědět s citátem

Takže na vaše problémy doporučuju:
1. Žádné experimenty v krmení, proč měnit stravu od původního majitele, když čičině chutnala a vyhovovala?!
2. Proč teplé, vařené jídlo? V přírodě si šelma taky nic teplého na zub neuvaří. Navíc jsem přesvědčena o tom, že do vařeného jídla se vám ani omylem nepodaří dostat všechny látky, které čičina k životu potřebuje.
3. Krmit kvalitnějšími granulemi než je Bono - pokud nechcete prémiové či superprémiové, tak teď se jeví vcelku slušně "supermarketovky" Purina One. V granulích mají čičiny obsaženo všechno, co k životu potřebují, kapsičku bych doporučovala jen jako pochoutku jednou za čas, příp. lze i vitamínové bonbony nebo pastu.
4. Tím, jak jste jim dávala každý den něco jiného, jste jim docela slušně rozhodila zažívání. Takže pro ně vyberte jen jednu značku a té se držte, a jak jsem psala výše žádné experimenty. Když chcete zkusit změnu, musíte to udělat pozvolna, tak jak psala April.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Pro paní Martinu
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 10:19:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

mám také kocourka sphynxe (dokonce 2) a vím jak sphynxové mnohem citlivěji než jiné druhy koček reagují na změnu stravy. Stačí pouze změna značky granulí (natož typu jídla) a průjem je tady.

Vím, že máte doma pejska, takže to zřejmě řešíte jako u něj - tam se většinou při průjmu nasazuje domácí dieta - vařená rýže s kuřecím masem atd.. Od kamarádky kynoložky jsem se doslechla, že se nyní u psů prosazuje čím dál více kvalitní domácí strava (psi krmení dlouhodobě pouze granulemi prý nebyli v takovém zdravotním stavu, jak se původně očekávalo). U koček je to ale jinak - kočičí granule obsahují mnohem vyšší podíl masa (kočka není řazena mezi všežravce jako pes, ale mezi masožravce) než granule psí. Navíc kočka nerozeznává příliš mnoho druhů chutí, takže jí nevadí "jednotvárný" jídelníček. Ten ovšem musí být kvalitní.

Přimlouvala bych se tedy pro krmení pouze nějakými kvalitními granulemi bez přídavků vařeného jídla. To pouze naruší pečlivou vyváženost granulí. Vím, že byl kocourek zvyklý na Acanu (podle testů je kočičí acana v lepší kvalitě než ta psí - ta nic moc - je prý moc mastná). Pokud by se Vám zdála Acana špatná, zkuste nějaké superprémiové krmivo. Já osobně krmím Nutrience (typ Supreme) - www.nutrience.cz a nemám s ním žádné problémy. Líbí se mi, že obsahuje i různé bylinky. Dříve jsem krmila Hill´s, ale po něm měli oba kocouři průjem a ten starší zřejmě i vyrážku.

Takže držím palce na zvládnutí prvotního průjmu. Pak už se to nějak ustálí a bude to dobré...

Blanka

P.S.: Při průjmu bych doporučovala zkusit např. toto:
http://www.allpet.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=6979
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 11:27:19
Odpovědět s citátem

ja vam moc dekuji za radu. Ted opravdu nevim co delat, jestli momentalne, kdy kocicaka preorientovavam na varene a stolice se mu pozvolna upravuje, tak jestli mam opet zacit s nejakou zmenou? Nick prestal granulky uplne zrat, i kdyz je ma stale k dispozici, staci mu jen 2x denne varene.Tak co ted? Mam pockat az stolice bude uplne v pohode, nebo zacit jiz ted? Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 11:56:53
Odpovědět s citátem

Víte, můj vyloženě osobní názor je, že dávat kočce vařené maso je naprostý nesmysl. Když už, tak maso syrové, to je pro ní o dost přirozenější, nicméně ani tím nejde zkrmovat neomezeně. Nevím, jestli k tomu vařenému masu dáváte ještě nějaké vitamíny či něco takového, ale samotné maso rozhodně nemá vyvážený poměr živin, a docílit opravdu správného poměru je velmi pracné. Ono kvalitní granule sice nevypadají jak maso, ale jsou pro dnešní kočku, relativně nejkomplexnější krmivo - už je např. tím, že díky své "tvrdosti" omezují tvorbu zubního kamene, jdou do nich vložit vitamíny a veškeré potřebné látky, i např. taurin, který je nutný pro kočičí zrak a jeho nedostatek způsobuje oslepnutí ... a to jsou všechno takové drobnosti, jejichž nedostatek se ale nakonec vcelku může nepříjemně podepsat na zdravotním stavu kočky.

