Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

chystám se na druhou kočku-kocoura


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
irenak
Anonymní





Předmět: chystám se na druhou kočku-kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2006 13:38:36
Odpovědět s citátem

ahoj kočičáci,

mám doma 4letou kočku domácí-pokojovou, milá, hravá, mluvicí povaha. chtěla bych jí přinést kotě - očekávám 3-4 dny prskání a očichávání, případně škodění, ale nepochybuji, že si na sebe nakonec zvyknou.

co mě trápí, zda si přinést KOČKU nebo KOCOURA?
víte někdo, jak to mají kočky mezi sebou - kdo je dominantní? u dvou koček ta služebně starší, to už mám vyzkoušené, ale co když donesete "paní domu" kocoura? nebude ji utiskovat? nerada bych, aby jí hrůzou vypadaly chlupy nebo aby mi začala všude čurat...

díky za tipy,
irena
Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: kámoš
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2006 14:11:06
Odpovědět s citátem

Ono to není až tak o tom, jestli kočka nebo kocour, ale jakou má to zvíře samo o sobě povahu. Máme doma 2 kocoury- když jsem to doma nadnesla, jako vhodnou kombinaci, poťukali si na čelo, že jsem cvok. Ale vyšlo to. Oba jsou přátelští, jeden aktivnější, druhý spíš kliďas, ale nekonfliktní. Druhého jsme pořizovali tak, že jsme si jednak vybrali obecně snášenlivé plemeno a z předchozích kontaktů s paní chovatelkou jsme věděli, že bude kotě z klidných a dobře socializovaných rodičů. Je dobré si tyto informace předem zjistit.
Jinak prolezte fóra, na téma kočičích kamarádů už tady bylo vícero diskusí, najdete tam spoustu zkušeností.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2006 13:19:56
Odpovědět s citátem

děkuju za odpověď,
už mám vybranou ruskou modrou - jsou domácí, milé a klidné - jenom jsem si nebyla jistá tím klukem či holkou. vždycky jsem měla kočku - jednu, nebo dvě, a teď poprvé si chci vzít kocoura.
nebudu to moc řešit a jdu do toho.
hodně štěstí a zábavy všem kočkám a kočičím příznivcům!
irena
Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2006 18:42:37
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
děkuju za odpověď,
už mám vybranou ruskou modrou - jsou domácí, milé a klidné - jenom jsem si nebyla jistá tím klukem či holkou. vždycky jsem měla kočku - jednu, nebo dvě, a teď poprvé si chci vzít kocoura.
nebudu to moc řešit a jdu do toho.
hodně štěstí a zábavy všem kočkám a kočičím příznivcům!
irena

držíme palce..my jsme měli nejdřív kocoura a pk jsme řešili stejný problém, jestli k němu kocoura nebo kočičku. Nakonec máme páreček a je to paráda... kočička je sice mladší a o polovinu menší, ale doma má hlavní slovo...takže je to skutečně o povahách Very Happy
Snad se Vám budou dobře snášet..budu se těšit na další info Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
KataV



Založen: 26.05.2006
Příspěvky: 8

Předmět: Kocku nebo kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2006 21:32:26
Odpovědět s citátem

Ja jsem ted absolvovala prijimaci testy u nas doma - mam 3 letou britskou kocicku, ktere jsem privedla kotatko. Taky kocicku, taky britskou... vybrala jsem hodne zive a hrave kotatko, ktere se nenecha utiskovat az tak moc, aby se 3 dny nenajedlo a nedoslo si kvuli nejake vetsi kocce ani na zachod...(pred tim, nez jsem ji koupila jsem stravila asi 3 hod. u pani chovatelky a sledovala jeji kotatka pohromade ve smecce, abych videla, ktere jak reaguje...) Ta nase starsi je hrozne rozmazlena a ukecana, neni zvykla na to, ze by musela nekomu/necemu ustupovat, takze prvni 3 dny byly krusne... to knikala a ostentativne odchazela, vubec nevrnela a porad ocichavala svuj zachudek...
Chtela jsem kocicku kvuli tomu, ze kocourek by asi zacal znackovat teritorium... Smile V pripade hodne velkych boju mi veterinar doporucil feliway (dava se to do zasuvky jako ruzna vonitka, akorat to citi jen kocky. Jsou to vlastne jejich synteticky vyrobene hormony z oblicejovych zlazek, takze kdyz to kocky citi, jsou klidne, zvedave, a proste v pohode..)
Kazda kocka/kocour je osobnost, takze rozhodne doporucuju stravit u chovatele, od ktereho budete chtit kotatko, stravit treba cely den, abyste si vybrali to povahove naprosto dokonale prave k Vasi kocicce a Vam...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: chystám se na druhou kočku-kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2006 12:28:28
Odpovědět s citátem

