Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

PRUJEM

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: PRUJEM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 11:03:07
Odpovědět s citátem

dobry den,
chtela bych vas poprosit o radu. Mam doma douleteho kastravaneho kocourka sphynxe, ktery mi poslednich 24 hodin trpi na prujem, opravdu to z nej jenom tece. Vim ze sphynxove maji ridci stolici oproti chlupacum, ale toto je extrem. Nasadila jsem mu dietku a zrusila konzervy, dostava pouze granulky Acana, varene kruti maso a ted mu chci pridat ryzi. Chci se zeptat, zda nedelam nejakou chybu stavim se k tomu jako k detem, kdyz maji prujem. jsem z toho docela spatna, protoze uz takhle je kocourek dost hubeny, na toz kdyz bude prujmikovat.
Jeste jsem se chtela zeptat, jak poznam, ze ma kocourek rymu? Vim ze mam hloupe otazky, ale jsem majitelkou kociciho stvoreni teprve necely mesic, mam zkusenosti s psimi mazliky.

Predem dekuji za odpoved Martina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: PRUJEM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 11:11:24
Odpovědět s citátem

Myslím, že by bylo dobré zůstat jen na těch granulích. Hlavně je neměnit za jinou značku, pokud jste změnila, tak se vrátit k původní. Nekrmte ho ani masem, ani rýží. Zůstaňte jen u těch granulí. Je možné, že jen něco někde sblajznul a spustilo to průjem.
Rozhodně mu nedávajte žádné léky, např. endiaron, který se běžně podává psům se kočkám podávat nesmí. Můžete zkusit jako u dětí dát mu živočišné uhlí nebo Smectu. Rozpustit ve vodě a podávat stříkačkou.
Někdy se doporučuje i 12-24 hodinová dieta, nejsem toho moc příznivec, stejně tak jako dietní stravy kuřecí s rýží.
Ten průjem může zmizet tak rychle, jak se objevil, pokud by ale přetrvával, tak zajděte na veterinu, aby nedošlo k dehydrataci.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: PRUJEM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 11:29:24
Odpovědět s citátem

dekuji za radu!
Granule jsem nezmenila, ale prijde mi, ze je moc nechce bastit, jsem cely den v praci takze kocicak je doma sam a nebo s detmi, ktereho nekrmi. Ceka az dorazim z prace a hned zacne mnoukat, ze chce konzervu, tak mu ji dam a rano nez odejdu do prace dostane znovu. Je mozne, ze ty granule nechce od te doby co dostava konzervy. Na vasi radu mu nasadim dietku (pouze granule) sice asi bude ze zacatku stavkovat, ale hlad ho donuti papat pouze granulky.Pockam 24 hodin, pak popripade nasadim Smectu a pokud ani toto nezabere, tak ve ctvrtek vecer pofrcime na veterinu.

Kazdopadne jeste jednou dekuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: PRUJEM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 11:58:48
Odpovědět s citátem

Tu Smectu, nebo uhlí klidně nasaďte hned. Mně osobně se tedy víc osvědčilo živočišné uhlí, když naše čičiny průjmovaly.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 12:03:06
Odpovědět s citátem

Mně osobně zatím vždy zabral čirý vývar z kuřete + mrkve. Kočičkám i chutná, napijí se ho a průjem se zastaví. Postupně se pak může přidávat i to vyvařené maso a mrkev. Osobně bych při průjmu taky radši dávala vařené drůbeží a rýži než ty granule.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 12:23:43
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Osobně bych při průjmu taky radši dávala vařené drůbeží a rýži než ty granule.


My právě při průjmu rýži a kuřecí dávali a musím říct, že se neosvědčila tahle dieta ze dvou důvodů.
Tím prvním je to, že vlastně kočka nárazově změní typ stravy - z granulí či konzerv přejde na rýži a kuřecí, a že kočky mají trávení citlivé a jakákoliv náhlá změna se může právě projevit průjmem, je nasnadě. A tím druhým důvodem - to, co z našich koček po téhle dietě "šlo ven", se mi fakt nelíbilo ... byla to hnusná napěněná "kaše".
Proto spíš razím heslo vydržet u běžné stravy a pak, např. na radu veterináře s nasazením léků zkusit dietu. Ale jinak mi skok na dietní stravu příjde jako velký nápor na trávicí ústrojí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: PRUJEM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 12:31:43
Odpovědět s citátem

Moje vet. dává na průjem kočičák kapsle - mleté kaštany - velmi dobře to zabírá, ale neznám přesný název tohoto přírodního léku - jdu dnes k vet. tak to zjistím. Je to velmi rychle účinné - taky mám nahatku a i é to pomohlo Laughing
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 12:33:08
Odpovědět s citátem

Vývar je pro trávicí ústrojí právě ta nejšetrnější potrava - nemá s ním žádnou práci a má tak čas na zotavenou, a přitom z něj získá dost živin. Často se proto trávení takto upraví.

