Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Inzerát na aukru velmi zajímavé´..


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 9:02:41
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Pamatuji doby, kdy lidé měli doma 10 koček a koťata prodávali po 300 - 500 stovkách za kotě.
A našli se lidé, kteří si takhle levné kotě koupili. Jak píše stále dokola Olda.: " všechno je jen v lidech".

Hanka Blažková


Ano, je to v lidech, ale není to v plemeni. Já mám třeba doma ještě více než těch 10 koček, ale všechny žijí se mnou, spí v posteli. Koťata mívám občas, protože kočky nemám na kšeft, ale jako kamarády. A jsou lidi, kterým bych kotě neprodala ani za ty 2500 euro, jak tu padlo a zase jiní, kteří mají kotě ode mě zadarmo. I když sama jsem za některá zvířata zaplatila horentní sumy.
A určitě bych to tak dělala, i kdybych neměla peršanky a exotky, ale třeba sphynxe.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 9:05:21
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
tím, že mám za sebou mnoho a mnoho let chovu peršanů, dvakrát jsem otočila abecedu a mohu se zcela zodpovědně vyjádřit k rozdílu chovu mezi těmito dvěma plemeny, tak opravdu poctivě říkám: " rozdíl v péči o peršánky a sphynxí miminka je opravdu velký".
Mluvím o odchovech koťat.
Hanka Blažková

A jen ještě poznámku k rozdílům... Mám mezi svými kamarády i chovatele nahatek, ale co se spolu bavíme o problémech kolem odchovu koťat, nemám pocit, že by ten rozdíl byl opravdu velký. Ono je to zase asi o přístupu. Miminko je jednou miminko a každé má své potřeby, i když každé plemeno třeba jiné...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 9:06:19
Odpovědět s citátem

Ono kočka, kterou nelze ze sebe setřást, která se na člověka přilepí a prostě na něm je třeba celý večer, která hupsne každé návštěvě za krk, pomalu jen co dosedne, to skutečně není pro každého Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 9:11:13
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Ono kočka, kterou nelze ze sebe setřást, která se na člověka přilepí a prostě na něm je třeba celý večer, která hupsne každé návštěvě za krk, pomalu jen co dosedne, to skutečně není pro každého Wink .

Ale tohle dělají i moje kočky. Very Happy
Kdokoliv ke mně přijde, tak kočky jsou toho názoru, že návštěva přišla za nimi a já jsem tam dobrá jen k tomu, abych uvařila kafe... Very Happy
Takže po každém lezou, cpou se mu na klín, strkají mu do rukou a převádějí se. A je to o to horší, že jsou chlupaté, takže pokud návštěva přijde v oblečení, na které se dobře chytají chlupy, má smůlu. Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 9:29:37
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:

Kdokoliv ke mně přijde, tak kočky jsou toho názoru, že návštěva přišla za nimi a já jsem tam dobrá jen k tomu, abych uvařila kafe... Very Happy
Takže po každém lezou, cpou se mu na klín, strkají mu do rukou a převádějí se. A je to o to horší, že jsou chlupaté, takže pokud návštěva přijde v oblečení, na které se dobře chytají chlupy, má smůlu. Very Happy


Tak to je úplně přesné, jako u nás, no a komu se to nelíbí, ať k nám neleze Laughing

Avšak bohužel z návštěvy u Pavlíny by mě jakožto astmatika a alergika vezli asi rovnou na ARO Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 9:35:39
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:


Tak to je úplně přesné, jako u nás, no a komu se to nelíbí, ať k nám neleze Laughing

Avšak bohužel z návštěvy u Pavlíny by mě jakožto astmatika a alergika vezli asi rovnou na ARO Rolling Eyes

Jestli by to vůbec stihli, ony ty moje kočka jsou opravdu hodně dotěrné a vlezlé... Razz
Ale vážně, to byl jen pokus o žert.
Prostě peršanka také není plemeno pro každého. Ne každý má sílu a chuť udržovat její srst v pořádku, čistit jí oči, prostě věnovat jí péči, kterou ke spokojenému životu potřebuje. Tak jako sphynx má svá specifika.
Ale je u nás rozšířeným plemenem už spousty a spousty let, takže klesající ceny nikoho nepřekvapily. Jen pro porovnání - když jsem si kdysi (opravdu hodně kdysi...) kupovala svou druhou perskou kočičku, její cena byla jako dva průměrné měsíční platy. Což se taky tehdy jevilo jako šílenství, dát za kočku tolik peněz...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 9:41:57
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:


Jestli by to vůbec stihli, ony ty moje kočka jsou opravdu hodně dotěrné a vlezlé... Razz
Ale vážně, to byl jen pokus o žert.
Prostě peršanka také není plemeno pro každého.


