Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočka a kotě - soužití s ?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
evam
Anonymní





Předmět: Kočka a kotě - soužití s ?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2004 10:38:31
Odpovědět s citátem

Ahoj - vím, že o seznamování se toho píše hodně, ale u nás to vypadá trochu jinak. Máme ruskou tříletou kočičku, přišla k nám v domácnosti koček, které jí dávaly na frak. Byl jí jeden rok.Zvykla si, ale není moc mazlivá ani hravá. Je strašně milá, tichá a trpělivá.Oblíbila si nejvíc mně - takže se mnou spí a na mně čeká celý den, než se vrátím z práce. A pak za mnou chodí jako pejsek a mňouká a odvádí mně do ložnice, kde se za zavřenými dveřmi chce mazlit. Večer mně volá do postele a tak jsem si řekla, že jí a zbytku rodiny pořídím kamaráda a mazlíka. Přinesli jsme si tříměsíčního kocourka, ale ouvej. Kočka na něj nejdříve syčela a on se nedal jen tak zahanbit a vrčel. První dva dny na něj občas kočička vyběhla, ale jak tak stáli naježení proti sobě, udělalo se jí zle a zvracela. Stáhla se do ústraní, moc nejí - když tak pouze z misek kocourka, s nikým moc nemluví a je smutná. O hraní ani nemluvím. Už za mnou nechodí, jen pozoruje. Akorát spaní v mé posteli jí zůstalo s tím, že ráno nebudí, spíš by tam se mnou asi vydržela déle. Od začátku se věnuji hlavně jí, prckovi se věnuje zbytek rodiny, ale s tím, že musí věnovat pozornost i jí. Už kolem sebe sice chodí bez syčení a prskání, ale s jídlem a hrami je to špatný... Ona ho přehlíží, je věčně nervózní, ani škrabadlo ji neláká.Buď spí nebo pozoruje, chodí a mrská ocáskem.Už ho nenosí vztyčený... Nevím, jestli jsem jí neublížila... Nečekala jsem, že mu ustoupí, vůbec nic si nebrání - ani jídlo,ani pelíšek,ani hračky.Jen přihlíží. Co myslíte, spraví se to? Nemáte někdo podobnou zkušenost? Question
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kočka a kotě - soužití s ?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2004 12:18:55
Odpovědět s citátem

evam napsal:
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Question

My jsme vzali ke 3 letému kocourovi (kastrovanému) kotě. Mysleli jsme si, že mu uděláme radost, ale opak byl pravdou... Sad Bylo to podobné jak popisujete, Mustafa žral méně, nemluvil s námi a na kotě jen syčel a prskal. Ali (kotě) je zlatá dušička, stále se snažil s Mustafou skamarádit a hrát si s ním, ale vždy dostal jen nakládačku. Báli jsme se nechávat je přes den doma, ale nebyla jiná šance. Zlepšilo se to až po několika měsících (pokud si dobře pamatuji, tak asi 4 měsíce...). Neříkám, že by to byli nějací velcí kamarádi, ale Mustafa nám zase přibral, kluci se spolu honí po bytě a perou se (ale z legrace). Problém je, když třeba jedeme s jedním na veterinu, tak se pak zase sezanmují 2 týdny...
Jinak u nás pomohly kozlíkové kapky a šanta - Mustafa se po nich uklidnil (nakapali jsme jim je na hračky a škrabadlo a najednou nebyl problém si spolu hrát Laughing )

Moc držím pěstičky, určitě pak dejte vědět!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Kočka a kotě - soužití s ?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2004 14:30:48
Odpovědět s citátem

evam napsal:
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Question

U nás taky seznamování trvalo strašně dlouho. Micinka dělala přesně to samé - celé dny v ústraní, smutná, zdálky pozorovala nové kotě a nebránila si své jídlo ani svůj záchůdek a na oplátku jedla kotěcí granule. Postupně se zdálo, že se sžily, vydržely i ležet metr od sebe nebo jíst spolu z jedné misky, nebo si spolu hrát. Ale problém byl dlouhodobější, Micinka začala chřadnout (strašně vyhubla, měla splihlou srst) a začalo se to zlepšovat až po půl roce od seznámení, tak nějak samo - návštěvy u veterináře akorát vyloučily jakoukoli nemoc, víc se dělat nedalo. Teď jsou spolu rok, Micinka je pořád ještě hubená, ale srst už má pěknou, ale doteďka jsem neviděla, že by spolu kromě praní měly ty dvě nějaký bližší kontakt, nanejvýš se očichají, ale leží od sebe stále nejblíž na metr. Kolikrát i každá leží přes den v jiné místnosti. Když si novější kočička přijde prohlédnout místo, kde Micinka odpočívá, ta se během chvilky zvedne a jde jinam.
Myslím, že u vás se to taky spraví, jen to bude taky vyžadovat trochu víc času jako u nás a výsledek taky asi nebude podle vašich představ, stejně jako u nás, důležité ale je, že si spolu hrají a nevyžadují tolik pozornosti od člověka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
evam
Anonymní





Předmět: Re: Kočka a kotě - soužití s ?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2004 14:54:38
Odpovědět s citátem

[quote="Jana(Micinka)"]
evam napsal:
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Question


Díky vám oběma za odpověď. Jsem z toho taky tak trochu na nervy. Je mi naší Julie hrozně líto. Zkusím ty kozlíkový kapky. Ale myslím, že dopadneme jako s Micinkou. Ke všemu máme ještě psa a ten drží basu spíš s Julinkou. Nový přírůstek ho zajímá, ale musíme na ně dávat pozor. Kocourek sice byl zvyklý na psy - dokonce dva, ale kokršpaněly a náš dalmatin je asi pro něj jinej druh... Vrčí a vrčí. Není to žádný velký divoch, spíš stejně milá povaha jako Julinka. Klidnější a má mnohem větší důvěru k lidem.Občas se za Julinkou vydá, den ode dne těch pokusů zjistit, proč si sním nechce hrát, přibývá. Ale Julinka se na něj tak opovržlivě koukne, že jde radši dál. Zlobí mně to jídlo. Dneska jim ale oběma namíchám do obou misek směs dospělých i kotěcích granulí, všechno napatlám kozlíkovejma kapkama a uvidíme.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Kočka a kotě - soužití s ?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2004 14:59:13
Odpovědět s citátem

[quote="evam"][quote="Jana(Micinka)"]
evam napsal:
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Question


Díky vám oběma za odpověď. Jsem z toho taky tak trochu na nervy.