irenak napsal:
ahoj kočičáci,

mám doma 4letou kočku domácí-pokojovou, milá, hravá, mluvicí povaha. chtěla bych jí přinést kotě - očekávám 3-4 dny prskání a očichávání, případně škodění, ale nepochybuji, že si na sebe nakonec zvyknou.

co mě trápí, zda si přinést KOČKU nebo KOCOURA?
víte někdo, jak to mají kočky mezi sebou - kdo je dominantní? u dvou koček ta služebně starší, to už mám vyzkoušené, ale co když donesete "paní domu" kocoura? nebude ji utiskovat? nerada bych, aby jí hrůzou vypadaly chlupy nebo aby mi začala všude čurat...

díky za tipy,
irena



Já kdybych pořizovala kotě, tak asi opačného pohlaví( i když by to znamenalo v pozdějším věku možná koťata), a to z toho důvodu, že já jsem vlastníkem kocoura, a když jsem své mamince pořídila kotě(britské) také kocoura, tak ten můj Damián ho vůbec neměl rád a docela ho trápil, teď když jsou větší, jsou z toho i slušné bitky. Nedávno si má sestra přinesla domů také kotě - tříbarevnou kočičku - Damián ji přijal, nevadí mu,že mu skáče po hlavě, prostě je úplně klidný. Takže kotě - kočičku přijme a kotě-kocoura ne, ale opravdu to může záležet na povaze koček
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2006 13:39:24
Odpovědět s citátem

my sme vo stvrtok priniesli k dvom kocurikom tretieho. najstarsi je kastrovany, stredny kocurik ma 9 mesiacov a maly 3,5 mesiaca. a musim povedat, ze sme strasne stastny, ze to slo bez akychkolvek problemov. Chvila sycania, chvila skriekania a v sobotu sa uz olizovali a dnes nahanali a hrali Smile ale je to velmi individualne - niektore macicky sa spriatelia rychlo, ini s velkymi problemami. s dvomi kocurikmi moze byt problem ked uz su obaja starsi, obaja pohlavne dospeli - vtedy je mozne, ze sa budu casom neznasat, mlatit, ublizovat si. aj to sme zazili. ale kastracia to spolahlivo vyriesi. len sa s nou nemoze cakat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2006 15:13:00
Odpovědět s citátem

Zdravím a zareagovala bych směrem k Vám Lucienko. Ono je vážně jedno, jakého pohlaví kočky jsou, když jsou spolu.
Váš kocourek není dosud kastrován, jak jsem zjišťovala z Vašich příspěvků a podle toho, co píšete o koťatech.
Pokud kocour není kastrovaný, považuje druhého kocoura za soka a dochází ke rvačkám, proto Váš Damián útočil na druhého kocourka, kterého považoval za soka, vymiňoval si svou pozici ve smečce. Takové chování bývá problém nekastrovaných kocourů, pokud je sžíváte s jinými zvířaty. Proto se kocouři kastrují, nejen kvůli značkováni, ale i kvůli zklidnění chování.
Jakého pohlaví jednou budou kočičky, které si domů pořídíte, je na vkusu a uvážení každého. Kočky se vždy porovnají a ujasní si pozice. Já mám např. dvě kočky, jsem v tomhle víc "na holky"
Embarassed Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2007 8:52:36
Odpovědět s citátem

Tak já jsem na tom stejně. Konečně se mi podařilo ukecat přítele na druhou kočku. Sice mi řekl, že pak nechce slyšet jak se vztekám se dvěma apod., ale souhlasil.

