Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Inzerát na aukru velmi zajímavé´..


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 16:39:55
Odpovědět s citátem

Dobry den Pavlino,

pro objasneni tady zkopiruji nejake sve prispevky (nazory) na toto tema.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 16:41:12
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Kdybych v takove situaci byla a musela bych dat nejake zvire pryc, tak bych se ze vsech sil snazila najit novou rodinu mezi prateli. A zvire bych darovala.

_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 16:42:45
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Musim rict, ze kdybych zacala chovat kocky (nebo proste zvirata), tak bych asi prvni vrh taky dala na internet inzeratem. Pro zacatecnika je to celkem tezke. Penizky z prvniho vrhu bych pak samozrejme investovala do kocek, ale i do kvalitni webove stranky pro sve kocky. Informovala jsem se a po znamosti (!!!!!!!!) by me takova opravdu kvalitni webovka vysla minimalne na 1.000Euro. Samozrejme se vsim vsudy. Animace, perfektni kvalita a funkcnost a k tomu i zarazeni me webovky na prvni stranku v googlu. Kdyz uz, tak poradne, ze?! Dalsi vrhy bych pak prezentovala na svych webovkach a nemusela bych je inzerovat napr. na Bazosi.

Ono je to sice hodne blbe nabizet kotatka na "bazaru". Ale pravda je, ze Bazos je hodne znamy a lidi to nevnimaji jako opravdovy bazar (misto, kde lide nabizi pouzite zbozi), nybrz proste jako misto inzerci.

Ale Aukro uz je trosku moc! To je celkem hnus. Absolutne se mi to nelibi. Vydrazit si zvire! Ponekud nemoralni a pro me nenormalni. To uz prekracuje hranici!

_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 16:46:12
Odpovědět s citátem

Pavlino, takze tolik k tomu, co si myslim o inzerci zvirat na internetu a o cenach zvirat.

Inzerce je pro kazdeho zacatecnika paradni reseni. Ale aukce je prece neco jineho! Ale to uz vnima kazdy clovek jinak. To je stejne jako s tim, ze nekteri berou zvire jako vec a nekteri zase jako plnohodnotneho clena rodiny.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 17:38:33
Odpovědět s citátem

vydražila som sphynxa na aukre,som za to nemorálna?!nie som finančne na tom tak dobre,aby som si mohla dovoliť zaplatiť desiatky tisíc za sphynxíka,po ktorom už roky túžim. je to inzercia ako každá iná.len nedávate pevnú sumu,ale snažíte sa dosiahnuť cenu čo najvyššiu.pri inzeráte s pevnou cenou riskujete,že prestrelíte.takže myslím,že zbytočne preháňate,sfinxie.tomu zvieratku je to jedno,či je na bazoši,alebo na aukre.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 18:09:26
Odpovědět s citátem

Ježiš vždyť je to furt dokola. Vždyť dražba je to samé jako inzerce, není v tom rozdílu a naopak čím dál více lidí se přiklání k prodeji systémem dražby, než pevně stanovené ceny, prostě jednoduchá rovnice nabídka = poptávka.
Vždyť Katka to popsala naprosto přesně. Vůbec nezáleží jak to koupím, ale od koho, nezáleží jak a za kolik prodám, ale komu.

Souhlas s tím, že daleko víc mě tedy vytáčí, když jdu nakoupit do globusu a za výlohou v zoobutiku je za sklem celý vrh peršanek, jorkšírů a podobně. To se mi zdá už opravdu moc, poněvadž tam už absolutně nemá chovatel kontrolu komu to prodal, nehledě na ty zvířata, které tam takto vystavují třeba i týden. Kočka či pes přece nejsou rybičky v akváriu Confused

Lilinko buď v klidu, jsi úplně normální a na koupi přes aukro opravdu nic nemorálního není Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2009 19:23:32
Odpovědět s citátem

Nepsala jsem nic o kupujicim, ale o prodavajicim, ktery nabizi zvire na aukci. I kdyz o nezodpovednych kupujicich by se taky dalo neco napsat...

A ano, mezi aukci a inzeratem s pevnou stanovenou cenou je rozdil! A to celkem velky.

V inzeratu stanovim cenu, ktera odpovida vydajum, ktere jsem za kote mela, jako chovatel. Pokud je zvire zdrave (coz je i velkou zasluhou chovatele, ktery o kote a rodice dobre pecoval !!!!!!), tak tomu ta cena take odpovida. A v tom pripade mam proste jasne stanovenou cenu. Myslim, ze i laik si muze tak zhruba spocitat vydaje za kotatko, o ktere chovatel musi pecovat prvni 3 mesice zivota.

Na aukci nabidne clovek zvire s tim, ze vubec nemuze odhadnout, jaka bude konecne cena. A proc? Tak bud to zvire zadnou cenu nema, nebo jsem tak zazobany blazen, ze jen tak ze srandy nabidnu zvire k aukci. "Uvidime, kolik nam to prinese ...".

A uz jednou jsme tady meli diskuzi na toto tema: kdyz sakra nemam dostatek penez na zdrave kote z dobreho chovu, tak jak muzu tak riskovat a jen tak si koupit kote "za hubicku", kdyz me pak muzou cekat vydaje u veterinare, ktere se v podstate muzou rovnat cene za zdrave kote?!? To by me opravdu zajimalo, co se s tim zviretem pak stane, kdyz si ho teda nekdo koupi za levny peniz a pak zjisti, ze nema dostatek financi na veskera vysetreni a lecbu. Skonci to zvire treba zase na nejake aukci????? Asi ano, protoze moc jinych reseni nezbyva!!!!!!

A k prodeji zvirat ve zverimexech: v Rakousku uz je nejaky ten rok zakazano prodavat psy a kocky v techto obchodech. Mozna to nekdy dorazi i do Cech. Kralici, morcata atd. se prodavaji i nadale.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2009 5:36:03
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:

V inzeratu stanovim cenu, ktera odpovida vydajum, ktere jsem za kote mela, jako chovatel. Pokud je zvire zdrave (coz je i velkou zasluhou chovatele, ktery o kote a rodice dobre pecoval !!!!!!), tak tomu ta cena take odpovida. A v tom pripade mam proste jasne stanovenou cenu. Myslim, ze i laik si muze tak zhruba spocitat vydaje za kotatko, o ktere chovatel musi pecovat prvni 3 mesice zivota.
Na aukci nabidne clovek zvire s tim, ze vubec nemuze odhadnout, jaka bude konecne cena. A proc? Tak bud to zvire zadnou cenu nema, nebo jsem tak zazobany blazen, ze jen tak ze srandy nabidnu zvire k aukci. "Uvidime, kolik nam to prinese ...".

