Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krmení


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2011 20:47:11
Odpovědět s citátem

Bohužel, ani to pomleté potvora moc nechce. Namlela jsem celé kuře i s kostmi, ale zákonem schválnosti ,ten co by to potřeboval nejvíc to právě moc nežere.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2011 20:58:03
Odpovědět s citátem

To jsou bohužel kočky, když nechtějí, tak přes to nejede vlak Confused
Já si masíka připravuji vždy několik kilo, melu na nejvíc hrubo a dávám do misek do mrazáku. Co miska, to dávka, praktické a jednoduché Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2011 21:10:08
Odpovědět s citátem

No já jsem kvůli naší zvířeně koupila dvoumetrový mrazák, ale jo ostatní kočky si dají, nejvíc masíčko baštěj obyč kočky z útulku, těm ještě instinkty fungují. A pejsci milujou se zeleninkou, takže využitý naštěstí je Smile .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2011 23:39:57
Odpovědět s citátem

Já jsem letos začala BARFovat (=krmit výhradně!!! syrovým masem, kostmi a syrovou zeleninou a ovocem) s naší fenou labrouškou. K její nesmírné radosti. Když jsem krmila granule (superprémiovky)-koukala po mně, co je to za blbej fór tam v té misce, chodila kolem, no nakonec to sežrala. Na trávníku pak byla druhý den hromada páchnoucích kaděnců. Co jí BARF, misku vyčistí během chviličky, ráda se dívám, jak jí chutná. Zhubla (potřebovala to), má nádhernou srst, zuby bílé jako štěně bez stopy zubního kamene-je jí 6 let-a na trávníku zanechává pidibobky, které vůbec nesmrdí. Tráví tu stravu téměř na 100%. Dostává ještě doplňky výživy.

Tuhle jsem jí připravila do misky kuřecí krky-samozřejmě vcelku-zasypala mletou zeleninou a někam jsem na chvíli odešla. Když jsem se vrátila, byla miska čistá. Ale postarala se o to ta má kočičí smečka-zvládla krky tak, že nezůstala ani stopa, kde se hodovalo. I tu zeleninu zblajzli. A psovi jsem musela dát rozmrazit jinou dávku.

Já dávám kočkám syrové maso často. Někdy nakrájené, jindy nahrubo mleté. Do mletého přidávám trošku olivového oleje extra virgine. A už se po této zkušenosti nebojím ani těch kostí. Bohužel mám pár vytrvalých granulkožroutů, co maso coby primární stravu odmítají a vytrvale baští granule, no a když kočka něco nechce, tak přes to vlak nejede.... Nebýt toho, krmím všechna zvířata BARF. Takhle se snažím kupovat granule bez obilí-kupuju značku Brit care, tam pšenice ani sója není.

RC je draze nakoupená pšenka-jo kočenám chutná, to ano, ale asi proto, že jsou ochucené. Solené. Hezky nás výrobci masírují. Stačí ale zapojit zdravý rozum a nebýt líný to jídlo připravit. Zabere to víc času než nasypat granule, ale vyjde to laciněji. A ušetříte za veterináře. A kočky (psi) jsou ve vynikající kondici, mají krásné kožíšky, zdravé zuby, nepáchnoucí dech. A radost ze života.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2011 6:41:04
Odpovědět s citátem

Mám dotaz, na čem to melete? Myslím třeba ty krky nebo celé kuře, prostě jaký mlýnek zvládne ty kosti?
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2011 9:53:33
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Mám dotaz, na čem to melete? Myslím třeba ty krky nebo celé kuře, prostě jaký mlýnek zvládne ty kosti?


Radko, já mám el.mlýnek od Moulinexu, pro normální kuchyňské použití. Kosti na něm nemelu. Kočkám jsem kuřecí krky mlátila paličkou na maso na kaši, ale už to dělat nebudu-viz výše, jak si poradily s celými krky, že nezbyla ani kůstka Wink . Je pravda, že to jsem jim nedala, že si to ukradly, možná proto jim to tak dobře šlo Laughing . Na mlýnku melu jen maso. Vybírala jsem takový, aby měl i zpětný chod-kdyby se něco zaseklo. Jsem s ním spokojená, má 2 velikosti na mletí jemnější a hrubší-kočkám melu nahrubo.