Dominikovi je 16 měsíců, je kastrovaný a povahově učiněný anděl. Nikdy nemá špatné nálady, nedrápe, nekouše, když zlobí stačí zvýšit hlas a je klid. Taky je docela bójácný když k nám někdo přijde a to nemluvím o tom, když někdo zaklepe na dveře. Nevím proč z toho má takový strach, ale jak uslyší klepání tak zajede pod gauč a nevyleze třeba půl hodiny. To samé když přijde návštěva - zajede pod gauč, za pár minut vyleze, ale pořád se krčí a nenechá se pohladit. Jen když má návštěva v ruce bonbonky, to je hned v pohodě. V noci spinká a nezlobí, leží vedle postele, přes den mě sleduje jak pejsek, kam se hnu mám ho v patách. Vyžaduje si stále naší pozornost mňoukáním a je na něm vidět, že je strašně rád když jsme doma. Cokoli dělám, dělá se mnou, musí u všeho být.
Protože chodíme oba od 7 do 15:30 do práce, tak je doma sám a myslím, že je mu dost smutno. Třeba o víkendu když jdeme v pátek se známými na skleničku a přijdeme pozdě domů a jdeme hned spát (Domiš jde taky), je ráno vidět, jak je smutný.
Všechno to tu vypisuji proto, abych Vám přiblížila jeho povahu.
Chceme pro něj koupit kamaráda, aby měl parťáka na své hry. Rozhodli jsme se pro kocourka, opět mainskou mývalí. No a nastalo řešení. Bojím se, že nově příchozí kotě ho bude terorizovat, protože on je takový "ňouma". Bojím se, že se začne chovat jinak - začne být třeba nečistotný, zlý, nebude nás mít rád, bude celý den někde zalezlý. Také máme strach z toho, jak bude probíhat krmení. Dominik je hrozný žrout, takže určitě vyjí misku i nově příchozímu prckovi a ten bude hlady. Bydlíme v 1+1 takže moc místa kam umístit misky není. A taky nevím jak zamezit tomu, aby starší kocour jedl kotěcí granule a naopak? A vůbec jak zabránit tomu, aby tomu prckovi vše nesnědl.
Další věc je wc - máte všichni dva záchody nebo chodí čičiny do jednoho? Nedokážu si představit, jak se bude Dominik tvářit, když v záchodku ucítí jiného kocourka? Pak také řešíme to, zda opravdu bude větší klid? Takhle totiž Dominik spí dokud spíme my, ale s malým kotiskem budou blbnoutz celou noc a my se nevyspíme? To by mě přítel asi hnal... Jde mi z toho hlava kolem a v noci nemůžu ani spát.
A co kdyby se vůbec nesnesli? Co pak? Jak to řešit?
Stalo se Vám někomu, že by se kočičky opravdu nesnesly a jedna musela pryč??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2007 11:06:29
Odpovědět s citátem

Myslím, že dokud si to kotisko domů nepřinesete, nenajdete odpověď na svoje otázky.
Ono stát se může cokoliv, Dominik se může cítit ukřivděný (v tom případě mazlit a mazlit), stejně tak, jako může být nadšený (a může vás zdárně ignorovat). Asi nejde předpokládat, jak to dopadne. Určitě je zapotřebí počítat s tím, že občas bývají zpočátku problémy se soužitím - vrčení, syčení, ale zatím málokdo psal, že situace by byla kritická. Dobré je i to, že malej bude kotisko a Dominik už je kastrát. Ono může to třeba být i tak, že jakmile kotisko přinesete domů, z Dominika se stane odvážný kocour, který Vás přestane pronásledovat a bude se věnovat své nové "hračce" Smile
To jídlo zjistíte až v průběhu, jak se k tomu oba staví. Ono malá kotiska jsou takový popelnice, že na Dominika možná ani nic nezbyde a bude si muset chránit svojí porci.
Ale dá se říct, že kočky si svojí pozici v rodině, ve smečce upraví samy, nejde předem počítat s nějakou variantou.
Určitě bych ale doporučila dva záchůdky, je to i praktičtější z hlediska úklidu.
Určitě zažijete pár divočejších nocí a brzkých rán, přecejen koťata mívaj energie na rozdávání, ale i to se časem srovná.
Řešení pro nesnášenlivost se dají najít ... existují např. krizové esence, či různé esence Bachových květů, sice dražší, ale poměrně osvědčený přípravek Feliway.