Už pro vás opravdu naposled.
Budete se muset v chovu koček pohybovat ještě hodně dlouho, než přijdete na některé věci, které jsou pro některé chovatele samozřejmostí. A to, že někdo má chov koček opravdu jako koníčka. A tvrdě na něm prodělává!!! Protože mu jde o to, kam jeho zvířátko přijde, ale ne za kolik!
Jinak by jste nemohla napsat takovou ptákovinu, že pokud si nestanovím pevnou cenu, kde zahrnu všechny náklady na chov, zvíře žádnou cenu nemá. Přestaňte už konečně poměřovat kvalitu kotěte, jeho zdraví a zodpovědnost chovatele požadovanou cenou!
Jsou chovatelé, kteří mají cenu nasazenou hodně vysoko, ale prodají každému. Jsou jiní, kteří mají cenu třeba symbolickou nebo žádnou, ale prodají nebo dají jen pečlivě vybraným zájemcům.
Ale jak vidím, je to opravdu pořád dokola, je marné vám to vysvětlovat.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2009 7:34:34
Odpovědět s citátem

Ano, je to tak, jak píše Pavlína-

Osobně znám pár renomovaných chovatelů, kteří prodají ze svých vrhů většinu koťat jdoucích na mazlíčky za symbolickou cenu, některá spíše darují-nechají si zaplatit jen cenu očkování, takže se tomu ani prodej říct nedá, hlavně že vědí, že jejich dítě jde tam, kde ho budou milovat a pečovat o něj. Sama jsem takto "koupila" kotě, a byl to pro mě řádný šok, když jsem zaplatila jen za očkování. Přitom kdyby si chovatel chtěl vyčíslit jen cenu své práce a nákladů, tak musím zaplatit aspoň 30 tisíc, a ještě nevím, zda by to odpovídalo. Nebyl by v tom ještě žádný zisk.

Tito chovatelé prodají za vyšší cenu (odpovídající nákladům) skutečně jen pár koťat do roka, jen taková, která dle jejich názoru jsou kvalitou vhodná do dalšího chovu. A viděla jsem na některých webech, že někteří svá vysloužilá chovná zvířata darují ke kotěti-prostě si nemohou dovolit držet spoustu kastrátů, když mají CHOV. Budete je odsuzovat? Já tedy ne. Kotě má parťáka, na kterého je z domova zvyklé, vysloužilá kočka má skvělý nový domov-noví majitelé těchto zvířat se rekrutují z řádně prolustrovaných lidí a chovatel se dál o osud svého zvířete zajímá.

Jejich chov je o lásce k plemenu, o lásce ke zvířatům, a vůbec, ale vůbec ne o penězích. Svůj chov těžce dotují z vlastních tvrdě vydělaných peněz.

A pak jsou další, kteří se snaží prodávat koťata za takovou cenu, aby se jim aspoň trochu vrátily náklady, které do chovu daly. Říkám aspoň trochu, a vím, o čem mluvím-tak jsem prodala koťata já. Lustrovala jsem lidičky, kam mí miláčkové půjdou, a vidím, jak rostou a jak se mají, protože jsem se současnými majiteli v kontaktu. Jo a taky jsem inzerovala-na kde-jakém inzertním portálu. Pak jsem si vytvořila své www stránky, které rozhodně nejsou dokonalé a ani nechci, aby byly, mám je pojaté spíše jako blog, a mám je zadarmo-jsem proto špatná?

Jiní lidé jen touží po nějakém plemenu, nevyznají se, neorientují, a je jim fuk, jaké zvíře a od koho koupí. Hlavně že to bude levné. Mohou mít štěstí a koupí zvíře bez problémů. Nebo štěstí mít nebudou, a nebudou mít o problémy a náklady, které vysoce převýší cenu papírového zvířete, nouzi. I s tím jsem se setkala a znám osobně dva lidi. Jeden měl kotě bez papírů, druhý s papírama-problémy měli oba-jeden větší než druhý. Takže papíry taky nejsou zárukou, že zvíře bude zdravé. A nakonec větší problémy měl ten se zvířetem s PP, a teprve reálná hrozba soudem přinutila chovatele vrátit peníze za nemocné zvíře. Kdežto ten, co koupil bez PP, dostal peníze zpátky, když zvíře uhynulo. Jak už bylo konstatováno mnohokrát, vše je jen a jen v lidech.

Kategorie zlatokopů, kteří chovají výhradně módní plemena a svá starší zvířata prodají komukoliv nebo když neprodají, nechají je klidně umřít, tak tohle jsou lidé, které bychom měli odsuzovat a nepodporovat je tím, že od nich budeme zvířata kupovat. Ale to se bohužel nestane a pšenka jim pokvete dál....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2009 8:35:14
Odpovědět s citátem

No tak k inzerátům a cenám jsme už myslím řekli vše, tečka, není co dodat.

