Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Přežije to??? :-(((


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Cindy



Založen: 14.11.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Přežije to??? :-(((
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2007 15:52:26
Odpovědět s citátem

Ani nevím, jak bych měla začít. Zhruba před 5 dny jsme našli kocoura, který byl zavřený cca 3-4dny v místnosti bez vody a jídla. Okamžitě jsme ho odvezli na veterinární kliniku. Byl podchlazený a byla určena prerenální izotemie, měl vysokou bílkovinu a fosfor, atd.Už 4 den je na kapačkách a já nemám pocit, že by se to lepšilo. Krevní testy sice mluví o zlepšení jak u fosforu a ještě u několika dalších položek je minimální zlepšení, ale kocour se nám strácí před očima Sad První noc vypadala slibně a kocour ani nezvracel, pak jsme ráno jeli opět na kapačku a večer začal blinkat. Netušila jsem, že toho kočka může tolik vyzvrátit, ale ještě to bylo normální. Včera v noci po 3 kapačce sice zvracel jen jednou, ale bylo to strašné, samá voda v ní zaschlá krev a dotoho i čerstvé krevní sraženiny (2 větší). Už jsem se bála, že je v posledním tažení a já mu nemohu nijak pomoci Sad Dnes je opět od 8 ráno až do 19h na kapačce, modlím se za zlepšení, aby zase ledviny začaly fungovat jak mají Sad Jedná se zřejmě o akutní selhání v důsledku dehydratace. Máte někdo zkušenost, zda se nějaký takový kocourek se z toho dostal? On totiž odmítá jíst i dietní konzervu od veta a pije strašně malinko. Nejedl už cca 5-6 dní. Strašně se o něj bojím a nechci, aby umřel. Volala jsem veterinářce jak to vypadá a říkala, že nezvrací, tak alespoň malá naděje. Budu vděčná za každý řádeček podpory či rady. Sad
_________________
Cindy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Přežije to??? :-(((
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2007 17:24:05
Odpovědět s citátem

Co jsem hledala na internetu o tom, jak dlouho kočka vydrží bez jídla a pití, tak ty informace nejsou moc dobré ... bez jídla vydrží poměrně dlouho, ale bez vody jsou kritické už dva dny.
Nevím, co ve vašem případě poradit, to si ani netroufám, je to tak specifický problém, to zvracení, krev ...
Ale neztrácejte naději, je možná malá, ale stále je.
Zkuste se zeptat třeba na www.kocky-online.cz ve foru, ti, kteří se věnují péči o útulkové kočky mají zkušenosti s tím, když najdou kočku někde zavřenou, příp. dehydrovanou, možná tam by mohli mít víc informací o těchhlech stavech.

Každopádně držím palce, ať je kocourkovi brzy lépe a zvládne to!!!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bear
Anonymní





Předmět: Re: Přežije to??? :-(((
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2007 23:12:26
Odpovědět s citátem

Cindy napsal:
Ani nevím, jak bych měla začít. Zhruba před 5 dny jsme našli kocoura, který byl zavřený cca 3-4dny v místnosti bez vody a jídla. Okamžitě jsme ho odvezli na veterinární kliniku. Byl podchlazený a byla určena prerenální izotemie, měl vysokou bílkovinu a fosfor, atd.Už 4 den je na kapačkách a já nemám pocit, že by se to lepšilo. Krevní testy sice mluví o zlepšení jak u fosforu a ještě u několika dalších položek je minimální zlepšení, ale kocour se nám strácí před očima Sad První noc vypadala slibně a kocour ani nezvracel, pak jsme ráno jeli opět na kapačku a večer začal blinkat. Netušila jsem, že toho kočka může tolik vyzvrátit, ale ještě to bylo normální. Včera v noci po 3 kapačce sice zvracel jen jednou, ale bylo to strašné, samá voda v ní zaschlá krev a dotoho i čerstvé krevní sraženiny (2 větší). Už jsem se bála, že je v posledním tažení a já mu nemohu nijak pomoci Sad Dnes je opět od 8 ráno až do 19h na kapačce, modlím se za zlepšení, aby zase ledviny začaly fungovat jak mají Sad Jedná se zřejmě o akutní selhání v důsledku dehydratace. Máte někdo zkušenost, zda se nějaký takový kocourek se z toho dostal? On totiž odmítá jíst i dietní konzervu od veta a pije strašně malinko. Nejedl už cca 5-6 dní. Strašně se o něj bojím a nechci, aby umřel. Volala jsem veterinářce jak to vypadá a říkala, že nezvrací, tak alespoň malá naděje. Budu vděčná za každý řádeček podpory či rady. Sad


Já jsem tohle zažila u mého kocourka po pádu. Zlomil si tehdy na dvou místech sanici a vet mu musel dát drátěná rovnátka, aby to zase srostlo k sobě. Kvůli rovnátkům tehdy nechtěl vůbec pít ani přijímat potravu, teploty se to léto pohybovaly okolo 35, takže po dvou dnech, kdy odmítal cokoli udržet v tlamičce z něj byla jen kostřička potažená kůží. Skončili jsme (dle veta za 5min 12) na kapačkách s vážnou dehydratací a špatnou prognózou na přežití.
Takto to trvalo asi 5 dní - kocour byl bezvládný, nepil, nejedl, nelepšil se. Byl jako mrtvolka na kapačkách a vet už nevěděl, co s ním dělat. Doporučil mi odpojení z kapaček a uspání, protože kocourek nejevil žádnou vůli žít.
Já se tehdy jsem rozhodla (přes veškerý vetův skepticismus), že ho bez boje nedám. Dietní konzervičky jsem s trochou slabého kuřecího vývaru (bez tuku) rozmixovala na řídkou kaši a zahájila následující kůru: každé 2,5-3 hodiny jsem do kocoura stříkačkou cpala buď kašičku nebo vodu. Ze začátku to bylo dost hrozné - kocourek zoufale plakal a snažil se jídlo i vodu koutkem tlamičky zase vypouštět. Já ho ale pevně držela za hlavičkou stylem "buď polkeš, nebo se udus, stejně nemáme co ztratit" a po pár pokusech pochopil, že jednodušší je spolykat ty 3 stříkačky/1 dávka krmení a mít chvíli klid, než se mnou pořád bojovat.
No, druhý den na kapačce už zvedal hlavu a třetí den mu vet kapačky ukončil s tím, že když ho ani 3 lidé neudrží v klidu, má už síly určitě dost. Čtvrtý den začal sám významně ulizovat vody a vyzobávat kuřecí maso z rýže.
Dnes je z něj 7 letý/7 kilový tygromour a od té doby nezastonal. Podle mých zkušeností mají kočičky tendenci to někdy předčasně vzdávat, stáhnout se do sebe a čekat na smrt. Člověk je pak musí trohu popostrčit, i když se jim to vůbec nelíbí (a často s tím zpočátku nesouhlasí ani veterinář).
Doufám, že vám moje rada k něčemu bude a přeju vašemu kocourkovi šťasné uzdravení.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Předvelikonoční návštěva kavárny U Surinky (20x)
3
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (20x)
4
Kočičí jména (16x)
5
Kočky ve znamení Blíženců (16x)
6
Šáchor (Cyperus, papyrus) - kočičí pochoutka (15x)
7
Veterinární poradna: Čím tlumit agresivitu u kočky (14x)
8
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top