A nedělejte si z toho těžkou hlavu a raději se připravujte na příchod kotiska, však ono to nějak dopadne a na všechny možné situace se stejně nelze předem připravit Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2007 13:03:48
Odpovědět s citátem

my mame doma kocky 4.Jako prvni jsme si privedli nalezence..kocourka z ulice. Potom jsme si poridili siamskou kocku, asi tyden na sebe prskali a podobne, ale ted spolu spi, olizuji se a proste nejvetsi kamaradi. Ovsem kamen urazu nastal, kdyz jsme tem dvema privedli kamaradky. asi s dvoumesicnim odstupem. Co se tyka Bobinka nalezence, tak ten je obe prijal v pohode.. Ani na ne neprskal, to spis ony na nej. Ale co se tyka Maji-siamky, tak to je maso. Cikitu mame uz 4mesice a porad na ni prska, sice ne tak intenzivne jako na zacatku, ale nejlepsi kamosky taky nejsou. A co se tyka Brikety, tak na tu se jenom podiva a uz syci a prska a zdrha pryc. Nekdy nesetri ani fackami a nejakymi tema vypady proti obema. No proste mame doma kocici Italii. Nastesti se skamaradily aspon ty dve britky spolu, takze tady amme dva "tabory". Bobinek by se mozna i chtel kamaradit, ale vzajemne se nejak vyhybaji. Je videt nejaky strach a obavy z obou stran. Jinak si myslim, ze zalezi na tom, jake to zvire je, nez na tom, co to jeza pohlavi a podobne. proste zalezi na nahode.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2007 10:17:17
Odpovědět s citátem

Tak jsem měla vybránu chovatelskou stanici, kde mi paní chovatelka napsala, že plánuje kotiska na léto. No a včera mi napsali z jiné chovatelské stanice, která je blízko našeho města, že mají kocourka k odběru tento víkend.... Když jsem věděla, že budu čekat do léta, tak mě to štvalo a teď když je možnost mít ho už za tři dny doma, dostala jsem strach. V noci se mi zdály šílené sny jak se kocouři perou, jak jeden čůrá do postele, Dominik je zdeptaný, nejde je krmit protože se u toho perou.... Jééé mám z toho hrozné nervy a nevím zda si mám to koťátko vzít, či mám počkat do toho léta. Zase když si vezmu, že pak bude Dominik zase starší a čím starší tím je to asi horší, že?
Je to prostě moc narychlo. Jsme rozhodnuti tak na 70 %, že se tam pojedeme podívat, jenže to je jasné, že nebudeme odjíždět sami ale s čičíkem.

Kdyby to tak dopadlo, uvědomila jsem si, že vlastně nevím jak to pak doma udělat? Mám napřed kotisko zavřít do jiné místnosti? Nebo ho mám postavit do pokoje a nechat otevřenou přepravku ať si vyleze sám? A co když po něm Dominik hned vyjede? Mám zasáhnout? Pročetla jsem celé fórum a teď když se to blíží, jakoby mi všechno vypadlo z hlavy a nevím jak se zachovat. Co si myslíte, že je nejlepší ?

Dále se chci ještě zeptat na něco ohledně mističek. Plánuji, že kotisko bude mít misky v jiné místnosti než Dominik. Je to dobré řešení? Nebo by měli mít jídlo vedle sebe? A když mu bude Dominik ujídat, mám ho za to napomínat? (je mi jasné, že Dominik vymydlí svou misku a okamžitě se přemístí na tu kotěcí).
A záchůdek mám připravit speciální pro kotě? Nebo mám nechat rovnou jeden, ať se učí do jednoho? Druhý nemáme opravdu kam dát, máme byt 33 m2, místnosti malé do koupelny se nevejde nic a na chodbě je Dominikův záchůdek. Museli bychom jedině dát druhé wc do ložnice - což se mi tedy vůbec nelíbí, ale je to jediné řešení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2007 10:29:18
Odpovědět s citátem

Jeď te se na něj podívat a když si ho přivezete rovnou, o to líp. Alespoň to budete mít doma rychle za sebou a budete ušetřena šílených snů během dalšího půl roku.

Ono na seznamování se doporučuje i to zavírání, rozdělování, postupné sbližování ... já osobně jsem zastánce toho, ukázat záchůdek, ukázat misky s jídlem a vodou a pak děj se vůle boží ... nezasahovat mezi ně a oni už si poradí a pozice si vyříkají. Neleknout se syčení, vrčení, toho, když Dominik bude uraženej, nebo malej zalezlej pod gaučem ...

S tím záchůdkem by to mohl být problém, ale zkuste zatím ten jeden a přemýšlejte, kam nacpat v nouzi druhý. Pokud budete záchůdek čistit 2x denně, tak by to snad nemuselo dopadnout špatně.