Ale nakousli jsme tu prodej v zoobutiku ve výloze, nedávno jsem byl vcelku vedle, když jsem viděl v obchoďáku za sklem celý vrh peršanek, ještě s hrdým dodatkem "s PP FIFe". Co vím, tak všechny chovatelské spolky, tento prodej zakazují, ovšem obchodům je to evidentně jedno. No ale tady by se už asi něco dělat dalo, ne? Ale to by se musel nějak vyzvědět prodávající chovatel, takže se snad tvářit jako kupující? Confused Question Bohužel, než mě to napadlo, byly už prcci chlupatí fuč Evil or Very Mad S takovým prodejem zvířat bez PP ale asi nejde udělat nic Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2009 8:47:11
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:

Ale nakousli jsme tu prodej v zoobutiku ve výloze, nedávno jsem byl vcelku vedle, když jsem viděl v obchoďáku za sklem celý vrh peršanek, ještě s hrdým dodatkem "s PP FIFe". Co vím, tak všechny chovatelské spolky, tento prodej zakazují, ovšem obchodům je to evidentně jedno. No ale tady by se už asi něco dělat dalo, ne? Ale to by se musel nějak vyzvědět prodávající chovatel, takže se snad tvářit jako kupující? Confused Question Bohužel, než mě to napadlo, byly už prcci chlupatí fuč Evil or Very Mad

Obchodům je to jedno, oni na tom vydělávají. Jedno by to ovšem nemělo být organizacím chovatelů koček. Ti by po tomhle svinstvu měli jít!
Nechápu chovatele, který může své prcky takto prodat. A to vím (ale bohužel jen vím, že jsem slyšela, nebo mi to řekli, nebo to o nich řekli jiní - důkazy nemám) o pár dalších, kteří v klidu prodají koťata do výkupu. A prochází jim to už spoustu let! A nikdo toto nesleduje ani nepostihuje. A to je myslím daleko větší hnus než se tu pozastavovat nad inzerátem na aukru.
Já sama jsem takto kdysi přišla ke svému prvnímu malému knírači. Tyhle obchody ví, jak zapůsobit na city lidí.
Šla jsem do zverimexu koupit něco na zub svým kočkám a tam na pultě sedělo nešťastné psí klubíčko. A když jsem ho pohladila, přitisklo se ke mně a já už ho tam nemohla nechat...
Vím, že jsem tímhle podpořila zase dalšího množitele, ale prostě mi to nedalo. A takových je nás mnoho. A vydělávají na tom ti nezodpovědní množitelé. Protože ten, kdo je schopen prodat svá mimina do zverimexu nebo výkupu není pro mě chovatel, ale množitel. Ať chová s PP nebo bez PP. Twisted Evil
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Obchody...
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2009 10:06:24
Odpovědět s citátem

Obávám se že se světem výkupů nikdo nic nezmůže, neb tyto obchody probíhají neveřejně - myslím v porovnání třeba s onným zverimexem.
Také jsem našla několik obchodů se štěnaty a kotaty, ale obávám se, že by postačilo informovat některé kompetentní úřady, neb k prodeji psů a koček ve zverimexech je nutný již veterinární dohled a také specifické zařízení pro tento druh. To stejné je jako s opicemi či velkými ptáky.
Když jsem jednou v Brně našla v takovém zapadlém zveráku tři kotata britek jsem se zhrozila - kotata neměla ani 8týdnů /počítám tak 4-5/ byla umístěná v kleci na ptáky hned vedle nich a na krmení tam měla nějaké friskies či vhiskas granule pro dospěláky. Docela mě to dopálilo a chtěla jsem informace o prodavačce jak jsou stará a co jedí a podobně. V okamžiku co mi sděllila, že kotata mají 12týdnů jsem vybouchla a nechala si okamžitě zavolat majitele. Docela jsem mu rázně pověděla, jak se věci mají, a že míním vše ohlásit na úřadech. druhý den byla kotata pryč Sad

Jenže prodávají se zvířata podléhající citesu podpultově bez dokladů a stejně s tím nikdo nic nezmůže...

A taky málo kdo má dnes v takovém uspěchánem světě lítat po úřadech a bojovat s větrnými mlýny...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2009 10:22:14
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Nepsala jsem nic o kupujicim, ale o prodavajicim, ktery nabizi zvire na aukci. I kdyz o nezodpovednych kupujicich by se taky dalo neco napsat...

A ano, mezi aukci a inzeratem s pevnou stanovenou cenou je rozdil! A to celkem velky.

V inzeratu stanovim cenu, ktera odpovida vydajum, ktere jsem za kote mela, jako chovatel. Pokud je zvire zdrave (coz je i velkou zasluhou chovatele, ktery o kote a rodice dobre pecoval !!!!!!), tak tomu ta cena take odpovida. A v tom pripade mam proste jasne stanovenou cenu. Myslim, ze i laik si muze tak zhruba spocitat vydaje za kotatko, o ktere chovatel musi pecovat prvni 3 mesice zivota.

Na aukci nabidne clovek zvire s tim, ze vubec nemuze odhadnout, jaka bude konecne cena. A proc? Tak bud to zvire zadnou cenu nema, nebo jsem tak zazobany blazen, ze jen tak ze srandy nabidnu zvire k aukci. "Uvidime, kolik nam to prinese ...".

A uz jednou jsme tady meli diskuzi na toto tema: kdyz sakra nemam dostatek penez na zdrave kote z dobreho chovu, tak jak muzu tak riskovat a jen tak si koupit kote "za hubicku", kdyz me pak muzou cekat vydaje u veterinare, ktere se v podstate muzou rovnat cene za zdrave kote?!? To by me opravdu zajimalo, co se s tim zviretem pak stane, kdyz si ho teda nekdo koupi za levny peniz a pak zjisti, ze nema dostatek financi na veskera vysetreni a lecbu. Skonci to zvire treba zase na nejake aukci????? Asi ano, protoze moc jinych reseni nezbyva!!!!!!

A k prodeji zvirat ve zverimexech: v Rakousku uz je nejaky ten rok zakazano prodavat psy a kocky v techto obchodech. Mozna to nekdy dorazi i do Cech. Kralici, morcata atd. se prodavaji i nadale.