Přesně tak Pavlíno, peršanku jsme měli, BOHUŽEL, asi jen dva roky, než doktoři přišli na příčinu mých soustavných zdravotních potíží, ortel byl neúprosný, můj miláček musel z domu a šel zadarmo tam, kde jsem věděl, že mu bude dobře. Dnes je to již zasloužilá stará kočičí dáma, které bude brzy 20 let Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 10:53:34
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:

Přesně tak Pavlíno, peršanku jsme měli, BOHUŽEL, asi jen dva roky, než doktoři přišli na příčinu mých soustavných zdravotních potíží, ortel byl neúprosný, můj miláček musel z domu a šel zadarmo tam, kde jsem věděl, že mu bude dobře. Dnes je to již zasloužilá stará kočičí dáma, které bude brzy 20 let Smile

Tak to samozřejmě pochopitelné...
Víte, mě spíše třeba nadzvihává to, že se mezi chovateli sph objevují stále více chovatelé, kteří chovali dlouho jiná plemena a najednou přešli na sphynxe. U nich to určitě nebylo z důvodu alergie. To se třeba zase nelíbí mi...
Ale aby mě někdo špatně nepochopil. Každý ať si chová co se mu líbí, jen je mi divné, že někdo chová např. plemeno xy (neadresně, to aby si to zase někdo nevztahoval na sebe), pak najednou všechny kočky někam zmizí a on je velký chovatel sphynxů...
Mi se tyhle plešaté kočky taky moc líbí, taky bych jí chtěla, ale vím, že pokud už by do mé domácnosti přišla, tak se stávajích koček určitě nezbavím.
Tohle je zase červíček, který hlodá v hlavě mi... Rolling Eyes
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 12:06:28
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
fofo177 napsal:

Přesně tak Pavlíno, peršanku jsme měli, BOHUŽEL, asi jen dva roky, než doktoři přišli na příčinu mých soustavných zdravotních potíží, ortel byl neúprosný, můj miláček musel z domu a šel zadarmo tam, kde jsem věděl, že mu bude dobře. Dnes je to již zasloužilá stará kočičí dáma, které bude brzy 20 let Smile

Tak to samozřejmě pochopitelné...
Víte, mě spíše třeba nadzvihává to, že se mezi chovateli sph objevují stále více chovatelé, kteří chovali dlouho jiná plemena a najednou přešli na sphynxe. U nich to určitě nebylo z důvodu alergie. To se třeba zase nelíbí mi...
Ale aby mě někdo špatně nepochopil. Každý ať si chová co se mu líbí, jen je mi divné, že někdo chová např. plemeno xy (neadresně, to aby si to zase někdo nevztahoval na sebe), pak najednou všechny kočky někam zmizí a on je velký chovatel sphynxů...
Mi se tyhle plešaté kočky taky moc líbí, taky bych jí chtěla, ale vím, že pokud už by do mé domácnosti přišla, tak se stávajích koček určitě nezbavím.
Tohle je zase červíček, který hlodá v hlavě mi... Rolling Eyes


dobré poledne Aleno,
to Vám např. v mém případě moc vrtat hlavou nemusí. U mne doma dožívají peršanky ve věku 14 - 20 let. třeba je to tak i jinde.
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 12:13:37
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:

Víte, mě spíše třeba nadzvihává to, že se mezi chovateli sph objevují stále více chovatelé, kteří chovali dlouho jiná plemena a najednou přešli na sphynxe. U nich to určitě nebylo z důvodu alergie. To se třeba zase nelíbí mi...
Ale aby mě někdo špatně nepochopil. Každý ať si chová co se mu líbí, jen je mi divné, že někdo chová např. plemeno xy (neadresně, to aby si to zase někdo nevztahoval na sebe), pak najednou všechny kočky někam zmizí a on je velký chovatel sphynxů...