Vím, že existují i spešl mlýnky na BARF, tam se melou celé nohy, křídla-i krůtí-skelety, ale ty stojí tisíce. No a psovi to dám i s kostí, on si s ní poradí, no a kočky zcela syrovou stravou nekrmím, i když s tou myšlenkou pořád koketuju. Kdybych neměla těch pár granulkožroutů....

Dokonce jsem ani nepořizovala velký mražák-starý se mi rozbil (5 šuplíků), tak jsem řešila, jaký koupit. Nakonec jsem koupila 100 l Elektrolux, protože mám ještě jeden cca 80l v lednici, no a máme tady šikovné řeznictví, kde je doopravdy levné "lidské" maso trvale k dispozici, tak nač kupovat mleté od Vetamixu, když můžu mít čerstvé kdykoliv.

Každému, kdo chová psy, BARF vřele doporučím. A kdo chová kočky, a jsou ochotné přijímat bez protestů syrové maso, tak to doporučím rovněž.
Jen je to krapítko pracnější, to ano. Ale zase ne o tolik-aspoň já si s přípravou jídla pro ty své miláčky ráda čas najdu, když vidím, jak jim to chutná a hlavně prospívá.

Dneska ráno měla naše Arina k snídani 1/2 velkého jogurtu, do toho nakrájený banán, lžíci medu, pár mandlí, kokosovou moučku a trochu lněného semínka. Zblajzla to jako malinu, misku vyčistila, že ji ani nemusím mýt Laughing A k večeři bude mít lososa od Vetamixu (jsou to skelety, když filetujou ryby, tak to, co zbyde-kosti se zbytky masa-i kočky to milují a stojí to 35 Kč kilo), nakrájený lilek s mrkví nadrobno, trochu olivového oleje, lístky koriandru, Alavis na klouby a nějaké minerální doplňky. Vím, že už teď se na večeři těší Smile .

No a kočkám jsem vyndala z mrazáku nahrubo mleté hovězí s telecím. Taky jim to zakápnu olivovým olejem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2011 18:12:18
Odpovědět s citátem

Já to melu na klasickém robotu kde mám i mlýnek na maso, používám kolečko s největšími dírami. V pohodě projdou krky, kostřičky i křídla.

U psa jsem na to již přešel úplně, stav kdy z něj druhou stranou vypadlo víc než přední vešlo se mi prostě nezdá.
Kočky jsou momentálně ve stavu cca půl na půl, půlka granule, půlka syrové.

Kočkám přidávám do syrového kromě chlorelly a ječmene i trochu taurinu a L-lysinu, obojí kupuji na iHerbu, půl kila taurinu za cca 16 dolarů, skoro půl kila L-lysinu za 14 doláčů Wink Jo a malinko kápnu olej omega 3-6-9 Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2011 19:32:19
Odpovědět s citátem

Taky jsem to celé kuře mlela na robotu, nejdřív jsem to rozporcovala a kosti posekala sekáčkem.
Foto, ty vaše kočky teda sežerou všechno, no já fakt závidím. Já jim do masa taky koupila L lysin a vitamíny a olejíček a pražila a ručně na prášek drtila skořápky od vlastních bio slepic, a taky ještě lahůdkové kvasnice.
L lysinu se nedotknou, je cítit rybinou, aspoň teda ten náš jo.
Mám to ale potvory nevděčný Laughing .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2011 19:44:45
Odpovědět s citátem

Všechno taky nežerou, do toho kuřecího musím vždy přidat aspoň trochu hovězího, jinak jim to neleze. A vařený by do huby nevzaly vůbec.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lilith



Založen: 09.06.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2011 22:29:53
Odpovědět s citátem

Tak jsem včera zkusila dat te sve potvoře syrove kureci masicko, jen si k tomu čuchla a nechala byt, stejne tak vepřove. Tak jsem to uvarila pro zmenu teda ochutnala,ale zase to zustalo lezet Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2011 22:49:34
Odpovědět s citátem

Predpokladám, že vaša mačka má celý deň k dispozícii granule, z ktorých priebežne uzobáva... na čo by potom jedla niečo, čo nie je dostatočne dochutené a možno jej na prvý pohľad ani nevonia.
Skúste jej nabudúce granule vziať 4-5 hodín pred podávaním mäsa.