Můžete mi říct, jaký je rozdíl nabízet zvíře/kotě v inzerci novin, na internetu, v tištěných novinách a časopisech a nebo na Aukru Question Question
Aukro je jen jeden poměrně moderní způsob prodeje. Je tady možné prodávat za pevné ceny ale i v aukci. Každé kotě/zvíře má svou cenu. To jen někteří lidé nemají cenu žádnou. Cena zvířete se mimo jiné odvíjí od poptávky a nabídky. Není aukce jeden ze způsobů jak se dozvědět možnou cenu zvířete? Na polském Alegru si takto můžete koupit třeba i koně. Odběr je ovšem u zvířat osobní - stejně jako když prodáte na inzerát či inzerujete na svém webu - pořád je to nějaká inzerce. Nechápu co Vás tak rozčiluje. Aukro je jeden z mnoha způsobů, jak prodat a nic nemorálního, závadného na tom nevidím. Vaše rezolutní názory někdy dokážou zvednout adrenalin. PS: na Aukru zvířata neprodávám ani nenakupuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2009 12:10:29
Odpovědět s citátem

Dobry den vsetkym Smile

Ja teda s kupou a predajom na Aukru ziadnu skusenost nemam, ale nie je to tak, ze ten kto ponukne najviac vyhra? Zaujimalo by ma teda, ci ma predavajuci sancu kupca ktory ponukol najviac odmietnut.
Co keby maciatko vydrazil taky clovek, ktory by sa pri osobnom odbere predavajucemu javil ako uplne nevhodny?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2009 12:35:14
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Dobry den vsetkym Smile

Ja teda s kupou a predajom na Aukru ziadnu skusenost nemam, ale nie je to tak, ze ten kto ponukne najviac vyhra? Zaujimalo by ma teda, ci ma predavajuci sancu kupca ktory ponukol najviac odmietnut.
Co keby maciatko vydrazil taky clovek, ktory by sa pri osobnom odbere predavajucemu javil ako uplne nevhodny?


Dnes je běžné, že si člověk "vyhlídne" zvíře třeba v Austrálii. USA a pod. Myslíte, že má prodávající možnost kupujícího si prohlídnout. ano může shánět reference, ale to je velmi ošidná věc vzhledem k lidské závistivosti a pomlouvačnosti. Ani kupující nemám možnost si prohlédnout jak zvíře žije a pod. Tady je plno mazlitelů s názorem, že kupující má neochvějné právo proléz prodávájícímu dům od půdy po sklep. Dnes. když se zvířata kupují ne z jiných zemí ale z jiných kontinentů ta možnost vždycky není a přesto funguje. Najdou se lidé zlí, které ani po osobní návštěvě u jedné kávy dobře neodhadnete, když nejste letitý, jo ostřílený psycholog.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 12:22:58
Odpovědět s citátem

Pani Babicka,

rozdil mezi inzerci a aukci, jsem uz tady napsala. Aukce neni zadny moderni zpusob inzerce!!!! Na aukci dam zvire, ktere ma pocatecni cenu 1Kc a pak sleduju, kolik lidi zacne nabizet vic a do jake vyse se cena vyhrabe. To mi to zvire musi asi hodne lezet na srdci, kdyz ho nabidnu s pocatecni cenou 1Kc, ze?!?!?! Pro stare pouzite predmety je aukce vhodny zpusob prodeje, protoze clovek opravdu nevi, jakou hodnotu dany predmet ma. A proto se takove predmety / veci davaji na aukci. Nevime presne, jaka je jejich hodnota, tak je dame na aukci a uvidime, kolik nam to vynese! Ale u zvirete prece jenom vim, jakou ma hodnotu. Nebo Vy to o svych zviratech nevite? ...

Inzeratem informuji lidi o tom, ze napr. mam kotata. Zajemci at se ozvou atd. INFORMUJI! A to je ten rozdil! Nehazu to mezi lidi tim stylem: poperte se a kdo da nejvic, ten ma vyhrano. Ne! Inzeratem informuji, pak cekam na reakci a pak podle toho, jak mi to vyhovuje, vybiram zajemce, setkam se s nimi, snazim se odhadnout, jestli jsou vhodni pro me kote, atd., atd.

Nemusite se tady se mnou dohadovat a zvedat si adrenalin. Na to bych radsi doporucila napr. den na lezecke stene. Mimochodem, uzasny sport, muzu doporucit. Je to proste muj nazor. Lidi, kteri takovymto zpusobem prodavaji zvirata, odsuzuji a odsuzovat budu. A muj nazor se nezmeni. Vas nazor je zase jiny. Fajn. Ale to me nezajima. Uz jsem pochopila, ze pro Vas jsou zvirata neco trosku jineho nez pro me. Ale to je taky Vase vec. Ja proste nepatrim mezi ty lidi, kteri si reknou: "No vsak na aukci se prodavaji i kone, tak proc by se tam neprodavaly i kocky?!". Ne, aukce proste podle me neni vhodne misto pro prodej zvirat. Hotovo, cus, bus, autobus.

Tak jsme si tady napsali kazdy svuj nazor. Fajn.

Preji krasny vikend!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 13:05:55
Odpovědět s citátem

"Uz jsem pochopila, ze pro Vas jsou zvirata neco trosku jineho nez pro me."


Markéto, já na rozdíl od Vás Janu Babickou znám. Chtěla bych vidět někoho, kdo pro svá zvířata dělá toho tolik, co ona, bez ohledu na čas a výdaje. Svá zvířata miluje a hodně vybírá, komu své vypiplánky svěří. Mám to štěstí, že já od ní nádherné kotě mám a jsem s ní v neustálém kontaktu. Vím, jak se o svá zvířata stará, jak o ně pečuje, jak jim dává to nejlepší co existuje, jak jí není líto ničeho-času, peněz, spánku, jen aby její kočky měly vše jak má být.

Napadáte dlouholetou a úspěšnou chovatelku, nevíte o ní vůbec nic, jen že má jiný názor než Vy, a to Vám stačí. Máte neustálou tendenci soudit a hned i křižovat, to už jste zde ukázala vícekrát. Vy jste na rozdíl od Jany nedokázala v chovu zatím vůbec NIC, tak si odpusťte invektivy, kterými se Vaše příspěvky hemží.

Trochu víc tolerance a prostoru pro odlišné názory by vůbec neuškodilo. Nikomu. Přece se nemusíme požírat jen proto, že ten druhý má jiný názor než já. Fajn, stojte si na tom svém, ale netvrďte rezolutně, že když má někdo názor odlišný, tak nemá rád svá zvířata, jak lze z Vaší reakce pochopit. Pro Janu rozhodně nejsou její zvířata předmětem kšeftu-spoustu svých koťat-a to velice kvalitních, podotýkám, lidem darovala, protože částce, která stěží pokryje náklady na pouhé očkování kotěte, se "výdělek" doopravdy říct nedá. A za tím si stojím zase já.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 14:34:05
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Pani Babicka,

rozdil mezi inzerci a aukci, jsem uz tady napsala. Aukce neni zadny moderni zpusob inzerce!!!! Na aukci dam zvire, ktere ma pocatecni cenu 1Kc a pak sleduju, kolik lidi zacne nabizet vic a do jake vyse se cena vyhrabe. To mi to zvire musi asi hodne lezet na srdci, kdyz ho nabidnu s pocatecni cenou 1Kc, ze?!?!?! Pro stare pouzite predmety je aukce vhodny zpusob prodeje, protoze clovek opravdu nevi, jakou hodnotu dany predmet ma. A proto se takove predmety / veci davaji na aukci. Nevime presne, jaka je jejich hodnota, tak je dame na aukci a uvidime, kolik nam to vynese! Ale u zvirete prece jenom vim, jakou ma hodnotu. Nebo Vy to o svych zviratech nevite? ...