Všechny přechody musí být "pozvolné" ... takže pokud si zvyká na vařené, tak k němu ty granule přimíchávejte, žádné rychlé změny.
Pokud Acany mu přestaly chutnat, tak na výběr je poměrně velké množství dalších značek - Biomill, Trainer, ProPlan, Hills, zmiňované Nutrience, Mastery ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 13:19:30
Odpovědět s citátem

myslite abych ty granulky primicha rovnou do misky s masem a ryzi? Obavam se, ze pokud by byly granulky v jine misce, tak se mi na ne vykasle
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 13:29:01
Odpovědět s citátem

martina fialova napsal:
myslite abych ty granulky primicha rovnou do misky s masem a ryzi? Obavam se, ze pokud by byly granulky v jine misce, tak se mi na ne vykasle


Jj přesně tak, zkusit to smíchat dohromady ... a tu rejži ... nevím no, ale já když zkusila našim čičinám dát rejži, tak na mě koukaly stylem, že jsem se úplně zbláznila Very Happy
Ono ho to maso s rýží asi zasytí dost, takže nemá potřebu chodit na granule, takže spíš nedávat tu rýži a ty granule smíchat s masem ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 13:42:22
Odpovědět s citátem

tak fajn, udelam to tak smicham mu ryzi s granulkama a postupne budu masicko ubirat.

diky za radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 13:48:19
Odpovědět s citátem

Asi spíš obráceně ... smíchat granule s masíčkem a rýží a pak postupně ubírat to maso s rýží, příp. maso dávat pak třeba jen místo konzervičky Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 13:53:19
Odpovědět s citátem

Hm, myslela jsem to tak, ale napsala to bez toho masa, jsem jouda Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 8:45:01
Odpovědět s citátem

tak jsem vcera zkusila v zradylku mojeho milacka vynechat uplne ryzi a namocila jsem mugranulky a do toho jsem mu pridala varene masicko............musim rict, ze mu to chutnalo daleko vic nez s tou ryzi, pustil se do toho s velkou chuti. Takze asi mu to varene masiko nebudu odebirat, ale 2x-3x do tydne mu pridam i syrove a sem tam nejakou dobrotu. No a uvidime, zatim to vypada, ze se stolicka se mu zlepsuje
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 15:29:38
Odpovědět s citátem

Tak to je super, že se kocourkovi zlepšuje zažívání! A jako bonus bych brala to, že masíčko s granulkama kocourkovi tolik chutná! A jsem moc ráda, že tady poskytnuté rady v praxi zafungovaly! Mějte se hezky a podrbání mazlíkovi Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 8:34:42
Odpovědět s citátem

vyridim Smile

dekuji!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Strava
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 8:52:40
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

já bych asi úplně to vařené maso odbourala nebo pokud nechce žrát samotné granule (pokud ale kočka nemá na výběr nic jiného, žere i samotné granule s chutí), tak bych to s ním jen tak jemně ochutila.
Během celého dne by mohl mít v misce pouze granule a navečer by mohl dostávat malé množství nějaké "lahůdky". My dáváme masové konzervičky ShinyCat (půlku na kocoura denně). Nebo můžete dávat i syrové hovězí. Pozor Exclamation - kočkám se musí dávat hovězí přemražené (minimálně 2 dny, kvůli toxoplazmoze) Exclamation Vepřové maso se kočkám nemá dávat vůbec.

Blanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 9:04:17
Odpovědět s citátem

No granulky ma na stole po cely den a to varene maso smichane s namocenymi granulemi dostava rano a vecer. Co znamena 2 dny premrazene maso.......... jako ze v mrazaku musi byt minimalne 2 dny?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: přemražené maso
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 9:05:31
Odpovědět s citátem

Ano, přesně tak - musí být v mrazáku minimálně dva dny... Pak se nechá rozmrazit a kočičák může baštit...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 9:07:35
Odpovědět s citátem

Jj, 2 dny přemražené syrové hovězí maso, tolik "stačí" na zničení případných zárodků toxoplazmozy v něm.

To vařené maso myslím záleží vyloženě na chuti a Vaší náladě mu vařit. Určitě by mu uškodit nemělo a myslím, že jestli dávat kousky vařeného masa nebo konzervičku, to už mi přijde dost podobný Smile V kombinaci s granulema je to vařené maso už myslím v pořádku.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 9:14:52
Odpovědět s citátem

Dekuji.......a co premrazene kureci, nebo kruti maso? Preferuje se spise to hovezi?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 9:18:06
Odpovědět s citátem

martina fialova napsal:
Dekuji.......a co premrazene kureci, nebo kruti maso? Preferuje se spise to hovezi?


No kuřecího a krůtího je spíš problém se salmonelou, na což se názory různí, zda jí lze přemrazit a tím zlikvidovat, nebo ne. Nicméně v lidské kvalitě masa by salmonela snad ani být neměla, ale vyloučit se to úplně nedá. Ale krmit se tím dá také.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 9:25:13
Odpovědět s citátem

Takze varene muzu klidne davat drubezi a pokud budu davat syrove, tak radsi hovezi, takto by to melo byt v poradku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 9:28:37
Odpovědět s citátem

Přesně tak Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 9:32:52
Odpovědět s citátem

Tak fajn Laughing Laughing Laughing Laughing ......jeste jednou diky vsem!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 12:57:12
Odpovědět s citátem

...granulky ma na stole po cely den..
...v soucasne dobe dostava dvakrat (o vikendu 3x) teple varene jidlo...