A nedávajte bravčové, okrem iného je príliš tučné a mačky ho ťažšie trávia.

(niektoré mačky ale kuracie nemusia, resp. treba nájsť čo im chutí)
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lilith



Založen: 09.06.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2011 23:52:33
Odpovědět s citátem

ne ne nema, snedla by za hodinu davku krmeni na cely den Very Happy Prave ze jsem ji to dala schvalne rano aby mela hlad,cekala jsem ze se po tom vrhne..kdepak...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 4:14:30
Odpovědět s citátem

Jsou to mlsný potvůrky. Některé maso milují a za kousek by položily život a někteří to nevemou do tlamky, aby se náhodou neotrávili. Dokonce i koťata, která ještě nejsou zkažená granulemi a začínají si zvykat na pevnou stravu, si vybírají. Některá se vrhnou na masíčko hned a jiným trvá než pochopí, že nedostanou nic jiného. Takže plně krmit masem u nás zřejmě neprojde, ale rozhodně to zkusím aspoň nakombinovat. Ještě mi řekněte jaké máte zkušenosti s masem od Vetamixu, případně co kupovat a co ne?
Díky
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 5:42:11
Odpovědět s citátem

Tak zrovna maso z vetamixu by mi ty potvory do huby nevzaly. Zkoušel jsem několikrát, přišly, čuchly, odešly. A všechny tři.

U nás slaví největší úspěch hovězí, kupuji žebro bez kosti, je levnější a je tam i tuk, což je také třeba, jak jsem psal, největší blbost je zvířatům vybírat maso podle našeho pohledu. Pak milují kuřecí krky, po těch by se umlátili. No a teď jsem začal kupovat kuřecí skelety, je na tom plno masa, tuk i kůže, samozřejmě kosti a dávám za čerstvé chlazené 12,- kaček za kilo. Akorát jak moje kočeny mají problémy se zoubky, tak jim maso nedávám celé, i když jsem zjistil, když mi kus upadne, že si s tím také poradí, tady je spíš problém pokud to objeví pes dřív, to pak mají kočky smolíka. Pak přidávám i srdíčka, žaludky, občas jatýrka, ale játra ne samostatně, tam přidám kousek do jiného masa. Ryby mořské nebo losos, ne naše sladkovodní.


Jinak do toho masa opravdu doporučuji mimo taurinu a L-lysinu přidat mix zeleného, v přírodě to baští taky a osvědčilo se mi to líp než jim tam něco do toho krouhat, to pak byly schopné to půl hodiny přebírat a bordel byl po celé kuchyni. Zelené přidávám to co sami pijeme, uváděl jsem to výše, směs chlorelly, ječmene, občas přidám vojtěšku. Podle aktuální situace v případě problémů možno přisypat i cordyceps, červené řasy atd... Kdo preferuje kočičí (psí) zelené, koukněte na mé stránky, mám tam odkazy i na kočičí chlorellu a ječmen, třeba ječmen za cca 10 dolarů máte na cca 3 měsíce a netřeba řešit přidávání zeleniny. Co to takto praktikujeme, nemoci a antibiotika jsou minulostí Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz


Naposledy upravil fofo177 dne 13. 7. 2011 5:45:13, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 5:44:52
Odpovědět s citátem

Radko, já kupuju od Vetamixu pro psa-u koček by mi většina jejich produkce neprošla jejich chuťovými testy Laughing .