Jo - jenom upřesním, vrčí náš malý kocourek Romeo, pes má z toho srandu a je mu to úplně jedno. Akorát ty rychlý pohyby Romea v ní probouzejí občas loveckou vášeň - je to fenka a myslím, že až Romeo přestane vrčet, bude ho milovat stejně jako Julii. Rolling Eyes
Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: Kočka a kotě - soužití s ?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2004 10:59:16
Odpovědět s citátem

Tak kozlíkový kapky zabraly akorát na kotě. Julie si toho šílenýho zápachu ani nevšimla... Včera přestala jíst, celý den je zalezlá, uvidíme, jak se bude chovat dneska. Je taková apatická...Prostě kočka v depresi. Zkusím ji vzít na balkón, dřív tam chodila několikrát denně, teď ani náhodou. Nehraje si, nic ji nebaví. Dělá mi starosti. Akorát od včerejška spí ve svým pelíšku a Romeo se na ni jde vždycky podívat. Ona se stulí do klubka a spí. Ráno jsem ji tam položila a neodešla. Zůstala v pelíšku a mám pocit, že ji tam najdu, až se vrátím v naprosto stejný poloze. Dneska jsem je poprvé nechala volně v bytě. Před tím jsem Romea vždy zavřela do pokoje. Tak uvidíme, co to s nimi udělá. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kočka a kotě - soužití s ?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2004 11:22:05
Odpovědět s citátem

blue napsal:
Dneska jsem je poprvé nechala volně v bytě. Před tím jsem Romea vždy zavřela do pokoje. Tak uvidíme, co to s nimi udělá.
Tak to držim pěsti. Vím asi jak se cítíte, já jsem se strašně bála nechávat je zazačátku doma samotné, ale u nás je oddělit nešlo. Stále držim pěsti Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: Kočka a kotě - soužití s ?
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2004 10:06:56
Odpovědět s citátem

Jano, chci se zeptat, zda tvoje Micinka jedla. Julinka totiž přestala jíst. Celý den leží v pelíšku, večer se přesune do postele a ráno pod postel.Odtud ji vylovím, takže zaleze do pelíšku a je tam až do večera. Mrňous se kolem ní motá, ona sice na něj občas kouká,ale jinak nic. Včera jsem to zkusila s oblíbeným tuňákem, snědla asi půl kávové lžičky a to bylo všechno. Balkón ji nezajímá. Sušenek si ani nevšimne. Vždycky pila vodu z kohoutku ve vaně, to jsem taky zkoušela, ale vyskočila a mazala zase do pelíšku. Nehraje si, nechodí na kotěcí granule, je apatická... Počkám, jak to bude vypadat o víkendu a v pokud se nezlepší, dojdu na veterinu. Je mi jasný, že po psychické stránce je na tom špatně, ale i když fyzicky vypadá dobře, nelíbí se mi to. Včera jsem ji napatlala packu tuňákem, ale neolízla si ji, bylo jí to jedno.Nakonec jsem ji krmila z ruky po kousíčkách, a to si dala říct. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Kočka a kotě - soužití s ?
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2004 12:50:33
Odpovědět s citátem

blue napsal:
Jano, chci se zeptat, zda tvoje Micinka jedla.

Už si to pořádně nepamatuju, spíš asi jedla, ale taky strašně málo, že to nestálo za řeč. Jinak by asi tak nezhubla. Přestala taky jíst kapsičky, maximálně vylíže šťávu, takže je stále jen na granulích doteďka. Veterinář když zjistil, že to je asi psychické povahy, nám dal nějakou vitamínovou pastu (musela se podávat násilím do tlamičky; po ní kupodivu zvracela, možná shoda náhod, ale přestali jsme ji radši dávat) a nějaké hodně drahé výživné granule, kterých se ani nedotkla, ačkoli jsme jí nic jiného k jídlu nenabízeli, takže jsme skončili i s nimi. Nakonec se to opravdu zlepšilo samo, ale chtělo to spoustu času a my to změnou stravy nemohli ovlivnit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: Kočka a kotě - soužití s ?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2004 17:04:17
Odpovědět s citátem

Tak je to trochu jinak. Od soboty chodíme s Julinkou ny injekce, teplotu už jsme naštěstí srazili. Máme za sebou krevní testy a čekáme na poslení výsledky, které by měly vyloučit FIP. Celou dobu to bylo příšerné.Ale dneska konečně nastal obrat k lepšímu.Snad - poprvé se Julinka najedla, dostává nadále antibiotika a analgetika proti bolestem - má v pusince a na jazyku spoustu erozí. Taky se trošku začala mýt. Doufám, že už jsme z nejhoršího venku. Kotěti není nic. Vet tvrdí, že to asi přinesl.Taky všechny příznaky vypadají na calicivirózu, proti které je ale Julinka očkovaná... Tak nevím, hlavně, aby už to bylo za námi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top