Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nový kocourek - starousedlice nebaští


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: nový kocourek - starousedlice nebaští
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 18:47:26
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni!
Mám šestiměsíční kočičku, před týdnem k nám přibyl tříměsíční kocourek. Kočičáci si na sebe hodně rychle zvykli, třetí den si už hráli a teď už spolu i spinkají a myjí si kožíšky. Problém je v tom, že kočička po příchodu kocourka téměř přestala žrát a trvá to dodnes. Ona nikdy nebyla jedlík, ale teď už z toho jsem opravdu dost nervózní, je hrozně hubená. Jinak jí nic není, když nespěj, tak si skoro pořád spolu hrajou, honěj se... Vet na ní taky nic nevidí a pomalu mě už má za hysterku...
Tak nevím, mám jí podstrojovat nebo ji nechat být (granule tu jsou na různých místech stále)...? Jestli máte podobné zkušenosti - jak dlouho to trvalo a jak jste to řešili - tak budu moc ráda, když se o ně podělíte.
Moc dík!!!
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nový kocourek - starousedlice nebaští
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2007 6:34:55
Odpovědět s citátem

Podle čeho soudíte, že čičinka nebaští? Nevidíte jí u jídla? Neubývají granulky?
Já když si nejsem jistá, jestli je s čičinama všechno OK ohledně jídla, tak jim dávám mňamky, u kterých vím, že neodolaj - syrové kuřecí a kočičí bonbonky Whiskas. Pokud sbaští tohle, vím, že to "nejezení" je spíš rozmar.
Nemyslím, že by kočička týden nejedla, takže určitě si zobat chodí, ale možná jí nový spolubydlící zaměstnává natolik, že jídlo trochu odbývá.
Co konzervičky nebo kapsičky? Ty Vám běžně baští? Zkuste jí trochu podstrojovat a uvidíte. Pro jistotu můžete koupit i nějakou vitamínovou pastu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: nový kocourek - starousedlice nebaští
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2007 10:40:23
Odpovědět s citátem

April napsal:
Podle čeho soudíte, že čičinka nebaští? Nevidíte jí u jídla? Neubývají granulky?
Já když si nejsem jistá, jestli je s čičinama všechno OK ohledně jídla, tak jim dávám mňamky, u kterých vím, že neodolaj - syrové kuřecí a kočičí bonbonky Whiskas. Pokud sbaští tohle, vím, že to "nejezení" je spíš rozmar.
Nemyslím, že by kočička týden nejedla, takže určitě si zobat chodí, ale možná jí nový spolubydlící zaměstnává natolik, že jídlo trochu odbývá.
Co konzervičky nebo kapsičky? Ty Vám běžně baští? Zkuste jí trochu podstrojovat a uvidíte. Pro jistotu můžete koupit i nějakou vitamínovou pastu.

April

Já jsem s nimi teď doma, takže to mám dost pod kontrolou. Granule si chodila zobnout jen výjimečně a snědla jen to, co vím ze dřívějška, že jí chutná - kapsičky, syrové kuřecí, Tatra mlíko. Ale taky s žádnou velkou chutí, většinou snědla jen část a šla od toho.
Ale vypadá to, že v tom měly prsty i bezoáry. Napadlo mě to už v neděli a začla jsem jí dávat Bezo-pet. Včera dvakrát zvracela - bílou pěnu, pár chlupů, ale bezoár žádnej. Dnes ráno vytlačila malej tuhej bobek plnej chlupů a před chvílí schroupala skoro celou misku granulí Very Happy - samozřejmě tu, kde je zvyklej papkat malej. Smile Tak snad to bude dobrý!
Kočena je krátkosrstá a pěstuju jí tady obilíčko, tak jsem myslela, že to stačí. No asi ne...
Ještě jsem se chtěla zeptat: pasta Malt-Soft od Gimpetu je stejně účinná jako ten Bezo-Pet? Je o dost levnější...
Děkuju!

Fol
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nový kocourek - starousedlice nebaští
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2007 10:51:49
Odpovědět s citátem

Jj, je možné, že za to mohly chlupy v žaludku.