Inzeratem informuji lidi o tom, ze napr. mam kotata. Zajemci at se ozvou atd. INFORMUJI! A to je ten rozdil! Nehazu to mezi lidi tim stylem: poperte se a kdo da nejvic, ten ma vyhrano. Ne! Inzeratem informuji, pak cekam na reakci a pak podle toho, jak mi to vyhovuje, vybiram zajemce, setkam se s nimi, snazim se odhadnout, jestli jsou vhodni pro me kote, atd., atd.

Nemusite se tady se mnou dohadovat a zvedat si adrenalin. Na to bych radsi doporucila napr. den na lezecke stene. Mimochodem, uzasny sport, muzu doporucit. Je to proste muj nazor. Lidi, kteri takovymto zpusobem prodavaji zvirata, odsuzuji a odsuzovat budu. A muj nazor se nezmeni. Vas nazor je zase jiny. Fajn. Ale to me nezajima. Uz jsem pochopila, ze pro Vas jsou zvirata neco trosku jineho nez pro me. Ale to je taky Vase vec. Ja proste nepatrim mezi ty lidi, kteri si reknou: "No vsak na aukci se prodavaji i kone, tak proc by se tam neprodavaly i kocky?!". Ne, aukce proste podle me neni vhodne misto pro prodej zvirat. Hotovo, cus, bus, autobus.

Tak jsme si tady napsali kazdy svuj nazor. Fajn.

Preji krasny vikend!


Laughing zase jste nezklamala. Bohužel kocouřeho čtou i začátečníci, kteří jsou chudáci někdy dost zmatení z toho, co čtou.
Bohužel věci nejsou ani jen černé ani jen bílé.
Čloěk si musí říct - škodí to či ono zvířeti - to je důležité. Ono těch zavržení hodných způsobů se najde víc - zverimexy, výkupy, trhy. U Vás v Rakousku Laughing jak ráda zdůrazňujete, jsou i na výstavách zakázány prodeje koček. Nebo že by nejen v Rakousku Laughing
Aukro - asi jste nepochopila zcela systém - nejen prodávat od korunky, nebo od určité jiné částky a nebo za zcela pevnou cenu - to všechno jsou možnosti. Ale v čem to škodí zvířeti Question Sedí snad po tu dobu hladové v nějaké kleci či krabici na tržišti? Je vystaveno za sklem terária a nebo cestuje / výkup / kdoví kam a kdoví jak dlouho ? Nějak nevidím tu ohromnou újmu - snad jen, že nového majitele vidí prodávající jednou při odběru. Ale pokud by se mi ten člověk skutečně nelíbi, l bez ohledu na pravidla, bych mu zvíře nedala.
Třeba mám vysvětlíte v čem to konkrétně zvířeti škodí a co je vlastně na tom tak zavrženíhodné - mimo to, že Vám se to tak jeví. Třeba dokážete alespoň jednou napsat nějaká fakta a ne jen plamené, ovšem nic neříkající plkání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 15:10:51
Odpovědět s citátem

"Nějak nevidím tu ohromnou újmu - snad jen, že nového majitele vidí prodávající jednou při odběru. Ale pokud by se mi ten člověk skutečně nelíbi, l bez ohledu na pravidla, bych mu zvíře nedala. "

No, já se k té debatě nesměle připojím (a přiznávám, že jsem z těch, kdo prodej živého zvířete na aukru vidí dost nerada). Prodávám na uváděném portále dost často a mám dojem, že odmítnout prodat cokoli vydraženého je právě proti pravidům. Pokud by to tedy nebylo uvedeno v textu popisovaného "zboží" - což vidívám u zvířat málokdy (a možná, že zrovna vy jste ten případ, který tam tuto větičku zahrnuje..). Aukro prostě není "jen" inzertní portál, neznamená, že si z kupců libovolně vybíráte, případně, že člověku, který něco vydraží, prodej odmítnete - což u normálních inzercí možné je. Osobně bych prodej živého zvířete inzerovala všude možně, ale aukru bych se vyhnula (jinak ale na něj nedám dopustit). A pokud je to skutečně tak, jak si myslím, tak je v tom odpověď na to, co jste se ptala - v čem to kočce škodí - no právě v tom, že se může dostat do rukou člověku, který není způsobilý pro chov čehokoliv..
Pokud se ale pletu, tak si to klidně nechám vysvětlit (nebo si znovu přečtu pravidla na aukru).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 15:33:26
Odpovědět s citátem

Efis napsal:
"Nějak nevidím tu ohromnou újmu - snad jen, že nového majitele vidí prodávající jednou při odběru. Ale pokud by se mi ten člověk skutečně nelíbi, l bez ohledu na pravidla, bych mu zvíře nedala. "

No, já se k té debatě nesměle připojím (a přiznávám, že jsem z těch, kdo prodej živého zvířete na aukru vidí dost nerada). Prodávám na uváděném portále dost často a mám dojem, že odmítnout prodat cokoli vydraženého je právě proti pravidům. Pokud by to tedy nebylo uvedeno v textu popisovaného "zboží" - což vidívám u zvířat málokdy (a možná, že zrovna vy jste ten případ, který tam tuto větičku zahrnuje..). Aukro prostě není "jen" inzertní portál, neznamená, že si z kupců libovolně vybíráte, případně, že člověku, který něco vydraží, prodej odmítnete - což u normálních inzercí možné je. Osobně bych prodej živého zvířete inzerovala všude možně, ale aukru bych se vyhnula (jinak ale na něj nedám dopustit). A pokud je to skutečně tak, jak si myslím, tak je v tom odpověď na to, co jste se ptala - v čem to kočce škodí - no právě v tom, že se může dostat do rukou člověku, který není způsobilý pro chov čehokoliv..
Pokud se ale pletu, tak si to klidně nechám vysvětlit (nebo si znovu přečtu pravidla na aukru).