Asi takhle-prodávají různé maso mleté, v takových "salámech", tak to kočky odmítají. Ale pak prodávají i maso kusové, a to baští. Kuřecí křídla, stehna, celá kuřata, lososa-to jsou ty skelety se zbytky masa po filetování - to jsem kočkám prozatím uvařila a maso z toho sloupla a dala jim bez kostí, ale už bych to zkusila nasekat na menší části a dát jim to vcelku i s kostí-umí si s tím poradit, viz jejich krádež psí večeře z celých kuřecích krků Smile . Také telecí nebo hovězí kusové-nechá se vybrat. Akorát že chtějí minimální závoz 50 kg, aby vám to přivezli domů. Jenže nabízejí i steliva a kde co, takže těch 50 kg se dá zvládnout.

Pro Lilith-já bych jí zkusila nechat maso "ukrást" - nenabízet jí to jako její jídlo, ale aby to jako objevila a ukradla-takhle mí kocouři poprvé okusili syrové maso, když jsem dala rozmrazit celou flákotu do dřezu. To jsem měla ještě jen Adama a Klaudíka. A byla to odrostlejší koťata. Jakpak kluci spolupracovali, aby to kilo a půl masa dostali z dřezu na zem, tam ho zbavili obalu a zpracovali ho po svém-na nás toho moc nezbylo. A že to bylo vepřové, vůbec neřešili a ani se jim nic nestalo Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 7:21:57
Odpovědět s citátem

Lilith napsal:
ne ne nema, snedla by za hodinu davku krmeni na cely den Very Happy Prave ze jsem ji to dala schvalne rano aby mela hlad,cekala jsem ze se po tom vrhne..kdepak...

Tak to aj ja mam doma taku rozmaznanu princeznu Laughing
Chuti jej ale hovadzie, kuracie srdcia, vajicka, ryby... treba hladat, moznosti je chvalabohu dost Wink
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 5:38:18
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Každému, kdo chová psy, BARF vřele doporučím. A kdo chová kočky, a jsou ochotné přijímat bez protestů syrové maso, tak to doporučím rovněž.

Dneska ráno měla naše Arina k snídani 1/2 velkého jogurtu, do toho nakrájený banán, lžíci medu, pár mandlí, kokosovou moučku a trochu lněného semínka.


Kurnik Táňo, co to máš za návod na BARF??? Já žil do dneška v domnění, že pes je masožravec Shocked

Jinak co se týká psa, kterého jsem již na BARF převedl úplně, tak prostě nestačím zírat. Oproti páchnoucím velikým hromádkám které z něj vždy vypadly a to podotýkákám, že jsem krmil výhradně superprémiovkami (převážně Brit Care), jsou tu najednou miniaturní bobíky, které absolutně nejsou cítit.

Takže doufám, že se brzy dostanu do stadia, že i kočeny na to převedu úplně, bohužel Charlie je spíše granulkožrout, maso si sice dá, ale granulkami se musí dobrnknout. Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 9:22:20
Odpovědět s citátem

Oldo, co blbneš-máš tu knížku, tam to přece autorka doporučuje taky-mléčné výrobky, ovoce, semena, ořechy, med... nejen maso a zeleninu. Samozřejmě maso je základ-dnes měla k snídani 3 páry kuřecích křídel-a k večeři je bude mít ještě se zeleninou a žabincem. Zkusila jsem nabídnout křídla kočkám-pohrdly do jedné. No je tedy fakt, že křídla byly od Vetamixu-zkusím koupit u řezníka-to možná kočky zblajznou též.