No oboje pasty mají stejnej účinek, přetrávení chlupů. MaltSoft má ještě verzi Extra. Moje zkušenost s pastama není vyloženě negativní, ale po čase nám po nich Maxíš, kterej na chlupy víc trpí, začal zvracet, obzvlášť v době línání to byl takovej začarovanej kruh. Takže jsme skončili u granulí na bezoáry (Hills Hairball), pravidelného vyčesávání a pastu Bezopet dáváme 1x týdně. Ale když bude MaltSoftka vyhovovat, není nutné kupovat dražší Bezopetku.

Obilí nedáváme ... Rubka chlupy přetráví a Maxíš trávu stejně nebaští.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: nový kocourek - starousedlice nebaští
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2007 15:28:40
Odpovědět s citátem

Zdravím, tak to je fajn, že už čičinda baští.
Určitě to mohlo být kvůli bezoárům. Náš starý kocour na ně hodně trpí, tak dávám během línání obden Bezo-pet a je všechno ok. Pokud Bezo-pet chvílí nedávám, začne hubnout, málo jíst a zvracet pěnu Sad Tak na to radši dávám pozor. Zajímavé je, že Bezo-pet ostatním kočkám nechutná. Naštěstí zrovna kočičák, který ho potřebuje, ho přijímá bez potíží.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: nový kocourek - starousedlice nebaští
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2007 17:28:55
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Zdravím, tak to je fajn, že už čičinda baští.
Určitě to mohlo být kvůli bezoárům. Náš starý kocour na ně hodně trpí, tak dávám během línání obden Bezo-pet a je všechno ok. Pokud Bezo-pet chvílí nedávám, začne hubnout, málo jíst a zvracet pěnu Sad Tak na to radši dávám pozor. Zajímavé je, že Bezo-pet ostatním kočkám nechutná. Naštěstí zrovna kočičák, který ho potřebuje, ho přijímá bez potíží.

Taky jsem se bála, že do ní Bezo-pet nedostanu, ale vyloženě si na něm pochutnávala - kdo ví, co je v tom za magii... Wink
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2007 11:55:15
Odpovědět s citátem

Tak u nás se to bohužel komplikuje Sad Kočička začla mít řidši stolici až průjem (včera byla 5x) a hodně bolavej konečník, dnes v noci zas zvracela. Tak jsem na nic nečekala vyrazila jsem za veterinářem, o kterým jsem na netu zjistila, že ordinuje i v neděli.
Po prohmatání bříška měli podezření na něco tuhýho ve střevech, rentgen to naštěstí nepotvrdil. Takže má snad "jen" hodně podrážděný celý trávicí trakt, nasadili antibiotika a něco na zklidnění žaludku, na ten zadeček dostala jakýsi čípek (u všeho chuděrka děsně řvala Crying or Very sad )
Mám teda celkem pifku na našeho původního veta - s kočenkou jsem u něj byla ve středu s tím, že skoro nežere. Pravda je, že v tu dobu ještě neměla ten průjem a nezvracela, ale kdyby jí aspoň pořádně prohmatal bříško, tak by minimálně zjistil, že tam má ve střevech ten tuhej kus chlupů, kterej následující den vykadila. Ani jí nezměřil teplotu, podíval se jí na oči a řekl, že jí to asi stačí a ať jí koupím Pangamin... Evil or Very Mad No nic, už tam nepůjdu!!!
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: po nemoci
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2007 10:53:08
Odpovědět s citátem

Ahojky!
Hlásím se s dobrým koncem příběhu - kočena je už pátý den bez léků a vše vypadá ok. Baští tak jako před příchodem kocourka, takže na můj vkus tak trochu málo Rolling Eyes , ale snad i trochu víc. Jinak z těch dvou je nerozlučná dvojka, radost pohledět!
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: po nemoci
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2007 16:21:22
Odpovědět s citátem

Tak to je super, že příběh má hezký konec!
Hodně radosti a spokojeného soužití!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top