Napěněná kaše by mi vůbec nevadila, lepší než tekutý průjem, a je jasné, že zvířátko nezačne z průjmu hned dělat pevné bobky. Dietní strava dle mého názoru není náporem na trávicí ústrojí, ale právě naopak. Když si přečteš složení granulí, tak to vidím jako mnohem víc zatěžující.

Pro mě osobně je nejlepší a nejsnazší nasadit hned vývar (mám ho speciálně pro tento účel zamražený) a kdyby nepomohl, pak se odebrat k veterináři.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 12:45:17
Odpovědět s citátem

Myslím, že Martina pár rad dostala a určitě si je nějak přebere Smile

Osobně jsem moc zvědavá na ty "mleté kaštany", to mě fakt zajímá!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: PRUJEM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 13:12:44
Odpovědět s citátem

[quote=" Je mozne, ze ty granule nechce od te doby co dostava konzervy.
.[/quote]
¨
Pokud muzu prispet svou trochou do mlyna - jak pisete,ze pred konzervy nedostaval,je mozne ze prujem je z konzerv - ale asi ne z konkretniho druhu konzervy,spis ze na ne pred tim nebyl zvykly.Mam taky sphynxku a pokazde,kdyz koupim jiny druh kapsicky,jinou konzervu nez davam obvykle, je videt ze ma ridkou stolici.
Proto vzdycky nedam naraz novou konzervu,ale zamicham trosku do te,na kterou je zvykla a postupne pridavam.Asi to bude zvysenou citlivosti
sphynxu na zmenu stravy a rychlejsim metabolismem.
Ty samotne granule by meli dle meho s cernym uhlim stacit a za par dnu to snad bude dobre.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 13:43:54
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

také si dejte pozor, aby kocourek neujídal žrádlo psovi - i z toho může mít průjem.
Já krmím pouze granulemi a konzervu dávám jenom velice zřídka jen tak pro chuť. Kluci mají rádi tuňákové ShinyCat...

Držím palce, ať je brzy po průjmu...

Blanka

P.S.: Když budete mít chuť, koukněte na naše sphynxí fórum tady na Modrém kocouřovi...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 15:37:56
Odpovědět s citátem

moc, moc dekuji za vsechny rady, nejradsi bych prestala davat konzervy uplne a stridala mu granule s varenym, ale uvidim......dekuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: PRUJEM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 16:02:04
Odpovědět s citátem

J.B. napsal:
Moje vet. dává na průjem kočičák kapsle - mleté kaštany - velmi dobře to zabírá, ale neznám přesný název tohoto přírodního léku - jdu dnes k vet. tak to zjistím. Je to velmi rychle účinné - taky mám nahatku a i é to pomohlo Laughing


Tak jsem zpátky od veta a mám krabičku od protiprůjmových kapslí - jmenuje se to FARMATAN - dietetický doplněk s taninem - dělá ve třevě zklidňující film a odstraňuje škodliviny. Já s tím mám velmi dobré zkušenosti u koťat i sphynxičky. Exclamation
Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2006 9:09:37
Odpovědět s citátem

FARMATRAN.......hm, tak to si zajdu na veterinu a necham si jednu krabicku napsat, nikdy neni na skodu mit toto doma.

Poradite mi jak se podavaji leky kockam, vzdyt oproti psovi maji miniaturni hubicku...............proste jsem zacatecnik a ptam se i na takove hlouposti. Dovedu si predstavit podavat tekute leky, ale prasky- to ne!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2006 9:21:29
Odpovědět s citátem

No jestli budete mít cestu na veterinu, tak se tam rovnou zkuste pozeptat na takovou "pipetu" k podávání léků, měli by vědět, o co jde, s tou je prý podávání léků nejsnažší. Jsem ještě hledala, jmenuje se to - aplikátor tablet.
Jinak bez pipety to chce trochu trénink. Mně osobně se osvědčilo dát kočku na stůl, hrudí ji lehce přimáčknout a tím, že má člověk dá se říct, obě ruce volné, je ta manipulace s léky a otvíráním tlamičky snažší ... jakoby levou ruku podtočím pod hlavičkou a otevřu jí tlamičku a ze strany strčím prášek až takřka do krku, někdy se vyplatí mít připravenou stříkačku a zakápnout to ještě vodou... pak už záleží jen na kočce, zda poslušně polkne, nebo prášek vyplivne. A pak se to příp. opakuje.
Triků na podávání prášků je hodně, nicméně některé jsou naprosto neúčinné Smile
www.modrykocour.cz/stranka.php?cat=1&subcat=3&id=431 Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: PRUJEM
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2006 10:19:21
Odpovědět s citátem

Podávání těchto mletých kaštanů - lék je v kapsli, tu rozevřu a mokrý prst si namočím do prášku a máznu kočce na patro. ssi by to šlo i rozředit vodou. je to ale velmi rychle účinné a tak podávání není dlouhodobé - zkuste. Až to budete kupovat domluvtte se podle váhy na množství podáváného léku. já kupuju jednotlivé kapsle - ne celé balení.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (19x)
3
Kočky ve znamení Blíženců (14x)
4
Veterinární poradna: Čím tlumit agresivitu u kočky (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top