Já bych taky nejradši krmila celou tu smečku masem, ale mám tu též pár vytrvalých granulkožroutů....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 10:55:37
Odpovědět s citátem

Jen jestli z Arči nechceš vychovat vegetariána Very Happy

Jo k tomu žabinci (pro nezasvěcené mladý ječmen, chlorella a podobně), když jsem začal psa krmit výhradně masem + nějaká ta zelenina a ovoce, pak mě napadlo přidávat právě žabinec do krmení. Můžu vám říct, že první dny byla docela síla, co z něj vycházelo za fujtajblíky, jak se tělo detoxikovalo a střeva čistily (dvounožci znají také z prvních dnů užívání zelených potravin). Takže lze jen a jen doporučit. Kočenám to dávám také a v pohodě to baští, předpokládám že spešl mladý ječmen určený přímo pro kočky by u nich měl z hlediska přitažlivosti ještě větší úspěch, alespoň recenze chovatelů tomu nasvědčují.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: pomoooc
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2012 22:11:01
Odpovědět s citátem

Já bych se chtěla zeptat jestli necháváte kočíčákům nonstop přístup ke granulím???

Já teď řeším problém dvou kočičáků. Najtule je malá, tlustá a kastrovaná...užírá z misky i sousedovi,ale hlady neřve. Matty je nekastr, štíhlý a věčně hladový, neustále mě buzeruje a honí k misce,sotva se hnu..i kdyby spal tak letí a hned k misce.

Nevím jak je krmit a jak to vyřešit, aby kočka nebyla jak bečka a kocour věčně nemňučel.

Momentálně dostávají 2x denně misku, každý má svoji. A kocour dostává sem tam nášup navíc...ale nezdá se, že by byl spokojenější. Mám to risknout a zpřístupnit jim granule celodenně?? Kocour by byl asi blahem hotový,ale co Najťuš??Neují se k prasknutí???Nechci, aby měla zdravotní problémy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2012 22:27:27
Odpovědět s citátem

Mám čtyři kočky, mají ráno a večer vlhké krmení (maso, konzervu) a mimo to dávku granulí. Zbaští konzervu, mají misku granulí, zbaští granule, smůla, další je až večeře. Zbaští večeři, mají misku granulí, zbaští granule, čekají na snídani.
Do granulí jim přidávám řasy, chlorellu, občas cordyceps, do konzervy většinou ImunActiv či Colostrum, do masa Taurin Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2012 23:30:08
Odpovědět s citátem

Koček mám 9, jsou mezi nimi hubeňouři, normální hmotnost a buřtík Klaudýsek. Misky s granulkami mají k dispozici neustále, ráno, v poledne a večer dostávájí maso, nebo konzervu, rybu, kapsičky - cca 0,5 kg zblajznou na posezení. Granulí slupnou tak 3 kila týdně. A tlustý je jen Klaudík. Vzdala jsem to, žere furt. Je jako bulimik-nažere se , vybleje se, nažere se, vybleje se, nažere se.......atd. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil . To mají kvůli němu ti ostatní, co jsou i hubení nebo je teď mezi nimi těhule, být o hladu? Tak holt mám jednu tlustou kočku. Pro mně je to neřešitelné, nevím, co s tím. Už jsme zkoušeli ho od jídla odehnat, nedá se Evil or Very Mad . Vezmu mu jednu misku, jde k jiné. Vzdala jsem to. Je a bude tlustý. Jediný z 9ti koček.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2012 0:03:50
Odpovědět s citátem

kŕmim 2-3krát denne, pred nedávnom mali raz za čas aj trocha granulí, ale teraz už (konečne) kŕmim len mäso+mäsové kosti+vnútornosti a od piatku granule nevideli Rolling Eyes
Nemám ani jednu mačku obéznu, niektoré sú chudšie a musia pribrať (ja robím ale dočasky rôzne chorým zvieratám). Niektoré mačky sú od prírody štíhlejšie a atletickejšie, iné bambuľky Wink
Nikdy som ale nekŕmila výlučne granulami a po krátkej dobe to bolo prevažne mäso a k tomu trocha granulí. Na mäse mi predtým hodne pribratý kocúr krásne schudol a postavu si drží
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2012 9:41:13
Odpovědět s citátem

Krmení masem je dle mého názoru ideální. Ale Klaudýskovi to bohužel nevysvětlím Evil or Very Mad -je zatvrzelý granulkoužrout.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2012 10:14:44
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Krmení masem je dle mého názoru ideální. Ale Klaudýskovi to bohužel nevysvětlím Evil or Very Mad -je zatvrzelý granulkoužrout.