No důvody mohou být jistě různé, třeba jen splnění dávného snu z dob, kdy sphynx stál opravdu ranec a ne pro každého byl dosažitelný (a spousta chovatelů, co si ten sen splní, ty své chlupaté miláčky má dále, ostatně to je vidět na jejich webovkách), nedokáži si ale představit, že bych své současné kočičí osazenstvo někam vypakoval, ježiš, vždyť spíme všichni v jedné posteli a když koupím krásné maso, kočičáci jsou první, kdo je dostane, já mám konzervu s tuňákem za patnáct kaček, ti mí nahouni poloviční za třicet a vůbec se nad tím nepodivuji, zatímco u té člověčí konzervy přemýšlím, jestli není moc drahá Laughing Smile

Co se týká červíka pochybností, když chovateli všechny kočky zmizí a najednou je sphynxomil, tak toto bych samozřejmě viděl reálně kde jinde než v penězích... Prostě chovám (množím, produkuji), to, co je zrovna žádané, takže můžeme jen sledovat, které plemeno to postihne v budoucnu, ostatně už jste to tu psala, prošla si tím všechna plemena a sphynx není vyjímka.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 12:18:32
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:

dobré poledne Aleno,
to Vám např. v mém případě moc vrtat hlavou nemusí. U mne doma dožívají peršanky ve věku 14 - 20 let. třeba je to tak i jinde.
Hanka

Asi jste si mě s někým spletla, neb nejsem Alena. Very Happy
Ale vy máte pocit, že to bylo na vás? Vždyť jsem tam vysloveně napsala: "...např. plemeno xy (neadresně, to aby si to zase někdo nevztahoval na sebe)".
Tohle své povzdechnutí jsem myslela naprosto všeobecně...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 12:21:23
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Blažková Hana napsal:

dobré poledne Aleno,
to Vám např. v mém případě moc vrtat hlavou nemusí. U mne doma dožívají peršanky ve věku 14 - 20 let. třeba je to tak i jinde.
Hanka

Asi jste si mě s někým spletla, neb nejsem Alena. Very Happy
Ale vy máte pocit, že to bylo na vás? Vždyť jsem tam vysloveně napsala: "...např. plemeno xy (neadresně, to aby si to zase někdo nevztahoval na sebe)".
Tohle své povzdechnutí jsem myslela naprosto všeobecně...

Já se Vám Pavlíno moc omlouvám, ale nevím z jakého důvodu jsem si vás překřtila. Už se mi to stalo ve vašem případě jednou.
Promiňte.
hanka

popravdě, když jsem v diskuzi s vámi na MK a víte že jsem letitá chovatelka peršanů, tak ano, vaše vyjádření se mne trochu dotklo.

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 14:09:40
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:

popravdě, když jsem v diskuzi s vámi na MK a víte že jsem letitá chovatelka peršanů, tak ano, vaše vyjádření se mne trochu dotklo.
Hanka Blažková

Právě aby si to nikdo nebral osobně, tak jsem tam napsala to xy a ještě zdůraznila, že to píšu neadresně!!!
Na MK přece nediskutujeme jen my dvě. Víte, co se tu objeví lidí? A ani nepřispívají, jen čtou a pak o přečteném diskutují soukromě nebo na výstavách či jinde....
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 14:26:25
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Blažková Hana napsal:

popravdě, když jsem v diskuzi s vámi na MK a víte že jsem letitá chovatelka peršanů, tak ano, vaše vyjádření se mne trochu dotklo.
Hanka Blažková

Právě aby si to nikdo nebral osobně, tak jsem tam napsala to xy a ještě zdůraznila, že to píšu neadresně!!!
Na MK přece nediskutujeme jen my dvě. Víte, co se tu objeví lidí? A ani nepřispívají, jen čtou a pak o přečteném diskutují soukromě nebo na výstavách či jinde....