S jídlem moc neporadím, nevím, jak to praktikovat ... Rubka, když se cpe Maxíšovi do misky, tak jí "vyháním" a pustím jí tam, až když on odejde, maj jinak misky vedle sebe. Ale asi v rámci Dominikova zdraví a váhy bych nechávala přes den, kdy to nebudete moct hlídat, v miskách jen dospělácký granule a až budete doma, dávat kotisku i kotěcí. Asi kam to dáte, je jedno, stejně budou oba zvědaví na to, co má ten druhý ve své misce ... nicméně ono kotiska jsou fakt popelnice, tak abyste ještě nemuseli zachraňovat Dominikovu misku před malým nájezdníkem Smile

Doufám, že to doma dobře dopadne a těch nočních sprintů se taky nebojte, ono se to srovná a vytříbí ... i kočky potřebují čas na akceptování člověčího režimu. Nejde to říct 100%, ale nevím, kolik je tu kočkařů, kterým kočky v noci sprintujou přes hlavu, ale moc si jich tu na to nestěžuje Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2007 13:45:28
Odpovědět s citátem

April napsal:

Doufám, že to doma dobře dopadne a těch nočních sprintů se taky nebojte, ono se to srovná a vytříbí ... i kočky potřebují čas na akceptování člověčího režimu. Nejde to říct 100%, ale nevím, kolik je tu kočkařů, kterým kočky v noci sprintujou přes hlavu, ale moc si jich tu na to nestěžuje Smile

April


My máme sprintery hned 4, ale když už si to zvolíte, musíte počítat se vším. To už potom není prostor pro stížnosti Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2007 23:24:12
Odpovědět s citátem

April napsal:
Doufám, že to doma dobře dopadne a těch nočních sprintů se taky nebojte, ono se to srovná a vytříbí ... i kočky potřebují čas na akceptování člověčího režimu. Nejde to říct 100%, ale nevím, kolik je tu kočkařů, kterým kočky v noci sprintujou přes hlavu, ale moc si jich tu na to nestěžuje Smile
April


to bude asi preto, ze sme sa s tym zmierili alebo sa to zmenilo Smile . mojho kocura naucila moja spolubyvajuca uzasnemu rezimu: ked sa o desiatej zhasne, tak sa ide spat a basta. ziadna diskusia Very Happy . aj ked tu uz nebyva, celkom mu to zostalo a uz chodi spavat pred polnocou a vstava az medzi piatou a siestou (to ho vtedy vyexportujem z izby, zavriem dvere a este si chvilku pospim Smile )
ale co som chcela napisat je, ze kym bol mladsi som to nocne vstavanie brala ako trening na babätko v buducnosti Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2007 7:52:36
Odpovědět s citátem

to je dobrý pohled na věc Very Happy

Já s tím počítám, že bude rachot, možná se na to už i začínám těšit Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2007 13:57:30
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
to je dobrý pohled na věc Very Happy

Já s tím počítám, že bude rachot, možná se na to už i začínám těšit Twisted Evil


Verunko, zdravím, tak jsem si téma přečetla a gratuluju k druhé kočce!!!! Tak to je dřív než jsi plánovala Wink Omlouvám se, že mi vázne mail, ale ozvi se! Smile nebo dávej zprávy do fora Smile Držíme palce!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2007 14:25:18
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
to je dobrý pohled na věc Very Happy

Já s tím počítám, že bude rachot, možná se na to už i začínám těšit Twisted Evil

Ahoooooooooooooooj Veru, mám chvilku, tak jsem zabrousila na kocouře a čtu si tvé příspěvky a vidím, že dalšího kocourka???? To by bylo super, ne? Vidíš, kolik mailů jsme si napsali o tom, jak je dobré mít dva, náš případ, že? Doufám, že se máte dobře a Domiš je v poho, jak píšeš, tak určo je a je to super divoch Razz Ty Veru, co Ozzy? Máš nějaké zprávy?
Jinak přeji hodně štěstí, pokud k vám do rodiny přibude co nejdřív kamarád, pak písni, co a jak. měj se hezky. Lucka a Bagišek a Ballou. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2007 19:18:26
Odpovědět s citátem

Mě to čeká za 14 dní. K našemu kocouřímu puberťákovi přibude 10 týdenní koťátko (kočička), takže budeme taky seznamovat. Větší problémy neočekávám, protože Koko je velký pohodář - myslím, že ji vezme jako "nový dáreček" pro sebe. Smile
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2007 8:20:23
Odpovědět s citátem