1/ psala jsem zde, že NEPRODÁVÁM ani NEKUPUJI zvířata na Aukru - - nepochopila jsem tudíš o čem píšete - logicky nemám žádnou větičku nikde.
2/ když si u mne dohodne zvíře paní z Číny, USA, Austrálie - a takové prodeje zvířat jsou mezi chovaeli běžné, tak ji taky těžce prolustruju. A i když prolustruju nevyhnu se 100% problému. Kdysi jsem prodala kočenku paní MUDr. básnila jak celý život chtěla kočenku a jak nechce své děti ochudit stejně jako ochudili rodiče ji. Nechala pro kočičku nakoupit vše potřebné aby nestrádala - peněz nelitovala. Po roce se objevila s kočikou u našich dvěří a že když si ji nevezmu zpět dá ji do útulku. Třikrát se přestěhovala třikrátt změnila parntnera - kočiška kousla, byla nečistotná, děti na tom nebyly líp. A tak krásně se jevila, tak důvěryhodná byla.Dalo mi hodně práce dát kočičku trochu dohromady a pak jsem ji darovala paníco nemůže mít děti - zadrmo. Takže co z toho vyplývá - za 1-2 hodiny nepoznáte člověka a nedokážete odhadnout co bude dělat v budoucnu 2/ že ani peníze vydané za zvíře nic nezaručují. Někdo si váží zvířete co dostal zadarmo a někdo si neváží ničeho ani když ho to stálo nějaké peníze. Takže pořád nevidím že by Auikro bylo tak nepřijatelné - znám nepřijatelnější způsoby prodeje.
Mému synovi vydražila pojišťovna vrak auta po nehodě na Aukru. Dostali jsme dopis že auto můžeme prodat panu XY za cenu kterou vydražil a nebo že si můžeme vrak nechat a pojišťovna doplatí rozdíl mezi vydraženou cenou z Aukra a cenou ohadní, takže to určitě nějak jít musí NE? PS než odepíšete čtěte co druhý píše !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 15:53:22
Odpovědět s citátem

"1/ psala jsem zde, že NEPRODÁVÁM ani NEKUPUJI zvířata na Aukru - - nepochopila jsem tudíš o čem píšete - logicky nemám žádnou větičku nikde."


Pardon, asi jsem fakt četla rychleji - omlouvám se, že jsem to psala jakoby osobně vám Smile Ale jinak v podstatě - jak jsem pochopila - tak jste zastáncem tohoto prodeje, to se nepletu, ne? V tom jsou naše názory pritichůdné, že?

A jinak - jasně, i prodej přes "normální" inzerát a lustraci zájemce o kotě, je sázka do loterie, jak spokojený život nakonec kočka bude mít, ale tady mi ten prodej naslepo jen přes nejvyšší vydražení zvířete (s tím odmítnutím kupujícího si to ještě zjistím na aukru dotazem) přijde hodně riskantní. Je to vlastně uzavření obchodu, aniž toho člověka vůbec spatříte nebo o něm cokoli (i malého) víte. Každopádně - až mi aukro odpoví na dotaz, dám sem informaci. A v případě, že mi odpoví, že odmítnutí nejvyše vydražujícího odmítnout nemůžete, pak mi mě docela zajímalo, kdo ze zde chovatelských stanic je na tom aukru opravdu ochotný inzerovat. Jen tak pro zajímavost..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 16:09:56
Odpovědět s citátem

Efis napsal:
"1/ psala jsem zde, že NEPRODÁVÁM ani NEKUPUJI zvířata na Aukru - - nepochopila jsem tudíš o čem píšete - logicky nemám žádnou větičku nikde."


Pardon, asi jsem fakt četla rychleji - omlouvám se, že jsem to psala jakoby osobně vám Smile Ale jinak v podstatě - jak jsem pochopila - tak jste zastáncem tohoto prodeje, to se nepletu, ne? V tom jsou naše názory pritichůdné, že?

A jinak - jasně, i prodej přes "normální" inzerát a lustraci zájemce o kotě, je sázka do loterie, jak spokojený život nakonec kočka bude mít, ale tady mi ten prodej naslepo jen přes nejvyšší vydražení zvířete (s tím odmítnutím kupujícího si to ještě zjistím na aukru dotazem) přijde hodně riskantní. Je to vlastně uzavření obchodu, aniž toho člověka vůbec spatříte nebo o něm cokoli (i malého) víte. Každopádně - až mi aukro odpoví na dotaz, dám sem informaci. A v případě, že mi odpoví, že odmítnutí nejvyše vydražujícího odmítnout nemůžete, pak mi mě docela zajímalo, kdo ze zde chovatelských stanic je na tom aukru opravdu ochotný inzerovat. Jen tak pro zajímavost..


Taky rychleji píšete než přemýšlíte. Nejsem zastánce ničeho - neříkám lidem, kde mají inzerovat či jak prodávat - je to jejich věc, pokud to přímo neškodí zvířeti či to neodporuje chov. pravidlům. Taky mě nezajímá zakolik - je na každém jak to pojme a já to respektuju. Jen nemám ráda tyhle rychlé soudy a téměř křižování kohokoli. Kdo prodává z chovatelů na Aukru netuším a ani mě to narozdíl od Vás Laughing nezajímá. Nevidím na tom osobně nic závadného. Odmítnout zájemce pravděpodobně jde - my auto naprodali. Za jakých podmínek netuším, pokud to opravdu půjde i u zvířete dejte to sem a bude doufám po plamenné diskusi. Moje přezdívka na Aukru je JanaBab - abyste neměla moc práce s hledáním Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 16:57:31
Odpovědět s citátem

Taky nejsem zrovna zastáncem tohoto stylu prodeje zvířat, ale uznávám právo každého nakupovat i prodávat dle vlastního uvážení.