dobré odpoledne,

[quote=//Tak to samozřejmě pochopitelné...
Víte, mě spíše třeba nadzvihává to, že se mezi chovateli sph objevují stále více chovatelé, kteří chovali dlouho jiná plemena a najednou přešli na sphynxe. U nich to určitě nebylo z důvodu alergie. To se třeba zase nelíbí mi...
Ale aby mě někdo špatně nepochopil. Každý ať si chová co se mu líbí, jen je mi divné, že někdo chová např. plemeno xy (neadresně, to aby si to zase někdo nevztahoval na sebe), pak najednou všechny kočky někam zmizí a on je velký chovatel sphynxů...
Mi se tyhle plešaté kočky taky moc líbí, taky bych jí chtěla, ale vím, že pokud už by do mé domácnosti přišla, tak se stávajích koček určitě nezbavím.
Tohle je zase červíček, který hlodá v hlavě mi... Rolling Eyes[/quote]//

mně to nepřipadalo napsané tak, že by bylo zdůrazněno aby to nikdo nebral osobně. Mne se to opravdu dotklo.
přeji Vám všem klidný víkend
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 16:06:55
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:

mně to nepřipadalo napsané tak, že by bylo zdůrazněno aby to nikdo nebral osobně. Mne se to opravdu dotklo.
přeji Vám všem klidný víkend
Hanka Blažková

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Tak to je potom těžké...
Když si vše vztahujete na sebe.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 16:13:14
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Blažková Hana napsal:

mně to nepřipadalo napsané tak, že by bylo zdůrazněno aby to nikdo nebral osobně. Mne se to opravdu dotklo.
přeji Vám všem klidný víkend
Hanka Blažková

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Tak to je potom těžké...
Když si vše vztahujete na sebe.


Hoky, nechcete si to vyříkat mimo fórum? Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 16:36:14
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Hoky, nechcete si to vyříkat mimo fórum? Wink


Holky si to už určitě vyjasnily.

No a co se aukřího kocouře týká, stačilo na něj pouhých 3050 peněz Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 17:38:14
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
No a co se aukřího kocouře týká, stačilo na něj pouhých 3050 peněz Wink


A ted bez srandy: opravdu si myslite, ze tento kocour, ktereho nekdo ziskal v podstate "za hubicku", je zdravy a v poradku a ze po nem budou kvalitni zdrava kotata? Anebo ze i kdyby ho ziskal nekdo jen tak pro radost a nehodlal s nim dal mnozit, tak ze s timto kocourem budou mit prevelikou radost? Anebo spise jenom trapeni a vydaje u veterinare? A nakonec skonci zase na Aukru ...
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 17:54:23
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
A ted bez srandy: opravdu si myslite, ze tento kocour, ktereho nekdo ziskal v podstate "za hubicku", je zdravy a v poradku a ze po nem budou kvalitni zdrava kotata? Anebo ze i kdyby ho ziskal nekdo jen tak pro radost a nehodlal s nim dal mnozit, tak ze s timto kocourem budou mit prevelikou radost? Anebo spise jenom trapeni a vydaje u veterinare? A nakonec skonci zase na Aukru ...


Tak beze srandy:
a) jestli je zdravý netuším, já jej nekupoval a tímto stylem bych si kočku nekoupil protože za prvé: nekupuji zajíce v pytli, za druhé: upřednostňuji koupi u chovatele kde vše vidím, za třetí: mám na to abych kočku nemusel shánět takto levně a tímto stylem
b) jaká bude mít koťata opět nevím, ale co vím jistě, že pokud ano, budou bez PP
c) takový nákup je vždy loterie, mohou s ním mít lidé převelikou radost, nebo tu starost a výdaje

Tož asi tak, stačí??? Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 18:06:50
Odpovědět s citátem

Myslím,že neexistuje pravidlo,že ked kupim mačku na inzerát za nízku cenu,tak bude chorá a bude furt u veterinára a ked kupim za pár desiatok tisíc u chovateľa,tak veterinára uvidím raz za rok-pri očkovaní.myslím,že kocúrik môže byť v poriadku a zdravý a predávajú ho len pre to,že majú trebárs finančné problémy,sťahujú sa,alebo podobne.ani ja som nedala za svojich sphynxov žiadne veľké peniaze a som spokojná!robia mi radosť a chvalabohu sú v poriadku.takže sú to asi zbytočné a predčasné starosti polemizovať o jeho zdraví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 18:13:26
Odpovědět s citátem

For lilinka:

Opravdu žádné rovnítko mezi cenou a kvalitou není. Opět platí, ne ZA KOLIK, ale OD KOHO. Mohu koupit kočičáka za pár peněz nebo jej i dostat zadarmo a může být v pořádku, může stát desetitisíce a v pořádku nebýt. Je to opravdu zbytečná polemika Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 18:40:46
Odpovědět s citátem

Já jsem bohužel musela 2x v životě darovat urychleně kočky, které jsem kupovala za spoustu peněz, protože se u dětí objevila těžká alergie a doktor řekl, všechna zvířata OKAMŽITĚ z domu - a tak jsem byla ráda, že si je někdo vzal zadarmo, a ještě jsem mu k tomu přidala přenosku, kadibudku, odpočívadlo a kde-co, jen aby byli rychle pryč a děti měly pokoj. Poprvé to byly moje děti, podruhé má vnoučata. Je to už dávno. Nejsem si jistá, že kdyby tenkrát byly takové možnosti jako dneska-internet, Aukro, bazoš atp., že bych se nesnažila dostat aspoň něco z toho, co jsem zaplatila zpátky. Jsem proto špatná? Prostě se to tak někdy v životě semele... Neodsuzujte, když nevíte, co za tím je. Odsoudit je tak snadné....

Někdy mi to tady připomíná "hony na čarodějnice", kdy byla spousta nevinných lidí upálena, protože je kdosi označil za čaroděje či čarodějnici.

P.S. Tím nechci rozhodně říct, že schvaluju množitelství zlatokopů, kteří "chovají" módní plemena bez potřebných znalostí a hlavně bez jakékoliv citové vazby jen proto, že za tím cítí prachy!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 19:48:22
Odpovědět s citátem

Samozrejme, ze jsou urcite duvody, proc clovek zvire proste MUSI dat pryc. Ale v takove situaci prece nedam zvire, ktere bylo clenem rodiny, na aukci! AUKCI! Vzdyt to je absolutne nechutne!

Kdybych v takove situaci byla a musela bych dat nejake zvire pryc, tak bych se ze vsech sil snazila najit novou rodinu mezi prateli. A zvire bych darovala. Pokud jsem v jine situaci - napr. financni nouze, tak zvire nedam na AUKCI! Je spousta zpusobu jak zvire prodat slusnym zpusobem. Navic na tom kocourovi teda moc nevydelali, kdyz ho nakonec nekdo vydrazil za 3 tisice!

Jedna vec je pro me jasna: ten, kdo da sve zvire na AUKCI, je proste jenom k odsouzeni. A takove lidi budu i nadale odsuzovat a absolutne me nezajimaji duvody, ktere je k takovemu rozhodnuti vedly. I ta nejvetsi krize se totiz da lidsky vyresit! Ale zvire na aukci k tomu v zadnem pripade nepatri! Stejne jako lide, kteri prodavaji nemocna zvirata a na inzeratech vystavuji fotky podvyzivenych spinavych zvirat. To jsou proste hovada a nezaslouzi si nic jineho nez odsouzeni. Vzdyt to je absolutne hnusne chovani! Kdyz ma nekdo "srdce" na to, aby nechal sve zvire vydrazit, anebo na to, aby sve zvire prodal, zvire, ktere mu odrodilo par vrhu a ted uz nic moc neprinasi ... tak musi mit i to "srdce" na to, aby se vyrovnal s kritikou a kamenovanim!

Jak rikam - clovek se vzdy muze dostat do krize a muze byt nucen udelat neco, co ani nechce. Ale vse se da vyresit lidsky a slusne!

Ale to, co vidim v posledni dobe na internetu proste mezi lidske jednani nepatri! To je jenom hnus.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Aukro
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 19:56:30
Odpovědět s citátem

Ach jo Sfinxie, Vy prostě budete stále slovíčkařit. Mně osobně se taky nelíbí "dražit" živého tvora, ale proboha proč to tak radikálně odsuzujete???

Aukro je pro mě na stejné úrovni jako bazoš apod. "Dražení" je jen forma stanovení ceny, nic více, nic méně. Pro zvíře je to úplně jedno. Na bazoši si ho může koupit anonymní darebák, na Aukru alespoň víte, komu jmenovitě zvíře předáváte (pokud se tedy nejedná o podvodníky).