Ahooj všichni, tak hlásím, že už jsme doma fifty fifty - dva dvounožci, dva čtyřnožci Laughing . V sobotu jsme si přivezli mainského mývalího kocourka, je to čert, okamžitě po příjezdu ovládl domácnost - snědl vykulenému Dominikovi jídlo, došel si na jeho wc (teď už jejich wc:-), hrál si s jeho myškama, vrněl a mazlil se s námi. Když se rozběhl k Dominikovi, dostal jednu výchovnou, ale nic si z toho nedělal. Pak ho Domiš vyfackoval když si hrál s jeho oblíbenými peříčky. No a jinak byl naprosto klid. Čekala jsem bitky, lítání chlupů a nic. Dominik asi 2 hodiny vrčel a syčel kdykoli se k němu malý prcek přiblížil, ale v noci už lítali jak stíhačky. Mám poškrábané čelo, protože se mi oba přehnali přes hlavu, přítel poškrábaná záda a ruce Laughing . V noci spíme s polštářem na hlavě, aby jsme se ráno nevzbudili se šrámy na obličeji. Kocouři spolu spinkají, když se jeden někam ztratí, druhý ho hledá o 106 a když se nemůžou najít, tak vrkají a volají se. Přes den chrní a v noci nastává lov, napřed letí malý a žene ho Dominik, zpět letí opačně. A řvou u toho jak tygři.
Tohle všechno je o.k. a splnilo to naše představy, ale mrzí mně, jak se změnil Dominik. Nechodí se vůbec mazlit, na zavolání nereaguje, pořád jen sleduje malé škvrně. Dále to jak si nechá od malého vše líbit - dostanou oba misku s masíčkem, malý to okamžitě zhltne a vrhne se na misku Dominika. Ten jen sedí a kouká jako telátko a nechá si vše sníst. Malý Fugís je jak popelnice, jí vše - krom kotěcích granulí. Mám od chovatelku pytlík granulí na které byl zvyklý (myslím že jsou to Mastery), pak Royal, Purinu pro plan, Eucanubu. Ty Mastery nejedl vůbec, tak jsem mu do nich přimíchávala trošku jiných, ale bez výsledku. Malý Fugo jí zásadně Dominikovi granule. No a Dominik zřejmě aby nezůstal pozadu, láduje se kotěcími. Nechápu to, protože malé granule zásadně nejí a tyhle jsou úplně pidi a on mu na ně pořád chodí. Nevím co mám dělat, schovávat přes den granule je hloupost, ale jak jinak tomu zabránit? Dominik má dost velké sklony k tloustnutí, krmné dávky mu odvažuji a přesto je jak koule. No a když se bude cpát kotěcími granulemi tak to bude katastrofa.
To samé s kotiskem, místo aby jedl výživné granulky, s chutí se pustí do dietních pro Domiše. Jde mi z toho hlava kolem a nevím jak to zařídit Confused .

No a další věc - Fugouš je horší vodomil než Dominik, jen ten večer co jsme ho přivezli domů tak jsem 7x vytírala kuchyň a doplňovala vodu. Fugo strčí tlapky do misky a začne hrabat jak blázen a voda je do pár vteřin na podlaze - pak se teprve skloní k misce a chce pít, ale už nemá co tak kouká jak puk. Dominik pak nemá co pít, protože škvrně ráno vodu vycachtá a celý den jsou bez vody. S fontánkou jsme stále váhali, ale dnes jí jdu objednat, protože jinak to asi nepůjde.

Sice mě jejich noční řádění (od 23:00 do 3:00 a pak v 5:00 znovu Twisted Evil ) přivede do blázince, ale jsme moc rádi, že jsou kámošiSmile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2007 8:33:01
Odpovědět s citátem

Tak to je super, že to takhle dopadlo.

To, že je Dominik teď nemazlivý je pochopitelný, má konečně parťáka, takže ten ho teď plně zajímá, prostě novinka no, ale určitě se zase mazlit začne, až se trochu nováčka nabaží.

S tím jídlem - zkuste to praktikovat tak, že přes den necháte nasypané dospělácké, a kotěcí přisypávejte mladíkovi do misky společně s masíčkem, kapsičkami či konzervičkami. Nebylo by dobré, aby si na nich Dominik pochutnával příliš často, ať už z důvodu váhy, tak i z důvodu jiného složení, poměru živin, kdy mohou být nadměrně zatěžovány ledviny.