Vařené TEPLÉ (to už vůůůbec néé) jídlo bych úplně vynechala. Nechala bych kvalitní granule (nejlépe superprémium) a občas "na chuť" nějakou tu kapisičku či konzevičku. U kočiček není dobré s jídlem moc experimentovat. Pestrou stravou spíš víc zkazíte..(Vím z vlastní zkušenosti)

Very Happy A misku s granulkama bych mu dala spíše na podlahu:D Třeba mu budou víc chutnat Very Happy
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 18:30:08
Odpovědět s citátem

martina fialova napsal:
Takze varene muzu klidne davat drubezi a pokud budu davat syrove, tak radsi hovezi, takto by to melo byt v poradku.


asi to většina zná z vlastní zkušenosti,ale chci vám poradit nejednodušší metodu pro vaření kuřecího masa.Dělám to takto: kuřecí maso doma naporcuju do sáčků a jednotlivé porce dám zamrazit, pak vždy vytáhnu, kolik potřebuju ze sáčku, dám do misky s vodou a v mikrovlnce rozmrazím trošku déle a ono se to v té vodě zrovna i uvaří. potom tu vodu vyliju a napustím tam studenou,maso do toho rozkouskuju-uvařené jde i rukama- a rychle se to zchladí,aby si šišinky nespálily čumáčky.Je to otázka pár minut,jenom doporučuju nedávat maximální výkon mikrovlnk, protože to mně někdy voda a maso z misky vyprskne a můžu vevnitř mikrovlnku umýt, osvědčilo se mně tak 350 W. S hovězím je to vlastně nastejno, jen to vytáhnu dřív a když se někdy stane, že je kousek jakoby lehce uvařený, kočičkám to nijak nevadí. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2006 6:44:17
Odpovědět s citátem

citace:

asi to většina zná z vlastní zkušenosti,ale chci vám poradit nejednodušší metodu pro vaření kuřecího masa.Dělám to takto: kuřecí maso doma naporcuju do sáčků a jednotlivé porce dám zamrazit, pak vždy vytáhnu, kolik potřebuju ze sáčku, dám do misky s vodou a v mikrovlnce rozmrazím trošku déle a ono se to v té vodě zrovna i uvaří. potom tu vodu vyliju a napustím tam studenou,maso do toho rozkouskuju-uvařené jde i rukama- a rychle se to zchladí,aby si šišinky nespálily čumáčky.Je to otázka pár minut,jenom doporučuju nedávat maximální výkon mikrovlnk, protože to mně někdy voda a maso z misky vyprskne a můžu vevnitř mikrovlnku umýt, osvědčilo se mně tak 350 W. S hovězím je to vlastně nastejno, jen to vytáhnu dřív a když se někdy stane, že je kousek jakoby lehce uvařený, kočičkám to nijak nevadí. J.

Tak moje kočky jakékoliv maso rozmražené v mikrovlnce naprosto odmítají. Maso rozmrazuju při pokojové teplotě, nebo když ho nemám pod dohledem tak ho dám raději do lednice. Ale pokud to vám a vašim kočkám vyhovuje tak proč ne. Připadá mi ale že je škoda vylévat vodu ve které se maso vařilo, tedy vlastně vývar a místo něj dávat čistou vodu myslím že tím kočky připravujete o dost cenné látky.
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2006 14:12:24
Odpovědět s citátem

Tak moje kočky jakékoliv maso rozmražené v mikrovlnce naprosto odmítají. Maso rozmrazuju při pokojové teplotě, nebo když ho nemám pod dohledem tak ho dám raději do lednice. Ale pokud to vám a vašim kočkám vyhovuje tak proč ne. Připadá mi ale že je škoda vylévat vodu ve které se maso vařilo, tedy vlastně vývar a místo něj dávat čistou vodu myslím že tím kočky připravujete o dost cenné látky.[/quote]

Psala jsem, že je to nejrychlejší způsob, jak maso rozmrazit a ev. následně uvařit.Když jsem měla čas, klidně jsem maso taky vytáhla a nechala v klidu rozmrazit,ale když přijdu z práce a kočky přešlapují v kuchyni a vyčítavě koukají Laughing ... , no však to znáte . O tom vylití "vývaru" - moje kočiny ho stejně nebaští ani nepijí. Ale určitě by se dal vývar slít do misky, a nechat pomalu zchládnout, spíš šlo o to, jak co nejrychleji zchladit maso, aby si nespálily ty svý mlsný jazýčky. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (41x)
2
RSS kanály (41x)
3
Kočičí jména (29x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
5
Předvelikonoční návštěva kavárny U Surinky (23x)
6
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (21x)
7
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (20x)
8
Koupání kočky (18x)
9
Veterinární poradna: Brzká kastrace (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top