Za daleko horší pokládám výkup zvířat do zverimexů nebo dokonce do laboratoří-i to se děje. Nebo některé "chovy". Jak už tady bylo mnohokrát řečeno, vše je jen a jen v lidech. Fakt mě dostávají ty rezolutní soudy-hlavně o lidech, o kterých dotyčný vůbec nic neví. Jo tolerance, to je v naší malé české kotlině vzácná a téměř nevídaná záležitost.

Jak tady psala Jana, nikdy nemáte záruku, že ten člověk, který si od vás dneska kotě koupí, a vám se zdá být v pořádku, bude v pořádku i za rok nebo za dva. Mohou se změnit okolnosti, může se stát ledacos, může se změnit on, může začít blbnout kočka a on to neunese, těch možností je nepočítaně, a výsledkem může být prodej vaší kočky někomu jinému jakýmkoliv způsobem a za jakoukoliv cenu, nebo její darování, cokoliv.
Proti tomu se nelze nijak pojistit. Člověka po hodině povídání neodhadnete. Já třeba jedno kotě málem neprodala, protože se mi jeho budoucí majitel jaksi nezdál, a nakonec se má u něj jak prasátko v žitě, pán mi posílá fotky, informuje mě, volá mi, ptá se na kde-co, jsme prostě v kontaktu-a to se mi nezdál.

Nebo koupíte kotě z renomované CHS a jste pak zaskočeni, že je kotě třeba ještě příliš malé, nebo není doočkované, případně obojí-i to se stává.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 17:22:59
Odpovědět s citátem

Tedy vždy mě velmi fascinuje, jak zasvěceně zde na modrém kocouři dokáže spousta lidí někoho odsoudit, aniž by daného člověka viděla, setkala se s ním, poznala jej osobně atd..., to není samozřejmě jen problémem tohoto vlákna ale i řady ostatních, mnohdy již uzamčených. Což tak trocha tolerance k názorům jiného??? Twisted Evil

Ale k věci: řada "mazlitelů" (ty jo, tenhle název je fakt skvělý, snad mi Jana promine, že jej budu občas používat, ale přesně vystihuje jádro pudla) tu odmítá prodej přes inzerci a je úplně jedno jestli je to inzerát na bazoši či aukce na aukru, výsledek je stejný, jakožto něco "méně" morálního, když tedy pominu, jak vlastně ke svým kočkám všichni ti mazlitelé přišli, neboť nějak se člověk dozvědět musí, že je někde nějaký kočičák k prodeji, tak když se prodává kočka do Ruska, Číny, nebo do Grónska, tak jak si vlastně představujete ten "kontakt", jednání a lustrace??? Jistě, mohu se na kupujícího informovat u známých chovatelů, projet si internet, no ale to je tak asi všechno, navíc na netu člověk narazí ve valné většině i na pomluvy a drby a jsme opět tam kde jsme byli Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 18:33:45
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
"Uz jsem pochopila, ze pro Vas jsou zvirata neco trosku jineho nez pro me."

Markéto, já na rozdíl od Vás Janu Babickou znám. Chtěla bych vidět někoho, kdo pro svá zvířata dělá toho tolik, co ona, bez ohledu na čas a výdaje. Svá zvířata miluje a hodně vybírá, komu své vypiplánky svěří. Mám to štěstí, že já od ní nádherné kotě mám a jsem s ní v neustálém kontaktu. Vím, jak se o svá zvířata stará, jak o ně pečuje, jak jim dává to nejlepší co existuje, jak jí není líto ničeho-času, peněz, spánku, jen aby její kočky měly vše jak má být.

Napadáte dlouholetou a úspěšnou chovatelku, nevíte o ní vůbec nic, jen že má jiný názor než Vy, a to Vám stačí. Máte neustálou tendenci soudit a hned i křižovat, to už jste zde ukázala vícekrát. Vy jste na rozdíl od Jany nedokázala v chovu zatím vůbec NIC, tak si odpusťte invektivy, kterými se Vaše příspěvky hemží.

Trochu víc tolerance a prostoru pro odlišné názory by vůbec neuškodilo. Nikomu. Přece se nemusíme požírat jen proto, že ten druhý má jiný názor než já. Fajn, stojte si na tom svém, ale netvrďte rezolutně, že když má někdo názor odlišný, tak nemá rád svá zvířata, jak lze z Vaší reakce pochopit. Pro Janu rozhodně nejsou její zvířata předmětem kšeftu-spoustu svých koťat-a to velice kvalitních, podotýkám, lidem darovala, protože částce, která stěží pokryje náklady na pouhé očkování kotěte, se "výdělek" doopravdy říct nedá. A za tím si stojím zase já.


Tatiano,

zase se zastavate nekoho, od koho mate kocku. Nekoukate vlevo ani vpravo. Proste se zastavate, protoze od pani Babicke mate kote (nebo pres pani Babickou).

1.) Ja pani Babickou (dlouholetou chovatelku) neodsuzuji. Me konstatovani: "Uz jsem pochopila, ze pro Vas jsou zvirata neco trosku jineho nez pro me." je celke jasne. Uz nekolikrat sly moje nazory jinym smerem nez nazory pani Babicke. A proto je celkem logicke, ze hodne veci, ktere se tykaji kocek proste vidim jinak nez pani Babicka. A tim padem jsou pro me a pro ni ta zvirata proste neco jineho. Neprevracejte moje slova, jak se Vam to zalibi, jenom proto, abyste se tady zase mohla nekoho zastat.

2.) To, ze je nekdo dlouholety chovatel jeste o nicem nevypovida. Verte tomu, nebo ne, ale i ten nejvetsi blbec dokaze dlouha leta mnozit kocky. O vysledku se nemusime bavit. Ale dlouholety chovatel neni zarukou vubec niceho. (To si zase prosim neprevratte jako odsouzeni nebo napadeni!)

3.) Nepotrebuji nekoho osobne znat na to, abych na nej mela svuj NAZOR! Lidi, kteri prodavaji zvirata u benzinky, taky osobne neznam. A i presto na ne mam svuj nazor! A myslim, ze Vy taky. A urcite je neznate vsechny osobne!