No jestli máte takovéhleho vodohraboše, tak nevím nevím, myslím, že ten vycintá i vodu z fontánky ... Twisted Evil

Ale je super, že se obavy nevyplnily, snad jen krom toho nočního honění, ale věřím, že i to se zklidní Smile
Tak přeju hodně radosti a spokojenosti s kočičím komandem!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: kočičáci
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2007 9:30:29
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Ahooj všichni, tak hlásím, že už jsme doma fifty fifty - dva dvounožci, dva čtyřnožci Laughing . V sobotu jsme si přivezli mainského mývalího kocourka, je to čert, okamžitě po příjezdu ovládl domácnost - snědl vykulenému Dominikovi jídlo, došel si na jeho wc (teď už jejich wc:-), hrál si s jeho myškama, vrněl a mazlil se s námi. Když se rozběhl k Dominikovi, dostal jednu výchovnou, ale nic si z toho nedělal. Pak ho Domiš vyfackoval když si hrál s jeho oblíbenými peříčky. No a jinak byl naprosto klid. Čekala jsem bitky, lítání chlupů a nic. Dominik asi 2 hodiny vrčel a syčel kdykoli se k němu malý prcek přiblížil, ale v noci už lítali jak stíhačky. Mám poškrábané čelo, protože se mi oba přehnali přes hlavu, přítel poškrábaná záda a ruce Laughing . V noci spíme s polštářem na hlavě, aby jsme se ráno nevzbudili se šrámy na obličeji. Kocouři spolu spinkají, když se jeden někam ztratí, druhý ho hledá o 106 a když se nemůžou najít, tak vrkají a volají se. Přes den chrní a v noci nastává lov, napřed letí malý a žene ho Dominik, zpět letí opačně. A řvou u toho jak tygři.
Tohle všechno je o.k. a splnilo to naše představy, ale mrzí mně, jak se změnil Dominik. Nechodí se vůbec mazlit, na zavolání nereaguje, pořád jen sleduje malé škvrně. Dále to jak si nechá od malého vše líbit - dostanou oba misku s masíčkem, malý to okamžitě zhltne a vrhne se na misku Dominika. Ten jen sedí a kouká jako telátko a nechá si vše sníst. Malý Fugís je jak popelnice, jí vše - krom kotěcích granulí. Mám od chovatelku pytlík granulí na které byl zvyklý (myslím že jsou to Mastery), pak Royal, Purinu pro plan, Eucanubu. Ty Mastery nejedl vůbec, tak jsem mu do nich přimíchávala trošku jiných, ale bez výsledku. Malý Fugo jí zásadně Dominikovi granule. No a Dominik zřejmě aby nezůstal pozadu, láduje se kotěcími. Nechápu to, protože malé granule zásadně nejí a tyhle jsou úplně pidi a on mu na ně pořád chodí. Nevím co mám dělat, schovávat přes den granule je hloupost, ale jak jinak tomu zabránit? Dominik má dost velké sklony k tloustnutí, krmné dávky mu odvažuji a přesto je jak koule. No a když se bude cpát kotěcími granulemi tak to bude katastrofa.
To samé s kotiskem, místo aby jedl výživné granulky, s chutí se pustí do dietních pro Domiše. Jde mi z toho hlava kolem a nevím jak to zařídit Confused .

No a další věc - Fugouš je horší vodomil než Dominik, jen ten večer co jsme ho přivezli domů tak jsem 7x vytírala kuchyň a doplňovala vodu. Fugo strčí tlapky do misky a začne hrabat jak blázen a voda je do pár vteřin na podlaze - pak se teprve skloní k misce a chce pít, ale už nemá co tak kouká jak puk. Dominik pak nemá co pít, protože škvrně ráno vodu vycachtá a celý den jsou bez vody. S fontánkou jsme stále váhali, ale dnes jí jdu objednat, protože jinak to asi nepůjde.