Stěžovat bychom si tu mohli na některé lidi pořád dokola a všichni. A zrovna inzerce na Aukru mi přijde jako menší zlo, než co se děje jiného.
Potom by ale možná bylo vhodné někde zřídit virtuální filozofický koutek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Aukro
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 20:47:01
Odpovědět s citátem

Silvie,

to neni slovickareni ani filozofovani. To je proste muj nazor na lidi, kteri takto jednaji. A musela bych utrpet nejake tezke zraneni hlavy, aby se tento nazor zmenil.

A tento svuj nazor budu zverejnovat vzdy, kdyz narazim na takove jednani, chovani, mentalitu. Ono se tim stejne nic nezmeni. To je mi jasne. Ale ignorovanim tohoto chovani a tolerovanim tohoto chovani se taky nic nezmeni, nezlepsi!

Za nejakou dobu se na internetu budou mozna prodavat deti, protoze treba nebudou tak hezke, jak by si to nekteri rodice prali. Vsak uz to par blaznu zkusilo! Slo to k soudu, deti byly odebrany a rodice si sli "sednout". Jeste ze tak! Kdyby nad tim kazdy mavnul rukou, tak tech inzeratu s miminy mame ponekud vic. Ja vim, ze kazdy lump provede lumpacinu, kdyz ji provest chce. Ale to neznamena, ze to musim ignorovat.

Kazdy at dela, jak mysli. Ja budu pokracovat v tom, o cem jsem presvedcena. Mozna se mi to jednoho dne vyplati.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: Aukro
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 9:45:43
Odpovědět s citátem

Dobrí dopoledne,
Paní na aukru tedy inzerentka opravdu mohla přidat třeba tel. číslo se slovy nepřihazovat po předešlé dohodě na telefonu, ale nemyslím, že by zvířata na aukru byla něčím horším než v ostatních inzerátech. Tam také přece nevíte kdo se vám objeví za dveřma a komu své zvíře svěřujete. Vždyt nevíte podrobnosti a tady kamenujete. Kocourka vydražila nějaká Zuzanka podle čísla mladá slečna za částku 4999 kč. Ono pokud vemete, že kotata v inzercích lze koupit už za 8000 a to s PP, tak nemyslím, že za dospělého jedince zřejmě na mazlíka je to málo. Tady prostě záleží jen na majitelce zda byla ochotna dát kocoura prvnímu kdo si přihodil. A to vy opravdu nevíte jak to dopadlo ikdyž byl vydražen. Znám spousty lidí, kteří už na aukru prodávali své odchovy nejen koček a vím, že to sou lidi , kteří by své odchovy jen tak někomu neprodali, ale vše se nejprve řešilo před příhozem po telefonu to je fakt. Je spousta výborných chovatelů, kteří nemají jinou možnost, než prostě inzerovat a jen proto nemusí být horší než ty ostatní. Záleží spíše na přístupu jak se potom chováte k případnému zájemci a co mu dokážete nabídnout!!!!!! Vše je jen a jen o lidech.
Bylo by dobré se spíše zaměřit na překupníky a na chovatele, kteří jsou ochotni prodat celé vrhy najednou a je jim jedno, kde zkončí. Hlavně, že se zbaví celého vrhu najednou a dostanou dobře zaplaceno. To je odsouzenihodné a né to, že je někdo třeba ve špatné rodinné situaci a musí se bohužel vzdát jednoho zvířete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 10:27:21
Odpovědět s citátem

Kateřino, s tím souhlasím-když vidím koťata nebo štěňata v pet centrech v klecích, tak mě trefuje šlak-někdo tam prostě prodá celý vrh, jen aby se ho zbavil a vše ostatní je mu šumafuk. Tohle odsuzuji. A ne šmahem všechny nestandardní prodeje, které nemusí vůbec být v neprospěch zvířete. Zvykli jsme si soudit a odsuzovat bez bližší znalosti věci, jen že se nám něco nelíbí. Proto to ještě nemusí být špatné.

Jo, dokud budou zvířata v zákoně definována coby "věc", nic se nezmění. I lidi se prodávají, dokonce do otroctví-i v 21. století.