4.) Jak sama pisete: "Trochu víc tolerance a prostoru pro odlišné názory by vůbec neuškodilo. " Aha! Takze si taky ale ujasneme, ze by se mely tolerovat vsechny nazory! Ne jen nazory tech lidi, od kterych Vy zrovna mate kote! OK?????

A ohledne te aukce: Olda mi konecne nahral slova, ktera jsem potrebovala k vysvetleni toho, co mi tak vadi na aukci. Tak krome toho, co jsem napsala, je ta aukce zvirete proste "mene moralni". Myslim, ze Olda by to vysvetlil lepe ... Ale proste co se moralky a socialniho citeni tyce, se mi to nelibi. A to je muj nazor. Pokud se Vam to nelibi - fajn. Ale muzete tolerovat tento nazor a vyjadrit se k tomu svym nazorem.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 18:38:29
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Inzeratem informuji lidi o tom, ze napr. mam kotata. Zajemci at se ozvou atd. INFORMUJI! A to je ten rozdil! Nehazu to mezi lidi tim stylem: poperte se a kdo da nejvic, ten ma vyhrano. Jako na aukci! Ne! Inzeratem informuji, pak cekam na reakci a pak podle toho, jak mi to vyhovuje, vybiram zajemce, setkam se s nimi, snazim se odhadnout, jestli jsou vhodni pro me kote, atd., atd.


Myslim, ze tady je celkem jasne napsane, jaky je mezi aukci a inzerci rozdil.
Inzerce je v poradku. Clovek ty lidi nejakym zpusobem musi informovat. Ale aukce je neco uplne jineho!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 18:44:34
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

Laughing zase jste nezklamala.


Vy taky malokdy zklamete.

Mimochodem - kdyz uz jsme u toho, ze tady lidi upozornujete na to, ze neco pisou pred tim nez si neco prectou - tak taky jste si spatne precetla. Prodej zvirat ve zverimexech je v Rakousku zakazan. Ne na vystavach!

To jen tak off topic. Wink
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 18:54:40
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:

Tatiano,

zase se zastavate nekoho, od koho mate kocku. Nekoukate vlevo ani vpravo. Proste se zastavate, protoze od pani Babicke mate kote (nebo pres pani Babickou).

1.) Ja pani Babickou (dlouholetou chovatelku) neodsuzuji. Me konstatovani: "Uz jsem pochopila, ze pro Vas jsou zvirata neco trosku jineho nez pro me." je celke jasne. Uz nekolikrat sly moje nazory jinym smerem nez nazory pani Babicke. A proto je celkem logicke, ze hodne veci, ktere se tykaji kocek proste vidim jinak nez pani Babicka. A tim padem jsou pro me a pro ni ta zvirata proste neco jineho. Neprevracejte moje slova, jak se Vam to zalibi, jenom proto, abyste se tady zase mohla nekoho zastat.

Tak aby jste mě nepodezírala ze zaujatosti, já od Jany Babické kočku nemám. Chovám naprosto jiné plemeno. Ale Janu znám, její zvířata taky a jak se u ní mají a co pro ně Jana dělá taky vím. A můžu na rovinu říci, že bych chtěla být u Jany kočkou (nebo raději kocourem – podle toho, jak je rozmazluje Very Happy). To, že tady Jana napíše svůj pohled na věc je jen to, že se na rozdíl od vás v chovu koček pohybuje už hodně dlouho a má dlouholeté zkušenosti a hodně o tomto oboru ví.
Sfinxie napsal:
2.) To, ze je nekdo dlouholety chovatel jeste o nicem nevypovida. Verte tomu, nebo ne, ale i ten nejvetsi blbec dokaze dlouha leta mnozit kocky. O vysledku se nemusime bavit. Ale dlouholety chovatel neni zarukou vubec niceho. (To si zase prosim neprevratte jako odsouzeni nebo napadeni!)

Tady máte naprosto pravdu, ale zase naopak. To, že si někdo pořídí kočku z něj ještě nedělá zkušeného odborníka. Trochu skromnosti z vaší strany by někdy neškodilo.

Sfinxie napsal:
3.) Nepotrebuji nekoho osobne znat na to, abych na nej mela svuj NAZOR! Lidi, kteri prodavaji zvirata u benzinky, taky osobne neznam. A i presto na ne mam svuj nazor! A myslim, ze Vy taky. A urcite je neznate vsechny osobne!

Nevím proč jste pořád tak útočná. Nemusíte sice někoho osobně znát, aby jste si na něj vytvořila svůj názor, ale vy dokážete každého, kdo má jiný názor než vy honem rychle odsoudit.
Takže bych toto konstatování zakončila jednou větou z vašeho příspěvku, se kterou opravdu souhlasím (ale jak koukám, není z vaší hlavy, jen jste jí citovala): víc tolerance a prostoru pro odlišné názory by vůbec neuškodilo. "
Sfinxie napsal:
Aha! Takze si taky ale ujasneme, ze by se mely tolerovat vsechny nazory! Ne jen nazory tech lidi, od kterych Vy zrovna mate kote! OK?????

Já kotě od nikoho zde přítomného nemám, takže čím napadnete mě???
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 18:58:01
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:

Mimochodem - kdyz uz jsme u toho, ze tady lidi upozornujete na to, ze neco pisou pred tim nez si neco prectou - tak taky jste si spatne precetla. Prodej zvirat ve zverimexech je v Rakousku zakazan. Ne na vystavach!

Very Happy Opravdu jste nezklamala... Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 19:06:05
Odpovědět s citátem

A tolik reci jenom kvuli tomu, ze jsem konstatovala, ze pro me jsou zvirata neco jineho nez pro pani Babickou. Coz je proste fakt.

Hmmm ... ani jedna z vas se nezeptala, jak to bylo mysleno. Ale tooooolik reci ... Rolling Eyes No jooooo ...
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (41x)
2
RSS kanály (38x)
3
Veterinární poradna: Když kočka mrouská naprázdno, ... (19x)
4
Mým snem bylo mít doma divokou kočku (19x)
5
Creepy kočky: Kočičí koupel (17x)
6
Veterinární poradna: Rakovina u kocourka - ... (17x)
7
Létající kočky (16x)
8
Výběr článků o kočkách 24. července 2019 (16x)
9
Výběr článků o kočkách 22. března 2019 (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top