Sice mě jejich noční řádění (od 23:00 do 3:00 a pak v 5:00 znovu Twisted Evil ) přivede do blázince, ale jsme moc rádi, že jsou kámošiSmile)


VERUNKO, to je super, fakt jsi mě potěšila, že máte dalšího kočičáka, tolika řádků jsme si napsali na adresu, dvou čtyřnozců, vzpomínáš? A je to nyní u vás, fakt je to bomba. Uvidíš, jak to bude super, vím, jak to bylo u nás, jede, pak dva a nyní? Samostatná jednotka, my s přítelem, oni dva, kočičáci.
Ubyde ti moc starostí, uvidíš.
jsem fakt ráda, že to takto dopadlo !!!!!
Tak, až budeš mít fotečky, pííííííííííííísni, pošli, těším se.
Tak držím palečky.
...............uvidíš, zvyknou si na sebe a pak bez sebe neudělají ani krok. Je to krátká doba na to, aby se zžili, uvidíš, budete i vy rádi.
měj se moc hezky a pááááááááááááááááááááááááá
Lucka Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2007 12:52:36
Odpovědět s citátem

Verčo, čauky, tak máš co jsi chtěla Laughing
Hodně radosti, vše je na dobré cestě a to je dobře. Tak si užívej a dej zase vědět Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2007 14:12:13
Odpovědět s citátem

Pomněnka, Lusilka: nemám teď moc času napsat mailík, ale až to v práci trochu poleví, určitě napíšu a udělám kočičákovi stránku ve zlaté knize a přidám fotky.


Dnes jsem poprvé v práci, měla jsme dovolenou, byla jsem marod a tak jsem byla s kocourkama doma. Dnes jsem šla poprvé do práce a když jsem jela na oběd, zajela jsem je domů zkontrolovat. Oba mi šli naproti ke dveřím a dělali hrbíky a mazlili se (Miky míň, ale také se mazlil). Doplnila jsem vodu do misky (která byla samozřejmě prázdná) a pak jsem jim šla připravit jídlo. No a Fugo mi stál pod nohama a mňoukal a najednou přišel k misce s granulemi, začal v ní hrabat a pak si do ní přičapnul a chtěl čůrat!!! Evil or Very Mad Drapla jsme ho a posadila na wc, tak potřebu udělal tam. Jsem z toho dost zdrcená a nevím co to má zase znamenat. Myslím si, že mu vadí, že jsme oba pryč!! Myslela jsem, že když budou dva, vystačí si spolu, ale malý pořád vyžaduje naši pozornost a přijde mi, že mi to tím načůráním do misky bude dokazovat. Granule byly vyhrabané už když jsem přišla, takže je možné, že do nich čůral už předtím. Tak jsem misku vymyla a nasypala nové. Na wc chodí společně, mají ho čištěné. Vše bez problému a teď tohle. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
renata72



Založen: 25.02.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Bohumín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 20:00:29
Odpovědět s citátem

Máme ročního kastrovaného kocourka. Není moc mazlivý, jenom, když má náladu. Většinou se mazlí v noci, když uvidí pohyb v posteli, tak příjde , přede a nechá se mazlit. Když má dost tak jde pryč, nebo začne kousat. Taky nám připadá, že se nudí, proto jsme se rozhodli mu pořídit kamaráda. Máme zamluveného kocourka (ještě miminko) a bojíme se co bude až ho přivezeme. Už jsem o sbližování dvou koček přečetla co se dalo, ale moc jsem se neuklidnila. Mám strach, aby nebyl Kubíček agresivní a byli s Matýskem velcí kamarádi. Chtěla bych poradit, jak nejvíc můžu pomoct já při jejich sbližování. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 10:14:44
Odpovědět s citátem

Renata72:
taky jsem měla strach, že se nesnesou, i takové případy jsou i když spíš v menším množství. Ale dopadlo to o.k. Dnes už bez sebe nedají ani ránu, hrají si spolu, pořád se pronásledují a chodí za mnou oba dva jak pejsci. Dominikovi už se vrátila jeho povaha - po přívozu Fuga se přestal mazlit, byl odtažitý a pořád malého sledoval. Teď už na něj "prdí", když se chce mazlit s námi. Jenže Fugo se chce mazlit taky, takže Dominika vždy vytlačí a nahradí jeho místo na klíně. Dominik se mu pak když jsou z dohledu pomstí bitkou Very Happy .

Myslím si, že Tvůj kocourek je mladý, zvykne si. Našemu Dominikovi je 16 měsíců a Fuga přijal hned první noc co jsme ho přivezli (to už spolu lítali po bytě). Nebojte se a jděte do toho Very Happy .


S tím čůráním do mističky: od té doby se to neopakovalo, tak měl asi jen blbý nápad Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top