Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Druhá kočka,ta první agresivní


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mikeila
Anonymní





Předmět: Druhá kočka,ta první agresivní
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2006 17:34:54
Odpovědět s citátem

Ahoj,rozhodli jsme se,že naší kočce pořídíme kamarádku.První kočku máme přes rok,druhou,malé kotě,jsme si pořídili teď.Seznamování bylo kruté,první kočka dost syčela,útočila na ni.Teď asi po týdnu seznamování první kočka s tou druhou hraje,dokonce jí i olízla hlavičku.Ale zdá se mi,že tu malou zase šikanuje.Honí se za ní,až ta malá se bojí,vždy někde zaleze a syčí zase ona na velkou.Snad si to nějak vyříkaj.Ale co mě trápí je,že ta první kočka je na mě dost agresivní,nenechá se pohladit,hned zprudka vyjede,sekne mě tlapkou,nebo zasyčí.Přitom já se jí jenom dotknu....Je sice od mala-vzali jsme si jí v půl roce,dost náladová, a hladit se moc nenechá,ale přeci jenom byla hodnější než teď.Co myslíte, spraví se to? Nebo už takhle agresivní na mě bude pořád?Potřebovala bych trošku povzbudit. Abych se na ni bála i šáhnout....Díky moc všem. Sad
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Druhá kočka,ta první agresivní
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2006 17:47:25
Odpovědět s citátem

Čas ... to je takové slůvko, které Vám asi všichni doporučí ... zejména při sžívání dvou koček - nicméně Vás ne/uklidním tím, že naše čičiny, byť jsou spolu od koťat a zcela evidentně se mají moc rády, se řežou neuvěřitelně, vřeští, syčí, vrčí, neznat je, tak by člověk měl občas strach Twisted Evil Kočky neznají pojmy jako šikana, atd. je to spíše ze začátku ujasňování pozic ve smečce, potom už, byť pro člověčí oči, poněkud drastická hra Cool
Co týká agresivity, dejte kočce trochu času, pokud vždy byla spíše otažitá a útočnější, tak nečekejte nějakou výraznou změnu, spíš bych i tipla, že se bude více soustředit na nového příchozího a Vy jste tam asi spíš v pozici rušivého elementu ... takže spíš počítejte s tím, že nebude víc mazlivější a bude asi potřebovat trochu času, než se nechá zase alespoň pohladit, tohle nejde nejspíš už změnit, kočka je jaká je, už je to utvořená osobnost.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2006 19:21:17
Odpovědět s citátem

Mikeilo, u nás byla při seznamování situace skoro stejná a taky mě překvapovalo, proč je první kočička agresivní i na mě. Zvykla si a vše se srovnalo. Taky je - jak píšete - méně mazlivá a dost svérázná, ale všechny ty zlé nálady, které měla po příchodu nového kocourka, ji pak celkem brzo přešly. Myslím si, že i vaše kočička brzy bude zase jako dřív. Zlobí se na vás, že jste jí provedli něco proti její vůli. Nezbývá než se obrnit trpělivostí, jak se říká, a počkat, až se s tím sama vyrovná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Re: Druhá kočka,ta první agresivní
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2006 11:38:42
Odpovědět s citátem

mikeila napsal:
Ahoj,rozhodli jsme se,že naší kočce pořídíme kamarádku.První kočku máme přes rok,druhou,malé kotě,jsme si pořídili teď.Seznamování bylo kruté,první kočka dost syčela,útočila na ni.Teď asi po týdnu seznamování první kočka s tou druhou hraje,dokonce jí i olízla hlavičku.Ale zdá se mi,že tu malou zase šikanuje.Honí se za ní,až ta malá se bojí,vždy někde zaleze a syčí zase ona na velkou.Snad si to nějak vyříkaj.Ale co mě trápí je,že ta první kočka je na mě dost agresivní,nenechá se pohladit,hned zprudka vyjede,sekne mě tlapkou,nebo zasyčí.Přitom já se jí jenom dotknu....Je sice od mala-vzali jsme si jí v půl roce,dost náladová, a hladit se moc nenechá,ale přeci jenom byla hodnější než teď.Co myslíte, spraví se to? Nebo už takhle agresivní na mě bude pořád?Potřebovala bych trošku povzbudit. Abych se na ni bála i šáhnout....Díky moc všem. Sad

Evil or Very Mad Taky mám doma jednu takovou!! Je to ta nejdespotičtější kočina, jakou jsem si mohla představit. Ta dokáže tak vyfackovat kocoura, že chudák zaleze a jen tiše zírá. A druhou kočičku, kterou už máme doma víc než rok, tu neustále stopuje, preventivně jí každé ráno nějakou plácne, z povzdálí jí pozoruje při jídle, upřeně se na nás dívá, když jí náhodou chovám nebo hladím a potom za to přijde odplata, až chlupy lítají. Mám nekastrovaná zvířata, takže jejich hierarchie je zřejmá. První kočka(i když déle u nás je kocour), kocour, druhá kočka. Rolling Eyes
Všechno chce čas, naše koťata odcházejí i do rodin, kde jsou jiné kočky, někdy je to za týden, jindy to trvá i pár měsíců. Hlavní je neupřednostňovat toho nového člena domácnosti. Pak si to ten první bere jako zradu a odtáhne se. Takže trpělivost, trpělivost a zase trpělivost. A nezanedbávat tu starší, nehladit kotě před ní příliš viditelně, krmit nejprve starší, rozmazlovat starší!!!! Jo, ty vztahy Exclamation
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mikeila
Anonymní