Podotýkám, že nechci zase vyvolávat bouři ve sklenici vody, že bych s něčím takovým souhlasila-nesouhlasím, nelíbí se mi to, ale bohužel je to tak.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 11:20:43
Odpovědět s citátem

Přesně tak Táni, ne všechna zvířata prodávaná v inzerci se dostanou do špatných podmínek. Opravdu pak záleží na chovateli jestli chce zůstat s majiteli v kontaktu nebo ne. Dobrý chovatel se o své odchovy stará a je v kontaktu a připraven poradit nebo pomoci. Je to jen a jen na svědomí a péči, kterou pak dokáže chovatel nabídnout.
Většina z nás si dává dobrý pozor a vyžduje n ávštěvy než nekam jeho odchov jde a miminko dá až po několika telefonátech a osobních návštěvách. Sama bych také chtěla vidět jak moje budoucí miminko vyrůstá a z jakých je podmínek. Odsuzuji prodej po parkovištích nebo dovoz až do domu. Nemáte jistotu v ničem a nevíte nic.
Co se tíče shopů se živýma zvířatama to je kapitola sama pro sebe.
Do takových prodejen raději nechodím a vyhýbám se jim. Mě dělá problém jít pro granule a vidět tam jen králiky nebo morčata
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 14:06:54
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
Přesně tak Táni, ne všechna zvířata prodávaná v inzerci se dostanou do špatných podmínek. Opravdu pak záleží na chovateli jestli chce zůstat s majiteli v kontaktu nebo ne. Dobrý chovatel se o své odchovy stará a je v kontaktu a připraven poradit nebo pomoci. Je to jen a jen na svědomí a péči, kterou pak dokáže chovatel nabídnout.
Většina z nás si dává dobrý pozor a vyžduje n ávštěvy než nekam jeho odchov jde a miminko dá až po několika telefonátech a osobních návštěvách. Sama bych také chtěla vidět jak moje budoucí miminko vyrůstá a z jakých je podmínek. Odsuzuji prodej po parkovištích nebo dovoz až do domu. Nemáte jistotu v ničem a nevíte nic.
Co se tíče shopů se živýma zvířatama to je kapitola sama pro sebe.
Do takových prodejen raději nechodím a vyhýbám se jim. Mě dělá problém jít pro granule a vidět tam jen králiky nebo morčata

Ano, naprosto souhlasím. Jako u všeho se i tady přesně potvrzuje, že vše je jen v lidech.
Zrovna včera jsem měla velice milou návštěvu. Přijeli mi ukázat dvě má koťátka, dnes už dospělé kočinky. Jsou úžasně opečovávané, rozmazlené, milované...
A taky si mě tato rodina našla přes internetové stránky.
Což je svým způsobem taky inzerce.
Vždyť přece nějak "inzerovat" koťata musí všichni, kteří je chtějí prodat, darovat či jinak jim najít nové páníčky.
Chtěla bych se zeptat, jak jinak by to měl chovatel dělat, než způsobem inzerce. Je pak ovšem na něm, jak dobře zájemce odhadne, komu své kotě svěří a komu ne. A jaký poskytne další servis a jak je ochoten zůstat s novými majiteli v kontaktu.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 15:56:36
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:

A ted bez srandy: opravdu si myslite, ze tento kocour, ktereho nekdo ziskal v podstate "za hubicku", je zdravy a v poradku a ze po nem budou kvalitni zdrava kotata? Anebo ze i kdyby ho ziskal nekdo jen tak pro radost a nehodlal s nim dal mnozit, tak ze s timto kocourem budou mit prevelikou radost? Anebo spise jenom trapeni a vydaje u veterinare? A nakonec skonci zase na Aukru ...

Při zpětném pročítání jsem ještě našla tuhle vaši otázku.
A bez srandy - myslím, že docela klidně může!!!
Podle mě to není otázka ceny, ale přístupu chovatele. Pokud by jste to brala jen podle ceny, za kterou chovatel prodává svá koťata, tak např. některá moje by musela být prolezlá nemocema horem dolem, když dám kotě třeba i zdarma. Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (94x)
2
RSS kanály (40x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (37x)
4
Kočičí jména (30x)
5
Zahradníkem asi nebudu (24x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
7
Velký boj (22x)
8
Pohádka pro kluky (22x)
9
Creepy kočky: Kočka versus Pes (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top