Aj moja Miu taká dlho bola - je to jediná mačka z CHS a od odstavenia bola nonstop len na RC... Trvalo mi 2 roky, kým som ju presvedčila, že granulky sú fuj.
Stále jej musím mäso krájať na drobno a nejaký krk si dá len výnimočne, ale inak zje skoro všetko Cool
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2012 8:39:14
Odpovědět s citátem

Asi jak píše tatiana...nemá smysl trápit druhou kočku. Zkusím jim zpřístupnit granule, snad si časem zvyknout a přestanou se cpát, když uvidí, že tam jsou pořád. A přikoupím masiko a bude to.

Je fakt, že včera dostaly fakt nášup, žádný příděl a byly blahem úplně vedle sebe. Pak si spolu zalezly do polechu, mazlily se a myly navzájem (což moc nedělají) a chrupaly celou noc. Tak budu doufat, že Najťula nepraskne brzo ve švech Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2012 11:46:40
Odpovědět s citátem

Já mám kastrátů 5, 4 chovné, granule mají k dïspozici pořád a tlustý je jediný-Klaudík. Adam míval 4,2kg, teď si drží váhu +-100g na 4 kg. A může dlabat dle libosti. Ne každá kočka, co má jídlo pořád na očích, musí nutně ztloustnout Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: EARTHBORN HOLISTIC
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2012 19:44:57
Odpovědět s citátem

Jak říkám, granule je furt granule, no jo, jenže jsou i vytrvalí granulkožrouti, takže nemáte zkušenosti s tímto krmením???? Cena je super a to složení mi připadne také vynikající:

http://www.svetzviratek.cz/index.php?route=product/category&path=95_96_101_285
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lilith



Založen: 09.06.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2012 18:40:50
Odpovědět s citátem

Dobrý den, ikdyž toho o krmeni tady bylo receno vic nez dost presto se znovu ptam. Jake je nej krmivo pro sphynxe? Ptam se protoze od tri měsicu krmim sphynxi princeznu royal caninem v domeni ze to je pro ni to nej .Ted asi mesic zere royal canin sphynx. Nedavno jsem ji nasla zenicha a sla k vetovi udelat potrebne testy. Radeji jsem ji nechala vzit i krev..jake bylo moje prekvapeni kdyz mi rekl ze ma v hodne spatnem stavu jatra a ze nejspis je to spatnym krmivem. Ted teda nevim cim ji mam krmit,kdyz vlastne to nejdrazsi krmivo je na.......

Děkují za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2012 22:10:13
Odpovědět s citátem

Lilith napsal:
Jake je nej krmivo pro sphynxe?


Jaké? Jako pro kteroukoliv jinou kočku. Co kočka to originál, každé prostě sedí něco jiného. RC určitě není to nej... krmivo, dle mého názoru není špatné, ale je to ve stylu málo muziky za hodně peněz Wink
A speciální krmivo pro každou kočku???? Dobré tak akorát na tahání peněz, vždyť je to hovadina.

Osobně preferuji krmiva BEZ obilovin a podobných nesmyslů, které kočky nežerou. Jak a čím krmím, aby byl sphynx v co nejlepší kondici, mám na svých stránkách, ale jak říkám, každé kočce vyhovuje něco jiného. Jinak nejlepčí je samozřejmě maso, ale ne každá kočka to baští v pohodě. Obecně co se krmení týká, já preferuji pestrost a pestrost, více druhů granulek, konzerva, maso, nějaký ten doplněk. Vyvážená strava je pouze v pestrosti, ale jak říkám, toť pouze můj názor.

Ovšem takto brzy mít špatná játra po krmivu? Nevím nevím, moc se mi to nezdá. Co bylo špatně konkrétně? I ty játra jsou divné, většinou se jako první projeví ledviny...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (29x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (26x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top