Předmět: drastické útoky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 9:01:28
Odpovědět s citátem

Ahoj,díky všem moc za rady! Ale ta větší,ta první kočka,je na tu malou neuvěřitelně útočná. Já nevím,jestli to je normální.Velká si chce asi hrát,čapne tu malou, a drasticky ji škrábe zadníma nohama v náručí,nebo ji všude hodí,hodně ji mlátí tlapkou,válí se po ní a kouše. Velká si chce asi hrát,ale ta malá je přeci ještě malá,a asi jí to bolí,ne? Skoro pořád,když si takhle "hrají", tak je skoro celou dobu zalezlá někde pod skříní, tluče jí srdíčko, při útoku hrozně pláče, někdy syčí a mrouká. Ale není jí to nic platný, velká jí nedá pokoj a stále napadá. Ona velká nepochopí, že je to ještě kotě, a že si s ní takhle jako s velkou hrát nemůže. Dokonce ji napadá i na záchůdku, malinká jde čůrat a ona ji napadne, v záchůdku povalí a mučí. Malinká se nemůže ani chvíli vyčůrat. Prosím o radu, je toto to jejich drastické seznamování, zlepší se to?

Ve vztahu ke mě už je to lepší, zkrátka, když má tyto mučící nálady, tak na ni nešahám, až když spinká a to je celkem hodná.

Srdečně vám děkuji za vaše rady. Jsem docela v šoku a nevím. Díky, díky všem!
Odpovědět 
Mikeila
Anonymní





Předmět: odpověd
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 9:05:27
Odpovědět s citátem

Díky za radu Věro, budu se snažit rozmazlovat tu vekou, první, i když se moc nenechá. Je pravda, že tu malou dost mazlím. Tak já se budu chovat podle tvých rad, a napíšu za čas, jestli je to lepší. Přesně jako u tvé kočandy, ta má dělá té malé úplně to samé. Krmení velké dávám jako první, a když od někud přijdeme, tak du za velkou taky první.
Díky moc!
Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Re: drastické útoky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2006 10:19:15
Odpovědět s citátem

Mikeila napsal:
Ahoj,díky všem moc za rady! Ale ta větší,ta první kočka,je na tu malou neuvěřitelně útočná. Já nevím,jestli to je normální.Velká si chce asi hrát,čapne tu malou, a drasticky ji škrábe zadníma nohama v náručí,nebo ji všude hodí,hodně ji mlátí tlapkou,válí se po ní a kouše. Velká si chce asi hrát,ale ta malá je přeci ještě malá,a asi jí to bolí,ne? Skoro pořád,když si takhle "hrají", tak je skoro celou dobu zalezlá někde pod skříní, tluče jí srdíčko, při útoku hrozně pláče, někdy syčí a mrouká. Ale není jí to nic platný, velká jí nedá pokoj a stále napadá. Ona velká nepochopí, že je to ještě kotě, a že si s ní takhle jako s velkou hrát nemůže. Dokonce ji napadá i na záchůdku, malinká jde čůrat a ona ji napadne, v záchůdku povalí a mučí. Malinká se nemůže ani chvíli vyčůrat. Prosím o radu, je toto to jejich drastické seznamování, zlepší se to?

Ve vztahu ke mě už je to lepší, zkrátka, když má tyto mučící nálady, tak na ni nešahám, až když spinká a to je celkem hodná.

Srdečně vám děkuji za vaše rady. Jsem docela v šoku a nevím. Díky, díky všem!

Smile Mikeilo, ona právě chápe, že ta malá je kotě, a proto to dělá. Ona tím svým chováním tomu mrněti předvádí, že ona je tam hlavní, je to úplně normální projev kočičí hierarchie. Kdybys viděla, co někdy dělá skutečná máma kočka svému kotěti, asi bys ani nevěřila, že je to možné. Kouše ho, kope zadníma nohama, až kotě kvílí, honí ho a přepadá, naše Beata dokonce skákala na koťata letmo ze skříněk nebo postele, zalehla ho, chudáka malého, kousala, kopala - ale to je jen výchova. Učí ho, jak to v životě chodí, že se musí podřizovat staršímu, že bude vždycky muset očekávat nějaké příkoří. Takže nic se neboj, až kotě trochu povyroste, budou jiné projevy. Třeba takové ty jako že kočka dělá, že chce tu druhou "krýt"- i to je projev jejího vyššího postavení. Dělají to kocouři malým koťatům i větším, dělají to kočky, ale i koťata mezi sebou, ta větší lezou na menší, řežou se jako koně!!! Very Happy
Takže hlavu vzhůru, kočičí mámo, velkou to za nějakou dobu přestane bavit, protože uzná, že už to té malé dostatečně vysvětlila, malá musí přijmout roli poddaného nebo nižší kategorie a bude to lepší. Prostě je nech. Oni si to vyřídí. A že malé tluče srdíčko? No když si za nějaký rok pořídíš další kotě, bude ono v pozici podřízeného a pořád to jde do nekonečna. Jo, to jsou zákony soužití koček!! Wink
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mikeila
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2006 15:06:29
Odpovědět s citátem

Díky moc,Věrko. Moc si mi pomohla. Už z toho nejsem tak nešťastná.
Už se na to nekoukám tak drasticky.
Ale co píšeš,to přesně dělá velká malé, i to že jí jako "kryje"
Ale už to není tak drastické, je to o chlup lepší. Tak díky moc a moc! Very Happy
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top